Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.8.2016, 17:21   #41
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Linux za netbook, a da nije ružan?

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
I meni je instalacija Arch-a stara par godina, mislim da je za to vreme bilo 2-3 puta da je potrebna intervencija, što je bilo istaknuto na zvaničnoj stranici. Ovako nekih čačkanja nakon instalacije nije bilo, samo redovan update i to je to.

Zato po pravilu ispade da svi mi "neupućeni" trebamo imati po 2 kompjutera: jedan na kojem dreždi Linux dok se nešto ne skrši, a drugi na kojem je Windows pa da možemo pristupiti forumima i sl. pa pitati ljude za uputstva kako da "odbagujemo" apdejtovani rolling release sam koncept rolling releasea po meni je jako glup: umjesto da taj isti rolling release uniformišu i "zapamte" tvoju konfiguraciju, oni ti "generički" apdejtuju i kernel i sve drugo na sistemu, pa ako automatski skine pogrešan kernel ili neku drugu sistemsku datoteku/set instrukcija/dependency, možeš da se slikaš s takvim "Linuxom za eksperte" jer on skrši i samog sebe i dualboot Windows instalaciju pa ni Win ne možeš koristiti kako treba; samozvani eksperti i tvorci takvih apdejta su obično mazohisti kojima je draže kad imaju problem koji niko nema, nego kad sve radi kako Bog zapovijeda.

Servera pod Archem je jako malo (ako i postoje uopšte) jer niko neće da se d*ka oko podešavanja gomile parametara koji su pod ostalim distroima dostupni "iz kutije" i bez previše tweakovanja. To što neko boluje od potrebe za tweakovanjem i konstantnim čačkanjem ne čini ga ekspertom, nego samo pokazuje OCD ili višak slobodnog vremena neiskorištenog na bolji način

Poslednja ispravka: LoneWolf (16.8.2016 u 18:12)
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Dare01 (17.8.2016)
Stara 16.8.2016, 17:37   #42
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Linux za netbook, a da nije ružan?

Ispravka, nije malo servera pod Arch-om, nema servera pod Arch-om. ( :
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku toxic na korisnoj poruci:
LoneWolf (16.8.2016), Marezz (17.8.2016), Mickie (22.8.2016)
Stara 16.8.2016, 18:11   #43
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Linux za netbook, a da nije ružan?

Bogu hvala
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2016, 21:11   #44
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Linux za netbook, a da nije ružan?

Jel čitate vi prethodne poruke ili automatski prelazite u režim nesuvislog ponavljanja prežvakanih fraza?

Da mi Arch ne odgovara ne bih ga koristio, isto tako onaj kome Arch, ili bilo koji drugi distro iz bilo kog drugog razloga ne odgovara i ne treba da ga koristi.
OK, ako smo to apsolvirali idemo dalje.

Ako želite da se bavite Linuxom profesionalno koristićete onu distribuciju koja je najprikladnija vašim potrebama. Ako želite da koristite Linux kao najobičniji korisnik naći ćete distro koji je namenjen za to. Da li shvatate koliko je uzaludno kritikovati neku distribuciju zato što ne radi to što vi mislite da treba?
Instaliram CentOS i onda krenem da pljujem po njemu što ne može u tri klika da se poveže preko Bluetootha sa telefonom, a Mint na drugoj particiji ne koristim jer je teško podesiti Apache, SSH, FTP ili neki deseti server...?
Kada mi je zatrebao sistem za mašinu koja je trebala da vrši funkciju rutera nisam na nju instalirao Arch, iako ga najbolje poznajem, već sam našao pfSense, da li me razumete?

Nećeš da gubiš vreme na "čačkanje" sistema, šta god taj termin podrazumevao, OK, nemoj koristiti sistem koji te tera na to, alternative postoje, ali gubiti vreme na žaljenje kako se gubi vreme, to nije gubljenje vremena?
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku GoranSTX na korisnoj poruci:
blast beat (16.8.2016), marelli (28.1.2017)
Stara 16.8.2016, 21:29   #45
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Linux za netbook, a da nije ružan?

