Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 30.7.2012, 19:21   #1
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Talking 48fps filmovi

Citao sam da su neki novinari nakon desetominutnog previewa, zalili zbog izbora kamere za snimanje Hobita. Navodno upotrebljen je brzi 48fps format, koji odaje utisak tellevizije uzivo, nesto nalik velikom bratu ili slicno. Suvisno je reci da su im takav snimak filma odvlacili paznju. Pa zbog toga postoji bojazan kako ce publika reagovati na to. Sam P.Dz. je rekao da nece nista menjati, tako da cemo videti kako ce se stvari odvijati...

Poslednja ispravka: Iris (31.7.2012 u 11:03)
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2012, 19:56   #2
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Coming soon

U sustini, film sa tolikim frejmom ce izgledati slicno ovome (samo bolja slika naravno)


Kako ce sve to izgledati na kraju ne znam, ali trebace vremena dok se ne naviknu ljudi ako ovo uopste zazivi.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2012, 21:57   #3
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
xandar kaže: Pregled poruke
Citao sam da su neki novinari nakon desetominutnog previewa, zalili zbog izbora kamere za snimanje hobita. Navodno ubotrbljen je brzi 48fps format, koji odaje utisak tellevizije uzivo, nesto nalik velikom bratu ili slicno. Suvisno je reci da su im takav snimak filma odvlacili paznju. Pa zbog toga postoji bojazan kako ce publika reagovati na to. Sam P.Dz. je rekao da nece nista menjati, tako da cemo videti kako ce se stvari odvijati...
Takodje je spomenuo da je bilo revolta i kad se 24fps pojavio...pa su se ljudi navikli...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2012, 22:10   #4
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Ne razumem potrebu da se Hobit razvlači na tri dela, onda je LOTR mogo da bude 9 filmova, ko Hari Ploper.
Ovo sa 48 fps čisto ''moram nešto novo da izmislim jer sam ja ****** taj i taj'' iživljavanje.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2012, 23:24   #5
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
Ne razumem potrebu da se Hobit razvlači na tri dela, onda je LOTR mogo da bude 9 filmova, ko Hari Ploper.
Ovo sa 48 fps čisto ''moram nešto novo da izmislim jer sam ja ****** taj i taj'' iživljavanje.
Pa ne bih bas rekao da je izivljavanje, jer on nista novo nije izmislio, ali eto hoce da odrzi taj trend. A kako ce to da ispadne trebamo tek da vidimo. Prvi film sa ovolikim frejmom bio je Avatar (samo sto ta verzija nije bila u bioskopima).

Pa sada ni vi ne znate sta hocete, ovamo se bune sto je dosta izbaceno iz filma, a sad se bunite sto ce da ubaci jos....LOTR je mnogo obimnija knjiga od Hobita, i za to bi bilo potrebno nenormalno mnogo para i vremena. Hobit je dosta manja i sa tri filma bi mogao da se pokrije bas svaki detalj iz nje. Hari Poter je imao princip jedna knjiga=jedan film, nije jedna knjiga pretvorena u 9 delova. I naravno dosta stvari je izbaceno i izmenjeno.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Eddy (1.8.2012)
Stara 31.7.2012, 0:09   #6
Anceloti`85
Veteran
 
