Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.2.2009, 1:21   #1
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom [Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konačno igrivi

E pa ovako, REmake i Zero su konacno igrivi na Dolphinu. Za neupucene, Dolphin je Gamecube/Wii emulator koji je od prosle godine open-source, pa svakim danom sve vise i vise ljudi radi na njemu...

Sredjen je bag sa transparentnim background-ovima, sredjen je swap disk problem, sredjen je frejmrejt... Jedini problemi na koje sam naisao je blagi pad frejmrejta na par prostorija u Rimejku, dok Zero radi bez problema (igrao sam nekih 3 sata, do malopre, i nisam primetio nista vredno pomena).

Evo i slika, Resident Evil Zero:



Resident Evil Remake:



Jedino sto ostaje da se sredi sto se tice emulatora je fix za stretch to fit opciju (vidite crne pruge dole i desno na fotkama), ali u principu moze i ovako da se igra. Inace, taj fix se ocekuje ovih dana, ekipa sa ngemu foruma trenutno radi na tome...

Link za Dolphin r2416 (provereno radi, sa tom verzijom sam napravio screenove sa Zeroa, dok je REmake sa druge revizije koju sam vec imao, mrzelo me da ponovo podesavam pluginove).

Za sve ostalo sto se tice emulatora, pluginova, podesavanja itd -> http://forums.ngemu.com/dolphin-discussion/

E tako, sad imamo zanimaciju dok RE5 ne dodje...


Poslednja ispravka: WhenDarknessFalls (25.2.2009 u 1:38)
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku WhenDarknessFalls na korisnoj poruci:
dacajak (25.2.2009), Marko Radonjic (21.9.2009)
Stara 25.2.2009, 1:45   #2
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: [Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konacno igrivi

E hvala ti, to mi je osvezenje bas dobro doslo. Javi kad budu izbacili sledeci fix, da obavim svoje?
Kakav je u opste requirements za Gamecube/Wii ?
dacajak je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2009, 1:53   #3
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: [Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konacno igrivi

Pa u principu, neki C2D, 2 giga rama i 7600 i leti bez problema. Mislim, ja imam c2d i 8500gt, pa mi lete Rezidenti na max... Sad vidim da imas jos jacu masinu, nema da brines, radice ti odlicno

Sto se tice Wii igara, ja sam probao samo Resident Evil - Umbrella Chronicles, i islo je fullspeed. Dakle, nije ni to zahtevno, tu je negde u rangu sa emulacijom gamecube-a.

Sto se tice fixa, nije problem, cim budu izbacili postovacu link i detaljna uputstva za podesavanje emulatora. Mada, kao sto kazem, kome te crne strafte u uglu ne smetaju, moze slobodno i sad da krene sa igrom.
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku WhenDarknessFalls na korisnoj poruci:
dacajak (25.2.2009)
Stara 25.2.2009, 8:48   #4
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: [Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konacno igrivi

Mislim da su te igre vec neko vreme igrive, gresim li?
Mozda sam mislio na druge nastavke RE...
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2009, 9:54   #5
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: [Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konacno igrivi

Gresis Remake i Zero su do pre par nedelja imali graficke bagove (transparentne pozadine, efekat kao wallhack) koji su tad sredjeni, i ostalo je samo da se sredi pitanje frejmrejta, jer je REmake u dosta indoor i svim outdoor levelima padao na 5-10fps, dok je Zero radio na konstantnih 15fps max.. Problemi sa frejmrejtom su sredjeni u zadjim revizijama, pre par dana, tako da ostaje da izadje samo taj fullscreen fix koji sam pomenuo...

Umbrella Chronicles je bio u ingame statusu jos pre par meseci, grafika je skroz okej, i igra ide fullspeed, ali je bio bag kada se dodje do odredjenog kompjuterskog terminala u igri, da igra zabode i ne moze dalje. Ja nisam probao u medjuvremenu, ali verovatno je i to sredjeno.
RE4 (koliko mi se cini, ne pratim razvoj ove igre na emulatoru) radi fullspeed, samo sto na nekim revizijama igra kreshuje kada se udje u inventar, i cini mi se da ima jos neki veci bag, ali je i za to pitanje dana kada ce da se sredi.
RE Code Veronica radi sasvim solidno koliko sam video iz tudjih iskustava, ali nisam licno probao.
Portovi sa PSXa (RE 1/2/3) svi rade ok

To je to od Residenta koliko ja znam
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2009, 10:08   #6
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: [Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konacno igrivi

Kakva je situacija sa najnovijim Dolphinom i ostalim igrama? Imam obe Zelde (Wind Waker i Twilight Princess), poslednji put kad sam ih probao užasno su se vukle...

edit: obe igre su za GameCube

Poslednja ispravka: voodoo_ (25.2.2009 u 10:17)
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2009, 10:11   #7
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: [Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konacno igrivi