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Zato po pravilu ispade da svi mi "neupućeni" trebamo imati po 2 kompjutera....
Ja stvarno nemam šta smisleno reći osim
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2016, 22:17   #46
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Linux za netbook, a da nije ružan?

Ja samo pričam iz iskustva. Dajem mišljenje zasnovano na ličnim zapažanjima. Nikog nit' privlačim nit' odvlačim na bilo koju stranu, šta god kome treba nek' izabere sam Arch sam probao kao neko (ne)upućen u instalaciju i ostalo, išao korak po korak, pa mi je nakon mjesec dana korištenja skršio i svoju instalaciju i dualboot zbog krivog apdejta koji je sam povukao. Redovno čitam teme koje se bave slobodnim sistemima ovdje i na drugim forumima, te kao otvarač ove teme mogu samo da ponovim "prežvakanu frazu" da je za netbook sa Intel Atomom i dalje Windows XP "i otac i majka". Namjenski Linuxi koji su mu konkurencija, pored toga što su vizuelno nedopadljivi, nisu ni potpuno funkcionalni za obične zadatke kao što je surf, gledanje HTML5/Flash videa, štampanje PDF-a, pregled i uređivanje Office dokumenata koji nisu potpuno kompatibilni sa Windowsom pa je praktički neupotrebljiv i kod štampanja po kopirnicama/kancelarijama i sl. a da ne pominjem neke komplikovanije zadatke. Kad sve ovo saberemo i oduzmemo potrebu za gubljenjem vremena, običnog korisnika, pa i mene samog, puno mi je draži i više user-friendly Win XP sa svojim mijenjanjem tema, štampanjem, instalacijom softvera, drajvera i apdejta koji teku u 3 klika (next, next, finish), od bilo kog Linuxa koji za obične stvari nije u stanju ispuniti osnovne potrebe korisnika u estetski dopadljivom, brzom okruženju koje je istovremeno jednostavno za korištenje. Kod Linuxa je fazon "brzo + stabilno + vizuelno dopadljivo, izaberi dvoje", jer nijedan distro nije u stanju da bude brz, lagan, vizuelno dopadljiv i stabilan istovremeno, na ograničenom hardveru jednog netbooka.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2016, 3:48   #47
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Linux za netbook, a da nije ružan?

^Samo troluješ, jer da znaš išta ne bi pominjao bar "vizuelnu superiornost" xp-a. Ako ti se livada i sivilo sviđa, istančan ti je ukus... Ni teme ikona, frejmova, panela, boja nemaš pojma kako da promeniš u bilo kom DE-u,(to smo već prošli u drugoj temi) jer prosto nikad ti to nisi koristio - taj "nefunkcionalni" Linux. O ostalom, da ne trošim reči (posebno na Arch i "tvoje iskustvo"). Al' eto, imaš viška vremena, kojeg pominješ, i sam Bog zna zašto ovako utucavaš...

Ima jedan broj članova koji ovde dođu samo da prikažu kolike su gu*ice i to što nigde probali nisu, već samo pročitali negde nešto od sličnih bezveznjaka, ovde istovare. Osećam istu nuždu spram winblowsa, (posebno prema 10-ki), samo što za razliku od pomenutih, taj OS poznajem i koristim.

ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ColdBoot na korisnoj poruci:
blast beat (17.8.2016)
Stara 17.8.2016, 9:32   #48
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Linux za netbook, a da nije ružan?

