Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.5.2008, 0:15   #1
Win32
Član
 
Član od: 15.3.2007.
Poruke: 129
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Pravljenje butabilne WindowsXP instalacije sa SP3 pomocu NLite

Skinuo sam sa Net-a finalni Service Pack 3 za XP i instalirao sam ga, e sad mene interesuje kako da od toga pomocu programa nlite ili na neki drugi nacin napravim butabilnu instalaciju XP-a gde bi bio sadrzan SP3, ja sam nesto pokusao ali nisam uspesno odradio , pa bih zamolio iskusne clanove foruma da me upute kako se to radi da uvidim gde sam pogresio, ili ako ima negde na net-u detaljniji tutorijal za pravljenje butabilnog cd-a sa sp3, mislim da bi ovo mnogima znachilo
Win32 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.5.2008, 1:42   #2
ukimafija
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.7.2006.
Lokacija: Las Vegas, USA
Poruke: 5.435
Zahvalnice: 788
Zahvaljeno 1.618 puta na 1.389 poruka
Cool Re: Pravljenje butabilne WindowsXP instalacije sa SP3 pomocu NLite

Imas temu na ovom forumu, skini autostreamer, imas sve linkove ovde samo lepo procesljaj http://www.elitesecurity.org/t301176...ervice-Pack-SP
ukimafija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2008, 21:22   #3
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje butabilne WindowsXP instalacije sa SP3 pomocu NLite

Imaš tutorijal na sajtu nLite-a: http://www.nliteos.com/guide/

Inače, ja već skoro mesec dana koristim tako "enlajtovan" XP SP3 i sve radi odlično!
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2008, 20:35   #4
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Pravljenje butabilne WindowsXP instalacije sa SP3 pomocu NLite

Citat:
Win32 kaže: Pregled poruke
Skinuo sam sa Net-a finalni Service Pack 3 za XP i instalirao sam ga, e sad mene interesuje kako da od toga pomocu programa nlite ili na neki drugi nacin napravim butabilnu instalaciju XP-a gde bi bio sadrzan SP3, ja sam nesto pokusao ali nisam uspesno odradio , pa bih zamolio iskusne clanove foruma da me upute kako se to radi da uvidim gde sam pogresio, ili ako ima negde na net-u detaljniji tutorijal za pravljenje butabilnog cd-a sa sp3, mislim da bi ovo mnogima znachilo
Procedura je veoma jednostavna i sa nLite, ne znam zasto si odustao posle prvog pokusaja, i meni se par puta crashovao nlite zato sto sam dodavao neke novije drajvere, i zbog nekih tweak-ova koje sam selektovao posle sam otklonio problematicne drajvere i nlite ga je odradio bez problema, i taj xp sam vec instalirao na nekoliko kompjutera i nigde nema problema.
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2008, 11:00   #5
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje butabilne WindowsXP instalacije sa SP3 pomocu NLite

Ima tema o NLite ovde na forumu:

http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=29177

Ima tu opis otprilike sta sve program moze i par adresa koje su interesantne za njega. Sve u svemu, upustvo je ovakvo:

1) Iskopiraj instalacioni disk od XPa na svoj hard disk, najbolje na particiju D, u neki folder koji npr nazovi XP. Budi siguran das i prekopirao sve na njega, dakle, za svaki slucaj cekiraj pri kopiranju da pokaze i skrivene fajlove

2) Startuj NLite, kada pita gde je lokacija Windows instalacije pokazi mu na taj folder ( idi na browse pa na sam folder XP)

3) ides do opcije Task selection i izaberes sta hoces da radis sa samom instalacijom, dakle, cekiras sta ti treba ( instalacija zakrpa i SP, uklanjanje delova instalacije itd). Ako ides samo na slipstream SP3 tada cekiraj pod integrate deo sa Service pack i cekiraj zadnju stavku ( create bootable disk). Najbolje i najlakse klikni na dugme dole na kome pise all i klik na next

4) Ides na sledeci prozor i na njemu se vrsi integracija SP. Klik na dugme select i pokazi mu gde je tvoj .exe fajl za SP3. Pusti ga da odradi posao, moze da potraje malo, i kada zavrsi imaces dole lepo da kliknes na next

