Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.6.2013, 22:04   #241
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: IKOM kablovski Internet

Nisam primetio da IKOM bilo koga ogranicava da nema izbora da uzme nekog drugog provajdera i da mora iskljucivo IKOM i nikog vise tako da ti ta prica o IKOM-u kao monopolisti bas nesto ne pije vodu. A voleo bih da cujem primer monopolistickog ponasanja IKOM-a gde je neko zeleo da koristi usluge nekog drugog provajdera ali je IKOM stavio sapu i rekao "Ne moze - ili mi ili niko"...

Sa druge strane za Telekom ti mogu navesti primere upravo takvog ponasanja...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2013, 22:16   #242
Leon da Vinci
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 66 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: IKOM kablovski Internet

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Nisam primetio da IKOM bilo koga ogranicava da nema izbora da uzme nekog drugog provajdera i da mora iskljucivo IKOM i nikog vise tako da ti ta prica o IKOM-u kao monopolisti bas nesto ne pije vodu. A voleo bih da cujem primer monopolistickog ponasanja IKOM-a gde je neko zeleo da koristi usluge nekog drugog provajdera ali je IKOM stavio sapu i rekao "Ne moze - ili mi ili niko"...

Sa druge strane za Telekom ti mogu navesti primere upravo takvog ponasanja...

Problem je što u glavnom ( 90 % u zavisnosti od infrastrukture ) ) nemaš mogućnosti za drugog provajdera tako da se svodi na isto. Ne mora niko da ti kaže MI ili NIKO - dovoljno je da nemaš mogućnosti za druge.
Leon da Vinci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2013, 3:17   #243
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: IKOM kablovski Internet

Pa to nije do provajdera vec do lose infrastrukture, ja ti pricam o necem drugom kad bi jos nekoliko provajdera odmah istog momenta prihvatilo da udju na trziste ali ne mogu od jednog igraca koji je vec tu - e to je bas onaj pravi monopol po definiciji. I onda te taj monopolista ogranicava na box4 paket iako imas mogucnost da preko optike imas daaaleko bolju uslugu...
Nadam se da se razumemo posto izgleda da imamo drugacije poglede na monopolizam.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2013, 11:11   #244
Leon da Vinci
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 66 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: IKOM kablovski Internet

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Pa to nije do provajdera vec do lose infrastrukture, ja ti pricam o necem drugom kad bi jos nekoliko provajdera odmah istog momenta prihvatilo da udju na trziste ali ne mogu od jednog igraca koji je vec tu - e to je bas onaj pravi monopol po definiciji. I onda te taj monopolista ogranicava na box4 paket iako imas mogucnost da preko optike imas daaaleko bolju uslugu...
Nadam se da se razumemo posto izgleda da imamo drugacije poglede na monopolizam.
Definicija monopola:
,,....Monopol (grč. monos, jedan + polein, prodavati) u ekonomiji se definira kao trajna tržišna situacija gdje postoji samo jedan davatelj određene vrste proizvoda ili usluga. Osobina monopola je nedostatak privredne konkurencije za robu ili uslugu koja se nudi i nedostatak prihvatljive zamjenske robe.... ,,

1. Prirodni monopol - nastaje iz limitiranosti proizvodnih činitelja i izvora ponude
2. Zakonski monopol - nastaju kada se prodaja ili proizvodnja određenih roba, državnim propisima monopolizira za samo neka poduzeća (npr. Državni monopol u prodaji duhana, šibica, soli, šećera...)
3. Ekonomski monopol - nastaje koncentracijom i centralizacijom kapitala
4. Oktopodski monopol - predstavljaja kombinaciju prirodnih i ekonomskih, i kod njih zbog veličine opreme nije povoljno postojanje više poduzeća

http://sh.wikipedia.org/wiki/Monopol
Leon da Vinci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2013, 12:52   #245
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: IKOM kablovski Internet

I gde je tu po tebi IKOM?

I jel on po tebi ne dozvoljava drugima da stupe na trziste ili oni jednostavno ne zele zbog nekog razloga (npr. losa infrastruktura)?

