Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Grafika > Vesti

Vesti Vesti koje se tiču grafičkih kartica

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.3.2021, 21:14   #1041
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
To se možeš zahvaliti Intelu, a ne Asusu.

https://www.nvidia.com/en-us/geforce...e-bar-support/

EDIT: Pardon, vidim da su MSI i EVGA izbacili nove BIOSe za Z370 ploče sa Resizable BAR podrškom.
Cini mi se da je i Gigabyte izbacio a da AsRock ima u beti. Svi su se barem oglasili povodom ovog pitanja osim ASUS-a koji ni da bekne.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2021, 22:38   #1042
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 694
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

E sad mogu da se rade testovi u 16 i 32k sto bar znaci da 4k vise nije problem . Resenje je uvek bilo u naponu

RTX 4090 -konacno
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2021, 11:53   #1043
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Stigla beta za Prime Z370

dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2021, 14:52   #1044
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

E, sad, neka mi neko objasni ovo...
Opšta pomama za video kartama, nema šanse da se nađu, cene skočile u nebesa, gde god da se pojavi to se razgrabi...
A onda lik bude u Kini i snima prodavnice tehnike. Nestašica grafičkih?? Bože sačuvaj, ima ih koliko hoćeš i po normalnim "neskalperisanim" cenama. Pa se pitam ko je ovde lud?
Pogledajte njegov kanal...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2021, 15:02   #1045
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Snima na Tajvanu, ne u Kini... a TSMC je sa Tajvana.
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2021, 16:21   #1046
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Maltene svi proizvođači grafičkih kartica su Taiwan-based, normalno je da ih ima na domaćem tržištu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Dovahkiin (3.5.2021)
Stara 28.4.2021, 17:57   #1047
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Jeste li baš sigurni u to?? Kako znate da je reč o Tajvanu??

Jeste da je TSMC Tajvanski, to mu i ime kaže (Taiwan Semiconductor Manufacturing Company), ali oni su samo proizvođači čipova. Pogoni za sklapanje Hardvera kao što su Asus, Gigabajt i drugi su u ogromnoj većini stacionirani u Kini, pa zato na svakoj od njih piše "Made in China", koliko znam.
A, osim toga, čipovi za Nvidia grafike se prave u Samsungovim fabrikama u 8nm nodu. Zašto bi na Tajvanu bilo toliko grafika napravljenih u Južnoj Koreji??
Ne znam, meni sve ovo jako čudno izgleda - u Evropi i Americi nema grafika ni za lek ili su sumanuto skupe, a u ovim prodavnicama koje liče na kineske tržne centre (zato sam pomislio da je o Kini reč) ih ima koliko hoćeš na svakom od snimaka ovog lika.
Još jedan...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2021, 18:15   #1048
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.354
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Loše znaš, ASUS, Gigabyte, MSI... sve su to tajvanske firme, samo imaju i proizvodne pogone u Kini...

Sad da li su prodavnice u Tajvanu ili Kini nemam pojma, uzeo sam Partijevu primedbu zdravo za gotovo.

Zašto ima kartica na Tajvanu? Pa zato što su bukvalno na izvoru, pa nema logističkih problema, plus struja je preskupa pa se large-scale mining ne isplati.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Dovahkiin (3.5.2021), NastyB (28.4.2021)
Stara 28.4.2021, 19:38   #1049
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Inace lik sem ovih par videa ima i par starijih koji spominju neke dogadjaje na Tajvanu, tako da su 100% sa Tajvana prodavnice.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.4.2021, 11:37   #1050
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom nVidia Ampere

Ohoho, šansa za biznis, imam poznanike u Taipeiu.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2021, 17:59   #1051
zexns73
Član
 
Član od: 21.2.2016.
Poruke: 112
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 19 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

https://www.youtube.com/watch?v=e1FqClLHCpA




sta reci
zexns73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2021, 19:10   #1052
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.262
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.665 puta na 1.058 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Citat:
zexns73 kaže: Pregled poruke
sta reci
Ko ima rođake tamo
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2021, 9:34   #1053
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Zanimljiv video vezan za Ray Tracing...

RT
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2021, 10:13   #1054
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Zanimljiv video vezan za Ray Tracing...

