Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.9.2018, 17:33   #121
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Uvek kada krene nagadjanje oko BGS igre i glasine...treba se malo podsetiti



...
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2018, 16:16   #122
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Imas ESO koji pokriva prakticno celi kontinent, tako da uopste nece biti cudno ako ovog puta bude vise od jedne celine, imaju iskustva plus te dve lokacije su blizu jedne druge tako da mogu da naprave jednu zajednicku celinu.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2018, 16:39   #123
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
Pete Hines says that the fans should expect the time between Fallout 76, Starfield and The Elder Scrolls 6 as much there was in games between like Skyrim, Fallout 4 or Fallout 4 and Fallout 76.

Bukvalno ono sto sam pisao ranije...ne treba mnogo razmisljati o ovim igrama, daleko su od izlasak i do tada ce se garant svasta promeniti...tako da sem 2077 nista za mene interesantno ne izlazi u narednih godine-dve, oh well
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2018, 16:20   #124
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Ja sam imao prekogniciju da će TES6 biti u High Rock-u još pre par godina. Ne znam ni sam zašto, odjednom mi je tako sinulo dok sam krstario Skyrim-om i naleteo na one inficirane nesrećne izbeglice, sledbenike Perijata (ili kako se već zove). Na pitanje kuda idu, odgovaraju "returning to Highrock". Iz nekog razloga osetih da se to sami developeri obraćaju igraču, u lice im govoreći gde će sledeći Elder Scrolls biti lociran. Naravno, sve ovo nema nikakvog smisla niti tvrdim da posedujem dar proroštva.
A onda sam odlučio da potražim neke druge veze i utvrdim da li se High Rock nameće još negde, znajući da Bethesda zna ponekad da umetne poneki trag u svojim igrama. Na primer, u Morrowind-u, preciznije u ekspanziji Tribunal su nagovestili dolazeći Oblivion Crisis, vešto ga prikrivajući u liku tamnog vilenjaka Eno Romari-ja, naizgled ludog sveštenika odevenog u svečanu belu odoru. Drugim rečima, Bethesda je znala radnju narednog dela serijala još dok je radila na Morrowind-u. A da li su znali i lokaciju? Moje je mišljenje da jesu, kao što su verovatno znali lokaciju i fabulu narednog, šestog Elder Scrolls-a još dok su radili na Skyrim-u. Deluje neverovatno, ali treba zapamtiti da u Bethesdinom sve većem timu developera postoji manje više konstantni unutrašnji krug lore mastera koja verovatno poznaje telos čitavog serijala još od Morrowind-a.

Po meni, ključ i glavni trag jeste organizacija Blades. U Morrowindu, glavni i gotovo jedini pravi saveznik igraču je legendarni i polugoli Caius "moonsugar" Cosades. I šta se dešava sa njim? U određenom momentu primoran je da se vrati u rodni Cyrodiil, gde se odigrava i naredni deo serijala Oblivion. U spomenutom Oblivionu, članovi Blades-a su primorani da beže na snežni sever, u Cloud Ruler temple, u blizini Brume. Ceo taj region je na granici sa Skyrim-om, a i sam grad Bruma je više nordijski nego imperijalni. I naredna igra je smeštena u Skyrim. A u Skyrim-u Delphina, Blades agent i kakav-takav saveznik igraču beži na zapad, u Sky Haven temple koji je lociran u The Reach-u, odnosno teritoriji koja je tradicionalno vezana za kulturu High Rock-a, pre svega preko Forsworna.
Dakle, ako je moja hipoteza da Blades agenti igraju svojevrsnu ulogu kompasa u smislu gravitiranja ka provinciji koja je lokacija sledećeg dela serijala, TES6 je smešten u High Rock-u.

Naravno, ovo ne mora ništa da znači. Generalni koncenzus je da će biti Hammerfell, ili možda čak High Rock i Hammerfell u paketu. Ta opcija bi možda bila i najbolja, a svakako bolja od decenijskog priželjkivanja otrovne močvare Argonije ili peskovite zemlje antropomorfnih mačaka. Izvinjavam se što nisam furry, ali smatram da bi TES6 smešten u jednoj od te dve provincije bio veoma dosadan i suviše sličan dalekoistočnim crtaćima.

Svojevrstan je tabu među širom TES fan bazom da se o gušterolikoj i mačkolikoj rasi govori u negativnom kontekstu ali evo otvoreno priznajem da u prethodnih 16 godina još nikada nisam igrao kao reptil ili mačak, odnosno da isključivo igram kao human i to najčešće nord. Ima par simpatičnih argonijana i kađita i, kao i svaki moderan čovek širokih shvatanja, poštujem raznovrsnost koju dotične rase daju fantastičnom svetu Tamriela.

