Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.10.2017, 15:08   #1
pocetniik
Član
 
Član od: 3.1.2014.
Poruke: 46
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom POvezivanje CPE sa ruterom

Pozdrav ljudi. Imam CPE uredjaj marke TP-LINK TL-WA7210N i ruter marke D-LINK GO-RT-N150 , pokusavam da ih spojim. Hvatam internet od rodjaka , e sad da bi ja imao dobar wifi signal kod mene kuci treba mi ovaj D-LINK ruter , jer CPE je na nezgodnom mjestu , tako da ne mogu njega da koristim kao ruter za wifi. Ja sam vec par puta probao da ih spojim , ali cini mi se da mi bas ne ide. Probao sam opciju CPE stavim u Client MODE i spojim sa RUTEROM , pa CPE stavim u CLIENT MODE a RUTER u ACCESS POINT MODE , ni to nije valjala , zadnje sto sam probao je da stavim CPE u AP CLIENT ROUTER MODE a RUTER u ACCESS POINT , medjutim i tada sam naletio na problem. Sva ova tri primjera spajanja sto sam naveo i probao , radila bi normalno 24 sata i onda prekid tj dodje do problema , za prva dva slucaja imao sam problem da mi RUTER od rodjaka ne dodjeljuje IP ADRESU tj kad ukucam komandu na komp ipconfig u polju DEFAULT GATEWAY nema nista , u ova dva slucaja CPE je bio u CLIENT MODE a DHCPE je bio iskljucen. U trecem slucaju na CPE prijavljuje mi WAN PORT IS NOT CONNECTED , a kad odradim troubleshoot na komp kaze mi DNS server not connected , pa sam rucno upisao ip od DNS servera i proradilo je , ali opet samo na jedan dan. Mozda sam ovo sad malo i zapetljao pokusavajuci da objasnim , nadam se da cete nekako razumiti sta je problem i pomoci mi , jer ja vise stvarno nemam pojma kako ovo da podesim.

U trecem slucaju pratio sam ovo upustvo

https://www.youtube.com/watch?v=HVkEwW4e3LY
pocetniik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.10.2017, 16:57   #2
pocetniik
Član
 
Član od: 3.1.2014.
Poruke: 46
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: POvezivanje CPE sa ruterom

Ima li iko kakav predlog kako da spojim ova dva uredjaja , tj CPE TP-LINK TL-WA7210N i RUTER D-LINK GO-RT-N150?
pocetniik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Graficka. Povezivanje sa TVom preko HDMI kabla Ivan452 Kvarovi 1 21.2.2010 7:42
Problem sa ruterom ! s_stef Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 24.4.2009 9:50
Problem sa ruterom pesoholicar015 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 12.12.2008 18:16
ADSL modem radi, sa ruterom puca veza Johnny Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 10.11.2008 16:16
TP-LINK TD-8811 povezivanje sa 2 racunara Pharaoh86 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 9 16.7.2008 20:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com