Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.10.2010, 14:48   #541
M1L0SH
Veteran
 
Član od: 1.10.2009.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.101
Zahvalnice: 144
Zahvaljeno 273 puta na 158 poruka
Određen forumom Re: Свемир, велики.

Citat:
VGagi kaže: Pregled poruke
ISS nije nicije vlasnistvo. Tacno se zna ko je vlasnik koga modula (ili u kom procentu, ako neki modul ima vise vlasnika) i raznim ugovorima je definisano kako se koji moduli mogu koristiti od drugih strana...
Mislio sam zajednicki je projekat. Nisu se otimali ko ce pre onog drugog kao u hladnom ratu. Treba raditi zajedno a ne jedni protiv drugih ...

Citat:
VGagi kaže: Pregled poruke
Nigde nisam takvo nesto napisao ni tvrdio. Sve sto tvrdim jeste da je danasnja tehnologija dostatna za ovakve stvari (ali sam uvek za za njeno dalje unapredjenje), i da problem nije u nauci i/ili tehnologiji, vec u drustvu...
Stvorio sam takav utisak nekako pesimisticki gledash na buducnost ...
Tacno veliki problem je u drushtvu ...

Citat:
VGagi kaže: Pregled poruke
Poemenuo si space race i njen ultimativni rezultat, sletanje ljudi na Mesec. To je isto to. Ili noviji primer. Proracunato je pocetkom ove decenije da bi prelazak USA na vodonicnu ekonomiju (chime bi ona postala nezavisna od nafte) kostalo oko 500 milijardi $. Umesto da se to uradi (sto bi bilo na sveopstu korist) Bush & Co. su odlucili da potrose 3-4 puta vise drzavnih para na rat u Iraku...
Tuzna istina ... To nas (nas kao ljudski rod uopshte) i najvishe koci ...

Citat:
VGagi kaže: Pregled poruke
Za jedno malo terformiranje Marsa bi, po svemu sudeci, trebalo mnogo vremena, reda hiljada godina, i sredstava za jedan ili dva reda vise nego za najskuplji habitat koji danas mozemo da smislimo. Mislim da je time sve receno...
Nisam siguran u to. Laicki receno treba samo ostaviti bakterije, alge, biljke itd. onda zagaditi planetu i stvoriti efekat staklene bashte. A sve ide samo. Mada bi trajalo veoma dugo. Ko zna mozda otkrijemo neki bolji nacin u buducnosti ...

Ipak je sve to fantastika. Sa ovim drushtvenim poretkom bice fantazija josh dugo vremena ...

Evo recimo otprilike procenjujem da ce se ljudi upustuti u ovakve projekte i kolonizovanje suncevog sistema do 3100 godine.
Negde sam citao da je neki naucnik dao takve procene ...
A da je mozda potrebno 100.000 godina za napushtanje suncevog sistema i ovladavanjem galaksije ...
M1L0SH je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.10.2010, 15:36   #542
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Свемир, велики.

Taj naučnik je pogrešno procenio. Iznenadne promene u svetu što društvene što druge prirode dovode do naglog razvoja i neverovatnih otkria koje očito mi nismo svesni. Pogledajte šta je pokrenulo današnju mašineriju. Pa mašina naravno i to parna. Odbacivanje konja od prikolice.
Ne morate ni da zamišljate već se vratite bar vi koji ste malo stariji šta je to bilo u osamdesete godine, a šta danas. Pa sva dananja tehnologija je već postojala samo što nije postojala infrastruktura.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2010, 13:07   #543
VGagi
Novi član
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Свемир, велики.

Citat:
DAKINS kaže: Pregled poruke
...za tamnu energiju za koju znaju tek odavno to jest mora da je ima da bi se odrzao klasicni model jer svemir ubrzava sve vise jer je navodno tamna energija pre 5 milijardi god nadjacala tamnu materiju po najnovijoj izmenjenoj prici.
Morali su je dodati iako je nijedna teorija nije predvidela
Dodali su 3/4 SVEMIRA pa mogu i ja tako dokazati i odrzati bilo sta ako nesto skripi dodam nesto tamno i izmislim lepu pricu i matematicki lepo zaokruzim bez trunke dokaza pre toga i reci model se drzi.
...
...vise verujem merenju nego teoreticarima koji vise ni sami ne znaju sta misle i koji trenutno ne znaju sta ce sa sobom.