5) Sledeci prozor je mesto gde integrises zakrpe i sl u instalaciju. Tu moze da se dodaju i druge stvari. Recimo, programi, instalacije Net 1.1, NET2, NET3.5, pa Java i sl. Zakrpe skidas sa microsoftovog sajta ili lakse ovako. Ides na ovu adresu:

http://www.ryanvm.net/msfn/updatepack-sp2.html

Tu je sada nesto sto ti netreba trenutno, tacnije to je jedan 7Zip fajl koji pravi jedan covek u saradnji sa mnogima i gde je unutar njega stavljene sve zakrpe koje su izasle posle SP2. U blizoj buducnosti tu ce biti stavljen takav fajl koji ima zakrpe posle SP3. To je laksi nacin da se one integrisu nego da se ide na MS sajt i skida jedna po jedna, i integrise jedna po jedna zakrpa. Sasvim legalna stvar, dakle oko toga nema brige.
Ima i njegov forum, na adresi :

http://www.ryanvm.net/forum/

Tu ima dosta dodataka, tacnije programa i sl koji se integrisu preko prozora za integraciju zakrpa i koji dodaju u instalaciju programe i sl. stvari da kasnije nebi morao da ih rucno instaliras. Prilicno sam siguran da ces naci dosta njih koji ce ti odraditi posao i koje stalno koristis. Slicna adresa je i ova:

http://www.msfn.org/board/nLite-f89.html

ili ova:

http://addons.wordpress.com/

To mozes kasnije da se prosetas pa da vidis sta ima i da probas sta i kako ide. Dakle, sve to stavljas kao zakrpe na disk u ovom prozoru.

6) Sledaci prozor je dodavanje drajvera. Tu se obicno dodaju drajveri za SATA diskove jer tu zna da bude problema pri instalaciji. Da pripomognem malo svima sa jednim linkom sa samog sajta RyanVM:

http://rapidshare.com/files/10290647..._0308.rar.html

Tu je kolekcija skoro svih SATA drajvera za skoro sve cip setove koji postoje. Proveri koji cip set koristi tvoja ploca i integrisi ih na disk, ili ako nije veliki problem, ti idi iz foldera u folder i integrisi sve drajvere. Jest malo duze ali ce sigurno biti drajveri na disku za tvoju plocu. Nema sanse da pogresis, NLite ce da te vodi kako treba do kraja. Takodje ne brini mnogo oko pitanja dali ce biti integracija u txtmode ili regular, uzmi prvu opciju koji NLite ponudi jer je ona obicno najtacnija .

7) Sledeca stavka je uklanjanje komponenti iz instalacije XPa. Ides stavku po stavku, vidis sta ne treba i cekiras. Za vecinu stavki ces naci ops u prozoru sa strane, citaj i ako neznas sta je ti ne diraj.

8) Sledeci prozor je bitan. To je unatended. Dakle, tu unosis serijski broj svog XPa, svoje podatke, is. Ides po tabovima i uneses ih. Sto neznas sta je ostavi kako je, jer je to default kod instalacije ( mislim na tabove pod network, components, desktop themes). Pod tabom users unosis podatke o korisniku kompjutera i ko je administrator sistema ( kad promenis pod username ono administrator, tada se pod autologin pojavljuje mesto administrator tvoje ime i stavi njega, jer si ti sad administrator . U svakom slucaju lako ces se snaci oko toga.

8) sledeci prozor je Options. Tu imas tab sa oznakom Patches. Pod njim imas nekoliko stavki, TCP/IP patch ( ja ga uvek dignem na max), pa imas USB Port pooling frequency koji govori kojoj brzinom se uzimaju podaci sa misa ( nediraj ako ti ne treba, po tome mis brze reaguje ali je opterecenje sistema vece), pa imas UxTheme patch koji obezbedjuje da se koriste teme na kompjuteru koje nisu original MS ( stavi na eneble) i imas SFC koji sprecava da se menjaju fajlovi na kompjuteru i automatski ih vraca u staro stanje ( ja ga drzim na disable, ti po zelji ).

8) Sledeci prozor je tweaks, tacnije prozor na kome vrsis sitna podesavanja sistema kako tebi odgovara. Idi stavku po stavku, vidi sta pise i oznaci sta ti treba.

9) Kad si sve zavrsio, klik na next i pustis ga da radi svoj posao a to moze malo da potraje. Kada zavrsi svoj posao klik na next i ides na sledece prozorce.

10) Na njemu idi na dugmence Make ISO. To pravi ISO sliku operativnog sistema koju narezes na CD ili DVD zavisno od velicine fajla i sta si sve stavio na njega ( kod mene je to DVD)
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
A M G (3.6.2008), dragon3 (18.12.2008)
Stara 2.6.2008, 11:03   #6
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje butabilne WindowsXP instalacije sa SP3 pomocu NLite

Posto je gornji post stigao do kraja ogranicenja po broju slova nastavak ovde:

Ako zelis da imas stvarno unatendend disk, dakle da dignes sistem do kraja bez instalacija drajvera ( ili bar glavnih drajvera) tada prosetaj do ove adrese:

http://www.driverpacks.net/

Tu je napravljen ceo sistem za instalaciju drajvera na XP disk. Dakle skines Base 8.05 ( to je verzija koja je zadnja danas) i skines drajver packove koji ti trebaju ( chipset, grafika, sound drajveri, sata i sl). Sa njim radis posto si zavrsio sve sa NLite. Dakle, startujes u nekom folderu koji si napravio ( recimo drajveri) Base, on se tu ekstraktujje i napravi nekoliko foldera. Tvoje drajver packove kopiras u folder DriverPacks. Startujes DPs_BASE.exe i pratis upustva. U praksi, pokazes mu na folder XP, oznacis koje hoces drajvere da integrises, klikces na next i to je to ( prreskoci zadnji korak, to je provera dali ima novijih drajverpackova na sajtu ). Kada zavrsis sa njim, startuj opet NLite, samo sada idi samo na zadnju opciju ( make bootable disk), napravi ISO sliku i narezi. Pazi na ime diska da ne bude isto kao i prethodni ISO.

Uf, ja ga napisa do kraja. Nadam se da je dovoljno detaljno, i trebalo bi da se stavi u pod sticky, da ga ne trazimo stalno i tipkamo.

Usput, molba moderatorima: nemenjati linkove. Ja znam koji je zvanicni sajt Microsofta za zakrpe. Link gore je do fajla koji obuhvata SVE zakrpe koje je MS izdao do sada u jednom fajlu. I one se sve prijavljuju ODJEDNOM. Plus, ima dosta zakrpa koje danas zamenjuju neke stare zakrpe, i to je sve sredjeno u tom fajlu. Stvar je legalna, nebuni se niko pa ni MS. Ovo pisem da ne bude kao na gore pomenutom postu gde je moderator promenio link koji sam postovao za RyanVM pack na http://windowsupdate.microsoft.com . A tamo nema takvog fajla. Vratio bi ja taj podatak nazad samo sada nema dole ono Edit, sta da se radi. Unapred zahvalan .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
A M G (3.6.2008)
Stara 3.6.2008, 5:49   #7
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje butabilne WindowsXP instalacije sa SP3 pomocu NLite

Nisam siguran da li je na forumu neko pomenuo da SP3 ne radi lepo ako se integrise u prvu verziju XP-a (RTM 5.1.2600.0). E pa ako se prepozna, neka zna da nije tacno! Cak sta vise, po netu ljudi savetuju takav slipstream. I obavezno uraditi "cerupanje" instalacije u nLite-u: meni je, na umerenom modu (ima fantoma pa iscupaju sve sto nema veze sa pikanjem igri), dobitak u brzini oko 20%!
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2008, 9:15   #8
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje butabilne WindowsXP instalacije sa SP3 pomocu NLite

Nisam video takav post iskreno, ali ono sto znam je da verzija XP sa SP3 koju je pustio MS je radjena tako sto je izvrsen slipstream na cist XP bez bilo kakvog service packa. I koliko vidim radi odlicno ( instaliran kod mene ). Ono so stoji oko cerupanja sistema: treba paziti sta i kako se radi na NLite, posebno oko podesavanja dela koji je vezan za services. Tu dobro da se raspitaju po netu, ima dosta tutorijala i podataka sta moze da se iskljuci, sta ne treba, i sl. Da ne bude posle da instalacija ne radi i da je "kriv onaj program NLite". Uvek citati sta pise sa strane, to je dobar pocetak za dobijanje ideje dali da se nesto skine ili ne, ako neznas idi na net i procunjaj malo. Jest da treba vremena malo ali na kraju se dobija dosta ako se uradi kako treba.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vasiljevic na korisnoj poruci:
A M G (4.6.2008)
Stara 4.6.2008, 15:13   #9
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje butabilne WindowsXP instalacije sa SP3 pomocu NLite

Radi fantazija. I slazem se sa tim da treba voditi racuna sta se uklanja a sta ne iz instalacije ali, iskreno, meni to nista nije znacilo kada sam tek "provalio" nLite a posledica je reinstal sistema na svaka dva dana - kako iskrsne koji problem. Poenta je da ce svako najbolje skontati kako nLite ali i sam Win rade ako sam pocne da se zeza sa tim pa na kraju, i da uci iz svojih gresaka.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pravljenje gif animacija sa video fajlom jonathan Grafički softver i radovi 11 16.6.2008 22:55
Pravljenje subtitla direktno sa filma miljana Video/TV softver 8 12.5.2008 11:45
Joomla i sve u vezi nje dm@ricn Web razvoj 67 9.9.2007 12:23
Pravljenje Instalacije Windowsa! ^GOJKO^ Aplikativni softver 8 25.5.2007 23:56
PROBLEM INSTALACIJE WMP NA COMPU SA 2 XP-a Djedai Operativni sistemi 5 20.10.2006 12:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com