Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.5.2007, 12:10   #61
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: ADSL disable problem

Citat:
MR.BIG kaže: Pregled poruke
Danas dobih konacno ADSL, instalirao i sretan sam : ) ...... elem, necu da sam non-stop konektovan i lepo desni klik "disable" kad ono nece

Hocu da se konektujem kad ja zelim, lepo dvoklik na ikonicu : )

Evo poruke koja se javi, i kako da resim ovaj problemcic

Da napomenem da sam ADSL spojio preko USB-a a na mreznoj imam wireless ,..... naravno sada mi je wireless nedostupan jer ne mogu da disejblujem ADSL konekciju

Hvala najlepse
A kako stoji stvar sa onom ikonicom "Disconnect" u systrayu?
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 14:13   #62
MR.BIG
Član
 
Član od: 26.11.2005.
Poruke: 111
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 122 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: ADSL disable problem

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
A kako stoji stvar sa onom ikonicom "Disconnect" u systrayu?
Nece ni da cuje za Disconnect
MR.BIG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 14:18   #63
Jim Bravura
Banned
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: N45°56" E19°06"
Poruke: 801
Zahvalnice: 212
Zahvaljeno 87 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
choi kaže: Pregled poruke
Uh, ja sam citajuci druge teme zakljucio da treba (a i gledajuci kako mi download za torente varira izmedju 1-5 kb/s, na ADSL 256) da se podesi za svaki adsl modem .
То је заиста катастрофално споро, нешто друго онда није подешено како треба. Вероватно Firewall или програм за торентовање или је сам торент фајл стар и неактиван.
Jim Bravura je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 14:59   #64
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Vrlo je verovatno da je ovo zadnje( please obratite paznju na odnos Seed-Leach)-- ako malo ljudi seeduje a mnogo vuche, naravno da ce biti sporo( srecni ste ako uopste radi)

..............
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 16:08   #65
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: ADSL disable problem

Citat:
MR.BIG kaže: Pregled poruke
Danas dobih konacno ADSL, instalirao i sretan sam : ) ...... elem, necu da sam non-stop konektovan i lepo desni klik "disable" kad ono nece

Hocu da se konektujem kad ja zelim, lepo dvoklik na ikonicu : )

Evo poruke koja se javi, i kako da resim ovaj problemcic

Da napomenem da sam ADSL spojio preko USB-a a na mreznoj imam wireless ,..... naravno sada mi je wireless nedostupan jer ne mogu da disejblujem ADSL konekciju

Hvala najlepse
Obzirom da kažeš da si ADSL spojio preko USB-a polazim od pretpostavke da si od opreme za instalaciju dobio ADSL modem a ne router, pošto nisi bio konkretan. Takođe, nisi bio precizan po pitanju modela i konkretnog provajdera ADSL usluga. Isto tako nisi napomenuo da li si instalaciju radio sam ili je to uradilo stručno lice sa provajderske strane.

U svakom slučaju činjenica da imaš instaliran i wireless u isto vreme dodatno komplikuje stvar ali sve se da rešiti pravilnom konfiguracijom sistema. Kao prvo, probaj da u "Network connections" panelu uradiš "Disable" na wireless konekciju ako je imaš a ako ne jednostavno isključi antenu ili AP ako je prikačen na tvoj računar. Pokušaj nakon toga da uradiš klasičan "Disconnect". Često se naime dešava da korisnici prilikom instalacije drajvera za modem izaberu pogrešne drajvere koji rade svoj posao po pitanju konekcije i hvatanja linka ali prave probleme samom sistemu. Dakle, ako se sada uspešno diskonektuješ sa neta u tom slučaju znaš da wireless pravi neki konflikt sa ADSL-om. Ako se problem i dalje bude javljao u tom slučaju ne bi bilo zgoreg da pozoveš tehničku podršku tvog provajdera i pokušaš sa njiam da se objasniš. To bi trebalo da bude opcija
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 16:47   #66
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Ocigledno da je greshka u tome da se vidi da on pokushava da disconectuje vezu racunara sa modemom(local area network 4)
-a modem ce mu tako i dalje biti na netu.

@MR big

Jedno od resenja je :

Napravi bridged konekciju -Pricali smo vec na ovom forumu o tome( search)

Pa onda ces bez prekidanja veze sa modemom da se disconektujesh sa neta( jer nece tvoj modem da bude conectovan vec tvoj PC)

A to da li si na USB ili ne sa ovim ne bi trebalo da ima veze .

