Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.3.2013, 17:28   #5761
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Nisam siguran da se moze raditi Copy-Paste mape a i to mi se ne radi iz vise razloga. Ako je i moguce uraditi copy-paste, onda bi se i 3D objekti morali kopirati u isti folder (sto je, ajd, manji problem) ali sta cemo sa poslovima? Ja nemam pojma gde je to i kako podeseno. Vidis da se svi pate sa tim. Cim se napravi nova mapa mora sve iz pocetka.
Ako bude nekad neki nas tim za pravljenje mape (osim onoga gde je Dalibor i Ton_majstor, bez uvrede ali sa vama mi se ne radi a ni vama samnom verovatno) ja cu se njima pridruziti ali da sam nesto radim nemam volje. Jbg. Ja sam iskren, necu da vas lazem. U poslednje vreme nemam mnogo volje da se bacam oko previse komplikovanih projekata i to sam.
A to da li cu nekom nesto ukrasti ili ne, pa naravno da bih se prvo obratio autoru za dozvolu. Ako odobri onda OK a ako ne onda nista od toga. Jednom sam se opekao ne zelim opet.

Sto se MP-a tice, skontao sam da ima previse nelogicnosti i nedoslednosti u informacijama koje dobijam. Verujte da sam saznao mnooooge insteresantne cinjenice oko MP-a i SCS-a koje, na zalost, ne mogu da vam otkrijem.

Preostaje da se smislim da li da saljem zvanicno pismo SCS-u ili ne. Ujedno cekam da se brojac lajkova popne preko 2K, trenutno pokazuje 1835 znaci da ce sutra biti vec preko 2K.

Dolaze ljudi i lajkuju a, pazite sad, nigde nemam reklamu nikakvu. Samo ovde i na SCS forumu. I na mom YT kanalu koji skoro niko ne gleda svakako. Zamislite kada bi krenuo u neku zescu kampanju pa ulizio i neke vece pare u reklamu na FB-u i na YT-u?
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2013, 17:33   #5762
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Alchemist kaže: Pregled poruke
Ma dobro, to za te bas preduge ture ga Predator malo preterao, dovoljno su duge i ove koje se voze u realnosti, severna Afrika - Rusija je sasvim ok (ako se i to uopste vozi).

Nisam znao da je FS toliko dobar. Mozda bih i probao, ali si me obeshrabrio. Ako je to stvarno toliko dobra simulacija, onda tu i za neke osnove covek treba da ima zavidno dug staz da bi igrao.
Ja ga deset godina vec koristim...postoji i za pocetnike internet skola letenja. Sednes za komp, ja sednem za moj, slusalice na usi i mikrofon, i kao uskoli...ucis da letis. Nego da ne oftopicimo mnogo sad...
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2013, 18:19   #5763
Alchemist
Član
 
Član od: 6.12.2012.
Lokacija: Užice
Poruke: 404
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 116 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
ksrele kaže: Pregled poruke
...ali da sam nesto radim nemam volje. Jbg. Ja sam iskren, necu da vas lazem. U poslednje vreme nemam mnogo volje da se bacam oko previse komplikovanih projekata i to sam.
Ja te savrseno razumem, i da nemas volje, i da je tesko, i da ne mozes sam. I to sto si iskren.

Ali onda nemoj paliti kako se razmisljas da pravis mapu Amerike, ali ipak neces, pa kad pitam moze li ovaj mix mapa ne moze ni to itd. Pokreces milion inicijativa i imas gomilu predloga, ali nista ne realizujes, vec odustanes.
Alchemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2013, 18:27   #5764
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Ma iskreno, niadje mi volja da to radim i onda me brzo prodje. Zato kazem da cu MOZDA to raditi a koliko vidim ljudi to nece ceniti i sta onda da se bacam?

Rekao sam 1000 puta da ja nisam za pravljenje mapa, ali mogu sve ostalo da radim. Obrada slika, zvukova, tekstura... itd ali mape malo teze.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2013, 21:20   #5765
Debeli
Član
 
Član od: 21.10.2012.
Lokacija: Sujetna Arogantna Zivcana Dembelija
Poruke: 287
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 209 puta na 93 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
ksrele kaže: Pregled poruke
Nisam siguran da se moze raditi Copy-Paste mape a i to mi se ne radi iz vise razloga. Ako je i moguce uraditi copy-paste, onda bi se i 3D objekti morali kopirati u isti folder (sto je, ajd, manji problem) ali sta cemo sa poslovima? Ja nemam pojma gde je to i kako podeseno. Vidis da se svi pate sa tim. Cim se napravi nova mapa mora sve iz pocetka.
Moze copy-paste na mapi. Nisu poslovi neka frka, niti se neko pati sa tim. Jednostavno, editor je tako napravljen, da mora da se pocne novi profil, ako se dodaju novi poslovi. Tako ce biti sve dok neki ozbiljni ultra-mega-giga modderi ne naprave drugacije.

