Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Zvuk na računaru

ŠDK - Zvuk na računaru Saveti u vezi sa kupovinom zvučnih karti, zvučnika, slušalica...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.9.2018, 18:37   #1
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Bezicne slusalice

Forumasi,


trebaju mi kvalitetne bezicne slusalice za drzanje personalnih treninga putem Skajpa. Da li su u nekom minusu u odnosu na zicane? Da li ce zvuk biti dobar?


Hvala.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2018, 20:18   #2
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Bezicne slusalice

Dobre su bezicne ali ako hoces da ti glas zvuci prirodno i da zvuk bude dobar moras da isprsis 50+€


Sent from my Samsung Galaxy J7 (2017) using Tapatalk
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
filpan (22.9.2018)
Stara 22.9.2018, 3:28   #3
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Bezicne slusalice

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Forumasi,


trebaju mi kvalitetne bezicne slusalice za drzanje personalnih treninga putem Skajpa. Da li su u nekom minusu u odnosu na zicane? Da li ce zvuk biti dobar?


Hvala.
Kako biti pravi HC gejmer? Jer ako je to sign me up.

Ukoliko ti treba za profesionalnu upotrebu ništa ne može da zameni dobar dedicated mic. U suprotnom uzmi bilo šta što ima mikrofon jer verovatno da za 40-60e sve zvuče manje-više isto, što se bežičnih tiče. Sve ispod toga je verovatno krš.

Ako nećeš da bacaš mnogo novca potraži onda bele Genius bluetooth slušalice, imale su mic, koštale oko 3500. Znam da ih je gomila mojih kolega koristila.

Isto tako ako će u pitanju biti samo voice komunikacija možeš da razmotriš i neki dobar bluetooth headset koji ide na jedno uvo, oni "štapići". Možda ti to još bolje završava posao a maksimalno je mobilan.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2018, 4:09   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Bezicne slusalice

logitech kao ima dobre mikrofone, mana baterija.. bolje ti je s kablom samo da bude usb a ne preko mic džeka, i takve su 20-30e..
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2018, 10:15   #5
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Bezicne slusalice

Hvbala na preporukama.


@doctor
Jos koju godinu iskustva da nabacis pa cu da ti odam tajnu.
Inace, reci mi vise o tim bluetooth hedsetovima na jedno uvo, imas li neku preporuku?

Necu da stedim na uredjaju, nije problem ako su 60 evra, a i vise.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
doctor (24.9.2018)
Stara 22.9.2018, 17:51   #6
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Bezicne slusalice

Te single ear su daleko losije od normalnih plus sto vecina nema podrsku za media a i verocatno nece raditi ni na cemu osim telefonu, uzmi normalne in ear i to je to kazem za 50+ evra ima da biras a razlike su u nijansama tako da uzmi koje ti se svidjaju
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2018, 20:19   #7
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Bezicne slusalice

Ako budes razmatrao i neke BT sluske On Ear dizajna a da budu lagane i poprilicno pogodne/kompetentne za slusanje muzike uz tvoju primarnu namenu posto imaju i poprilicno solidan Mic.

Iako iskreno ja mic koristim slabo, i nisam imao prilike da probam na pc-u posto nemam BT 4.0/4.1 adapter.

Sony Wh CH500, prve bt sluske koje imam u posedu, i iskreno iako na izgled sa slika deluju kao da bi ih najmanji nagli pokret skrsio, zapravo su zilave i ne krckaju uopste .


Ja sam obicno pogotovo gadljiv na sluske koje su 100% plasticne izrade, s obzirom da ostala 2 para sluski koje imam u kuci su bukvalno ko tenk u poredjenju gde sony ispada ko igracka kad drzis u ruci.



Ali to doprinosi tome da se stvarno jako malo osecaju na glavi iako realno posto su On ear i to manjih dimenzija znaci da ce ipak nakon nekog odredjenog duzeg perioda bez pauze zadavati osecaj blazeg gnjecenja strana usiju, na par sekundi pri skidanju i umereno grejanje ali izolacija je dobra zato.

Mogu da se rotiraju napred nazad a i skoljke same idu gore dole pod uglovima glave mogu da se prilagode sto doprinosi ukupnom komforu iako su sami jastucici relativno mali a i ja od ranijih nekih On ear sluski imam postraumatske flashbackove pa sam prijatno bio iznenadjen ovim. Cak su prosle i test glednjem serije dok uspravno lezim u krevetu naslonjen uz jastuk, dakle cak ni clamping force nije izrazen znacajnije (ali ipak ko kod svih sluski nije lose rastegnuti ih jednu noc izmedju zvucnika il knjige u sirini glave)



A zvuk im je najveci + s obzirom da su bluetooth onako da ne tupim iako bih mogao. Koriste svoju varijantu AAC codeca koji po nekoj proceni se krece od 220 do 320 kbps i bluetooth 4.2 ove dve stvari su jedan od glavnih faktora zasto se izdvajaju od velike vecine low end krsa kod nas koje koriste samo SBC kodek.



Jako pohvalno cim nemam osecaj da nakon Isk Hf2010 koje su poznate kao low cost cudoviste od sluski stavim ove male Sony na glavu i pustim istu pesmu kao prethodno pustanu na pc kroz amp, i probam da izdvojim svaki detalj , nemam osecaj da sam stavio nesto sto je totalno djubre u poredjenju, iako govorimo o bluetooth uredjaju, direktniji test je nemoguce napraviti.



