Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje

Programiranje Programski jezici, tehnike, alatke...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.11.2007, 22:43   #1
forrest_gump
Član
 
Član od: 27.7.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 46
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Microsoft Visual Studio 6.0 baguje

Nisam sigurna da je ovoj temi mesto ovde, ali... Ako nije vi prebacite. Samo pomozite, molim vas...
---------
Dakle, ko zna koji put po redu na mom kompu instaliran pomenuti Visual Studio i ko zna koji put po redu - jedno vreme radi ispravni i onda samo odjednom - kvrc i nece vishe. Pochne ludachki da baguje i ne mogu da radim nishta u njemu. Repracija ne pomaze. Kada ga deinstaliram i ponovo instaliram izbaci mi poruku

Ima li neko ideju shta da radim osim da reinstaliram windows shto mi ne pada na pamet jer je ovo novi hard i na njemu je windows svez - reinstalirala sam ga pre manje od dve nedelje i NECU to ponovo da radim.
Kad pomenuh novi hard - ovo je treci hard na kojem instaliram ovo chudo i na sva tri se deshava isto. Isto, menjala sam i instalacione diskove, ne znam koliko puta i ne vredi.
Pochinjem da mrzim celu tu prichu o Visual Studiu, ali mrzela-ne mrzela ovaj problem moram da reshim jer chekaju i programiranje 1 i 2 i bilo bi dobro da keca dam koliko u januaru....
Pomozite mi, molim vas. Postajem ochajna..
Hvala unapred. pozz
forrest_gump je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2007, 23:02   #2
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Visual Studio 6.0 baguje

Jedina stvar koja meni trenutno pada na pamet je ta da pokušavaš da poteraš Visual Studio 6 na Visti. Ne mogu da tvrdim sa sigurnošću da je to problem ali ako uzmeš u obzir činjenicu da je Vista za sada relativno negostoljubiv sistem prema određenom softveru a da svaki Visual Studio debelo zalazi u operativni sistem tokom instalacije, velika verovatnoća je da je upravo to problem.

Uzevši u obzir sve što si navela jedino što bih mogao da ti preporučim je da ili nabaviš noviji Visual Studio (recimo verziju 2005) ili neki alternativni IDE (primera radi DevC++) ukoliko iz programiranja učite C ili C++. Za čisto edukativne svrhe i jedan i drugi su mnogo pogodniji od "šestice" koja ima solidan broj bug-ova koji mogu da ti naprave probleme tokom učenja.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
forrest_gump (30.11.2007)
Stara 29.11.2007, 23:15   #3
tosheen
Član
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: subotica
Poruke: 59
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tosheen
Određen forumom Re: Microsoft Visual Studio 6.0 baguje

Probaj ovako:
pri izboru kod instalacije visual studia izaberi "Add/Remove", onda udji u "enterprise tools" pa kliknes na "change option" i posle toga izbrises "check" na stavci Visual studio analyzer, i nastavis instalaciju.

To bi trebalo da pomogne.

Poslednja ispravka: tosheen (29.11.2007 u 23:23)
tosheen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2007, 23:37   #4
forrest_gump
Član
 
Član od: 27.7.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 46
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Visual Studio 6.0 baguje

Na drugom forumu sam dobila link: http://support.microsoft.com/kb/257413

i evo rezultata:

ovo sam uradila---------->

RESOLUTION
Re-install Visual Studio 6.0 Enterprise Edition without Visual Studio Analyzer: 1. Use the Custom setup, on the Visual Studio 6.0 Enterprise - Custom page, click Enterprise Tools, and then click Change Option.
2. On the Visual Studio 6.0 Enterprise - Enterprise Tools page, under Options, make sure the Visual Studio Analyzer check box is not selected.
3. Click to select all the other Visual Studio components that you want to install, and then click OK.
4. Click Continue, and then follow the instructions that appear.
To install Visual Studio Analyzer: 1. In Control Panel, double-click Add/Remove Programs, and then click Microsoft Visual Studio 6.0 Enterprise Edition.
2. Click Change/Remove.
3. In Visual Studio 6.0 Enterprise Setup, click Add/Remove.
4. On the Visual Studio 6.0 Enterprise - Maintenance page, click Enterprise Tools, and then click Change Option.
5. On the Visual Studio 6.0 Enterprise - Enterprise Tools page, under Options, click Visual Studio Analyzer, and then click OK.
6. On the Visual Studio 6.0 Enterprise - Maintenance page, click Continue, and then follow the instructions that appear.
<------- i dovde je sve ok

