Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.9.2011, 8:25   #21
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Citat:
mciggzy kaže: Pregled poruke
Znas kako, da vrede tih para ne bi se skrivali iza kopija, vec bi napravili i autentican, prepoznatljiv izgled...

Inace, ja sam majci kupio jednom Anycool za 75E i to je bio zesci fail. Izgledao je kao neki HTC (Diamond ili tako nesto). Touch je tako bio oslabio da sam morao ja da otkljucavam telefon (kao na iPhoneu, preko klizaca), na taj nacin sto sam ga stiskao dok ne ulubim ekran). O softveru necu da trosim reci. Srecom pa je upao u vodu kasnije.
Ja pisem samo o onome sto sam video i probao. Meni su izgledali dosta solidno (ni traga od lose plastike, loseg displeja i sl) a video sam ih i kod kineskih kolegaovde na Zapadu koji ih prilicno koriste. Ne zelim da ispadne da ih preporucujem. Samo pisem o svom utisku. Neka svako pogleda ako ima priliku i zelju da se time bavi - moguce je da su ti kupljeni u Kini u radnji sasvim drugaciji od tih sa neta ili tog tvog, to zaista ne znam.
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 11:07   #22
Drmika
Član
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Šašinci ...brm...brm... Novi Sad
Poruke: 67
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Drmika
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

vec 3-4 godine koristim iskljuchivo kineze, prvenstveno zbog dualsim, u medjuvremenu su i oni uznapredovali i pre godinu i po dve su do 100e imali i wifi i javu i sve sljaka kao ludo, baterija prejaka. sad problem je nedostatak informacije oko zrachenja i to je sve. a o pouzdanosti uredjaja necu spekulisati jer gomila ce tvrditi da su losi bez ikakvih dodira sa istim. a to sto kazu puni bateriju van da ne zapali tel i takve priche macku o rep obesite. kod amera je trenutno hit neki a89 ili tako nesto koji je 89dolara, a ima wifi gps 460(phone rom)+280(radio rom)... huawei je isti ko i svaki drugi kineski telefon. samo sto je telekom stao iza njega i sad je kao marka. mozesh misliti, i anycool je bio chist kineski krsh pa je pakom stao iza njega sa dve godine garancije i sad je telefon.... ali kao sto rekoh previse je ovde ljudi koji su popili svu pamet sveta i mudro zbore. http://solomobi.com ja cu sad poruchivati sa novim mt6573. ipak sam se toliko u kineze uverio. ali opet ponavljam kao jedinu manu nedostatak informacija o zrachenju
Drmika je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 12:37   #23
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Ja sam lično video kinesku repliku Nokie E71 i neku varijantu ajfona. Spolja liči to na original, ali.... Kod E71 taster q i razmak nisu radili, dok kod ajfona za korišćenje ekrana su trebali dobri mišići. Naravno od Symbiana i iOS-a ni traga, ali bar su imali mogućnost da koriste Javu-u. Replika nokie je crkla nakon neka 4 meseca, samo se ugasio, dok je vlasnik replike ajfona isti uvalio za sitne pare. Kvalitet koji sam ja video je bio bar meni žalostan. Verovatno i među svim tim telefonima ima razlike u kvalitetu, moguće je da do zapada i stigne nešto kvalitetnija varijanta, ali ovo što sam ja video me je ubedilo da ih zaobilazim u širokom luku.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 14:30   #24
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Citat:
Drmika kaže: Pregled poruke
http://solomobi.com ja cu sad poruchivati sa novim mt6573. ipak sam se toliko u kineze uverio. ali opet ponavljam kao jedinu manu nedostatak informacija o zrachenju
Jedinu manu? Ma daj, pogledaj samo "specifikacije" i slike.
Mislis na ovaj?
Kao prvo, telefon ze zove HD7 Pro i izgleda slicno kao HTC HD7. Kazem "izgleda", ko zna kakav je kad se uzme u ruke.
Kao drugo, na njemu je Android 2.3.4 i nesto sto izgleda kao Sense UI a napred ima Windows taster!? Tj. ima neki hibridni layout WP7 i Android tastera (za razliku od punog WP7 layout-a ima "Menu" umesto "Search" tastera)... I jos pozadi u stilu WP7 telefona pise Android Phone...

Ko zna sta je unutra. Specifikacije? Ne znam od koje nebuloze prvo da pocnem, mozda od tog lika koji ih je pisao sa nekim hibridnim znanjem engleskog jezika (verovatno je sa kineskog prevodio preko Google translate-a)...
Video sam i jedan telefon za koji se navodi da ima operativni sistem iDroid!