Član od: 25.11.2009.
Lokacija: Nis
Poruke: 513
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 257 puta na 139 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Malo si preozbiljno (pod malo podrazumevam previše) shvatio opasku o Hari Ploperu, a mrzi me da stavljam ''sarkazam'' tag na svaku drugu rečenicu. Elem stvarno ne vidim da u Hobitu ima materijala i za dva filma, a kamoli za tri al' evo skoro pročitah da će da ubacuju neiskorišćene delove iz trećeg filma, tako da kako god. Videćemo. Više love za njih i 9 sati mog života za koja ne moram da mislim kako da ih iskoristim.
U vezi 48 fps, jeste iživljavanje, nije ga izmislio, naravno da nisam bukvalno mislio da je Džekson izumitelj te tehnologije, ali će prvi da pusti film u tom formatu, nije šija nego vrat. I narvno onda će da tvrdi kako, kao i autor ''Avatara'', menja lice filmske umetnosti. Ako zaživi taj trend onda će moći sa ponosom da upre palac u sebe i izjavi ''Ja sam zaslužan za to. JA!'' Bar znam kom da psujem kevu ako se ikada nekim mračnim spletom okolnosti, sudbine i zavera tajnih službi, zateknem na recimo, ne daj bože, daleko bilo, projekciji glumačkog debija Džastina Bibera u HD rezoluciji, 3D, 48 fps.
Nemojte pogrešno da me razumete, nemam ništa protiv tehnologije i stalnog usavršavanja, naprotiv, dopada mi se recimo 3D za neke filmove, ali imam utisak da se samo to radi zadnjih deset godina, uz veliku pompu, a na uštrb kvalitetnog pripovedanja, pa mi sad svaka novotarija ide na želudac.
Čak i nezavisno od toga ne dopada mi se ta ideja, 24 fps lepo funkcioniše, i mislim da će to biti promena na gore, previše brzo za takav tip filma.
Bilo kako bilo, konačan sud o svemu dva dana po gledanju filma.
Anceloti`85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2012, 2:24   #7
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
Anceloti`85 kaže: Pregled poruke
Malo si preozbiljno (pod malo podrazumevam previše) shvatio opasku o Hari Ploperu, a mrzi me da stavljam ''sarkazam'' tag na svaku drugu rečenicu. Elem stvarno ne vidim da u Hobitu ima materijala i za dva filma, a kamoli za tri al' evo skoro pročitah da će da ubacuju neiskorišćene delove iz trećeg filma, tako da kako god. Videćemo. Više love za njih i 9 sati mog života za koja ne moram da mislim kako da ih iskoristim.
U vezi 48 fps, jeste iživljavanje, nije ga izmislio, naravno da nisam bukvalno mislio da je Džekson izumitelj te tehnologije, ali će prvi da pusti film u tom formatu, nije šija nego vrat. I narvno onda će da tvrdi kako, kao i autor ''Avatara'', menja lice filmske umetnosti. Ako zaživi taj trend onda će moći sa ponosom da upre palac u sebe i izjavi ''Ja sam zaslužan za to. JA!'' Bar znam kom da psujem kevu ako se ikada nekim mračnim spletom okolnosti, sudbine i zavera tajnih službi, zateknem na recimo, ne daj bože, daleko bilo, projekciji glumačkog debija Džastina Bibera u HD rezoluciji, 3D, 48 fps.
Nemojte pogrešno da me razumete, nemam ništa protiv tehnologije i stalnog usavršavanja, naprotiv, dopada mi se recimo 3D za neke filmove, ali imam utisak da se samo to radi zadnjih deset godina, uz veliku pompu, a na uštrb kvalitetnog pripovedanja, pa mi sad svaka novotarija ide na želudac.
Čak i nezavisno od toga ne dopada mi se ta ideja, 24 fps lepo funkcioniše, i mislim da će to biti promena na gore, previše brzo za takav tip filma.
Bilo kako bilo, konačan sud o svemu dva dana po gledanju filma.
Oprosti, u poslednje vreme od ovih vrucina ne hvatam bas najbolje kada je sarkazam u pitanju, totalno sam sludjen ovih dana pa odmah hvatam za gusu i skacem bez mnogo razmisljanja . Nazalost sve se vrti oko novca, sta tu da se radi. Jos nije katastrofa ali i mene brine navala 3d filmova od kojih retko ko iskoristi tu tehnologiju kako valja ili sto je jos gore, ceo film zasniva na tome (bez price likova itd.) Ja mislim da je treci film najverovatnije zbog para i zarade, ali ako odrade kako valja nece biti steta. I mene brine 48 nemoj da mislis da sam ja za to, ali videcemo kako ce to ispasti. Sto se tice 3d efekata u Hobitu mislim da tu nece biti problema.....ako je nesto idealna postavka za 3d dozivljaj onda je to Tolkinov svet. Videcemo, nemam prevelike nade za ovo, samo se brinem da ce ljudi ocekivati tip filma poput Gospodara, a Hobit to sigurno nije (osim ako ga Dzekson ne pokusa da kopira svoj uspeh sa LOTR, a to ce biti jako jako losa stvar.)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (31.7.2012)
Stara 31.7.2012, 2:31   #8
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Na kompjuterskom forumu, a gomilu ljuidi brine frejmrejt od 48 slika.