Od Elder Scrolls 6 očekujem, idealno i prevashodno, sintezu najboljih elemenata prethodnih delova - dubinu, lore i atmosferu Morrowind-a, pajtonovski humor Obliviona i grundž-western sinematičnost Skyrima. Očekujem povratak RPG korenima (Make RPG Great Again) i po tome sam zatucaniji od balkanskih gorštaka. Hoću da se vrate klase i škole magike kao što je misticizam. Za levitaciju me baš briga, iskreno. A gradovi, ako su i veći, da zadrže ličnost i imerziju dosadašnjih delova. Dakle da je svaka kuća donekle jedinstvena, da kaže nešto o NPC-u koji u njoj živi, kakvu knjigu čita i šta krije ispod kreveta. Sitni detalji poput ovih mnogo znače. Neću potemkinova sela, makete i kulise i brdo dehumanozivanih NPC-ovaca zarad kvantiteta (kvalitet > kvantitet).

Bethesda je uvek forsirala imerzivnost (makar na papiru) pa neka naprave živ i stvaran svet ispunjen bićima koja rade, spavaju, plaćaju poreze i imaju dušu; rečju, poseduju spostveni etos. Glavna priča je ionako manje bitna. Svi znamo da građanski rat u Skajrimu nema pravog pobednika, da nihilisitčki Talmor namerava da obriše čitavu egzistenciju, da će se Imperija verovatno preporoditi, da je ceo Tamriel u nekakvom mračnom dobu i haosu. Sve je to okej ali meni samo služi kao pozadina, doduše duboka i sočna, ali i dalje samo pozadina za iživljavanje i eskapizam putem sopstvenog avatara u vidu Nord paladina, iskre pravde i istine u svetu posrnulom u moralnu kaljuštinu i beznađe (a nije Srbija).

To su otprilike moja očekivanja, a šta će od toga biti ko zna, možda nešto, verovatno ništa ali hajp je realan. Nada umire poslednja ili kako već ide.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
Bascelik (9.11.2018), Dovahkiin (9.11.2018), Marko Radonjic (9.11.2018), Skenderevo (9.11.2018), voodoo_ (9.11.2018)
Stara 9.11.2018, 16:26   #125
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Je l vidite s kojim predznanjem se ide u kafanu?
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
goranmax (9.11.2018), Guerrinus (9.11.2018), Oggy (9.11.2018), simke85 (20.11.2018), Skenderevo (9.11.2018)
Stara 9.11.2018, 16:33   #126
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
Guerrinus kaže: Pregled poruke
Svojevrstan je tabu među širom TES fan bazom da se o gušterolikoj i mačkolikoj rasi govori u negativnom kontekstu ali evo otvoreno priznajem da u prethodnih 16 godina još nikada nisam igrao kao reptil ili mačak, odnosno da isključivo igram kao human i to najčešće nord. Ima par simpatičnih argonijana i kađita i, kao i svaki moderan čovek širokih shvatanja, poštujem raznovrsnost koju dotične rase daju fantastičnom svetu Tamriela.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2018, 22:43   #127
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

@Dovahkiin

Slažem se, najbolje je jedna provincija po igri, pa da se odradi pošteno.
Nisam preveliki fan Redguard kulture mada su Alik'r ratnici totalni bros, koliko sam uspeo da ih upoznam u TES5. A i uspešno su proterali Aldmere, što je veliki plus i istovremeno znači da će Hammerfell igrati važnu ulogu u nastavku sveopšteg rata. To bi bio još jedan mogući razlog za postavljanje TES6 tamo. Geografski, Hammerfell je uglavnom pustinja mada bi trebalo da ima nešto sporadičnog zelenila po oazama i brdašcima.
E sad, i za Skyrim je rečeno da je jedna velika ledena pustoš, pa smo na kraju dobili nekoliko različitih zona, listopadne šume u Riftenu, četinare u Falkreathu, močvare itd. Neki su se čak žalili zbog toga, pre svega jer se u Morrowindu Skyrim opisuje upravo tako, ali ja mislim da je to sasvim ok. Kao što se i u svakodnevnom govoru često pretera npr. kada ljudi zamisle Island, neupućeni uglavnom pomisle da je isto tako ledena pustara bez ijednog drveta, a onda odu i vide Kjarnaskogur ili Hallormsstaðaskógur. Isto tako bi mogli da preurede i diverzifikuju Hammerfell.