Sve to je isuvise neozbiljno, igracke za decu, za taj novac ($250) mozes da kupis koji hoces normalan telefon kod operatera. Sa ljudskom garancijom, podrskom i ovlascenim servisom ako zatreba.

Mislim da uz takve telefone odlicno idu Abidas patike i Nkie trenerka, sve u kompletu...
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 15:14   #25
HSVstoned
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.9.2009.
Poruke: 4.484
Zahvalnice: 1.590
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Stoji ovo sto si rekao ali je Zte npr skroz ozbiljan igrac, cenjen svuda u svetu.
Kod njih nema ovakvih propusta i idiotizama.

Ti govoris o kopijama i sa tim se slazem.

Jedini Kinez koji bih kupio mozda je ZTE [i HTC ] zaboravljaju ljudi da je Tajvan srce Kine

Ali opet mislim da nikada ne bih uzeo neki ZTE osim za 1 din ili za 100e u paketu operatera a da bude mocan kao GS II.

Ove seljacke kopije su uzasne.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 15:24   #26
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

ZTE i Huawei treba izuzeti iz cele ove priče. Možda jesu iz Kine, ali su u pitanju sasvim ozbiljne firme.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 15:41   #27
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Naravno, nisam ja ni mislio niti spomenuo Huawei i ZTE, vec modele sa tog pomenutog sajta.
Za Huawei sam cuo odavno kao za proizvodjaca mrezne opreme. Stavise oni modemi za mobilni internet koji reklamiraju i MTS i Telenor i VIP su u velikom broju Huawei proizvodi.
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 19:50   #28
Drmika
Član
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Šašinci ...brm...brm... Novi Sad
Poruke: 67
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Drmika
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

@Mr.Simpson naveo sam primer solomobi, nebuloze u specifikaciji me interesuju jer na ovom modelu npr ih nema ako ti nije jasno 650+128do500 pitaj objasnicuti. mene interesuje doticni procesor jer znam njegove mogucnosti mozesh porveriti na netu laganica, tu je i najveci problem kineza sto se kupuju replike koje liche i pojavljuju se tvoje nebuloze koje spominjesh. a cene istih modela su upola, a ne kao sto tu pise... ZTE postujem mnogo vise od huaweia jer pogledajte samo globalno, zaboravite Srbiju i monopoliste koji namecu te modele. LePhone A60, t9199 ili android a7 njih radi ista firma i mozes ih videti na istom sajtu. prvi pripada lenovu, a drugi je vodafone, a a7 je samostalan i ide kao chist kinez bez brend imena. a ti druze ostani veran svojim brand name koji poticu mozda chak iz iste fabrike odakle i ovi gore modeli kao i pola tog sajta solomobi.
Drmika je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 20:42   #29
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Jel to hoces da kazes da su ovi kinescici sa sajta koji si linkovao istog kvaliteta kao identicni brand name telefoni?

Ne budi smesan, niko ovde nije pao sa Marsa pa da ne moze da vidi kakve sve gluposti pisu za doticne modele. Pa oni su maksimalno pomesali babe i zabe zeleci da tim telefonima dodele sto vise pozitivnih karakteristika i u tome su maksimalno izgubili kompas. I ne, nije rec o ZTE i Huawei telefonima vec o svim drugim krsevima koji su se dali videti...

Btw. jedan mali dobronamerni savet - pre nego sto sledeci put pozelis da nesto objasnis Mr. Simpsonu mozda da pogledas njegove druge postove vezane za tematiku mobilnih telefona - eto cisto reda radi da vidis koliko covek zna o toj materiji...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Mr.Simpson (16.9.2011)
Stara 15.9.2011, 20:54   #30
Drmika
Član
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Šašinci ...brm...brm... Novi Sad
Poruke: 67
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Drmika
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

