Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.11.2013, 21:31   #7781
sens988
Banned
 
Član od: 30.10.2012.
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Poruke: 65
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku sens988 Slanje poruke preko AIM-a korisniku sens988 Slanje poruke preko Yahooa korisniku sens988 Slanje poruke preko Skypea korisniku sens988
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

moze li mi iko reci gde mogu skinuti TSMAP za 1.7.1?
sens988 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2013, 21:38   #7782
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Sta to znaci "sandbox"? Jel to lokalna lan igra (zatvorena za siru javnost) ili sta?
Ne znam ni sta je MMO...
A ni sta je PvP server... valjda se kaze P2P ali onda ti ne treba server...

Nemam pojma, ja koristim obican izraz Multiplayer za sve igre gde istovremeno mogu da igraju vise igraca. Multiplayer moze da bude i na jednom racunaru samo, znaci jedan igrac igra na jednoj polovini a drugi na drugoj polovini tastature. Eh kad se setim NBA98 kako smo drug i ja rasturali... ili NFS2.
Znaci i to je multiplayer, ali kada se kaze MP onda se prvenstveno misli na LAN (IP) ili Server/Client igranje preko neke mreze (interneta ili lokalne LAN mreze).

Ako ti nije mrsko mozes mi pojasniti gorepomenute izraze koje ne razumem. Ili neko drugi, svejedno. Ja sam se dosta naobjasnjavao svega i svacega ovde, moze valjda neko i meni nesto da objasni.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2013, 22:34   #7783
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Jel moguce napraviti ovako neki mod?

http://www.youtube.com/watch?v=PwWXUCMDUmc
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2013, 22:39   #7784
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Off je ali ajde...

To što ti zoveš multiplayer kod današnjih igara više ne postoji. LAN se uglavnom izbacuje jer je veoma lako igrati sa piratom što nije u interesu razvojnih timova i izdavača.

Sandbox igra je igra u kojoj možeš slobodno da se šetaš po svetu (svetu u igri) npr. kao u ETS2 i konstantno unapređuješ lika (kamion ovde ), dok se CS i slične multiplayer pucačine uglavnom sastoje iz kratkotrajnih partija. Drugim rečima sandbox je igra otvorenog tipa. Većina MMORPG igara je sandbox, dok Call of Duty, Battlefield, World of Tanks nisu.

MMO znači Massive Multiplayer Online, tj. igre koje igra ogroman broj igrača istovremeno na jednom serveru, npr. War of Warcraft. Generalno danas se u 90% slučajeva pod multiplayerom smatra ovo.

PvP znači Player vs Player tj. kada je pored kompjuterski vođenih protivnika (mobovi ili kripovi kako ko zove) možeš da napadneš i druge igrače. Sa druge strane tu je PvE (Player vs Environment) gde to nije moguće osim u jasno naznačenim oblastima.

Online Coop znači kooperativno igranje dva igrača na dva udaljena kompjutera preko nekog servisa, recimo Steam-a. Dosta igara je ranije koristilo GameSpy za ovu svrhu ali je on ugašen. Ovo bi bila dobra fora za ETS npr. ti i ortak/ortaci vozite zajedno neku turu u konvoju uz tekstualnu/glasovnu komunikaciju.

@MasterChief2

Klip je prastar, već je pričano o tome ovde. To je prerenderovana animacija, endžin igre jednostavno ne omogućava tako nešto i nemoguće je napraviti takav mod.

@sens988
http://www.trucksim-map.com/database...sim-map-4-1-x/

Poslednja stabilna je 4.1.2a i radi na 1.6.1 zakrpi. Za 1.7.1 ne postoji još ali ova radi i sa tom zakrpom.

Poslednja ispravka: DeCoy (5.11.2013 u 22:47)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2013, 23:33   #7785
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Hvala na objasnjenju.

Odavno sam ja izasao iz sveta igara, mada nikad i nisam bio nesto previse gejmerski nastreojen, i sada sam se vratio samo da igram ETS2 i nista vise. Mada, vise je preradujem i doradjujem (modovi i sitne prepravke) nego sto igram.

Ali, moram reci sada kada citam ovo sto si napisao da su ZESCE sve zakomplilkovali. Mislim alo, sta je falilo da ostane kako je pre bilo? Pokrenes igru, napravis mapu (Server side) i onda ili das svoju IP drugarima i oni upadaju kod tebe i igrate ili preko nekog servera oni nadju tvoju "mapu" i upadaju u igru.

Inace, nije losa ideja taj MMO ali je to iz mog (programerskog i IT) pogleda prekomplikovano. Previse tu ima za*****cije da se to napravi da sljaka svima bez problema.
Zato ovo nije za ETS2 iako bi bilo JAKO lepo kada bi moglo.

Bilo bi lepo kada bi mogao da unistis karoseriju kamiona kada se sudaris ali... nazalost nije moguce.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.11.2013, 23:43   #7786
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Pa uglavnom je to zbog piraterije. Danas se singleplayer igre mogu igrati sa piratom, dok se za multiplayer u većini slučajeva mora pazariti original. Budućnost gejminga (još uvek daleka) je u cloud servisima, kada se više igre uopšte neće instalirati na vaš računar nego se streamovati iz "oblaka".
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2013, 0:04   #7787
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Taj Cloud je takav marketinski trik da niste svesni.