Ipak se nadam da će odabrati High Rock, ne samo zbog one sulude analize iz prethodnog posta već što smatram da bi bio veoma zanimljiv za igru. Regioni su upravljani lokalnim kraljevima, slično jarlovima u Skyrimu, što nudi dobru osnovu za politikarenje a la Igre Prestola. Bretoni su prirodno obdareni za magiju, pa valja očekivati dosta čarolije i ekscentričnih čarobnjaka. U tom pogledu jedva čekam povratak starim dobrim gildovima. Skyrimove verzije za Fighters i Mages guild su baš podbacile, po mom mišljenju. A pored toga, High Rock tradicionalno obiluje brojnim viteškim redovima, npr. Knights of Stendarr, ako i dalje postoje.

Većina komentara protiv High Rock-a su zbog njegove male veličine. Međutim jedan dobar i realniji world scaling sistem bi to očas popravio. A to i očekujem od sledećeg nastavka. Tamriel je zapravo ogroman kontinent. Primera radi, da je skaliranje bolje u Oblivionu bi Imperial City (Carigrad), odnosno ostrvo na kojem se nalazi, zauzimalo celu mapu. To naravno u ono vreme nije bilo moguće, ponajviše zbog konzola, ali sada jeste. E sa takvim skaliranjem bi i manja provincija poput High Rock-a bila i više nego dovoljna.

Slažem se i za uvodni trejler, meni ono deluje kao High Rock 100% a čak i način na koji kamera ulazi u provinciju, kroz maglu, deluje kao da prelazi iz Skyrim-a. I mene nervira ta prevelika tajnost kod Bethesde koja često prelazi u paranoju ali šta da se radi. Najgore od svega je što od Starfield-a neće najverovatnije biti išta pre 2021, a samim tim ni TES6 pre 2024. Čitavih 13 godina od Skyrim-a, to je baš, baš predugačko i ne razumem šta im je to trebalo. Mislim da je F76 (bez da se uvrede fanovi Fallouta) jedna velika greška. Valjda da se popuni praznina pre izlaska konzola nove generacije?
Tod je još ranije pričao da imaju ideju za TES6 ali da trenutna tehnologija ne dozovaljava da se te ideje implementiraju. Iz tog razloga mislim da je najveći razlog za ovoliko čekanje tehničke prirode, odnosno čekanje na nove konzole. Da je TES6 samo na PC-u, verovatno bi već uveliko radili na njemu. A treba tu uračunati i TESO koji, iako nije od istog tima koji pravi single player Elder Scrolls, itekako veoma zaslužan za ovoliku pauzu.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
Dovahkiin (19.11.2018)
Stara 10.11.2018, 8:06   #128
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Bethesda will use an upgraded version of the Creation Engine for The Elder Scrolls 6 and Starfield

ahahahaha
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2018, 10:00   #129
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Zar si sumnjao da ce biti bulja u svakom pogledu, pocevsi od endzina.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2018, 11:10   #130
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Pa pazi, da se pravi od nula novi engine sa svim istim feature-ima koje ima stari je veoma veliki zadatak, mozda cak i neisplativ. I to ne mislim samo na razvoj, nego i trening svih tih developera da pradju na novi stvar posle toliko godina koriscenja starog.

S druge strane, sto ga vise budze, to ce biti neispativije preci na novi, zbog suve kolicine feature-a, tako da su mozda i trebali da razmisle u tome da krenu da ga menjaju.

.

Sa druge strane, jedan CD Project Red je i "morao" da pravi novi engine, kada stari vise nije bio dobar za ono sto su hetli u trojci (pravi open world RPGa umesto zoniranog RPGa).

Poslednja ispravka: player1 (10.11.2018 u 14:15)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2018, 12:39   #131
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Creation engine je nstao na vec staklenim nogama ono nesrecnog gamebry-a stariji igraci se secaju onih gloriju bagova iz obliviona (covece prodje 12 godina kao da je juce bilo) tako da ovaj engine od starta nije imao sanse, morali su ga menjati naj kasnije pre izlaska F4...ali nazalost Zenimax slusa samo zvuk $$$$ zato i imamo ovu blafemiju od 76 i zato sto ce i dalje da se gleda ovo ghoul-ovano cudo zvano creation engine (koji sada vec postao feral)


Jedino ako 76 bas flopne mozda se i nesto promeni jer opet kazem Zenimax i ostali aaa izdavaci samo prate tok $, doduse ova "game is rigged from the start"
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2018, 13:50   #132
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Nisam ekspert oko tehnikalija, neka mi neko objasni zbog čega je creation engine toliko loš da se svi žale na njega?
Meni nikada nije smetao. Možda jer sam više fokusiran na sadržaj i atmosferu, a manje na tehnički aspekt igre, ali recimo nikada ne bih voleo da TES izgleda kao Witcher ili Dark Souls. Kapa dole tim igrama i one zaista izgledaju lepo ali su one meni, u odnosu na Elder Scrolls suviše arkadne i konzolaške i nedovoljno imerzivne. Svi recimo hvale Dark Souls zbog combat mehanike a ja imam osećaj kao da igram nabudženi beat 'em up ili neki anime.