nikog ja ne vredjam a postove sam pogledao, jer nichije znanje ne podcenjujem, daleko od toga da su istog kvaliteta, ali dal verujesh da i kinezi imaju svoje brand koje koriste oni indija, azija npr. dapeng. koji su za nas nepoznati, a mogu reci da su kvaliteta kao brand name, tako su i ova tri modela gore navedena u mom postu samo pridobila brand name, nije njih lenovo pravio specijalno u svom razvojnom timu... . najveci problem nas ovde je sto na nase trziste stizu replike koje se prodaju kako bise q..., a ne telefoni koji se i kod njih koriste. (verovali ili ne ci phone koji se ovde josh dobro pokazao u sangaju se prodaje po coskovima kao dechija igracka za 30dolara, a kod nas je dugo drzao 100evropljana) i na osnovu toga se stiche pojam o kvalitetu kompletnog trzista. to hocu da kazem i to smatram pod onim gledaj globalno, a ne sa onim sto nam se servira.
Drmika je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 21:55   #31
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Nisam ni rekao da vredjas vec samo da cisto sumnjam da mozes da mu kazes nesto sto on vec ne zna... Ne znam kakvi su ti njihovi brend name telefoni ali kao sto rekoh, citajuci one specifikacije sa sajta stekao sam utisak da su oni za svaki telefon tamo napravili bosanski lonac - potrpali su u specifikacije sve zivo sto su mogli samo da izgleda sto bombasticnije, na stranu to sto je recimo za taj HD7 Pro (gde im samo pade na pamet tako originalno ime?) na Home strani jedna slika a kad udjes na stranu tog telefona sasvim druga sto je takodje, samo po sebi, sasvim neozbiljno. Ili treba da dodam sto je recimo po izgledu to klasican WP7 telefon sa 3 dugmeta od kojih je jedno Windows dugme ali zato instaliranim Androidom 2.3? Mada me cisto interesuje zasto i napozadini tog telefona pise HTC ako ga proizvodi neko sasvim treci - a proizvodi ga... Meni sve vise lici na kupovinu macke u dzaku gde narucis ono sto vidis na sajtu a dobijes nesto sasvim deseto - ako uopste i dobijes...

Conclusion - Huawei i ZTE su OK ali ono sa Solombija je prosto smejurija sta god oni tamo napisali, narocito posto je dobro poznato sta moze da pise na tarabi...

Btw. i moj WOT mi kaze da sajt nije bas pouzdan a jedan od komentara vezan za Solombi, izmedju ostalog kaze i:

"Fraudulent electronics store in China.
Keep in mind that brand electronics are usually more expensive in China due to VAT. If you see low price brand items you will get scammed.
The way it works is:
1. You send the money (usually via Western Union)
2. You get informed there is problem (usually customs etc.)
3. Problem can be fixed for more money (another 10-20%)
4. After payment, there is yet another problem...
This will repeat until you realize that you got scammed."
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 22:27   #32
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni-vrede li?

Jbg, treba razlikovati prave falšare od telefona "stvarnih" kineskih proizvođača, ne treba pričati o Huavei i iPone u istom kontekstu.
Kupovina falšara je odličan način da neko hrani svoju sujetu ili zadovolji znatiželju.Ako hoćeš nešto pouzdano, da staviš u džep i ne misliš, idi na pijacu ili buvljak i kupi neki fon od pre 7-8 godina za 500 dindži i veruj mi, napravićeš mnoogo bolji izbor od kupovine fona koji svojim postojanjem oslikava jad i bedu države u kojoj je napravljen.

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Konkurencija u tom cenovnom rangu nudi digitrone koji ne daj Boze da ti padnu.
Haha, neki Nokia ili Samsung "digitroni" u tom cenovnom rangu mogu da nadžive kineza (čoveka) koji je sklepao lažnjaka, a o samom uređaju da ne govorim
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 22:42   #33
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Mislim da neki imaju totalnu dodbojnost prema istima,bez ikakvih kontakta sa njima.Sve sto iznose nisu cinjenice, vec licne i neosnovane tvrdnje.Slazem se da je kopovina tih tel.macka u dzaku,ali bas tolko blacenje,bez dodira sa njima totalno ne prihvatljivo.

Poslednja ispravka: zajchik (15.9.2011 u 22:54)
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 23:02   #34
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Neosnovano kazes? OK, jel po tebi normalno da se telefon u potpunosti nazove imenom vec postojeceg telefona (HD7 Pro), da ima Windows dugme izmedju tri dugmeta koji su inace uslov za WP7 telefone a OS Android i da na pozadini telefona stave naziv poznatog proizvodjaca (HTC)? Trazis cinjenice - sve navedeno su cinjenice... A takvih/slicnih primera na onom sajtu ima poprilicno... Meni nije i naravno da cu da ispljujem te samozvane "proizvodjace a ako je tebi to normalno - OK...
Jednostavno da bih stvatio da je nesto onako tezak bullshi.t ne treba mi nikakav dodir sa istim - u stvari nisam siguran ni da ti telefoni cak postoje ili je ono sarena laza za naivne.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 23:20   #35
Drmika
Član
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Šašinci ...brm...brm... Novi Sad
Poruke: 67
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Drmika
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Vidim da pricha ide kako ne treba, Pitanje je Vrede li, i moj odgovor je vrede, ali treba zanati sta kupovati. U ovu temu sam se upetljao jer pratim MT procesore zbog drugih uredjaja koje posedujemo, a nisu telefoni. Izvori su mi prijatelji koji su blisko povezani sa Azijom (studenti, radnici, uvoznici). Po necijem misljenju svaka shusha u kini ima fabriku mobilnih telefona pa tako moze da pravi i igra se kako oce, bez obzira hocel biti profita. Sad je huawei marka, ali tek kad kupi neki brandname tek onda ce onda postaje jaka ima da se kunu u nju... isto ko sto je i lenovo postao brend od kako "saradjuje" sa ibm