RT
Nista tu nije zanimljivo, odabir igara je katastrofalan. Da su pokazali Control, CP2077 i Metro Exodus Enhanced, BFV... bila bi druga prica.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
buraz (6.5.2021), Iceman_37 (6.5.2021), Lex987 (6.5.2021), Markius (6.5.2021)
Stara 7.5.2021, 20:57   #1055
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Nista tu nije zanimljivo, odabir igara je katastrofalan. Da su pokazali Control, CP2077 i Metro Exodus Enhanced, BFV... bila bi druga prica.
CONTROL nije ništa drugo do RTX demo, užasna igra za svakoga ko voli igre osim buljača u specijalne efekte. CP2077 sam gledao snimke sa/bez RTX i iskreno se divim ljudskoj gluposti. Ja ne igram pucačine, štaviše, mrzim igre iz prvog lica i zato nikako da se nateram da se uronim u CP2077, ali pokušavam da zamislim nekoga ko igra CS:GO ili Fortnite ili bilo šta od tih pucačkih igara koliko mu je bitno da li senke padaju pravilno ispod neke klupe i da li će u 3 desetinke videti odsjaj reklame kako treba ili bilo koju drugu budalaštinu. Kao nekome ko IGRA tu igru više me zanima kako deluje priča, atmosfera, napucavanje, vožnja, grad, nego da li će se svetlost lampe odbiti kako treba ili će senka biti jasnija sa RTX... O, bože.
Metro i BFV nisam igrao, te igre me ne zanimaju, pa zaista ne znam kako je RT implementiran u njih.

Ja ZNAM da je RTX stvar budućnosti, nešto STRAŠNO DOBRO što će pomoći pravljenju igara i izgledu istih, ali ovo danas je bitno samo pozerima, a ne igračima. Jedan Red Dead Redemption 2 je bez RTX daleko lepša igra od CONTROL. I svake druge sa RTX poboljšanjima. I?

Biće toga u budućnosti, to je super tehnologija, ali se ne treba navlačiti na marketing. Igrati prvi Tomb Raider softverski, pa posle sa 3DFX karticom, e to je "jawdropping". Ovo sad je smejurija.

Poslednja ispravka: NastyB (7.5.2021 u 22:38)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2021, 23:16   #1056
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Ma da, Control je užasan i zbog toga je baš nominovan za gomilu nagrada od kojih je par i osvojio. Mora da je zbog specijalnih efekata.
Kakve veze imaju CS:GO ili Fortnite sa RTX? Našao si 2 competitive igre gde igrači namerno smanjuju i rezoluciju i sva ostala grafička podešavanja da bi izvukli maksimalan broj frejmova. A igre gde one stvarno donose najveća poboljšanja ne igraš. Baci pogled na Metro EE sa RT pa onda pričaj da je sve marketing i smejurija.

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
iskreno se divim ljudskoj gluposti.
Ovde se slažemo.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku M.C. na korisnoj poruci:
player1 (7.5.2021)
Stara 7.5.2021, 23:48   #1057
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom nVidia Ampere

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
CONTROL nije ništa drugo do RTX demo, užasna igra za svakoga ko voli igre osim buljača u specijalne efekte. CP2077 sam gledao snimke sa/bez RTX i iskreno se divim ljudskoj gluposti. Ja ne igram pucačine, štaviše, mrzim igre iz prvog lica i zato nikako da se nateram da se uronim u CP2077, ali pokušavam da zamislim nekoga ko igra CS:GO ili Fortnite ili bilo šta od tih pucačkih igara koliko mu je bitno da li senke padaju pravilno ispod neke klupe i da li će u 3 desetinke videti odsjaj reklame kako treba ili bilo koju drugu budalaštinu. Kao nekome ko IGRA tu igru više me zanima kako deluje priča, atmosfera, napucavanje, vožnja, grad, nego da li će se svetlost lampe odbiti kako treba ili će senka biti jasnija sa RTX... O, bože.
Metro i BFV nisam igrao, te igre me ne zanimaju, pa zaista ne znam kako je RT implementiran u njih.

Ja ZNAM da je RTX stvar budućnosti, nešto STRAŠNO DOBRO što će pomoći pravljenju igara i izgledu istih, ali ovo danas je bitno samo pozerima, a ne igračima. Jedan Red Dead Redemption 2 je bez RTX daleko lepša igra od CONTROL. I svake druge sa RTX poboljšanjima. I?

Biće toga u budućnosti, to je super tehnologija, ali se ne treba navlačiti na marketing. Igrati prvi Tomb Raider softverski, pa posle sa 3DFX karticom, e to je "jawdropping". Ovo sad je smejurija.

Ti rece da ne vidis razliku izmedju 75 i 144Hz. Ruku na srce, onda ne mozes da vidis ni RT.
A te igre koje si naveo su comp shooteri gde je jedino sto te zanima vreme reakcije. Cyberpunk je story based FPS i nece te swingovati Jager na breachu… naravno da je tamo RT dobra stvar.

Sent from my iPhone using Tapatalk
buraz je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2021, 8:30   #1058
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Ma da, Control je užasan i zbog toga je baš nominovan za gomilu nagrada od kojih je par i osvojio. Mora da je zbog specijalnih efekata.
Kakve veze imaju CS:GO ili Fortnite sa RTX? Našao si 2 competitive igre gde igrači namerno smanjuju i rezoluciju i sva ostala grafička podešavanja da bi izvukli maksimalan broj frejmova. A igre gde one stvarno donose najveća poboljšanja ne igraš. Baci pogled na Metro EE sa RT pa onda pričaj da je sve marketing i smejurija.
Control je možda dobio nagradu za specijalne efekte i priomenu RT u igri i to su jedine nagrade koje je taj tech-demo mogao da dobije, a igara kao što je Control ima tušta i tma mnogo boljih.

