Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.7.2010, 14:07   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Logitech Cordless Rumblepad 2

Prekjuče mi je konačno (posle ~8 meseci) odapeo hama joypad od 600din, pri čemu nije često ni bio korišćen. Ovog puta sam rešio da uzmem nešto kvalitetnije, ne samo zbog trajnosti koliko zbog iritantno labavih, tvrdih i bučnih dugmića kakvi su npr. bili na hama joypadu. Budžet je bio do 2500din, u razmatranje su krajnje ozbiljno ušli Saitek modeli (PS2 referentnog dizajna), koje sam jednom probao u radnji i oduševio se kvalitetom analognih palica, dugmića... U prodavnici sam čisto bacio pogled na Logitech modele jer mi se dizajn više svideo, i mogu reći da sam bio iznenađen da vidim ovaj model za 2999din. Bežični modeli koje sam do tada viđao su obično bivali prilično skuplji. Kako to obično biva, probio sam budžet i pazario jedan primerak:

http://www.logitech.com/en-us/gaming...rs/devices/287









Izrada:
Joypad je kvalitetno izrađen od čvrste matirane plastike, nema nikakvog uvijanja, puckanja i sl. Dugmići su prijatni za upotrebu, a palice sasvim kvalitetno odrađene. Nekome možda može smetati što se palice nalaze u četvrtastom držaču, umesto u kružnom. Meni lično je to čak izgledalo kao prednost dok sam ga isprobavao u Street Fighter-u 4, zato što tačno osećate gde su krajevi dijagonala, što je meni olakšalo izvođenje nekih supera. Dalje, joypad je malo teži i deblji po sredini, zbog 2 AA baterije (Duracell stižu pakovanju), koje bi po navodima proizvođača trebalo da drže duže od 100 sati. Ipak, ništa od tog ne ugrožava ergonomiju.

Instalacija:
Joypad je automatski prepoznat od strane Windows-a 7, odmah po priključivanju USB dongla. Takođe je bio prepoznat od strane Assassin's Creed-a, Street Fighter-a 4 i PCSX-a 2 i pravilno konfigurisan (za razliku od hame koja je uvek zahtevala ispravke). Jedina funkcija koja nije radila ni na jednoj igri je vibracija, pa sam ubacio i CD sa softverom koji dolazi u pakovanju. Na CD-u se pored drajvera nalazi i logitech-ova aplikacija za kreiranje profila za svaku igru ponaosob, te nekoliko free arkadnih igara i programčića. Softver nije prepoznao joypad pa sam najnoviju verziju skinuo sa zvaničnog logitech sajta i ona je to odradila bez problema.

Upotreba:
Isproban je u tri slučaja, pri čemu je na SF 4 i PCSX 2 sve radilo kako treba uključujući i vibraciju (pošto je instaliran softver), dok na Assassin's Creed-u vibracija prosto ne radi šta god pokušao. Što se ostalog tiče, sve je radilo besprekorno. Isprobavao sam ga iz svih pozicija u sobi i radio je savršeno (deklarisani domet je 9m). Na kraju moram dodati da je zaista dobar osećaj kada nema kabla koji se vuče po podu.

Zaključak:
Vrlo kvalitetan proizvod, sa izuzetno lakom i brzom instalacijom, koji pruža dobar osećaj i slobodu prilikom igranja. Izgleda da vibracije ne funkcionišu baš savršeno sa svim igrama, pa na to treba obratiti pažnju ako vam je bitno (kod mene je to ionako uvek na off). Sve u svemu, odličan bežični joypad za umeren novac.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
dzonihsv (17.12.2010), Eddy (27.12.2010), flamingos (28.6.2011), nb97 (19.9.2010), Partybreaker (15.7.2010)
 

Bookmarks sajtovi

Tagovi
cordless, gamepad, joypad, logi, logitech, review, rumblepad, rumblepad 2, test, user


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Logitech Rumblepad II x2 Ivan452 Ostale komponente 1 19.6.2010 21:24
Logitech cordless precision Bubalo Ostale komponente 7 3.3.2009 21:38
Logitech Cordless Desktop Wave Keyboard Freeloader ŠDK - Ostale komponente 4 13.11.2008 2:28
LOGITECH Cordless Action Marko069 Ostale komponente 0 1.8.2008 0:44
Razlika između LOGITECH Z-2200 i LOGITECH Z-2300 Macak Mackin Zvuk na računaru 0 20.4.2008 20:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com