Prema ovom sto si napisao izgleda mi da mislis da su astrofizicari izmislili tamnu energiju tek tako, zato sto im se cefnulo...

Nista nije dalje od toga. Astronomija i astrofizika su nauke, i kao takve, slede opsti put kao i sve druge nauke: koriste naucni metod. Izvrse se osmatranja, na osnovu toga se stvori model koji objasnjava to sto je opazeno, urade se predvidjanja na osnovu toga modela, pa ako dalja osmatranja* potvrde predvidjanja, usvaja se model, a ako ne, pokusava se najpre sa modifikacijom modela, a ako ni to ne uspe, pravi se drugi model. To vazi i ako se u medjuvremenu otkriju neke nove stvari koje postojeci model ne predvidja...

* naravno, ako je potrebno za data osmatranja dotle nepostojeca tehnologija, sasvim je moguce da protekne izvesno vreme (mesec, godine, decenije, ...) pre nego sto se ta tehnologija ne pojavi.

Kao primer, tamna materija. Njeno postojanje je postulirao astrofizicar Zwicky sredinom '30-tih. Proslo je 40 godina pre nego sto je tehnologija dovoljno napredovala (konkretno, dovoljno precizan spektrograf) da bi mogla da se urade dodatna osmatranje (u odnosu na ona koje je Zwicky uradio '30) i da potvrde po drugim osnovama postojanje tamne materije.

Slicno i za tamnu energiju. Dugo vremena od pojave Big Beng Teorije, bila su otvorene sve tri mogucnosti sudbine Univerzuma. Tek '98 je tehnologija dovoljno odmakla da su mogla da se urade potrebna merenja, i tada je ustanovljeno merenjem crvenog pomaka Ia supernova da se Univerzum ubrzano shiri. U potonjim godinama ovaj prvi dokaz za ubrzano shirenje je poduprt sa josh par drugih nezavisnih izvora (merenjem CMB-a, osobinama X zracenja galaktickih klastera, itd).

Ne znam zasto ocekujes da nauka na sva pitanja da odgovor odmah. Daj joj vremena. Danas znamo vishe nego juche. Sutra cemo znati josh vishe...

Evo josh jedan primer za to. Sledeci video pokazuje koliko smo asteroida dosad otkrili i kojim je tempom to radjeno u zadnjih 30 godina:

http://www.youtube.com/watch?v=S_d-g...layer_embedded

Note1: video gledati u HD rezoluciji...
Note2: imajte na umu da su razmere zrtvovane zarad prikaza broja asteroida...

Poslednja ispravka: VGagi (9.10.2010 u 13:32)
VGagi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2010, 13:24   #544
VGagi
Novi član
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Свемир, велики.

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Mislio sam zajednicki je projekat. Nisu se otimali ko ce pre onog drugog kao u hladnom ratu.
To je danas. Ali u svom zacetku je ISS bila poslednji relikt hladnog rata.

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Treba raditi zajedno a ne jedni protiv drugih ...
Svakako. Ali sa prosecnom ljudskom biologijom...

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Stvorio sam takav utisak nekako pesimisticki gledash na buducnost...
Samo se trudim da potpuno objektivno procenim realnu situaciju. Ali to mnogim optimistima moze da izgleda kao krajnji pesimizam, dok pesimistima moze da izgleda kao neumereni optimizam...

Citat:
M1L0SH kaže: Pregled poruke
Evo recimo otprilike procenjujem da ce se ljudi upustuti u ovakve projekte i kolonizovanje suncevog sistema do 3100 godine.
Negde sam citao da je neki naucnik dao takve procene ...
A da je mozda potrebno 100.000 godina za napushtanje suncevog sistema i ovladavanjem galaksije ...
I ti me nazva pesimistom...