Ne trolujem, već samo iskreno iznosim svoje mišljenje. Svestan sam silnih bagova Bethesdinih igara ali oni se daju ispraviti pečovima i rezultat su lenjosti i manjka vremena, šta god, a ne slabog engine-a.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2018, 15:19   #133
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Tesko je verovati da ne trolujes kad poredis combat sistem Souls serijala sa Bethesdinim u negativnom kontekstu. Bolje da trolujes jer si u suprotnom na necemu jacem
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2018, 15:53   #134
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Ne trolujem već preferiram jednostavan i sirov combat sistem Skyrim-a koji je daleko realniji naspram onog u Dark Soulsu koji mi izgleda kao anime, sa sve rolovanjem po betonu u teškom oklopu i katapultiranjem neprijatelja mačem. Da se razumemo, ne smatram da je Skyrim idealan u tom pogledu ali je ipak bolji. Mnogo je takvih arkadnih igara i ima ljudi poput mene koji žele nešto realnije a ne svođenje igre na učenje borbenih kombinacija. Namerno spominjem Dark Souls jer godinama čitam kako ljudi žele da je TES nalik Soulsu, a ne znaju da te dve igre nisu uopšte iste. Souls se vrti oko arkadnog kasapljenja i akcije a TES je pre svega istraživanje i atmosfera. Čak su i Bethesdini developeri ranijih godina govorili da im je borba u drugom planu, što je posebno evidentno u Morrowind-u.

Sve mi se čini da mlađe generacije odrasle na konzolama (od Obliviona pa na ovamo) žele da TES postane ono što oni hoće (još jedan Souls i još jedna pitka akciona igra za nekoliko dana iživljavanja) a ne kako je Bethesda zamislila, igra koja postepeno uvlači u svoj svet i nudi godine dobre zabave. Morrowind i nakon 16 godina ima armiju vernih igrača kojima ne smeta zastarela combat mehanika. Zapravo ta zastarela mehanika, kada se uračunaju svi faktori, je kompleksnija od one u Oblivionu i Skyrim-u a po meni i bolja, mada razumem zašto mnogima smeta. Combat mehanika u poslednja dva Scrollsa uopšte nije loš, odnosno dovoljno je dobar da nosi igru koja je suštinski nešto sasvim drugo.

U tom smislu smatram da je Creation Engine idealan za TES i da je pljuvanje po Bethesdi svih ovih godina više postalo trend i navika, da ne kažem meme. Ovo dolazi od nekog ko je svestan svih mana i grešaka koje Bethesda čini svih ovih godina i generalno smatra da je pravac kojim se TES uputio pogrešan. Ali i pored svega toga ne osećam potrebu da pljujem kompaniju koja je proizvela moj omiljeni serijal svih vremena i na koji sam potrošio hiljade sati života poslednjih 16 godina.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2018, 16:34   #135
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Ide ti prica u milion pravaca. Narodski receno ne znas gde udaras ,zato ti je tesko odgovoriti na post smisleno.

Citat:
Guerrinus kaže: Pregled poruke
koji je daleko realniji naspram
Ni jedan nije realan.

Citat:
Guerrinus kaže: Pregled poruke
sa sve rolovanjem po betonu u teškom oklopu
https://youtu.be/qzTwBQniLSc?t=101 Normalno da taj sistem nije realan, ali nista nerealniji od onog gde stojite jedan naspram drugog i nasumicno se mlatite po tintari dok jedan ne krepa. Osim toga nerealnije ti je kako plivas u oklopu u TESu od rolanja u Soulsu

Citat:
Guerrinus kaže: Pregled poruke
i katapultiranjem neprijatelja mačem
Rag Doll nije deo borbene mehanike. Sta bi tek rekao onda za konja u Skyrimu koji se posvadjao sa gravitacijom? Ili kad smo vec kod katapuliranja neprijatelja https://youtu.be/iua7_nL2itk?t=155 realno nema sta

Citat:
Guerrinus kaže: Pregled poruke
Mnogo je takvih arkadnih igara i ima ljudi poput mene koji žele nešto realnije
Ponovo TES nije realniji. Ni jedna od ta tri serijala (TES,witcher,Souls) nemaju veze sa ralnoscu tj. realnom borbom hladnim oruzjem.