Mene neupućenog stvarno zanima UNIVERZALNO uputstvo za mijenjanje tema, kojeg NEMA, jer ni u jednom window manageru ni distrou čak ni to nije isto: negdje mora da se čačka Conky, Fluxbox, Openbox, config fajlovi, XML-ovi, kao da kompajliraš sourcecode za daljinsko aktiviranje atomske bombe, a ne temu sa tulavim slideshowom wallpapera i custom ikonicama negdje skineš temu sa Deviant arta pa vidiš da su i one nedovršene ili moraju dodatno da se tweakuju prema tvojoj desktop rezoluciji, refresh rateu, trenutnom poravnanju Saturna u odnosu na Mars itd...ne bih da zvučim napadno, ali vi na Linuxu kao da namjerno od svega neopravdano pravite nauku, što poprilično iritira. Superiorni ste u odnosu na "winblows" korisnike koji su "boranija", ali boranija promijeni temu, ikonice, wallpaper i zvukove u 3 klika dok se vi naganjate oko toga i po sat-dva. Ok, vi "upućeni" to završite brže, ali meni ne treba OS koji po defaultu izgleda ružno (XFCE, LXDE itd.) a za prilagođavanje teme moram da poznajem XML kao da pravim website ili bazu podataka a ne običnu custom temu za desktop. Sve te sitnice su "overwhelmingly time-consuming" a čak i kad ih podesiš, niko ti ne garantuje da će da rade ni da se neće pojaviti neka aplikacija/linija koda koja konfliktuje negdje s nečim.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2016, 11:06   #49
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Linux za netbook, a da nije ružan?

Kad se iskopira gde šta treba, što nije astrologija kako pokušava da pretstaviš nešto što nisi uopšte radio, niti radiš, niti ćeš raditi, tri klika su i ovde. Ko bi custom Conky, taj mora kao i za Rainmeter skin, da potroši malo više vremena.

Manje trućanja, više kliktanja, i onda je lako, mada je ono prvo uvek bilo najlakše. Posebno ako se nema pojma o onome o čemu se priča.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2016, 7:40   #50
DanijelGeek
Član
 
Član od: 11.1.2016.
Lokacija: Tamo negde...
Poruke: 85
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 8 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Linux za netbook, a da nije ružan?

Da i ja upadnem u temu
Ja koji o Windows ekosistemu zna mnogo toga, pa probao i koristio Win XP, Vista,7,8,8.1,10 i 10 Anniversary Update(Vista nije losa, kao i Win10 ali verzija 10.0.10586.545 bez Anniversary Update koji unistava sve dobro u sistemu) odlucio da probam Linux i to Mint 17.3
Isao sam kao Live sa USB fleske 3.1 i jednostavno je ok radio bez bagova i problema, onda ga instalirao(kao bauk koji nikada nije probao Linux) i mogu reci da je menjanje tema kao i na Win10 u Settings, drajvere je sam instalirao a posle odjavljivanja i prikaza Login Screena pozadine menja automatski sto nijedan tweak ni na jednom Windowsu nepostoji.
Linux je Open Source kao i Android i svako ga moze menjati i modifikovati zbog cega je i sam Linux svet bogat distribucijama(Kali Linux mi je omiljeni ) jedina prednost Linuxa je veoma mali broj virusa u odnosu na Windows, ali sa dobrim av i anti-malware u realtime i to nije neki problem na Windowsu.
A Windows je oduvek bio Closed Source jel kad bi bio Open Source ostali Developers bi stalno "popravljali" i XP bi bio i dalje najbolji i prodaja novijih Microsoft Windows izdanja bi opala...
Glupost je raspravljati o 2 OS koji se razlikuju kao nebo i zemlja oni koji koriste Windows od kako imaju PC hvalicega a Linux ce kinjiti jel su culi da je los a u zivotu ga nisu probali.
Zakljucak: Prvo probaj pa onda sudi, knjizi se ne sudi po koricama
DanijelGeek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2016, 16:12   #51
analayzer
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2008.
Lokacija: Vršac
Poruke: 1.752
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 311 puta na 294 poruka
Određen forumom Re: Linux za netbook, a da nije ružan?

Moj glas ide za ChaletOS https://sites.google.com/site/chaletoslinux/home veoma je lep vizuelno. Ostalo Linux ko Linux.
analayzer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2016, 23:07   #52
Haker95
Starosedelac
 
Član od: 15.12.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.462
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 129 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: Linux za netbook, a da nije ružan?