>>>> M.M uhvatio si se falsare, kopije, za koje svi ovde tvrde da su s... a naveo sam primere mobilnih koji su njihove proizvodnje... iza tog modela stali su zvuchniji brendovi
Drmika je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 23:28   #36
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Pa tako nekako puno ljudi u kini, pa prave divljačke telefone.

A evo statistike iz 2008( ne verujem da se mnogo situacija promenila), sa Cnet-a o popularnosti kineskih telefona, kao što neki rekoše, u Aziji.
Eto ako ih oni ne koriste zašto bi mi?

http://reviews.cnet.com/4520-6454_7-1009643-1.html
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 23:28   #37
Sh0m1
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2009.
Lokacija: Bladehenge
Poruke: 4.267
Zahvalnice: 5.145
Zahvaljeno 994 puta na 697 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sh0m1
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Au al si smorio.
Pa naravno da je Huawei brandname prozivodjac, jer ima SVOJE ime, SVOJ dizajn, SVOJ softver i SVOJ sajt(glup primer ali no-name kinezi ga nemaju).
Sta npr. crkne ti ekran na tom WP7 Pro? Brickuje se? Crkne baterija? Gde ces da ga popravis? Jedino sto preostaje je da ga bacis u Dunav zajedno sa samim sobom.
Sh0m1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 23:35   #38
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Citat:
zajchik kaže: Pregled poruke
Mislim da neki imaju totalnu dodbojnost prema istima,bez ikakvih kontakta sa njima.Sve sto iznose nisu cinjenice, vec licne i neosnovane tvrdnje.Slazem se da je kopovina tih tel.macka u dzaku,ali bas tolko blacenje,bez dodira sa njima totalno ne prihvatljivo.
Čisto da ne bude da neosnovano blatim, jedno kraće vreme sam ih i (pre)prodavao (jbg, moralo se) I posedovao, podrazumeva se.Perfekcionista sam što se tiče nekih stvari, tuga me uhvati kad vidim završnu obradu na većini telefona, na šporetu smederevcu su površine i ivice lepše.Tehnčke karakteristike da ne pominjem, već su nabrojali ljudi.Ako izuzmeš ove poznate i priznate proizvodjače, lutrija je šta ćeš dobiti kad kupiš.Najjače mi je kad daju dve baterije. Po jednu za svaki dan Mnogi bizarni kvarovi im se dešavaju, veliki deo priča je istinit.A tv prijemnik, kupi za te pare polovan tv sa cevkom i gledaj k'o čovek.Mislim, nisam ja potpuno protiv kineske robe, kupujem je i koristim često, al' neke stvari zaista nema smisla nabavljati.Plus što tim telefonima dignu nenormalno cenu, a u Kini samo što ne kupuju na kilo, čisto bacanje para.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2011, 0:33   #39
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Pretpostavljam da je softwer bezveze, ito wp7 dugme koje verovatno u tom nazovi androidu ima neku levu funkciju postavljeno samo zbog izgleda.Ali kako ste toliko sigurni da hardverski ne mogu da isprate taj softwer.Lepo kaze covek da je procesor sasvim kadar za to.Zavrsnu obradu ne treba ocekivati da je fantasticna za te pare.Mislim da za 70-80€ treba ocekivati bas to.
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2011, 0:35   #40
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.294
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Kineski pametni telefoni - vrede li?

Svima je jasno da kada kupujes kinesku kopiju rizikujes, ali kakve kvarove sve navedoste, bolje je i da ne kupujete kopije, ne znate Ja jos nisam vidjao takve kvarove, jos pa napucane cene...

U svakom slucaju bi pre uzeo kopiju nego Samsung E250 za iste pare.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
kineski telefoni, narucivanje kineskih tel.

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kineski mobilni telefoni -Replike GALAXY S2 romalion Aparati i oprema 48 5.5.2012 13:34
Kineski telefoni Schnak3 Aparati i oprema 2 10.9.2008 14:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com