Citat:
Guerrinus kaže: Pregled poruke
..jer godinama čitam kako ljudi žele da je TES nalik Soulsu...
Ako traze, misle na borbu, u TESu je nebitno dal se boris protiv onog ili ovog protivnika, ove ili one zivotinje ili onog ili ovog cudovista. Pridjes i mlatis levim klikom dok ne crkne , sva filozofija itd. To treba unaprediti...

Citat:
Guerrinus kaže: Pregled poruke
Sve mi se čini da mlađe generacije odrasle na konzolama (od Obliviona pa na ovamo) žele da TES postane ono što oni hoće (još jedan Souls i još jedna pitka akciona igra za nekoliko dana iživljavanja)...
Da se razumemo meni je TES serijal jedan od omiljenih, a Morrowind jedna od najboljih igara svih vremena ,ali ovo je vec cisto prazno fanbojisanje koje nema veze sa realnoscu...

Poslednja ispravka: Bascelik (10.11.2018 u 16:47)
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
Dovahkiin (10.11.2018), filpan (10.11.2018), Krilce (11.11.2018), Leonida (10.11.2018), simke85 (20.11.2018)
Stara 10.11.2018, 17:02   #136
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Fanbojisanje i nostalgija, itekako, ne vidim šta ima lošeg u tome.
Naravno da nijedna igra nije 100% realna, ali pristup u TES-u mi je daleko draži i privlačniji od Soulsa, pa makar bio i jedini koji tako misli. Ne mogu da svarim pogled iz trećeg lica i anime pokrete. Evo npr. kod Baldur's Gate-a, moje druge omiljene igre, borba se svodi na jedan potez, pa nikome ne smeta.
Inače, tipična medivijalna borba oružjem u stvarnosti izgleda bliže borbi u Skyrim-u, nego u Soulsu.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2018, 17:09   #137
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Pa nema niceg loseg,ali nema ni veze sa stvarnoscu. Evo npr. dex tamo pada u nesvest sto kuva kafu u RDR2, Emix bi ozenio Laru da moze ,a Dovahkiina da neko pita kako se zove verovatno bi rekao Witcher 3. Svako ovde ima svog favorita, ne poricem
Ne smeta zato sto BG nije akcioni RPG. A dubina borbene mehanike se nalazi u njenom strateskom delu. I idi igraj BG2 i ToB, sto se zaustavi samo na kecu
Ko da kazes blizi je Rambo pravom ratu nego Roki pravom boksu (ni jedan ni drugi nemaju veze s vezom).
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
Skenderevo (12.11.2018)
Stara 10.11.2018, 17:18   #138
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
I idi igraj BG2 i ToB, sto se zaustavi samo na kecu
Malo je vremena a suviše igara. Spisak igara koje sam nameravao da odigram ovih dana: Gothic 2, Rome Total War Europa Barbarorum, Morrowind odn. hoću da istražim najnoviju mapu Tamriel Rebuilt-a), a počeo sam i Baldur's Gate keca iz početka pre nedelju dana, pa planiram da nastavim sa istim likom u dvojci. Rolovao sam 99 na paladina cavaliera sa fokusom na 2H posle 20-ak minuta, greota od Boga ako ne nastavim. A i PoE 2 hoću da odigram do kraja kad stignem...
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2018, 18:43   #139
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Sto se engine-a tice niko ti nece praviti novi engine ili prelaziti na drugu tehnologiju ako ne mora, a u 99% slucajeva ne mora. CD Projekt red je tu u tih 1% mozda jer su u jednoj iteraciji morali sa Aurore da skoce na nesto moderno i normalno mada ni u tom slucaju me ne bi cudilo da je RED engine forkovana aurora koja je izokrenuta naglavacke.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2018, 20:18   #140
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls 6

Bethesda mora da predje na novi engine i na novu tehnologiju...creation engine je prevazidjen i zastareo i to su cinjenice.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1190 18.1.2024 23:55
The Elder Scrolls V - Skyrim Obtainer Role-Play 7987 2.1.2024 14:37
The Elder Scrolls Online - Balkan Community LjutiNordijac Online susreti 1 5.3.2013 19:29
The Elder Scrolls Online Andross otpaTci 1 3.5.2012 20:35
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com