Ako ja na pijaci prodajem paradajz a zakupio sam sve ostale tezge i niko ne moze da prodaje paradajz sem mene onda sam ja monopolista ali ako ja prodajem poluistruleli paradajz a ljudi nemaju od koga drugog da kupe jer sam ja jedini a sve ostale tezge su prazne posto niko drugi nije zeleo da dodje na pijacu i prodaje paradajz onda me to ne cini monopolistom vec samo losim prodavcem/trgovcem (provajderom?)!

Bez ljutnje, ali jedno je naci definiciju necega na internetu a drugo je susresti se sa pravim primerom toga. Ja ti pricam o primeru PRAVOG monopola gde drugima NIJE DOZVOLJENO da udju na trziste a ti pricas o monopolizmu gde drugi iz odredjenog razloga ne zele da udju na trziste/teritoriju, posto nigde ne videh da je IKOM stavio sapu i ne dozvoljava drugima da prodaju svoje usluge. Ili mozda jeste, samo sto to nismo culi?

Na kraju krajeva, ako je IKOM i monopolista zato sto drugima nije zanimljivo da tu dodju - zasto u ovoim slucaju kriviti njega za to sto je drugima stalo samo za zaradom koju nisu tu prepoznali pa ne zele da dodju? U tom slucaju bi trebalo biti sretan zato sto je uopste i on dosao tu jer bi u suprotnom mozda cak bili osudjeni na dial-up...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2013, 16:40   #246
Leon da Vinci
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 66 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: IKOM kablovski Internet

Да покушам овако :

Дефиниција монопола:
,,....Монопол (грч. монос, један + полеин, продавати) у економији се дефинира као трајна тржишна ситуација гдје постоји само један даватељ одређене врсте производа или услуга. Особина монопола је недостатак привредне конкуренције за робу или услугу која се нуди и недостатак прихватљиве замјенске робе.... ,,

1. Природни монопол - настаје из лимитираности производних чинитеља и извора понуде
2. Законски монопол - настају када се продаја или производња одређених роба, државним прописима монополизира за само нека подузећа (нпр. Државни монопол у продаји духана, шибица, соли, шећера...)
3. Економски монопол - настаје концентрацијом и централизацијом капитала
4. Октоподски монопол - представљаја комбинацију природних и економских, и код њих због величине опреме није повољно постојање више подузећа

Разлози због којих други не желе или не могу да додју на неко тржиште могу бити разни али не мењају дефиницију монопола.И да завршим расправу на ту тему, то што ти називаш монополом је разбојништво и закон јачег.А то су неке од особина монопола у Србији.
Leon da Vinci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2013, 17:00   #247
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: IKOM kablovski Internet

Citat:
Leon da Vinci kaže: Pregled poruke
Дефиниција монопола:
,,....Монопол (грч. монос, један + полеин, продавати) у економији се дефинира као трајна тржишна ситуација гдје постоји само један даватељ одређене врсте производа или услуга. Особина монопола је недостатак привредне конкуренције за робу или услугу која се нуди и недостатак прихватљиве замјенске робе.... ,,
Gde govorimo o trajnoj trzisnoj situaciji?

Citat:
Leon da Vinci kaže: Pregled poruke
1. Природни монопол - настаје из лимитираности производних чинитеља и извора понуде
Izvori ponude nisu limitirani vec nezainteresovani sto samo po sebi izvor ponude ne mogu stavljati kao monopolistu. I dalje nisam dobio potvrdu da neko zeli da dodje a da mu IKOM to ne dozvoljava sto samo po sebi navodi da je moja prethodna tvrdnja tacna - dok ne dobijem potvrdu da je suprotno.

Citat:
Leon da Vinci kaže: Pregled poruke
4. Октоподски монопол - представљаја комбинацију природних и економских, и код њих због величине опреме није повољно постојање више подузећа
Objasni kakve veze ovo ima sa konkretnom situacijom, ili je to stavljeno eto tek tako da bi nesto podvukao.