>

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Iznenadne promene u svetu što društvene što druge prirode dovode do naglog razvoja i neverovatnih otkria koje očito mi nismo svesni. Pogledajte šta je pokrenulo današnju mašineriju. Pa mašina naravno i to parna. Odbacivanje konja od prikolice.
Ovde gresis. Vecina 'iznenadnih promena' je dovela do tehnoloskog nazadovanja pre nego do napretka...
VGagi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.10.2010, 13:29   #545
VGagi
Novi član
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Свемир, велики.

>

ESO's Top 100 Images.


Saturn's Enceladus. Trying to get away!
VGagi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2010, 0:26   #546
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Свемир, велики.

Jos nije definitivno utvrdjeno postojanje tamne materije mada istrazivanje sa kraja prosle god je obecavalo ali ipak nije uspelo da dokaze postojanje tamne materije

Uz misteriju pinira 10, 11 koja nije resena vec se povecava
Navodi nekih naučnika da je u pitanju neki kvar na sondama takođe je isključen, nakon što je otkriveno da ista sila izgleda da utiče na druge dve sonde, "Galileo" i "Uliks", koje su još u Sunčevom sistemu. Podaci sa ovih letelica ukazuju da je sila iste snage kao i ona na "Pionirima".
Pravilnije bi bilo nazvati fenomen viska gravitacije ili tamna gravitacije bez obzira na uzrok koji po meni i dalje ima vise sanse da je neki oblik tamne materije ali nikako nije sigurno.
Sto se tice tamne energije ona sa tacke dokazivanja prestavlja trenutno cisto nagadjanje sa jedinim dokazom da mora da je bude da bi se objasnilo ubrzavanje sirenja svemira po sadasnjim zakonima fizike a to naravno ne znaci da je sigurno nema i da nisu upravu koji tvrde da je ima .

Jednostavno cisto hocu da kazem da mi trenutno suvise mnogo ne znamo da bi rekli ovo je definitivno moguce ili ne za sada mozemo reci sta nam se cini da je moguce pa pre 90 god nije se ni znalo za galaksije .
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2010, 4:33   #547
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.619
Zahvalnice: 2.207
Zahvaljeno 662 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Свемир, велики.

Drugar me je malopre uputio na ovaj link. Mislim da se moze dobro uklopiti u ovu temu. Radi se o jednom zaista interesantnom pokusaju:
Maksimalna visina
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2010, 21:53   #548
VGagi
Novi član
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Свемир, велики.

Citat:
DAKINS kaže: Pregled poruke
Jos nije definitivno utvrdjeno postojanje tamne materije mada istrazivanje sa kraja prosle god je obecavalo ali ipak nije uspelo da dokaze postojanje tamne materije.
Tamna materija definitivno postoji (koliko je bilo sta u nauci moguce tvrditi atributom definitvno; ie 99.9%). Ono sto jos ne znamo je sta je tamna materija u stvari, i tu ima nekoliko verovatnijih i gomila manje verovatnih mogucnosti...

Citat:
DAKINS kaže: Pregled poruke
Uz misteriju pinira 10, 11 koja nije resena vec se povecava
Navodi nekih naučnika da je u pitanju neki kvar na sondama takođe je isključen, nakon što je otkriveno da ista sila izgleda da utiče na druge dve sonde, "Galileo" i "Uliks", koje su još u Sunčevom sistemu. Podaci sa ovih letelica ukazuju da je sila iste snage kao i ona na "Pionirima".
Nema tu sta da se povecava (osim broja spekulacija). Jednostavno, nema dovoljno podataka da bi moglo bilo sta da se kaze na tu temu. Verovatno ce se nekoj pogodnoj deep space misiji pridodati i ovaj aspekt istrazivanja, a kako za dizajniranje jedne misije treba minimum 10 godina ne treba ocekivati bilo sta pre pocetka sledece decenije.

Ni Galileo ni Ulysses nisu u stvari dali dovoljno relevantne podatke u pogledu Pioneer anomalije, tako da anomalija ostaje usko vezana za podatke dobijene samo od sondi Pioneer.