Pozz
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 16:47   #67
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: ADSL disable problem

Citat:
MR.BIG kaže: Pregled poruke
Nece ni da cuje za Disconnect
Kao prvo, treba da znaš da ADSL vezu nema nikakve potrebe prekidati. Ako se plašiš virusa i trojanaca, jednostavno instaliraj neki firewall program. Ali dobro, neki ipak vole da se isključuju trebalo - ne trebalo...

Pre nego što nastavimo s daljom pričom, napiši kako se uređaj zove i koji je provajder. Ako je u pitanju Telekom, onda je to najverovatnije Huwai ruter pa je i normalno što nemaš mogućnosti diskonekta, ali ništa neće smetati ako mu izvučeš kabl iz USB utičnice - nije to hard disk pa da se pokvare podaci.

Ako sprava ima ispravljač, prosto ga izvuci iz struje. Time ništa ne možeš da pokvariš. Ako nema ispravljač (kao neki Sagemovi modeli), moraćeš onako kako sam ti rekao - da izvučeš USB kabl. Ne bi ni u tom slučaju trebalo da se išta ošteti.

Ako je modem, to već nije normalno stanje, ali potpostavljam da nije modem jer bi inače imao ikonicu istovetnu onoj za dial-up vezu.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 23:15   #68
MR.BIG
Član
 
Član od: 26.11.2005.
Poruke: 111
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 122 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Hvala veliko svima na savetima ..... elem, problem je resen tako sto sam ubacio jos jednu mreznu karticu i sada sve radi kao sat

Ono sto je bilo interesantno je da i kada izvadim USB kabel (od Sagem rutera) wireless konekcija ni tada nije htela da fercera ..... mozda sam nesto pogresno uradio mada sumnjam.

Druga mrezna (600 dinara ) i sada radi sve : ) Mozda nepotrebno ali me je izludjivala nemogucnost diskonektovanja. A ima hiljadu razloga da se ne bude stalno konektovan,.... kada na primer zelimo legalno da registrujemo Photoshop
ili tako nesto .......


Pozdrav i hvala jos jednom
MR.BIG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2007, 16:14   #69
Child_of_Bodom
Član
 
Član od: 30.12.2006.
Poruke: 31
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Imam Telekom ADSL 256/64 i skroz sam zadovoljan.

E, mene zanima da li ja mogu, recimo jednog meseca kad skupim pare, da se nekako prebacim na veci (brzi) paket (samo za taj 1 mesec)?
Child_of_Bodom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2007, 14:40   #70
aputic
Novi član
 
Član od: 27.1.2006.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Na www.telekom.nadlanu.com/adsl imaš link "PROMENA BRZINE"
Možeš jednom mesečno da menjaš brzinu
treba ti korisnički broj (imaš ga na računu za ADSL, na telefonskom računu, a i u ugovoru za ADSL)
aputic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku aputic na korisnoj poruci:
Child_of_Bodom (27.5.2007)
Stara 25.5.2007, 15:24   #71
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Znam da ovo veoma lako može da se pretvori u pljuvačinu tipa ovaj provajder nudi ovo onaj provajder nudi ono ali primera radi EUnet nudi opciju aktiviranja tzv. Download paketa po recimo poprilično pristupačnoj ceni. Preko dana kada je saobraćaj relativno zagušen link prelazi na 128/64 kbps mod a u toku noći (kada je saobraćaj rasterećen) prelaziš na brzinu 768/192 kbps
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 0:54   #72
rogehpelb
Član
 
Član od: 21.11.2005.
Poruke: 165
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 21 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Ja sam kod Telekoma dobio adsl 256/64 i interesuje me kakva je razlika izmedju ethernet i usb prilkljucenja modema (SmartAX MT882 ADSL Ruter) odnosno ruterai jos vaznije kako se podesavaju oni parametri? Posto stranica http://192.168.1.1/ ne radi za mene. Prijavljuje gresku da ne moze da joj pristupi.

Da li je normalno da se ne pojavljuje ikonica povezivanja na mrezu?
rogehpelb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 1:59   #73
next
Veteran
 
Član od: 17.8.2006.
Lokacija: Varvarin (Caught somewhere in time...)
Poruke: 868
Zahvalnice: 915
Zahvaljeno 212 puta na 114 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku next Slanje poruke preko MSN-a korisniku next
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Ta ikonica za konekciju se pojavljuje samo ako je modem prikljucen na usb,a cini mi se da i ta stranica nije radila kod mog druga kad se prikljucio na usb...U svakom slucaju mislim da je bolje da se prikacis mreznim prikljuckom...Jer sam cuo da hoce taj usb ponekad da pravi probleme,eto sa tim linkom 192.168.1.1 ili kao stalno se diskonektuje pri igranju na mrezi...
next je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 2:44   #74
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Da bi mogao da pristupiš ruteru moraš da konfigurišeš mrežu prema mrežnom opsegu tvoje LAN mreže. To bukvalno znači da ako ti je mreža tako konfigurisana da koristiš mrešni opseg 0.x (u prevodu adrese računara u mreži su tipa 192.168.0.x) u tom slučaju moraš i ruter da "nateraš" da radi u tom opsegu. E sad da bi sve to radilo kako treba trebaš da poštuješ određeni redosled konfigurisanja.