Svasta...

P.S.
Inace, veci frejmrejt ce naizad da izbaci "seckanje" iz filmova, koga itekako ima, ako se malo obrati paznja.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
BlackArrow (3.8.2012), DragonSlayer (24.8.2012), HSVstoned (31.7.2012), Sass Drake (22.12.2014), simke85 (24.8.2012), thebluephoenix (31.7.2012), xandar (31.7.2012)
Stara 31.7.2012, 2:41   #9
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Coming soon

Moze li neko da objasni ukratko u cemu je fora sa fpsom? Zar ljudskom oku nije svejedno da li je 16fps ili 100fps, dok god to vidi kao pokretnu sliku?
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2012, 2:43   #10
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Probaj da igras neku igru na 16fps, pa nam javi utiske.


P.S.
E sad realno, i 16fps bi moglo da prodje u sporim scenama. Ali bilo kakva brza akcija ne bi uopste valjala.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2012, 2:52   #11
rudar
Veteran
 
Član od: 5.1.2006.
Lokacija: Bar, Crna Gora
Poruke: 844
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 244 puta na 87 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku rudar
Određen forumom Re: Coming soon

Moguce da sam corav (sto vjerovatno i jesam), ali ja najozbiljnije ne vidim nikakvu razliku. Bar ne kod 30+ kao na ovom snimku (dok izmedju 15 i 30 zaista primjecujem razliku).

E sad, da li je isto kod filma i kod igara... "Real-life" scene vs. 3D modeli. Neko ce vec pojasniti.
rudar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2012, 3:08   #12
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Pa sad, flim je 24, ne 30fps.

Gde ja primetim "seckanje":

Scene sa sporim pomeranjem kamere, gde se primeti seckanje slicno onom u FPS shooterima. Nije totalno glatko.

Letelica u sporom letu: takodje moze da se primeti seckanje, ako se obrati paznja. Ovo je najvidljivije u SF ostvasrenjima, jer su tamo takvi objetki najcesci (sporo ploveci svemirski brod ili slicno).


Obicne situacije, ljudi, razgovor, tu i ne primecujem. Takodje ne ni u veoma brzim scenama, gde sve leti toliko brzo da nema vremena da se primeti da nije glatko.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
HSVstoned (31.7.2012)
Stara 31.7.2012, 3:23   #13
xandar
Starosedelac
 
Član od: 20.11.2011.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.210
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 124 puta na 99 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Razlika je 24 pruza ''topliji'' filmski format poput Indijane dzounsa i sl. Dok 48 je kod fudbalske utakmice ili talk show emisije.
xandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2012, 3:25   #14
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.337
Zahvalnice: 4.511
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
rudar kaže: Pregled poruke
Moguce da sam corav (sto vjerovatno i jesam), ali ja najozbiljnije ne vidim nikakvu razliku. Bar ne kod 30+ kao na ovom snimku (dok izmedju 15 i 30 zaista primjecujem razliku).

