Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.5.2010, 8:01   #1
Dushmanius
Novi član
 
Član od: 14.5.2010.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Obrisan Master Boot Record sa raid0. Kako da popravim to i spasim podatke?

Racunar mi je lepo radio. Onda sam nekako povukao Antispyware Pro ili tako nesto. Blokirao je sve .exe fajlove tako da mi je sledeci korak bio boot u safe mod-u i task manager i regedit.

Restartovao sam racunar i zaglavio se na Verifying DMI Pool Data...
Probao sam sve regularne stvari da to poravim (izbacio svu periferiju, pa CDRom, pa svu memoriju sem jedne pa hard diskove) ali nista nije pomoglo.

usao sam u Nvidia Raid Setup da vidim da li se tu nesto pomerilo i slucajno sam clear-ovao MBR.

Sada mi je 2TB raid unlocated i ziv sam se prepao. Ne znam sta da radim.

Kako da vratim MBR i pri tom da ne formatiram raid0?

Upucacu se ako ovo ne budem uspeo da uradim. Tu su mi godine web dizajna... : (

Help. Please.
Dushmanius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2010, 9:49   #2
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Obrisan Master Boot Record sa raid0. Kako da popravim to i spasim podatke?

E ovako, slican problem sam imao kad sam skidao Linux sa masine jer nisam znao nekoliko stvari.

Ja sam moj hard vratio u zivot preko Hirene's-a, imas tamo deo, odnosno alate za rad sa HDD-om pa onda alate za MBR, i u jednom od njih ima opcija "Install standard MBR", nakon toga mi je sve proradilo kao sto je i bilo bez formatiranja Win-a i svi podaci su bili tu.

Format je usledio kasnije, iz prostog razloga, sto cim mi se tako nesto desi, ja odma format, pre toga naravno sacuvam podatke, jer volim da to bude instalirano sve kako treba.

Napominjem ti, da je meni IDE HDD, kod tebe je RAID, nisam imao iskustva sa njima, ali probaj taj nVidia-in Radi Setup prvo, trebalo bi da ima opciju za vracanje u normalu.
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku FiresnakE na korisnoj poruci:
player1 (15.5.2010)
Stara 14.5.2010, 17:11   #3
Dushmanius
Novi član
 
Član od: 14.5.2010.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Obrisan Master Boot Record sa raid0. Kako da popravim to i spasim podatke?

Evo probacu hirens. Ali tamo ima par alata za menjanje restore-ovanje MBR-a./ Koji si ti koristio?
Dushmanius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2010, 23:59   #4
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Obrisan Master Boot Record sa raid0. Kako da popravim to i spasim podatke?

Citat:
Dushmanius kaže: Pregled poruke
Evo probacu hirens. Ali tamo ima par alata za menjanje restore-ovanje MBR-a./ Koji si ti koristio?
E da ga jbm sad, secam se samo da kako otvoris taj bas program, odmah se vidi opcija "install standard MBR", mislim da je pod rednim brojem 5.
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2010, 1:16   #5
Dushmanius
Novi član
 
Član od: 14.5.2010.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Obrisan Master Boot Record sa raid0. Kako da popravim to i spasim podatke?

Ovo pitanje sam postavio na jedno 10 vrlo popularnih foruma. Svaki odgovor koji sam dobio je bio "Serves you well for using Radi 0 dumbass!" ili "I suggest xxx recovery program since there is not way to fix what you did..."

Ti si jedini koji mi je dao konstruktivan i nadasve tacan odgovor. Ovo kucam sa mog starog racunara gde sam uspe da recover-ujem stare particije i instaliram novi MBR koji je windows detektovao kao losh doduse, ali posle toga je bila decija igra ubacivanja Windows 7 instalacije i popravljanja startup-a.

Jako, jako hvala.
Dushmanius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2010, 11:36   #6
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Obrisan Master Boot Record sa raid0. Kako da popravim to i spasim podatke?

@offtopic
Još jedna stvar zbog koje, ako ikad budem pravio RAID 0 niz, ću da ga pravim saPCI-E RAID kontrolerom.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2010, 23:28   #7
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Re: Obrisan Master Boot Record sa raid0. Kako da popravim to i spasim podatke?

Citat:
Dushmanius kaže: Pregled poruke
Ovo pitanje sam postavio na jedno 10 vrlo popularnih foruma. Svaki odgovor koji sam dobio je bio "Serves you well for using Radi 0 dumbass!" ili "I suggest xxx recovery program since there is not way to fix what you did..."

Ti si jedini koji mi je dao konstruktivan i nadasve tacan odgovor. Ovo kucam sa mog starog racunara gde sam uspe da recover-ujem stare particije i instaliram novi MBR koji je windows detektovao kao losh doduse, ali posle toga je bila decija igra ubacivanja Windows 7 instalacije i popravljanja startup-a.

Jako, jako hvala.
Nema na cemu, i drugi put, mada se iskreno nadam da ga nece biti

Sad znas gde treba da obitavas.
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako izvući podatke sa HDD-a bobanf Nosači podataka 10 2.12.2008 15:19
Kako vratiti podatke sa formatiranog HD-a? Ph4nt0m Nosači podataka 10 10.8.2008 19:34
kako da spasim sadrzaj sa dvd-a? jagodanbg Aplikativni softver 11 24.1.2008 19:36
kako otvoriti podatke sa ostecenog DVD-a daco kralj Nosači podataka 2 27.9.2007 10:32
Kako spasti podatke sa cd-rw chris Nosači podataka 4 2.5.2006 21:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com