Kao prvo, ruter prikači direktno na jedan od računara i u TCP/IP podešavanjima podesi recimo da ti IP adresa bude 192.168.1.2 a stavi da ti default gateway bude 192.168.1.1 mada njega i ne moraš da podešavaš. Subnet mask mora da ostane na 255.255.255.0. Sačekaš par sekundi i ukucaš u browser 192.168.1.1. Kucaš parametre (obično su username -> admin / password -> admin) i ako su parametri samog ADSL-a već podešeni potražiš stavku za podešavanje LAN IP adrese koju će ruter da zauzme u mreŽi. Postavi je da bude bilo koji IP koji nije zauzet od strane nekog računara u LAN-u. Sačuvaj podešavanja i uradi reboot rutera.

Kad se ruter podigne, otkači ga sa računara i ubaci direktno u switch. Sada na svim računarima podesi da ti default gateway bude adresa koju si podesio u ruteru. Posle toga ako tvoj provajder zahteva da uneseš ručno DNS-ove (nisam siguran da li Telekom to zaheteva) ukucaš ih i uradiš jedan klasičan "Repair" mreže.

Trebalo bi da ti internet funkcioniše. Dakle, važna stvaka je da moraš da budeš u istom mrežnom opsegu sa LAN-om kad nameravaš da pristupiš ruteru

Poslednja ispravka: holodoc (27.5.2007 u 15:27) Razlog: Kasni sati :)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
rogehpelb (27.5.2007)
Stara 27.5.2007, 2:50   #75
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

A što se tiče opcije modem ili ruter apsolutno je ista stvar šta će se koristiti od ta dva uređaja. Naravno razlika je u tome šta je gde potrebno i da li računari koji se povetuju u mrežu (ako ih ima više) trebaju da imaju apsolutnu autonomiju po pitanju izlaska na net.

Jedina stvar koja se recimo može desiti kod nekih modema je npr. da se onaj USB priključak koji dolazi sa zadnje strane uređaja malo nategne i da jednostavno se na trenutak prekine veza nakon čega modem mora ponovo da prođe fazu "hvatanja linka" što se vidi po karakterističnom treperenju lampice za ADSL.

Što se tiče igara treba obratiti pažnju na jednu stvar. ADSL u 256 kbps download varijanti ima upload od samo 64 kbps što je otplike apsolutno identično sa običnim dialup pristupom netu. Dakle ako imate nameru da igrate nešto zahtevnije na netu manite se tog najjeftinijeg paketa i uzmite bar 512/128 kbps
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 11:47   #76
rogehpelb
Član
 
Član od: 21.11.2005.
Poruke: 165
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 21 puta na 9 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Da bi mogao da pristupiš ruteru moraš da konfigurišeš mrežu prema mrežnom opsegu tvoje LAN mreže. To bukvalno znači da ako ti je mreža tako konfigurisana da koristiš mrešni opseg 0.x (u prevodu adrese računara u mreži su tipa 192.168.0.x) u tom slučaju moraš i ruter da "nateraš" da radi u tom opsegu. E sad da bi sve to uspelo kako treba trebaš da poštuješ određeni redosled konfigurisanja.

Kao prvo, ruter prikači direktno na jedan od računara i u TCP/IP podešavanjima podesi recimo da ti IP adresa bude 192.168.1.2 a stavi da ti default gateway bude 192.168.1.1 mada njega i ne moraš da podešavaš. Subnet mask mora da ostane na 255.255.255.0. Sačekaš par sekundi i ukucaš u browser 192.168.1.1. Kucaš parametre (obično su "admin"/"admin") i ako su parametri samog ADSL-a već podešeni potražiš stavku za podešavanje LAN IP adrese koju će ruter da zauzme. Postavi je da bude bilo koji IP koji nije zauzet. Sačuvaj podešavanja i uradi reboot rutera.

