Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.7.2007, 22:42   #1
Mr.Eco
Starosedelac
 
Član od: 19.4.2006.
Lokacija: 4 8 15 16 23 42 Sistem: Arch
Poruke: 1.983
Zahvalnice: 229
Zahvaljeno 377 puta na 260 poruka
Određen forumom Slackware pomoć

evo ovaj thred sam napravio da mi objasnisnite neke stvari vi koji ste koristili Slackware...sad cete mozda reci da je glupo ili da pravim flame, al mene neke stvari cisto interesuju i zelim unapred da se "pripremim" na Slackware

1)cuo sam da je slackov installer dobro zamisljen i napravljen interesuje me dal mogu da izaberem npr. samo KDE okruzenje da stavim, i da ja rucno izaberem koji programi ce mi biti posle instalacije ?

2)Skroll misa kako podesit ?

3)Dal postoji update manager ?

4)Dal postoje repozitorijumi za laksu instalaciju nekih paketa koji se npr ne nalaze na DVD mada nije nikakav problem ni kompajlirat nego cisto pitam ?

5)Jel je istina sta se prica da je Slack bolji brzi stabilniji od drugih distroa koji su u trendu ?

6) Jel dolaze na DVD-u kodeci i graficki drajveri ?

7)ako ne dolaze kako se instaliraju dal se instalira Drajveri za Nvidiu kao u Suse u Init 3 u text okruzenju ili postoji neko repo ?

To je to za sada skidam Slacware 12, a ja volim da se pripremim pre nego sto nesto probam da se ne "iznenadim" pre sam koristio ovim redom Suse-Ubuntu-Fedoru-Sabayon-Ubuntu-Kubuntu i sada mislim da je red da oprobam Slack pa recite nesto ako se razlikuje od gore pomenutih distroa...

no hard felings al mene ovo zanima i za ovo sluze forumi da se ne mora trazit na googlu
Mr.Eco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Uskoro (izgleda) stiže novi Slackware Covenant Slobodni softver 26 18.9.2008 2:12
VB, hitna pomoć SK fan Pravljenje igara 9 28.5.2008 8:34
HDD rack ATA - kako povezati, pomoć! Astor Nosači podataka 1 26.1.2008 18:02
[Legend of Zelda - The Minish Cap] -> pomoć Geomaster Konzole 30 10.9.2007 14:05
Slackware; zašto vas drži? Neky Slobodni softver 15 19.7.2007 13:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com