Cloud nije nista drugo nego mrezni sistem sa vise distribuiranih servera koji omogucavaju da servis koristi mnoooogo vise klienata nego da je u pitanju samo jedan server. Sve je ostalo isto kao i pre, sve se smesta na klasicne (tj verovatno SSD) diskove. I sta cete ako nemate pristup netu???
Ja sam nekad samo sat-dva DNEVNO bio na netu (preko dialup-a) i od tada sam navikao da sve cuvam na svom racunaru a ne na tamo nekom serveru na netu.

A sad i igre u Cloud... hmmm ajd vazi...

Izvinjavam se na Offtopic-u.

Od mene uskoro jos jedno AI vozilo. Ovog puta malo bolje optimizovano (sa manje trouglica) ali opet OK izgleda. Provalio sam i kako da napravim svoja custom flarove za svetla, tako da mogu da ih pravim u velicini koja meni treba. Tacnije, ovo sam samo teoretski skontao nisam jos stigao prakticno, ali osim ako SCS nije nesto zakomplikovao dadatno, sve bi trebalo da radi kako treba.

A moram uskoro i onu Yamahu (motor) da zavrsim. Zeza me karoserija, nesto je sva coskasta a nebi trebalo da bude. Moram da skontam kako u Blenderu da zaoblim neke povrsine a da ne napravim previse novih trouglica jer ih i ovako ima mnogo.

Onda za nasu mapu spremam par iznenadjenja i vama a i kolegama koje rade na njoj Ali... nesto nemam vremena kao pre pa mi sve ide usporeno.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2013, 1:08   #7788
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
ksrele kaže: Pregled poruke
Taj Cloud je takav marketinski trik da niste svesni.

Cloud nije nista drugo nego mrezni sistem sa vise distribuiranih servera koji omogucavaju da servis koristi mnoooogo vise klienata nego da je u pitanju samo jedan server. Sve je ostalo isto kao i pre, sve se smesta na klasicne (tj verovatno SSD) diskove. I sta cete ako nemate pristup netu???
Ja sam nekad samo sat-dva DNEVNO bio na netu (preko dialup-a) i od tada sam navikao da sve cuvam na svom racunaru a ne na tamo nekom serveru na netu.

A sad i igre u Cloud... hmmm ajd vazi...
Nekad, ksrele nekad! Nekad je trebalo i nekoliko meseci da stigneš do Australije
Naravno da se podaci i u "oblaku" smeštaju na klasične diskove (sigurno ne lebde u vazduhu ), ali ne na tvoje diskove, tj. štediš i na prostoru i na novcu jer ćeš kupiti manji HD (ne trenutno, govorimo o budućnosti). Ni u Srbiji brz i konstantan internet više nije luksuz, a kamoli u razvijenim zemljama (samo pogledam na Steam-u prosečna brzina downloada u J. Koreji je 35Mbps). Inače, pogledaj http://games.onlive.com/
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2013, 1:24   #7789
soneje
Veteran
 
Član od: 6.9.2011.
Lokacija: Begrad-Ripanj
Poruke: 541
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 65 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Srele jel to mozda Lada i niko mi nije odgovorio moze li promods na gobinu mapu?
soneje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2013, 2:56   #7790
Debeli
Član
 
Član od: 21.10.2012.
Lokacija: Sujetna Arogantna Zivcana Dembelija
Poruke: 287
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 209 puta na 93 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Promods pokriva originalnu mapu (bez dlc) i Skandinaviju. Ako gobina mapa pokriva nesto od toga, ne mogu zajedno.
Debeli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2013, 11:02   #7791
Laxi
Veteran
 
Član od: 12.3.2010.
Lokacija: Крагујевац
Poruke: 910
Zahvalnice: 527
Zahvaljeno 278 puta na 194 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Laxi Slanje poruke preko Skypea korisniku Laxi
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
ksrele kaže: Pregled poruke
Taj Cloud je takav marketinski trik da niste svesni.

Cloud nije nista drugo nego mrezni sistem sa vise distribuiranih servera koji omogucavaju da servis koristi mnoooogo vise klienata nego da je u pitanju samo jedan server. Sve je ostalo isto kao i pre, sve se smesta na klasicne (tj verovatno SSD) diskove. I sta cete ako nemate pristup netu???
Ja sam nekad samo sat-dva DNEVNO bio na netu (preko dialup-a) i od tada sam navikao da sve cuvam na svom racunaru a ne na tamo nekom serveru na netu.

A sad i igre u Cloud... hmmm ajd vazi...

Izvinjavam se na Offtopic-u.

Od mene uskoro jos jedno AI vozilo. Ovog puta malo bolje optimizovano (sa manje trouglica) ali opet OK izgleda. Provalio sam i kako da napravim svoja custom flarove za svetla, tako da mogu da ih pravim u velicini koja meni treba. Tacnije, ovo sam samo teoretski skontao nisam jos stigao prakticno, ali osim ako SCS nije nesto zakomplikovao dadatno, sve bi trebalo da radi kako treba.