Ali odavde ne znam shta da radim---->

When you receive the error message that is described in the "Symptoms" section, continue with the Visual Studio Setup Wizard. Setup reports a failure.
To create a local account, which Visual Studio Analyzer will run as:
1. On the computer that is running Visual Studio Enterprise Edition 6.0, create a local user. For information about how to create a local user, see Windows 2000 Help.
2. Run Distributed COM Configuration (dcomcnfg.exe).
3. On the Applications tab, click MSVSA Local Event Concentrator Class, and then click Properties.
4. On the Identity tab, set This User to match the user and password you created in step 1 of this procedure.

Naime, uradim sve do koraka 3 i onda ne mogu nigde da nadjem MSVSA Local Event Concentrator Class... Imate li ideju shta sad?

Pokushacu da nabavim eventualno neku drugu verziju Visual Studia, mada bi bilo dobro da ovo reshim i bez toga.

Btw, shto se tiche Viste, zanimljiv predlog, ali no way:
AMD Athlon(tm) XP 2000+, 1.66GHz
768MB RAM-a - integrisana grafichka = 736MB
Nije loshe, ali nije ni dobro za Vistu... Ipak, hvala za savet..

Hvala na savetima
pozzz

Poslednja ispravka: forrest_gump (29.11.2007 u 23:46)
forrest_gump je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.11.2007, 23:46   #5
forrest_gump
Član
 
Član od: 27.7.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 46
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Visual Studio 6.0 baguje

Nadjoh sad ovaj link... http://technet.microsoft.com/en-us/l.../Bb727137.aspx Je l ima to neke veze sa prvim korakom iz drugog dela?
1. On the computer that is running Visual Studio Enterprise Edition 6.0, create a local user. For information about how to create a local user, see Windows 2000 Help.

Ako da, ja onda o svemu tome nemam pojma...
forrest_gump je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2007, 0:07   #6
tosheen
Član
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: subotica
Poruke: 59
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tosheen
Određen forumom Re: Microsoft Visual Studio 6.0 baguje

Ja sam imao isti problem kao ti sada, i kada sam uradio ono sto sam gore naveo problem je nestao pa te nista ne kosta da i ti probas .
Kod mog problema su bili dovoljni prvih 6 koraka za koje si ti nasla uputstvo.
tosheen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2007, 0:12   #7
forrest_gump
Član
 
Član od: 27.7.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 46
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Visual Studio 6.0 baguje

Citat:
tosheen kaže: Pregled poruke
Ja sam imao isti problem kao ti sada, i kada sam uradio ono sto sam gore naveo problem je nestao pa te nista ne kosta da i ti probas .
Kod mog problema su bila dovoljna prva tri koraka za koje si ti nasla uputstvo.
Da si pazljivo prochitao moj odgovor shvatio bi da sam ja to vec uradila... Ali to mi nije reshilo problem. Ja i dalje ne mogu da koristim Visual Studio.
pozz
forrest_gump je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2007, 0:40   #8
tosheen
Član
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: subotica
Poruke: 59
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 9 puta na 8 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku tosheen
Određen forumom Re: Microsoft Visual Studio 6.0 baguje

pa ok,nisam sve citao ali vidim da si navela ovo:

"To install Visual Studio Analyzer: 1. In Control Panel, double-click Add/Remove Programs, and then click Microsoft Visual Studio 6.0 Enterprise Edition.
2. Click Change/Remove.
3. In Visual Studio 6.0 Enterprise Setup, click Add/Remove.
4. On the Visual Studio 6.0 Enterprise - Maintenance page, click Enterprise Tools, and then click Change Option.
5. On the Visual Studio 6.0 Enterprise - Enterprise Tools page, under Options, click Visual Studio Analyzer, and then click OK.
6. On the Visual Studio 6.0 Enterprise - Maintenance page, click Continue, and then follow the instructions that appear. "

Poenta onog sto sam ti ja rekao je da probas da instaliras bez analyzer-a, kod mene visual stuido radi bez problema ako nije instaliran, jednostavno ne moras naknadno da ga dodajes.
E sad ako si i to probala onda.......