Slazem se sa LoneWolf da Linux zna da bude vrlo zahtevan po pitanju cackanja, evo npr. imam Arch sa AMD grafikom, opste je poznato koliko je zezanja potrebno da bi se preslo sa opensource na vlasnicke drajvere i obratno (imao sam probleme bez obzira na wiki). Ili kad god skinem neku igru za njega, uvek fali neka biblioteka, pa onda koristim ldd da bih video koji fajlovi nedostaju, pa onda te fajlove kucam na googlu da bih video koji paket treba da instaliram; problem je kad je ovih fajlova mnogo. Ali mi zato radi instalacija vec dve godine, istina malo je usporio boot ali mislim da se to moze resiti bez reinstalacije (sto je, eto, bolje no kod Windows-a). Inace mislim da je KDE ubedljivo najsadrzajnije okruzenje, skoro sva podesavanja se menjaju grafickim putem, nema petljanja sa .conf fajlovima na primer. Takodje, KDE-ovi programi imaju najvise opcija, a i vrlo lepo izgledaju.
Haker95 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2016, 15:39   #53
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Linux za netbook, a da nije ružan?

^
Sto se igara tice: ako skidas igre za linux trebalo bi da rade pod Archom bez vecih problema (priznajem da nisam probao). Na Ubuntu i derivatima rade, istina je da je Ubuntu i najbolje podrzan. Igre za windows pokreces pod Wine-om sto sigurno znas. Winetricks bi trebalo da ti olaksa tweakovanje Wine-a a sta treba da uradis da bi igra proradila procitas na sajtu. Koristi search.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.8.2016, 19:45   #54
tablet
Novi član
 
Član od: 10.11.2015.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Linux za netbook, a da nije ružan?

Preporuka za Peppermint 7 http://distrowatch.com/?newsid=09453 - lagan, brz, jednostavan, bez bloatware-a.
tablet je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2017, 15:05   #55
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Linux za netbook, a da nije ružan?

Od ljetos koristim Lubuntu na svom netbuku (Medion Akoya, Intel Atom 1.6, 1gb ram) i iskustva sa njim su šarenolika. Ovo je inače prvi put da aktivno korisitm neki Linux distro. Prethodno je na njemu bio Win 7 koji se strašno usporio, i kad su iskakala ona obavještenja da se uradi update na desetku, odradim update, koji je btw trajao nekoliko dana, bukvalno. Rezultat je bio sistem koji stalno nešto nadograđuje i traži, ali ne traži dozvolu za to tako da je bilo kakav rad na njemu bio fantazija. Win 10 stvarno nije za starije netbook-e.

Instalacija Lubuntu 16.04 je bila relativno jednostavna, nakon što sam shvatio kako funkcionišu particije na Linuxu napravio sam dual boot sa 10-kom u koju nikad i ne ulazim. Boot u Lubuntuu je poprilicno brz cak i na ovom kršu. Wi-Fi radi otpočetka, Fn dugmad takođe izuzev par specijalizovanih. Ne rade mi led indikatori za wi-fi i bluetooth. Prvih par mjeseci je bio neki problem (poznat bug) sa nestankom kursora nakon povratka iz stand by-ja nakon nekog update popravilo se samo.

Najveći problem mi je bio da namjestim flash da radi kako treba.
Ovaj sajt mi je dosta pomogao nakon instalacije:
https://sites.google.com/site/easyli.../first-lubuntu

Inače ok je Os za moje potrebe, dao je malo života ovom presporom netbuku ali ima dosta stvari koje su me kao početnika namučile i koje zagorčavaju život. Npr. podešavanje sata je baš nepotrebno zakomplikovano, dodavanje srpske tastature takođe. Ima nekih problema sa USB diskovima, prepoznaje ih uredno ali formatiranje je noćna mora za početnike.

Preporučujem da se koristi Chromium za sporije mašine jer dosta bolje radi od Firefoxa.