Citat:
Leon da Vinci kaže: Pregled poruke
Разлози због којих други не желе или не могу да додју на неко тржиште могу бити разни али не мењају дефиницију монопола.
Razlozi zasto neko nece da u zemlji Serbistanu mogu da budu i ti sto nece da radi za malu zaradu gde ce ulaganje da bude nesto manje nego zarada i neretko cak i vece, ali do onda onog ko se prihvati da za razliku od drugih dodje na trziste ne stavlja u ulogu "prokletog" monopoliste. Tacno je - cinjenica je da je on jedini davalac usluge i da se, ne svojom krivicom, moze i posmatrati kao monopolista, ali bi onda oni koji dobijaju njegove usluge morali da mu budu zahvalni za to sto uopste imaju mogucnost koriscenja tih usluga a ne da njega pljuju zato sto niko drugi NIJE HTEO (a ne nije mogao) da dodje na to trziste.

I ovim zavrsavam diskusiju po ovom pitanju, jer nit mi je potrebno hrvatsko vidjenje monopolizma, niti me je preterano briga sta bi bilo kada bi taj monopolista otisao sa trzista, a drugog ko bi dosao bas i nema na vidiku - verovatno bi onda situacija bila bolja za one kojima ta usluga treba.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Leon da Vinci (24.6.2013)
Stara 24.6.2013, 17:17   #248
Leon da Vinci
Član
 
Član od: 12.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 66 puta na 34 poruka
Određen forumom Re: IKOM kablovski Internet

Hvala
Leon da Vinci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.6.2013, 22:51   #249
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: IKOM kablovski Internet

@Marti Misterija Cek bre malo ti stvarno mislis da se bilo kakav krupniji kapital u ovoj zemlji "dobija", onako, cistom trzisnom borbom? Zasto nema nikog drugog na teritoriji IKOM-a? Pa zato sto su se oni tako lepo dogovorili medjusobno. Ovaj provajder drzi ovaj deo grada onaj tamo drzi onaj deo grada itd. Niko se nikome ne mesa u posao jel bi onda morali da pruzaju bolju uslugu, bili bi konkurentni, ovako i nemas neki izbor, tj. imas izmedju Lelekomovog ADSL-a ili nekog kablovskog operatera... Nema ovde slobodnog trzista tako da je u principu sve neki monopol ili bilo koji drugi "pol"...
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2013, 2:25   #250
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: IKOM kablovski Internet

Sta znam, ja dok sam ziveo u starom stanu nisam nigde video da neko ima tako striktan monopol o kom pricas, tj. svuda su bili prisutni i izmesani i IKOM i SBB i Kopernikus uz nezaobilazan Telekom... OK, nekog je bilo manje, nekog vise ali je u svakom slucaju bilo i drugih.

I druga stvar, to sto si pomenuo samo znaci da su svi oni u sprezi a ne da neko ne moze da dodje negde zato sto se provajderu starosedeocu eto tako moze. Drugim recima sve su to ista bull-you-know-what, tako da se niko ne moze kriviti i govoriti da je neko u toj situaciji bolji ili gori od drugih - pitanje je samo perspektive, tj. iz kog dela grada posmatras, koga ces najvise da pljunes...

Poslednja ispravka: Marti Misterija (25.6.2013 u 2:43)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2013, 16:44   #251
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: IKOM kablovski Internet

Evo ja gledam Zarkovo, tu je samo IKOM. Nema SBB niti Kopernikus niti bilo ko drugi. Tamo dole u Rakovici je valjda samo SBB. I tamo iz Rakovice kukaju ljudi da nevalja da je ocaj. Ok, znaci ima i gde se mesaju ali je ocigledno da su oko nekih "teritorija", postigli dogovor pa ne ulecu jedni drugima tako da nema neke realne konkurencije a samim time nema ni nekog veceg poboljsanja u usluzi.

Jbg eno ga lik u Norveskoj 100MB/100MB placa nekih 30e mesecno. Mi o tome ovde mozemo samo da sanjamo.