Nije pravljenje mape neka nauka. Ali je izuzetno smoran posao, pogotovo ako je pravis sam.
Debeli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2013, 21:45   #5766
Manix123
Banned
 
Član od: 6.2.2013.
Lokacija: Kovin
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Je l' moze neko da mi da link da skinem fizku za reisproject 1.0 ?
Hvala
Manix123 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2013, 22:52   #5767
PREDATOR 011
Član
 
Član od: 30.11.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 306
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 131 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

sto sam preterao ? pa zar nema toliko nelogicnost u igri kao da bi ova nesto izmenila na gore
sta bi falilo da bude ekstremno dugih tura ,nista

jel zna ko kako da ukinem AI pa neka i nije realno jer su mi se s*urcili ,nemoz covek ni krivinu da prodje a da ga posteno ne iznerviraju
nezelim da sretnem nikoga na putu bar nekoliko dana

PREDATOR 011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2013, 22:59   #5768
Laxi
Veteran
 
Član od: 12.3.2010.
Lokacija: Крагујевац
Poruke: 910
Zahvalnice: 527
Zahvaljeno 278 puta na 194 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Laxi Slanje poruke preko Skypea korisniku Laxi
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
PREDATOR 011 kaže: Pregled poruke
sto sam preterao ? pa zar nema toliko nelogicnost u igri kao da bi ova nesto izmenila na gore
sta bi falilo da bude ekstremno dugih tura ,nista

jel zna ko kako da ukinem AI pa neka i nije realno jer su mi se s*urcili ,nemoz covek ni krivinu da prodje a da ga posteno ne iznerviraju
nezelim da sretnem nikoga na putu bar nekoliko dana

Не знаш друже, требао си одавно да хваташ ивицу
Laxi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2013, 23:36   #5769
PREDATOR 011
Član
 
Član od: 30.11.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 306
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 131 puta na 87 poruka
Question Re: Euro Truck Simulator 2

nisam napisao objasnjenje slike
lepo sam isao i stigao do vise od polovine krivine a onda su naisli iz suprotnog smera i nagurali se ,rekoh da se vratim u rikverc da prodju pa ponova ,al oces dodjose ovi odpozadi i blokada

i kao sto rekoh ako iko zna kako da sklonim AI sa puteva skroz neka pomaze
PREDATOR 011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2013, 23:45   #5770
vjeko
Novi član
 
Član od: 5.3.2013.
Lokacija: SRPSKO SARAJEVO
Poruke: 9
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
PREDATOR 011 kaže: Pregled poruke
nisam napisao objasnjenje slike
lepo sam isao i stigao do vise od polovine krivine a onda su naisli iz suprotnog smera i nagurali se ,rekoh da se vratim u rikverc da prodju pa ponova ,al oces dodjose ovi odpozadi i blokada

i kao sto rekoh ako iko zna kako da sklonim AI sa puteva skroz neka pomaze
nemam pojma al situacija je vise nego smesna,cim krenes u rikverc stvori se guzvanjac iza tebe do boga miloga,i meni se to desavalo.
vjeko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2013, 0:50   #5771
PREDATOR 011
Član
 
Član od: 30.11.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 306
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 131 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Ma daleko od toga da je smesno ,jos samo malko mi falilo da izadjem iz krivine kad su ova g*vna naisla u susret ,i ja krenem u rikverc da se sklonim i auto prodje al kamion nikako a nabija se na mene da nemogu ni metar napred ,e kad su stisli i ovi od nazad slom zivaca i odluka da izbacim ai ali samo treba znati kako
PREDATOR 011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2013, 0:59   #5772
Laxi
Veteran
 
Član od: 12.3.2010.
Lokacija: Крагујевац
Poruke: 910
Zahvalnice: 527
Zahvaljeno 278 puta na 194 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Laxi Slanje poruke preko Skypea korisniku Laxi
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
predator 011 kaže: Pregled poruke
ma daleko od toga da je smesno ,jos samo malko mi falilo da izadjem iz krivine kad su ova g*vna naisla u susret ,i ja krenem u rikverc da se sklonim i auto prodje al kamion nikako a nabija se na mene da nemogu ni metar napred ,e kad su stisli i ovi od nazad Slom zivaca i odluka da izbacim ai ali samo treba znati kako
Ма нема силе да избациш АИ, ја мислим да је то у "коду игре"
Laxi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2013, 1:09   #5773
Debeli
Član
 
Član od: 21.10.2012.
Lokacija: Sujetna Arogantna Zivcana Dembelija
Poruke: 287
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 209 puta na 93 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Moze da se u map editoru na svim putevima stavi "no traffic", samo zaludan je to posao.
Debeli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2013, 2:19   #5774
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Izbrisete AI saobracaj iz definicija za svaku zemlju, 10 minuta posla, ali neznam zasto bi izbacivali AI saobracaj.
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2013, 2:51   #5775
Alchemist
Član
 
Član od: 6.12.2012.
Lokacija: Užice
Poruke: 404
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 116 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
PREDATOR 011 kaže: Pregled poruke
jel zna ko kako da ukinem AI pa neka i nije realno jer su mi se s*urcili ,nemoz covek ni krivinu da prodje a da ga posteno ne iznerviraju
nezelim da sretnem nikoga na putu bar nekoliko dana

Na slici jesi u svojoj traci, a AI je usao u tvoju, ali da njih nema, ti bi vec sledeceg trenutka morao da smotas u levo, a pod ovim uglom sa slike sigurno bi usao u njihovu traku, nemoguce je ne uci. E, sad, sto su oni prvi usli u tvoju...