E sad, da li je isto kod filma i kod igara... "Real-life" scene vs. 3D modeli. Neko ce vec pojasniti.
Nije isto fps u igri i na filmu.
Odgledaj onaj klip sto sam postavio ispod iz "Ja, Klaudije" , to ti je 40 frejma...posle toga pusti trejler iz nekog filma pa ces da vidis razliku. Sve u svemu 40 frejma izgleda kao snimak uzivo, a ljude brine da ce to oduzeti onaj filmski osecaj koji imamo i da ce efekti i ostalo u filmovima izgledati isuvise vestacko, a manji frejm to prikriva donekle.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2012, 4:26   #15
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Jos malo na ovu temu:
http://www.48fpsmovies.com/high-fram...xample-videos/


P.S.
Za moderatore: ako smo se previse udaljili od teme, molim vas samo prebacite poruke u novu temu. Previse je dobvra diskusija da bi se obrisala.

P.P.S.
Posle gledanja "fejk 48fps" trejlera za Hobita sa gornjeg linka (u stvari standarni trejler konvertovan na 60fps), gledanje obicnog 24fps trejlera daje utisak da film "mnogo secka".

Poslednja ispravka: player1 (31.7.2012 u 4:40)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
pentraksil (31.7.2012), r0nIn (5.9.2012), rudar (31.7.2012)
Stara 31.7.2012, 9:04   #16
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Inace, veci frejmrejt ce naizad da izbaci "seckanje" iz filmova, koga itekako ima, ako se malo obrati paznja.
Seckanje? Hm, nikad nisam primetio bilo kakvo seckanje

Ni meni nije jasna ova razlika između 24fps i 48fps. Naročito me zbunjuje ta podela - prvo više liči na film, drugo na "live TV"? Zar postoji takva razlika uopšte?

Ima li neko neki kvalitetan video klip, rađen u 48fps i 24fps, da može lako da se uporedi?

@ pentraksil: kako misliš da izgleda kao "snimak uživo"? Šta kod tebe stvara takav utisak? Kao što sam već napisao u obrisanom postu, meni slika tu izgleda samo blago mutnija nego što bi možda bilo savršeno, ali bi mi posle 5 minuta gledanja izgledala normalno.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2012, 9:34   #17
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Pogledaj moj link iznad, i naci ces razne primere klipova sa vecim frejmretom od filmskog.

jedan od efektivnih primera:
http://www.stopmotionpro.com/media/v...ameramove2.mov

Poslednja ispravka: player1 (31.7.2012 u 9:42)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
ZoNi (31.7.2012)
Stara 31.7.2012, 10:16   #18
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.652
Zahvalnice: 2.253
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Aha... Pa, priznajem da sam posle više ponavljanja ovog videa uspeo da (jedva) primetim razliku. Sve u svemu, na ovom monitoru (Samsung 940BW 19" wide) i sa MPC-HC (i sa mojim očima ), razlika je teško uočljiva. Ne znam kakva je situacija na npr. nekom kvalitetnom TVu veće dijagonale.
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2012, 10:24   #19
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.406
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Mozes da probas i onaj fejk 48p trailer za hobita (sa www.48fpsmovies.com), pa onda iza njega da odgledas obican trailer sa youtube-a.

Poslednja ispravka: player1 (31.7.2012 u 10:38)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2012, 10:24   #20
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Vidim da ste kacili YT klipove koji su kao na >24fps...sto je ne moguce, jer ih YT zakucava na ~24...

Evo npr, ja sam se odusevio uncharted 3 video na 60 fps (jes malo vise, ali da dam predstavu ljudima)

http://www.eurogamer.net/articles/di...-ran-at-60-fps

Prvi je na 60, drugi na 30...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Filmovi koje pamtite... 6am3 Fana71c Kompjuteri i film 261 28.4.2016 15:15
HD filmovi i Radeon 6000 serija leka Grafika 8 11.10.2011 19:32
Besplatni dokumentarni filmovi Mrka Kapa Zanimljive Web lokacije 1 1.1.2008 18:51
PS2 DVD FILMOVI marko1986 Aplikativni softver 3 15.3.2006 22:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com