BTW, Galileo je dezintegrisan 2003 u Jupiterovoj atmosferi.

Citat:
DAKINS kaže: Pregled poruke
Sto se tice tamne energije...
Sto se tice tamne energije, ona je u ovom trenutku u domenu radne hipoteze, i nista vise od toga.
VGagi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2010, 22:05   #549
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Свемир, велики.

Citat:
VGagi kaže: Pregled poruke
Tamna materija definitivno postoji (koliko je bilo sta u nauci moguce tvrditi atributom definitvno; ie 99.9%). Ono sto jos ne znamo je sta je tamna materija u stvari, i tu ima nekoliko verovatnijih i gomila manje verovatnih mogucnosti...

Nema tu sta da se povecava (osim broja spekulacija). Jednostavno, nema dovoljno podataka da bi moglo bilo sta da se kaze na tu temu. Verovatno ce se nekoj pogodnoj deep space misiji pridodati i ovaj aspekt istrazivanja, a kako za dizajniranje jedne misije treba minimum 10 godina ne treba ocekivati bilo sta pre pocetka sledece decenije.

Ni Galileo ni Ulysses nisu u stvari dali dovoljno relevantne podatke u pogledu Pioneer anomalije, tako da anomalija ostaje usko vezana za podatke dobijene samo od sondi Pioneer.

BTW, Galileo je dezintegrisan 2003 u Jupiterovoj atmosferi.

Sto se tice tamne energije, ona je u ovom trenutku u domenu radne hipoteze, i nista vise od toga.
Uglavnom se slazemo sem oko toga da sva tamna gravitacija potice sigurno od tamne materije .
Rekao sam u vec u ranijim postavama da se ne ponavljam da je veoma tesko je reci da tamne materije nema ali nikako nije sigurno da svu tamnu gravitaciju uzrokuje tamna materija ta tvrdnja je vec preterana sto ne znaci da na kraju nece ispasti tacna.
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.10.2010, 22:10   #550
VGagi
Novi član
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Свемир, велики.

^

Ne postoji tamna gravitacija...
VGagi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2010, 5:13   #551
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Свемир, велики.

Citat:
VGagi kaže: Pregled poruke
^
]^
Ne postoji tamna gravitacija...
Termin koji sam upotrebio da bi objasnio visak gravitaciju u odnosu na normalnu vidljivu materiju a da eventulno njen uzrok nije samo tamna materija nego promeni zakona delovanja gravitacije .
Mislim da je potpuno to i bilo jasno moga sam reci visak gravitacije ni on ne postoji kao naucni termin
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2010, 13:58   #552
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Post Re: Свемир, велики.

Evo par slicica nevezano za vasu pricu, malo sam se igrao sa Star calculator-om i zanimljiv raspored planeta suncevog sistema na danasnji dan i na 12 dec 2012 god

Raspored na danasnji dan:

Sa sazvezdjem i druga slika bez sazvezdja


E sad na datum 12.12.2012 isgleda ovako

Takodje sa i bez sazvezdja


Kako su samo zanimljivo poredjane planete suncevog sistema na taj dan izmedju osa 10 i 20og stepena
(ove smajlije stavljam zabog Pjanovica, posto voli da kritikuje a mrzi kad neko spamuje sa smajlijima :P )
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2010, 13:23   #553
ro@drunner
Član
 
Član od: 22.12.2006.
Poruke: 35
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 39 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Свемир, велики.

Zanimljivo...
Doduse malo pretenciozan naslov kao sto samo B92 ume

Citat:
Srbi na Marsu već 2040. godine!