Kad se ruter podigne, otkači ga sa računara i ubaci direktno u switch. Sada na svim računarima podesi da ti degault gateway bude adresa koju si podesio u ruteru. Posle toga ako tvov provajder zahteva da uneseš ručno DNS-ove (nisam siguran da li Telekom to zaheteva) ukucaš ih i uradiš posle toga jedan "Repair" mreže.

Trebalo bi da ti internet funkcioniše super. Dakle, važna stvaka je da moraš da budeš u istom mrežnom opsegu sa LAN-om kad nameravaš da pristupiš ruteru
Ej izvini ali ja nemam vise kompjutera. Preko etherneta je pristupio onom sajtu, ali me nesto interesuje... gde se podesavajaju TCP/IP i subnet maske?

Ne brini se za GW i warcraft 3 je sasvim dovoljno, mada sam razmisljao da predjem...
rogehpelb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2007, 15:36   #77
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

Podešavanje parametara koje sam naveo se vrši u slučaju da imaš formiranu LAN mrežu i samo u tom slučaju važi sve ovo što sam do sada naveo. U slučaju da si direktno povezao ruter na računar ruter bi trebao da se odazove na 192.168.1.1 mada ponekad ovo nije adresa koja je konfigurisana u ruteru od strane provajdera internet usluga Drugim rečima pošto je ruter prikačen direktno na računar apsolutno nije važno koju adresu ili mrežni opseg on imati. Ova stavka je važna kada se koristi kombinacija rutera i switcheva.

Ako si baš zapeo da pristupiš ruteru kontaktiraj tehničku službu tvog provajdera i zatraži da ti daju tehničke parametre za podešavnje (ako ih nisi dobio recimo uz paket sa ruterom). Može se lako desiti da su ruteri setovani da imaju adresu tipa 192.168.0.200 Mada postoji i jedno dugme za resetovanje rutera sa zadnje strane koje služi za vraćanje setovananja rutera na početne vrednosti ali ti ovo ne bih savetovao da radiš ukoliko nemaš sve podatke koje su ti potrebni za pravilno "kačenje" na tvog provajdera

Poslednja ispravka: VojaM (15.6.2007 u 18:16)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.5.2007, 23:55   #78
Belfegor
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2006.
Lokacija: Autoput za Nis
Poruke: 1.277
Zahvalnice: 370
Zahvaljeno 240 puta na 131 poruka
Lightbulb Re: kako do ADSL-a?

zanima me da li neko zna posto ovi iz poste ne salju odgovor! hocu da uvedem ADSL ali na postinom sajtu uopste ne postoji podrucje 015 sto je Sabac,odakle sam ja! pa me zanima ima li neko ovde iz Sapca da ima ADSL da mi veli preko koga i kako su uveli! Hvala!

Poslednja ispravka: Iris (1.6.2007 u 8:24)
Belfegor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2007, 14:22   #79
vuxpfc
Novi član
 
Član od: 11.6.2007.
Lokacija: Pozega
Poruke: 4
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: ADSL pitanja

kad smo vec kod adsl-a,moj problem je sledeci:

-veza 256 kb/s
-provajder telekom
-modem Huawei MT882
-splitter FUN-JIn

e sad net radi odlicno,ali tad telefon NEMA signal.Napominjem da sa probao i sa drugim telefonom i drugim splitterom ali i dalje nema signala.
telefon je bezicni i to Panasonic(jedini u stanu) sa bazom.

vuxpfc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2007, 21:18   #80
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Cool Re: ADSL pitanja

Citat:
vuxpfc kaže: Pregled poruke
kad smo vec kod adsl-a,moj problem je sledeci:

-veza 256 kb/s
-provajder telekom
-modem Huawei MT882
-splitter FUN-JIn

e sad net radi odlicno,ali tad telefon NEMA signal.Napominjem da sa probao i sa drugim telefonom i drugim splitterom ali i dalje nema signala.
telefon je bezicni i to Panasonic(jedini u stanu) sa bazom.

Dobro si povezao pliter. Pazi jer ima jedno gde ide kabel za ADSL i jedno mesto za telefonski kabel. Makar su mu isti ulazi moras paziti da to ne pomesas ili u protivnom jedan ti nece raditi kako treba. Ako ti to ne pomogne pozovi servisere nek ti rese problem.
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sasa90 na korisnoj poruci:
vuxpfc (15.6.2007)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
adsl, internet

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
sezam pro adsl sokratbg Internet usluge 44 26.3.2008 12:57
aDSL stize ?! Mare-kg Internet tehnologije 0 14.9.2006 15:46
Fedora 5 + USB Adsl Eni Slobodni softver 0 5.9.2006 16:36
Adsl Dingo Internet usluge 13 22.12.2005 2:03


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com