Da li bi situacija bila bolja da mozemo da biramo da li cemo SBB ili IKOM ili KOPERNIKUS ili KDS ili TELEKOM? Al dzaba ne moze to u ovoj zemlji...
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2013, 21:20   #252
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: IKOM kablovski Internet

Pa nije bas tako, ima u Zarkovu i SBB i Kopernikus i to je sigurno. Naravno, tamo je IKOM vodeci sa najvecim procentom ali nije jedini. Svuda ima nekog mesanja i normalno je da neko ima prednost u odnosu na druge. U zgradi u Ivana Micurina na K. Brdu ima nekoliko provajdera i jednostavno moze da se promeni po isteku ugovora ako niste zadovoljni. Evo Targo je krenuo da pokriva Beograd (OK, sporo ali pokriva) i ulazi na teritoriju gde su do sada suvereno vladali drugi.
Nema potrebe da gledam koliko net je u Norveskoj, dovoljno mi je da vidim koliko placaju net u Rumuniji i sve mi je jasno.

Ja sam govorio o onom pravom monopolu gde jedan ne dozvoljava drugima dolazak a ne o dogovoru o podeli teritorije, jer je na zalost pod okriljem drzave i to moguce kod nas i po meni je to skolski primer monopola a ne da li neko nece da dodje ili je sklopio dil sa drugim o neupadanju na teritoriju, ali nije ni bitno...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2013, 22:33   #253
Kojic_M
Starosedelac
 
Član od: 27.2.2010.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 2.462
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 189 puta na 136 poruka
Određen forumom Re: IKOM kablovski Internet

Ubrzali su na 8 mb/s, ali apload i dalje 256. Sta im to znaci?
Kojic_M je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2013, 0:50   #254
Mihael87
Član
 
Član od: 31.12.2010.
Poruke: 405
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 51 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: IKOM kablovski Internet

IKOM je ubedljivo najgori net u Srbiji, verovatno i sire i preporucujem onima koji ga imaju da sto brze pobegnu od njih. A onima koji zele da uzme net, nemojte da vas zavaraju pristupacne cene, internet je ocajan, ako mislite da igrate igre online, samo ce te da se ubijete od gubitka zivaca...

Ubedljivo najgori net koji je vrv ikada postojao...
Mihael87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2013, 7:46   #255
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: IKOM kablovski Internet

Citat:
Mihael87 kaže: Pregled poruke
IKOM je ubedljivo najgori net u Srbiji, verovatno i sire i preporucujem onima koji ga imaju da sto brze pobegnu od njih. A onima koji zele da uzme net, nemojte da vas zavaraju pristupacne cene, internet je ocajan, ako mislite da igrate igre online, samo ce te da se ubijete od gubitka zivaca...

Ubedljivo najgori net koji je vrv ikada postojao...
Mene recimo njihov net odlicno sluzi, a igram i online igre bez problema (Rift, TERA, Warframe, CS:GO, Dragon's Prophet i ostale ), to mu izgleda dodje kako kome zapadne
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
Marko93 (10.7.2013)
Stara 10.7.2013, 13:36   #256
Mihael87
Član
 
Član od: 31.12.2010.
Poruke: 405
Zahvalnice: 134
Zahvaljeno 51 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: IKOM kablovski Internet




To je najbolji ping test uradjen danas, cesto je mnogo, mnogo gori... Jitter je cesto na 10-11 a tako je nemoguce igrati online, bar meni. Ja ne igram nista online osim pes13 i problemi su ogromni i konstantni a tu je cesto svaki delic sekunde bitan (mislio sam da i oni koji igraju CS imaju slicnih problema). Ali recimo nocu, taj ping ode na 40 a jitter na 1 i onda se malo lakse igra. Gledajuci ping test onih koji koriste Telekomov net, razlika je ogromna (ping 20, jitter 1-2).

Igrao sam direktno prikljucen i pomoci nema, do kompa nije jer je odlicna konfiguracija i sve je doterano mnogo puta (cak sam i zbog igrice win reinstalirao). Drugar je dugo koristio Telekomov net, pa je presao na Ikom u novom stanu, smorio se i odmah se vratio na Telekom, preporodio se.