Čitava poenta tog poređenja je da je MNOGO bitnije ŠTA se igra, KAKVA je igra, nego KAKO se presijava svetlo i da li se u barama i staklu vidi kako treba ili ne.

I ja ne kažem da je ta tehnologija glupa, loša ili ne znam šta, ali za sada što sam video (pogledaću ovo za Metro, to nisam snimio) u CP2077 ili zadnjem Tomb Raideru je sve samo ne impresivno.

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Ti rece da ne vidis razliku izmedju 75 i 144Hz. Ruku na srce, onda ne mozes da vidis ni RT.
Ja ne vidim. Tu razliku može da vidi samo neko ko provodi dane sa CS:GO i takmiči se u istom.

A to što marketing kaže je jedno, a realnost drugo. Godinama se pričalo kako je Apple-ov "retina" ekran na ajfonu nešto najbolje što postoji u svetu mobilne telefonije i u suprotno nisi mogao da ubediš nikoga, pogotovo ne neke zagrižene "jabučare". Ali kad se saznalo da je "retina" ustvari Samsungov Super-Amoled ekran i da Samsung bolje verzije stavlja u svoje telefone šta misliš koliko ljudi je poverovalo u to čak i kad je Apple to potvrdio??
Placebo efekat je mnogo moćna stvar.

A, istina, RT ne mogu da vidim na mom Radeonu.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2021, 8:54   #1059
M.C.
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.2.2006.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 5.613
Zahvalnice: 298
Zahvaljeno 1.469 puta na 1.017 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku M.C.
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Control je možda dobio nagradu za specijalne efekte i priomenu RT u igri i to su jedine nagrade koje je taj tech-demo mogao da dobije
Nope, dobio je GOTY nagradu, art direction, audio, game design, visual design i primena RT... Znači kompletno pakovanje.

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Čitava poenta tog poređenja je da je MNOGO bitnije ŠTA se igra, KAKVA je igra, nego KAKO se presijava svetlo i da li se u barama i staklu vidi kako treba ili ne.
Sa ovim se slažem, ali je uvek bitno da tehnologija ide napred. Raytracing je samo dodatan bonus koji neće sam od sebe pomoći igri ako ona nije dobra. Da grafika nije bitna uopšte sada bismo mogli i da se zaustavimo i da ne radimo ništa na tom frontu narednih 20 godina. A raytracing je postigao mnogo ako uzmemo u obzir koliko je kratko na tržištu, biće tu tek 'jawdropping' momenata.

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
Ja ne vidim. Tu razliku može da vidi samo neko ko provodi dane sa CS:GO i takmiči se u istom.
Jbt pa ja vidim veliku razliku na telefonu od kad sam uzeo novi sa 120Hz ekranom, a kamoli gameplay neke igre na velikom ekranu. Samo pomeranje miša u Windowsu je dovoljno da vidiš razliku.
M.C. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2021, 10:04   #1060
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Citat:
M.C. kaže: Pregled poruke
Sa ovim se slažem, ali je uvek bitno da tehnologija ide napred. Raytracing je samo dodatan bonus koji neće sam od sebe pomoći igri ako ona nije dobra. Da grafika nije bitna uopšte sada bismo mogli i da se zaustavimo i da ne radimo ništa na tom frontu narednih 20 godina. A raytracing je postigao mnogo ako uzmemo u obzir koliko je kratko na tržištu, biće tu tek 'jawdropping' momenata.
Ne zavaravaj se, RT mozda, ali samo mozda olaksa posao developerima, za igrace je totalni gimmick, izmedju ostalog kao i sve sto zeleni izbace iz svoje marketing masine (Geraltova bujna kosa anyone). Izmedju ostalog sad se pokazalo, u ovoj kriznoj situaciji za gaming da je to jedna marketing firma koju uopste ne zanima igrac.

Ako si odgledao Linusov klip iznad, kazu da RT upste nije nova tehnologija, koristi se decenijama unazad, uglavnom u animiranim filmovima, navode Cars koji je star brda.
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem plavi ekran Win 10 mali41 Operativni sistemi 4 16.12.2016 1:48
AMD Surpasses NVIDIA in Discrete Graphics Shipments Thaedass Vesti 0 30.7.2010 6:13
NVIDIA Parallel Nsight softver omogućava GPU akceleraciju Picard Vesti 0 22.7.2010 13:07
Slackware pomoć Mr.Eco Slobodni softver 169 13.1.2009 15:09
Laptop sa nvidia grafikom do 700 evra??? pall Šta da kupim? 8 6.11.2007 22:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:50.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com