"Ako bi Srbija okupila svoje naučne kadrove u zemlji i one rasute po svetu, mogla bi da bude jaka kosmička sila. Osnov za to je iskustvo i delo Nikole Tesle, koje se koristi u osvajanju kosmosa. Uostalom, ako Indija planira da 2016. šalje ljude u svemir, ako Amerikanci hoće da kosmički avion šatl lansiraju 2020. kao prevozno sredstvo na dalekim relacijama između kontinenata, zašto i mi ne bismo sa njima osvajali svemir“, kaže dr Veselin Sjekloća, inicijator ideje o osnivanju Svemirske agencije Srbije (SAS)

Iz dalekog Klivlenda stigla je vest koja je obradovala svakog dobronamernog građanina: Srbija uskoro dobija svoju svemirsku agenciju! Pred delegatima Kongresa srpskog ujedinjenja, nedavno održanog u gradu koji je napustio LeBron James, ovu dugo čuvanu tajnu otkrio je dr Veselin Sjekloća, potpredsednik Privredne komore Srbije, inače vlasnik kompanije Omni Group.

- Srpska svemirska ili kosmička agencija biće nezavisna institucija koja će se pored naučno-istraživačkog rada svemira baviti i razvijanjem tehnologije... Ako možemo da pravimo delove za automobile, zašto ne bismo pravili i delove za svemirski brod kad imamo veoma dobro obrazovanje, odlične univerzitete i dobru komunikaciju sa Rusijom i EU, kao i bolje odnose sa Amerikom – rekao je dr Veselin.

Efikasni Sjekloća nije gubio vreme: odmah je predložio da prvi počasni predsednik Svemirske agencije bude dr Slavoljub Vujić, kosmički inženjer, jedan od tvoraca letilice "Apolo 11" s kojom su se Amerikanci spustili na Mesec. Presrećni dr Vujić je za radoznale "Večernje novosti" ovu vest potvrdio: "Prihvatio sam s radošću ponudu dr Sjekloće da vodim Svemirsku agenciju Srbije, jer verujem da je došlo vreme da i mi Srbi letimo u kosmos". Kako visprene „Novosti“ otkrivaju „za Vujića, kao iskusnog inženjera kosmičkih letova, ova vest nije bila potpuna novost, jer je, kako nam je otkrio, Srbija još 2006. godine dobila ponudu da postane pridruženi član Evropske svemirske agencije“.

Ponudu od Evropske svemirske agencije (ESA) 2006. godine dobio je Miroslav Vesković, dekan novosadskog Prirodno-matematičkog fakulteta: "Najveću korist od članstva u Evropskoj svemirskoj agenciji u početku će imati naši naučnici, ali i univerziteti i kompanije. U Srbiji ima nekoliko firmi koje bi mogle znanje istraživačkih institucija da pretvore u konkretne proizvode".

Budući šef Svemirske agencije, dr Vujić, pun je velikih planova: "Glavna funkcija bila bi saradnja sa drugim agencijama u svetu. Naša agencija mora da bude spremna da razvija svemirsku tehnologiju, koja se može koristiti u naučne, ali i u komercijalne svrhe. U njenom radu će učestvovati eksperti različitih profila iz državnih, ali i privatnih preduzeća. Zato svemirska agencija Srbije neće u potpunosti biti državna institucija".

Napumpan kosmičkim adrenalinom dr Vujić nastavlja da sanja: "Ako bi Srbija okupila svoje naučne kadrove u zemlji i one rasute po svetu, mogla bi da bude jaka kosmička sila. Osnov za to je iskustvo i delo Nikole Tesle, koje se koristi u osvajanju kosmosa. Uostalom, ako Indija planira da 2016. šalje ljude u svemir, ako Amerikanci hoće da kosmički avion šatl lansiraju 2020. kao prevozno sredstvo na dalekim relacijama između kontinenata, zašto i mi ne bismo sa njima osvajali svemir“.

Sledi ključni argument dr Vujića: "SAD nameravaju da nastave sa letovima na Mesec, odakle će 2020. da se realizuje prvo ljudsko putovanje na Mars. Ovaj program koštaće Amerikance 150 milijardi dolara. Amerikanci se boje da će im Rusi i Kinezi, ako zajedno uđu u vasionski program, preoteti svemir. Zato NASA planira da svoju prvu ljudsku posadu pošalje na Mars 2040. godine. Srbi mogu da se izbore za jedno mesto u toj posadi".