Jedna od stvari koja me je "osvojila" je što mogu da na njemu puštam 720p video gotovo bez trzanja, to na Win7 koja je bila na njemu preinstalirana nije moglo. Takođe stream ide dosta bolje ali ako je većeg kvaliteta trza međutim to već nije do os-a nego limita hardware-a.
Psychon@ut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Psychon@ut na korisnoj poruci:
marelli (28.1.2017)
Stara 29.1.2017, 11:05   #56
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Linux za netbook, a da nije ružan?

Lubuntu ima vec u poslednjih cetiri-pet verzija podesavanja kodnog rasporeda tastature iz GUI-ja tako da ne znam sta je tu problem. Flash i linuks se bas ne vole ali to je sto je i kada radi radi prilicno dobro. Chromium za slabiji racunar u svakom slucaju, iako trosi malo vise RAM-a radi fluidnije.
Win 10 na tom netbooku??? Mozes da instaliras Windows 7 Starter ako ti bas treba windows, radice sasvim dobro (ako ne instaliras antivirus program). Dodaj 1 GB RAM-a, osetices razliku.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2017, 13:15   #57
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Linux za netbook, a da nije ružan?

Citat:
Psychon@ut kaže: Pregled poruke
na svom netbuku (Medion Akoya, Intel Atom 1.6, 1gb ram)
Ja bih tu stavio WinXP, mislim da bi radio odlično.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2017, 14:44   #58
Psychon@ut
Veteran
 
Član od: 20.10.2005.
Poruke: 672
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 111 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Linux za netbook, a da nije ružan?

Iskreno ne sjećam šta je bio problem sa tastaturom, moguće je da je i moje nesnalaženje bilo problem znam samo da je potrajalo dok sam pronašao kako da to podesim. Na njemu je i bila oem Win7 starter verzija. Ali po fluidnosti Lubuntu je stvarno bolji. Instalacija desetke jeste bila glupost ali to sam više uradio iz neke radoznalosti potajno se nadajući da će raditi brže.

Zauzeće ram memorije nije ni najmanji problem, rijetko prelazi 500-600mb sa otvorenim Chromiumom i 2-3 taba tako da dodatak rama neće ubrzati ništa, procesor je ipak usko grlo.
Psychon@ut je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.1.2017, 17:39   #59
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Linux za netbook, a da nije ružan?

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Ja bih tu stavio WinXP, mislim da bi radio odlično.
Hmmm, Firefox u (najverovatnije) septembru ove godine izbacuje podrsku za XP iz svoje ESR grane tako da je neki lagani linux, npr odlicni Lubuntu, cak i bez vlasnickog drajvera za grafiku ipak bolje resenje na duze staze u ovom slucaju. Windows 7 starter na drugu particiju (ili XP za dominantno offline rad) ako je win uopste neophodan i to je to.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.1.2017, 0:22   #60
brankosy
Član
 
Član od: 29.5.2010.
Poruke: 52
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Linux za netbook, a da nije ružan?

Na slicnu masinu (sa vise rama doduse) sam probao razne distribucije i posle svega se odlucio za Mint 17 xfce. Lubuntu mi je ok radio, pogotovo 14.04 LTS. Ima svoje bubice. Tastaturu sam jos i podesio bez vecih problema, ali me je do ludila dovodilo sto nije hteo da mi otvori svaki usb flash i formatiranje je horor. Mint 17 jeste zahtevniji, ali se ne desavaju takve gluposti. Da ne govorim da je XFCE okruzenje bolje. Koji god ozbiljniji distro da odaberes, mucice se sa Youtubom na iole vecoj rezoluciji (zbog procesora).
brankosy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku brankosy na korisnoj poruci:
Psychon@ut (30.1.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ja i Linux (vaš prvi kontakt) Mickie Slobodni softver 194 6.11.2017 0:02
Netbook za fakultet Columbusinflama ŠDK - Prenosni računari 7 28.12.2011 0:42
LG GSA-H55N sporo reže DVD-ove mp3lopov Nosači podataka 20 20.9.2010 14:27
Borba protiv piraterije, da li možemo i mi? zidan grobar Brbljaonica 384 30.8.2009 17:45
GNU's Not Linux! djuka007 Slobodni softver 18 26.3.2006 19:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com