Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Tableti i e-readeri
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Tableti i e-readeri Tablet računari i e-readeri

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.6.2013, 19:46   #1
nbgd01
Novi član
 
Član od: 21.2.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Unhappy mrtav tablet?

Izgleda da sam upropastio stvar.Probao sa da flesujem tablet nextbook 8.Skinuo sam nekoliko romova-navodno kompatib.Svi oni imaju prvo program za flesovanje gde se pocinje formatiranjem memorije i onda se stilliraju odredjene sekcije:loader,parametars,misc,kernel,boot,recover y,system i backup.Uz to se dodeli putanja do odgovarajuceg img. fajla koji se zove kao i sekcija.Tu se pojavljuje uz svaku sekciju red-ofset koji se obicno sastoji iz nekih cifara tipa 0x00000000,0x0000080000 i slicno.Cemu sluzi ovaj red-je li bitan- jer nece da pocne dalje ako se ne popuni,ja sam popunjavao svuda obicno 0x00000000.Inace ne moze da zavrsi flesovanje jer negde pred kraj upisa oko 95% iskoci greska da je sistem fajl neispravan i to se desava kod svih romova.Koji je minimum gornjih sekcija koje treba da se ucitaju da bi uopste iskocilo nesto na ekranu jer sam probao par romova ,posle cega je bila slika robota koji je pao sa crvenim trouglom sa znakom pitanja iz stomaka.Posle probanja 5-6 romova ekran je ostao crn bez ikakvih aktivnosti,jedino ga racunar prepoznaje kao i program za flesovanje.Znaci koji je minimum sekcija potreban da se ucita da bi prikazala uopte slika- tipa npr. treba samo kernel i boot a sistem moze i kasnije.Sta uopste moze da se uradi,gde li sam pogresio,radio sam po upustvu,hteo sam da dodam podrsku za usb uredjaje- modeme.Sistem je bio 4.03.Hvala
nbgd01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2013, 15:21   #2
Mare!
Član
 
Član od: 22.4.2010.
Poruke: 328
Zahvalnice: 39
Zahvaljeno 52 puta na 44 poruka
Određen forumom Re: mrtav tablet?

Izvini, mali savet: probaj da pravis razmak posle interpunkciskih znakova (tacka, zarez...itd), i da lupis enter kad zavrsis pasus.
Sto se tice teme ne mogu ti mnogo pomoci, nemoj da se ljutis.
Mare! je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mare! na korisnoj poruci:
NaL-Ra (23.6.2013)
Stara 24.6.2013, 9:55   #3
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: mrtav tablet?

Kad flesujem preko downloadera neki samsung telefon ispise mi ovako kao tebi ove brojeve, to su ustvari pocetci memorijskih lokacija, to jest adrese memorije. On ih sam podesava, program za flesovanje, nemozes ih ti napamet pisati.

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 997 using Tapatalk 2
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2013, 19:45   #4
nbgd01
Novi član
 
Član od: 21.2.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: mrtav tablet?

Odustajem-probao sam jedno desetak romova i nijedan nije uspeo da ga povrati.Od skora se pojavio i originalni rom proizvodjaca-nextbook 8se i ni on nije hteo da se ucita.Nosicu ga negde u servis,sta da se radi pa nek vide da l moze da se izvuce.U svakom slucaju hvala.
nbgd01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Tablet MID 7 nema zvuk zoki358 Tableti i e-readeri 0 16.1.2013 20:52
Tablet sa jakom baterijom .::SCIPO::. ŠDK - Tableti i e-readeri 0 28.10.2012 13:59
tablet za beleške Danilo023 ŠDK - Tableti i e-readeri 10 21.8.2012 22:28
tablet kupovina acakobac ŠDK - Tableti i e-readeri 8 18.7.2012 23:48
Graphic Tablet (digitizing tablet, graphics pad, drawing tablet) Alx_WStrooleh Foto i audio/video 8 2.9.2010 23:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com