Mozda i AI trazi nacin kako tebe da izbaci iz igre.

Je l' ovo bina za Stonse?

Alchemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2013, 3:04   #5776
Debeli
Član
 
Član od: 21.10.2012.
Lokacija: Sujetna Arogantna Zivcana Dembelija
Poruke: 287
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 209 puta na 93 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
dallyborr kaže: Pregled poruke
Izbrisete AI saobracaj iz definicija za svaku zemlju, 10 minuta posla, ali neznam zasto bi izbacivali AI saobracaj.
Aha, pa napravi coveku, vidis da se muci. Kakvih 10 minuta, kladim se da mozes i za 5.
Debeli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2013, 14:26   #5777
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Debeli kaže: Pregled poruke
Aha, pa napravi coveku, vidis da se muci. Kakvih 10 minuta, kladim se da mozes i za 5.
Kao sto dodajes nov AI model u saobracaj, tako ga i izbacujes. Da bi dodao nov model, moras da dopises u definiciji sta i kako. Isto kad izbacujes, samo ga obrises, nemoras da pravis celu mapu da bi izbacio AI.
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2013, 14:46   #5778
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Eto, sada si dobio detaljno objasnjenje pa mozes da iskljucis sebi AI vozila.

Salim se...

Ja ne znam tacno da ti pomognem ali imam jednu ideju. Imas .sii fajlove zemalja (def\country\*.sii) i tamo postoji neka lista koja AI vozila treba da se pojave u kojoj zemlji. E sad, ako bi izbrisao sve iz ove liste mozda bi tako izbrisao AI vozila.
Ali, ovo je samo za automobile ali ne i za kamione. Ne znam tacno gde se mogu iskljuciti AI kamioni.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2013, 15:00   #5779
Debeli
Član
 
Član od: 21.10.2012.
Lokacija: Sujetna Arogantna Zivcana Dembelija
Poruke: 287
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 209 puta na 93 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
dallyborr kaže: Pregled poruke
Kao sto dodajes nov AI model u saobracaj, tako ga i izbacujes. Da bi dodao nov model, moras da dopises u definiciji sta i kako. Isto kad izbacujes, samo ga obrises, nemoras da pravis celu mapu da bi izbacio AI.
Ma nije cak ni bitno sto ja ne verujem da moze tako, nego kad vec moze tako lako da se napravi, kolegi forumasu ce biti korisnije da ti to sredis za par minuta, nego da nas ostale ubedjujes u to.

I sto ksrele kaze, gde se brisu AI kamioni?
Debeli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2013, 15:01   #5780
dallyborr
Starosedelac
 
Član od: 6.7.2007.
Lokacija: Negotin
Poruke: 1.289
Zahvalnice: 64
Zahvaljeno 776 puta na 399 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
ksrele kaže: Pregled poruke
Eto, sada si dobio detaljno objasnjenje pa mozes da iskljucis sebi AI vozila.

Salim se...

Ja ne znam tacno da ti pomognem ali imam jednu ideju. Imas .sii fajlove zemalja (def\country\*.sii) i tamo postoji neka lista koja AI vozila treba da se pojave u kojoj zemlji. E sad, ako bi izbrisao sve iz ove liste mozda bi tako izbrisao AI vozila.
Ali, ovo je samo za automobile ali ne i za kamione. Ne znam tacno gde se mogu iskljuciti AI kamioni.
O tome i pricam, mozes za svaku zemlju da odredis posebno, a mozes i jednostavno da izbacis iz svih zemalja jos lakse.

Def/vehicle/traffic_storage.sii i obrises listu samo da ostane

SiiNunit
{

...i zapamtis. Isto i AI kamione izbacujes u truck_traffic_storage.sii...na isti nacin. Cela zayebancya 10 minuta posla...

EDIT: Evo da vam dokazem da moze...celih 2 minuta posla.

Ostavio sam u AI onaj autobus i ostavio u kamionima Premium.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip AI saobracaj.zip (604 bajtova, 17 puta viđeno)
dallyborr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ets2, euro truck simulator 2


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Hard Truck Apocalypse dodgeme Simulacije vožnje 19 4.3.2014 19:22
Truck Simulator 2009 La.Prestige Simulacije vožnje 81 22.3.2012 23:47
18 WoS Euro Truck Simulator dallyborr Simulacije vožnje 619 21.3.2012 22:49
Konf od 1600 euro *ukupno* ... ZLO na duge staze... pinojle Šta da kupim? 76 25.12.2007 16:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com