A moram uskoro i onu Yamahu (motor) da zavrsim. Zeza me karoserija, nesto je sva coskasta a nebi trebalo da bude. Moram da skontam kako u Blenderu da zaoblim neke povrsine a da ne napravim previse novih trouglica jer ih i ovako ima mnogo.

Onda za nasu mapu spremam par iznenadjenja i vama a i kolegama koje rade na njoj Ali... nesto nemam vremena kao pre pa mi sve ide usporeno.
Десни клик на жељени објект > Object Modifiers > Add Modifier > Subdivision Surface и повећавај View
Laxi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2013, 11:03   #7792
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
soneje kaže: Pregled poruke
Srele jel to mozda Lada i niko mi nije odgovorio moze li promods na gobinu mapu?
Nije Lada.
I nju sam poceo da radim ali sam onda video da ju je neko vec uradio i onda sam ja odustao. Ima u nekom Ruskom modu i Lada i jos dosta njihovih vozila.
Iz familije Opela je
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2013, 13:40   #7793
Edit
Član
 
Član od: 14.1.2011.
Poruke: 220
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 17 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Opel kadet
Edit je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2013, 14:15   #7794
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Suza
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.11.2013, 22:45   #7795
Theodore Bagwell
Novi član
 
Član od: 3.11.2013.
Poruke: 27
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 13 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Evo jedan skin za novi Volvo,za sve grobare
http://ets2.lt/en/volvo-fh16-2012-pa...in/#more-19941
Theodore Bagwell je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2013, 3:29   #7796
Alchemist
Član
 
Član od: 6.12.2012.
Lokacija: Užice
Poruke: 404
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 116 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Theodore Bagwell kaže: Pregled poruke
Evo jedan skin za novi Volvo,za sve grobare
http://ets2.lt/en/volvo-fh16-2012-pa...in/#more-19941
Najjaci je ovaj sto u komentaru ispod na engleskom trazi Zvezdin skin. Kao nije nas, nego Belgijanac, al' navija za Zvezdu.
Alchemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2013, 13:55   #7797
Laxi
Veteran
 
Član od: 12.3.2010.
Lokacija: Крагујевац
Poruke: 910
Zahvalnice: 527
Zahvaljeno 278 puta na 194 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Laxi Slanje poruke preko Skypea korisniku Laxi
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
alchemist kaže: Pregled poruke
najjaci je ovaj sto u komentaru ispod na engleskom trazi zvezdin skin. kao nije nas, nego belgijanac, al' navija za zvezdu. :d
Тај Бет је женско и живи у Енглеској, а пореклом је из Србије и навија за Звезду.
Laxi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Laxi na korisnoj poruci:
ton_majstor (7.11.2013), VedranCG (7.11.2013)
Stara 7.11.2013, 18:01   #7798
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Hmmm... ovo mi se svidja:
http://blog.scssoft.com/2013/11/demo...rding-day.html

Car Crash Sounds Recording Session
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2013, 16:04   #7799
Alchemist
Član
 
Član od: 6.12.2012.
Lokacija: Užice
Poruke: 404
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 116 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Laxi kaže: Pregled poruke
Тај Бет је женско и живи у Енглеској, а пореклом је из Србије и навија за Звезду.
Sta sam ja drugo rekao? Nije bitno odakle je Beth koja trazi Zvezdin skin, vec odakle je ovaj sto je napravio skin - stewowe. Posto je napravio bas Partizanov skin, logicno je da je odavde (ili naš u inostranstvu, nebitno), pa shodno tome verovatno zna srpski jezik. Zato mi je smesno sto Beth Zvezdin skin trazi na engleskom, kad je ocigledno da je autor skinova nas covek. Jedino ako Beth ne zna ni rec srpskog, a ako je tako - shame on her.
Alchemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2013, 18:16   #7800
moravatz
Član
 
Član od: 14.10.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 397
Zahvalnice: 266
Zahvaljeno 326 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Sajt ima internacionalnu popularnost i ljudi tu uglavnom medjusobno komuniciraju na engleskom. Isto tako bi bilo nepristojno da dva Srbina pajtosa u drustvu 10 Engleza/Nemaca/Azerbejdzanaca pricaju na srpskom koji samo njih dvojica razumeju. Nista lose ili za podsmeh u tome sto se Beth obratila na engleskom s molbom za skin jer, zapravo, ne razume te ceo svet kad pricas srpski
moravatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku moravatz na korisnoj poruci:
ksrele (8.11.2013), Wile E. Coyote (9.11.2013)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ets2, euro truck simulator 2

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Hard Truck Apocalypse dodgeme Simulacije vožnje 19 4.3.2014 19:22
Truck Simulator 2009 La.Prestige Simulacije vožnje 81 22.3.2012 23:47
18 WoS Euro Truck Simulator dallyborr Simulacije vožnje 619 21.3.2012 22:49
Konf od 1600 euro *ukupno* ... ZLO na duge staze... pinojle Šta da kupim? 76 25.12.2007 16:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com