OMG, emulator za Wii... uopste nisam u toku
Skidam ga upravo i odma na testiranje.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2009, 10:50   #8
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: [Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konacno igrivi

Definitivno nisi, vec par meseci postoji

Lista igara i kompatibilnost:

http://www.dolphin-emu.com/list.php?listcount=1

Sto se tice Zeldi, moze se igrati, ali i dalje crashuju nekad, novija malo cesce.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2009, 10:52   #9
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: [Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konacno igrivi

Zelde rade, ali ima problema sa zvukom koliko se secam, i desava se da nekad igra pukne tokom cut-scena... Ali ide u principu 30ak frejmova napolju, klasicnih 60ak unutra.
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2009, 17:01   #10
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: [Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konacno igrivi

Sad sam gledao konfiguraciju Wii-a i procesor iznosi nekih 900MHz, a graficki procesor oko 230Mhz. Znaci oduvacu ga. Prema ovome igrice mogu igrati i oni sa 6200 grafickom i nekim slabim procesorom?
Jedino ako Delfin ne trosi dodatne resurse, dobro RAM logicno da trosi, ali pitanje je koliko CPU-a iskoristava?
dacajak je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2009, 17:18   #11
Eddy
Starosedelac
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯
Poruke: 1.397
Zahvalnice: 811
Zahvaljeno 404 puta na 255 poruka
Određen forumom Re: [Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konacno igrivi

Da, ali emulatori zahtevaju jace masine. Mislim da ne mozes uporedjivati tako "jedan na jedan". U svakom slucaju kao sto si vec sa WhenDarknessFalls-om konstatovao, ne bi trebalo da imas problema. Srecno.
Eddy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.2.2009, 17:34   #12
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Wink Re: [Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konacno igrivi

Citat:
Eddy kaže: Pregled poruke
Da, ali emulatori zahtevaju jace masine. Mislim da ne mozes uporedjivati tako "jedan na jedan". U svakom slucaju kao sto si vec sa WhenDarknessFalls-om konstatovao, ne bi trebalo da imas problema. Srecno.
Znam to sam i rekao, tacnije pitao

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Jedino ako Delfin ne trosi dodatne resurse, dobro RAM logicno da trosi, ali pitanje je koliko CPU-a iskoristava?
Znaci pitanje je bilo koliko dodatno sam program trazi? Pitam zbog brata, i on je veliki fan resident-a, a ima slab komp.
dacajak je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dacajak na korisnoj poruci:
Eddy (25.2.2009)
Stara 25.2.2009, 17:44   #13
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: [Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konacno igrivi

Pa s obzirom da se radi o emuliranju potpuno drugačijeg procesora i da za emulaciju jedne njegove instrukcije treba, lupam, najmanje 5 instrukcija x86 procesora u ovom emulatoru, računaj da ne bi trebalo ni da uključuje igru bez dvojezgarca na 2.0 GHz, orjentaciono.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
dacajak (25.2.2009)
Stara 25.2.2009, 19:44   #14
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: [Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konacno igrivi

Pa da, ali Residenti nisu toliko zahtevni koliko Zelda npr. Jer u Zeldi je sve 3d, imas ogroman otvoreni svet sa mnogo detalja/objekata. Dok je Resi sa druge strane jedna slika, tj prerenderovana pozadina sa jednim 3d likom... Dosta njih vozi Dolphin na singl kor procesoru, naravno nije bas najbolje, ali moze. Uopsteno, sa emulatorima je previse komplikovana prica, ne znas nista dok ne probas...
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2009, 2:14   #15
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: [Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konacno igrivi

Citat:
dacajak kaže: Pregled poruke
Javi kad budu izbacili sledeci fix, da obavim svoje?
Izbacili su fix za fullscreen. Evo linka za dl (konstantno se apdejtuje, skini poslednju reviziju sa spiska koji je tamo).

Predlazem da prvo odigras RE: Zero, jer on radi savrseno, dok REmake i dalje ima pad frejmrejtova u dve - tri prostorije... Ne smeta to, moze sasvim lepo da se igra i sa tim, ali opet je bolje da se prvo odigra Zero, jer je 99% da ce ovih dana i taj bag da se sredi, pa taman dok odigras to ce i REmake raditi savrseno... Stvarno su se momci iz Dolphin tima bacili na posao u zadnje vreme, mnogo stvari je ispravljeno u relativno kratkom periodu.

Poslednja ispravka: WhenDarknessFalls (2.3.2009 u 11:08) Razlog: ne radi link, sad je okej :)
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2009, 8:46   #16
Densetsu
Veteran
 
Član od: 6.2.2007.
Poruke: 880
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 196 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: [Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konacno igrivi

Ne radi ti link.
Densetsu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Densetsu na korisnoj poruci:
WhenDarknessFalls (2.3.2009)
Stara 21.3.2009, 21:20   #17
Darkoj
Novi član
 
Član od: 21.3.2009.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: [Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konačno igrivi

Znaci sve sam pokusao i trenutno sam uspeo da pokrenem RE remake ali imam premalo fps cak i sa verzijom 2715, znaci kad me napadne onaj prvi zombi imam 10-ak fps-a. conf je cini mi se ok za igranje, 2.66ghz dual core, 2gb ram, 8600gt 1bg, 200gb hdd. Sta meni to koci igranje, znaci sve sam pretrazio i svuda video kako vecina lagano igra i prelazi igricu a ja ne mogu nikako
Darkoj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2009, 23:21   #18
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: [Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konačno igrivi

Skini emulator odavde. Apdejtuj directx i c++ biblioteke ako vec nisi.