Poprilicno Zivahan tonalitet sa naglaskom na cistinu Mids Tonova, dok je Punchy low bass na drugom mestu (dok je mid bass losiji al to je normalno za sluske ovog precnika zvucnika ) ali koji nije nikako prenaglasen pa da gusi ostatak spektruma znacajnije vec zvuci toplo i relativno kontrolisano nemas osecaj da je In your face i da drobi lobanju. Visoki tonovi manje dosezu od recimo mnogih monitoring iem slusalica, il Studijskih low cost Chi fi varijanti, ali su kao i mids tonovi vrlo konstantni znaci nemaju problem sa tim da idu ni previsoko i da krenu nekontrolisano rezu usi, ili pak da bivaju toliko povuceni da imas osecaj da sve slusas kao kroz neki tunel.



Vrlo su potentne/ poprilicno solidno glasne (cak i u torture testu u prevozu nije ni potrebno nikad koristiti zadnja 2-3 nivoa pojacanja vec koji nivo ispod na telefonu radi suzbijanja raspalih motora dok dugme na samim sluskama drzim na max mada sve zavisi i do pesme izolacija je on point dakle ne bas ko sa totalno zatvorenim in ear modelima al ono )



I lake za voziti i na nekim Lower voltage android uredjajima koji nemaju bas sjajne 3.5 jack output izlaze npr, impedansa im je 24 ohm pa i to doprinosi tome da se verovatno unutrasnji pojacivac u samim sluskama manje muci. Vecina sluski ovog tipa do 10k dinara su 32 ohm il vise.

Separacija instrumenata je solidna ne nesto super precizna kod svih zanrova, ali nemas osecaj da ne mozes da raraznas sta je u fokusu u prelazima .

Uz bateriju koja traje onoliko koliko je i deklarisano znaci do 20 sati, dok minimum bi bio nekih 16-17 pri vecim nivoima pojacanja.


Jedan od Review

Poslednja ispravka: sale94 (22.9.2018 u 20:57)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
filpan (22.9.2018), polarnimeda (30.9.2018)
Stara 22.9.2018, 21:08   #8
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Bezicne slusalice

A kakav je mikrofon? Meni je bitno da zvuk bude perfektan jer cu preko Skajpa da drzim treninge, mora sa druge strane odlicno da me cuje.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2018, 21:22   #9
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Bezicne slusalice

Za moj pojam mikrofon je solidno cist nema onog karakteristicnog Echo efekta ako ti usta nisu pod pravim uglom kao kod ovih klasicnih mikrofona npr sa mnogih gaming sluski nize ka srednje cene . I takodje ne probija niti hvata bas svaki krc i sum iz pozadine mislim da ima neku formu noice cancelinga al ne mogu da iskopam gde sam tacno video naziv implementacije dakle to je nesto sto mogu da kazem.

Ali opet ja nemam toliko iskustva sa mikrofonima ozbiljnije izrade pa da imam sa cim da poredim.


Pozitivno je posto je u pitanju model koji je sony izbacio Oko aprila ove godine, vise radnji ima izlozeno ovaj model u fokusu na rafovima pa mislim da ne bilo problem da na nekoj od njih dobijes na kratku probu izlozbeni i vidis da li ti odgovara mada ko zna ipak zivimo gde zivimo .


Doduse imaj u vidu da sam negde citao da iako normalno radi u igrama poput Cs Go i sl, neki su imali blaze probleme da nameste da detektuje mic u Skype na win 10 i na pc uopste, ali to ne verujem je generalan problem jer je apsolutno nelogicno posto ako windows prepoznaje mic u mixeru problem je gotovo uvek resiv.

Poslednja ispravka: sale94 (22.9.2018 u 21:36)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
polarnimeda (30.9.2018)
Stara 22.9.2018, 21:47   #10
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Bezicne slusalice

Imas i varijantu da uzmes nesto profesionalniji kondenzatorski mikrofon i koristis ga odvojeno sa vec nekim postojecim sluskama .


Tipa ko ovo


Ili ovo


Sad sam nesto kopao na netu za ove Sony i u jednom pdf dokumentu navode da mikrofon funkcionise sa svim aplikacijama koje koriste glasovnu komunikaciju ALI na mobilnim uredjajima, ne spominje se PC sto je jako cudno. Spomenuti PDF



Sto znaci da bi ipak nazalost mogao da preskocis ovaj model ako je ovo tacno.

Poslednja ispravka: sale94 (22.9.2018 u 22:20)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
filpan (22.9.2018), polarnimeda (30.9.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Bezicne slusalice za 50e? polarnimeda ŠDK - Zvuk na računaru 3 5.10.2018 1:30
Bezicne slusalice za teretanu? AcMilan91 ŠDK - Foto i audio/video 0 23.11.2017 17:23
Bezicne slusalice za GEJMING Shonkas ŠDK - Zvuk na računaru 4 11.3.2016 1:52
Bezicne slusalice moongos011 Foto i audio/video 4 7.8.2011 9:39
Bezicne slusalice, koje? VLADA.R. ŠDK - Zvuk na računaru 4 22.7.2007 9:59


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com