Planirano je da agencija ima sedišta u Beogradu i jednom od vojvođanskih gradova. Prema viziji dr Sjekloće, biće finansirana iz donacija, pretpristupnih fondova EU, a država će se uključiti ako proceni da joj to može biti od koristi. On dodaje da bi vest o osnivanju agencije trebalo da bude obelodanjena posle Nove godine:

- Agencija bi trebalo da okupi naše stručnjake u zemlji i svetu. U toku je formiranje konzorcijuma, grupe naučnika, inženjera i privrednika, koji će doprineti da agencija uspešno funkcioniše. Minimalni mesečni troškovi biće oko 50.000 evra. Za početak bi posao dobilo 10, zatim 30, pa i 100 ljudi - obećao je Sjekloća, navodeći da ozbiljne svemirske agencije imaju Kina, SAD, EU, Rusija i Ukrajina.
Izvor: B92
http://www.b92.net/zivot/vesti.php?y...&nav_id=468667
ro@drunner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2010, 4:30   #554
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Свемир, велики.

^ Neko se bas nasalio davno se nisam toliko nasmejao .
Gde mi imamo para za svemirski program i sta ce nama to.
Jeste vazno za covecanstvo ali bolje da sredimo internet prvo .
Meni lici da neko smislja svoje zaposljenje
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2010, 22:48   #555
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Свемир, велики.

Citat:
DAKINS kaže: Pregled poruke
^ Neko se bas nasalio davno se nisam toliko nasmejao .
Gde mi imamo para za svemirski program i sta ce nama to.
Jeste vazno za covecanstvo ali bolje da sredimo internet prvo .
Meni lici da neko smislja svoje zaposljenje
Ovde svaka budala moze da osnuje stranku ili neku krpelj-organizaciju koja se nakaci na budzet, i da se posle toga proslavi!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.11.2010, 21:13   #556
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Свемир, велики.

Evo jedne sjajne fotografije:

http://photography.nationalgeographi...ky-washington/
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 16:38   #557
Highlander
information junkie
 
Avatar korisnika Highlander
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: MAX Highlands
Poruke: 2.160
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 686 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highlander Slanje poruke preko Skypea korisniku Highlander
Određen forumom Re: Свемир, велики.

Zanimljiva vest http://www.blic.rs/Vesti/Svet/220663...votu-u-svemiru
Highlander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 17:36   #558
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Свемир, велики.

Ako postoje makar minimalni vulkanski procesi i makar nesto toplote u jezgru planete nije iskljuceno sa obzirom na vrlo pogodan hemiski sastav cele planete pa i atmosfere da ima zivota .
Videcemo sta ce NASA saopstiti u cetvrtak.
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2010, 1:23   #559
VGagi
Novi član
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 19 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Свемир, велики.

Vest je da ce NASA odrzati konferenciju na kojoj ce "discuss an astrobiology finding that will impact the search for evidence of extraterrestrial life". Ne znam koliko jasnije i konciznije moze biti saopstenje. A to sto mediji vole da naduvavaju svoje izvestavanje...

Moje nagadjanje je da su nasli nesto weird ovde na Zemlji.

Nesto u liniji sa ovim:
http://www.timesonline.co.uk/tol/new...cle7040864.ece

Poslednja ispravka: VGagi (1.12.2010 u 12:31)
VGagi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2010, 18:02   #560
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Свемир, велики.

Pa konfuziju stvaraju sami zakazu konfernciju za stampu sto retko rade a onda sve drze u strogoj tajnosti da nista ne moze slucajno da procuru kao da je vojna tajna.

Mozemo samo da nagadjamo sta ce reci .
Naslov nije jasan "Аstrobiloska otkrica koja ce uticati na istrazivanje zivota na drugim planetama " to moze da znaci bilo sta .
Аstrobilogija proucava evoluciju ,razvoj i buducnost zivota u svemiru"

I cemu ta tajnstvenost ako se radi o obicnom istrazivanju sa zemlje .
Videcemo mozda su zbog afere "Vikiliks"" postali samo paranoicno oprezni.
DAKINS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
svemir


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:26.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com