Poslednja ispravka: tosheen (30.11.2007 u 0:48)
tosheen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku tosheen na korisnoj poruci:
forrest_gump (30.11.2007)
Stara 30.11.2007, 0:53   #9
forrest_gump
Član
 
Član od: 27.7.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 46
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Visual Studio 6.0 baguje

Prvi deo uputstva kaze:
2. On the Visual Studio 6.0 Enterprise - Enterprise Tools page, under Options, make sure the Visual Studio Analyzer check box is not selected.
3. In Visual Studio 6.0 Enterprise Setup, click Add/Remove.
4. On the Visual Studio 6.0 Enterprise - Maintenance page, click Enterprise Tools, and then click Change Option.

5. On the Visual Studio 6.0 Enterprise - Enterprise Tools page, under Options, click Visual Studio Analyzer, and then click OK.
6. On the Visual Studio 6.0 Enterprise - Maintenance page, click Continue, and then follow the instructions that appear.

Postupkom br 5 sam iskljuchila Visual Studio Analyzer i kao shto rekoh - nothing.

Problem time nisam reshila. Nazalost.
forrest_gump je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2007, 2:18   #10
Kum22
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Las Vegas
Poruke: 593
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kum22
Određen forumom Re: Microsoft Visual Studio 6.0 baguje

Probaj sa Studiom 5.0. Nisam ni znao da postoji sestica, ali 5.0 koristim vec 2 godine i nisam imao problema. Bas cu da potrazim sesticu
Kum22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2007, 2:26   #11
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Visual Studio 6.0 baguje

Citat:
Kum22 kaže: Pregled poruke
Probaj sa Studiom 5.0. Nisam ni znao da postoji sestica, ali 5.0 koristim vec 2 godine i nisam imao problema. Bas cu da potrazim sesticu
Postoje dve varijante za ovakav tvoj post a jedna je da si možda korisnik koji se upravo vremenskim teleportom prebacio iz 1999. godine

Ne da je izašla "šestica" nego je upravo u opticaju "devetka" u demo varijanti
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2007, 10:05   #12
forrest_gump
Član
 
Član od: 27.7.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 46
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Visual Studio 6.0 baguje

Ja sam instalirala DEVC++, ali nemam pojma kako se radi u njemu?!?!

Je l moze neka mala pomoc i uputstvo tj gde mogu da nadjem najlakshe uputstvo za korishcenje ovog chuda?

pozz i hvala

PS-Imam na kompu instaliran Notepad++. Je l ima shanse da pishem source u njemu i da samo skinem neki kompajler da kompajlira iz tog koda?
forrest_gump je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2007, 12:28   #13
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Visual Studio 6.0 baguje

Po mom skromnom mišljenju DevC++-u će ti fantastično poslužiti u svrhu alata koji ćeš koristiti za učenje samih jezika (C ili C++) i za razliku od Visual Studia koji se više koncentriše na učenje postupaka kako se neka aplikacija konkretno izrađuje DevC++ će te naterati da se skoncentrišeš na kod.

Za rad sa DevC++-om je potrebno da znaš samo tri skraćenice CTRL+S za snimanje fajlova, CTRL+F9 za kompajliranje tvog koda i F9 koji u isto vreme radi tzv. build (pravljenje konkretnog izvršnog fajla) i pokretanje.

Umesto skraćenica možeš naravno da koristiš i ikone na ekranu a gde se one nalaze i koje su možeš da vidiš na sledećoj slici.

DevC++

Takođe, kao početniku ili nekome ko tek treba da počne da uči C++ preporučujem ti da pogledaš ovu temu gde možeš da preskočiš prvih nekoliko stranica gde se vodi neka diskusija. Tu ćeš naći mnogo informacija u vezi samog DevC++-a kao i jedan solidan početnički tutorijal u vezi C++-a. Za DevC++ je tebi za početak najvažnije da na neki način nakon završetka svog programa program napravi pauzu da bi videla rezultate svog rada.