E sad, u global podesavanjima u Dolphinu stikliraj sve, samo idle skip ostavi iskljucen (mada kod nekih bolje radi kada je idle skip ukljucen, probaj i jedno i drugo, za tu opciju nema nekog pravila).

U podesavnjima za OpenGL plugin (onaj prvi deo podesavanja) stavi auto scale, fullscreen i Vsync ako hoces na on, ostalo iskljuceno. AF slobodno mozes da nabijes do kraja, ali AA ostavi za sada iskljucen jer dooosta jede frejmova, i jos uvek nije optimizovano, tek je nedavno ubacena ta opcija. Rezoluciju nabij na 1280x1024 ili neku jos vecu ako imas veci monitor, i to je to... Veca rezolucija ce da ti nadoknadi nedostatak anti aliasinga, jer RE originalno radi u 640x480.

Edit: Da, zaboravio sam da ti napomenem, koliko god da ti dobro radi REmake, uvek ce u onom glavnom holu da ti fps bude oko 10-20, svuda ostalo radi ok. To je normalno. I da, konfa ti je okej za emulator, meni na 8500GT Zero I REmake idu fullspid.

Poslednja ispravka: WhenDarknessFalls (21.3.2009 u 23:41)
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku WhenDarknessFalls na korisnoj poruci:
Darkoj (22.3.2009)
Stara 22.3.2009, 5:13   #19
Darkoj
Novi član
 
Član od: 21.3.2009.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: [Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konačno igrivi

Hvala na pomoci, poukljucivao sam sve i uspeo da pokrenem fullscreen (imao sam problema sa tim pre, pola ekrana mi je bila igra a pola windows). Ali meni je i dalje igrica ne igriva, znaci doslo je sada do znacajnog povecanja framova (dolphin 2720) ali imam problema sa velikom varijaciom istih. Npr u nekim delovima mi igrica ide oko 30-ak framova i tada mi izgleda da igra ide i brze nego sto bi trebalo dok u holu i onom novom delu koji sam prvi put video gde je neka book of curse i neke oci, nosevi i usta zagonetka (lol, znam) imam neigrivih svega 4-6 fps-a. Btw poukljucivao sam sve na advanced i basic setingsu (sa iskljucenim idle skipingom imam manje framova). Probacu da preinstaliram svez windows, posto mi je hdd prepun, jedva da sam imao mesta za resident sto sam skidao cd :P, pa cu skinuti nove drivere za graficku i sl da vidim da li ce pomoci.
I na kraju imam jos jedno pitanje, da li je sa nekim pluginom moguce da se joystic namesti da radi kako treba (imam logitech precision), probao sam sa njoy ali windows mi izbacuje neki SDL error a u ono xbox pluginu nikako nije moguce namestiti da mi se lik krece kako ja ocu... Tnx na pomoci, nadam se da ce igra biti iole igriva da je predjem, ako ne skinucu zero pa cu da se igram dok ne izbace jos koju verziju dolphina
Darkoj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2009, 5:16   #20
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom Re: [Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konačno igrivi

Pa vrlo moguce... Nista, kad bacis format, apdejtuj lepo sve redom pa ce verovatno to biti to.
Sto se tice dzojpeda, meni onaj njoy 0.4 plugin zeza, u svakoj verziji do sad... Probaj da koristis nJoy 0.3, meni on shljaka sasvim lepo

Edit: Ako te i taj plugin bude zezao sto se tice dzojstika, probaj u njemu da namestis kontrole na tastaturi (samo stavi tamo da dpad bude na "custom"), pa onda u npr xpadderu podesi da ti svako dugme na tastaturi koje si iskoristio u kontrolama bude dodeljeno odgovarajucem tasteru na dzojstiku... Videces, lako je. Naravno, ta verzija je u najgorem slucaju ako ti ni jedan od pluginova ne radi kako treba. Sto se tice tog "pola ekran pola vindoz" cuda, to resavas onom opcijom "stretch to fit". Takodje gledaj da skines sa linka koji sam dao u proslom postu jos neku noviju verziju... Desi se da zapadne neka falicna ponekad na kojoj RE radi mnogo losije nego sto treba, ali hvala bogu Dolphin se apdejtuje dnevno pa to nije problem

Poslednja ispravka: WhenDarknessFalls (22.3.2009 u 5:32)
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com