Neka ti prva pomoć za sada bude stavljanje reda:
Kod:
system("PAUSE");
pred pozivanje returna na kraju svog koda. Naravno ovo ćeš koristiti sve dok ne pročitaš navedenu temu

Srećno učenje i ako budeš imala problema mislim da se niko neće ljutiti ako pomenutu temu vratiš iz mrtvih
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2007, 12:47   #14
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Visual Studio 6.0 baguje

Ovog puta ću preskočiti standardnu mantru o getcharu umesto system("pause") a umesto toga preporučiću instalaciju servisnog paketa za VS 6.0, možda on reši problem.

LINK
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
forrest_gump (1.12.2007)
Stara 1.12.2007, 11:36   #15
forrest_gump
Član
 
Član od: 27.7.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 46
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Visual Studio 6.0 baguje

Mislim da cu za sada da skinem ovaj VS sa linka koji si mi poslao... A shto se tiche DevC++... Ne znam.. Ako mi ovo ne uspe onda cu da pokusham sa tim. Ipak mi na faksu radimo u VS-u..

Hvala vam za savete i pomoc...
pozz
forrest_gump je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.12.2007, 14:23   #16
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Microsoft Visual Studio 6.0 baguje

Citat:
forrest_gump kaže: Pregled poruke
Mislim da cu za sada da skinem ovaj VS sa linka koji si mi poslao... A shto se tiche DevC++... Ne znam.. Ako mi ovo ne uspe onda cu da pokusham sa tim. Ipak mi na faksu radimo u VS-u..

Hvala vam za savete i pomoc...
pozz
Malo sam pretražio net po pitanju kompatibilnosti Visual Studio-a 6 i Windows-a Viste i sudeći po svemu što sam pročitao ne piše ti se lepo.

Po oficijelnim navodima Vista nudi runtime podršku za aplikacije rađene u "šestici" ali nigde ne specificira da li je moguće pokrenuti Visual Studio 6. Drugim rečima aplikacije rađene u njemu će raditi bez problema ali samo toliko i piše.

Istina oficijelni Service Pack 6 je apsolutno preporučljiv ali sudeći po forumima korisnici koji žele da ga instaliraju na Visti imaće problema zbog neprepoznavanja MDAC-a. Link

A što se tiče činjenice da se na skoro svim fakultetima koristi Visual Studio to je već podugačka priča. Činjenica je da je DevC++ takođe fantastičan IDE sa kojim ćeš moći veoma uspešno da naučiš C ili C++. Problem nastaje ako na faksu pokušavaju da vas nauče kako da koristite Visual Studio kao alat za razvoj aplikacija a ne kao alatku za programiranje kao što je to bio slučaj na mom faksu na smeru profesora informatike. Tada ti Visual Studio ne gine S druge strane Visual Studio 6 ima određen broj nedoslednosti i gadnih odstupanja od standarda zbog čega se može desiti da ti neki kod koji u DevC++-u recimo radi savršeno u njemu ne funkcioniše

Još jednom savetujem češljanje ove teme
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2007, 3:30   #17
zWest
Član
 
Član od: 17.2.2006.
Lokacija: Banja Luka/Republika Srpska/BIH
Poruke: 161
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku zWest Slanje poruke preko MSN-a korisniku zWest
Određen forumom Re: Microsoft Visual Studio 6.0 baguje

hm meni je na visti full VS6 radio bez service pack i ostalog, dakle do neceg je drugog.
napominjem da sam ja programirao u VB6 ali sam morao koristiti root tj admin (jbg linux navika ) nalog
zWest je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Microsoft Visual C++ Runtime Library? Henry Townsend Programiranje 3 8.5.2009 16:57
Service Pack 2 nedođija! holodoc Operativni sistemi 50 19.11.2006 17:14
Microsoft Visual Basic vladix Pravljenje igara 5 17.11.2006 19:18
Microsoft Visual Basic 2005 styx Programiranje 2 11.4.2006 13:34
Microsoft Visual Studio 6.0 Predrag Programiranje 14 4.3.2006 20:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:45.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com