Ja se vec dve godine patim sa njihovim internetom, jednom su dosli i rekli da je sve ok, vise ne mogu da se patim :-). Kazu "ako hoces da igras online, nikad nemoj preko kabla"

Poslednja ispravka: Mihael87 (10.7.2013 u 13:52)
Mihael87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2013, 15:34   #257
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: IKOM kablovski Internet

Citat:
Mihael87 kaže: Pregled poruke
IKOM je ubedljivo najgori net u Srbiji, verovatno i sire i preporucujem onima koji ga imaju da sto brze pobegnu od njih. A onima koji zele da uzme net, nemojte da vas zavaraju pristupacne cene, internet je ocajan, ako mislite da igrate igre online, samo ce te da se ubijete od gubitka zivaca...

Ubedljivo najgori net koji je vrv ikada postojao...
Pricas bezveze. Verovatno si u pravu za neke regione koje pokrivaju, ali to vazi za sve operatere da neke regione otaljavaju.

Ja sam za 5 godina sa IKOMom imao problema 2 meseca ove zime sa visokim pingom, inace je veza stabilna, retko puca, ping je odlican, jedino malo zeza taj nizak upload. Za tih 5 godina neprestano igram igre i osim ta 2 meseca nikakvih problema nisam imao.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2013, 14:49   #258
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: IKOM kablovski Internet

Evo na IKOM mi se opet vratio Packet loss, koji ide od 5% pa sve do 25%. Zvao sam ih da bi mi operater potvrdio da i kada on mene pinguje ima packet loss i onda mi je rekao da pisem mejl njihovoj internet podrsc... Ono strava -.- Uglavnom, ovakakv problem sam imao i pre nekoliko meseci samo sto je tada operater uradio nesto na licu mesta i packet loss je spao na 0. Ovog puta operater izlgeda nije znao sta treba da se uradi... Ako ne dobijem neki odgovor od njih za jos koji sat opet ih zovem jer mi je net neupotrebljiv ovako.
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2013, 15:21   #259
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: IKOM kablovski Internet

Ma kakvi, zvao, rekil da ce videti za dva dana, zvao nakon dva dana rekli da ce to kao do sutra neko procitati (posto sam im poslao dva mejl - jer su tako rekli). Kolko ja vidim nista od toga. Zanima me samo dal imam pravo da raskinem ugovor (ugovor vredi do kraja godine) posto net koji oni meni isporucuje ja ne mogu da koristim. Konstantan gubitak paketa od 5% za mene predstavlja neupotrebljiv net. Jednostavno ne zelim da placam nesto sto ne mogu da koristim.
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2013, 21:07   #260
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: IKOM kablovski Internet

Stvari su se pokrenule. Operater mi rece da dolazi do nekog cudnog pomeranja parametara samog modema na odredjeni frekfencijama. Ono sto oni ne mogu da odrede bez izlaska ekipe na teren da li je to felerican samo ovaj moj primerak modema ili nesto nije u redu u mezi. Uglavnom rekose mi da ekipa izlazi na teren sutra da meri nesto tu u zgradi i kod moje kucne instalacije. Na osnovu tih podataka videce da li da se salje tehnicar sa laptopom koji ce se onda prikopcati na moj modem i izvrsiti merenja. Tada ce znati sta je konkretno u pitanju.
Dobro, sem ovih inicijalnih 3 dana praznog hoda koji sam imao cekajuci dal ce mi odgovoriti na mejl ili ne ne mogu da kazem da ignorisu problem. Naravno ako se to na kraju ne resi dzaba meni i ljubaznost i trud Ipak, ne mogu da kazem da sam zanemaren ili da su me pravili majmunom davajuci generican odgovor tipa: "Kod nas je sve u redu gospodine". Tako da ono cekam ponedeljak pa da vidim sta ce da bude.
Arcibalde je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kopernikus kablovski internet Bizzare Contact Internet usluge 37 5.12.2016 19:03
Kaspersky Internet Security & Anti-Virus 2010 9.0.0.459 Final rogi23 Zaštita 116 18.12.2009 1:00
Telemark (ex Duga) kablovski internet Unlord Internet usluge 1 2.9.2009 20:04
Povezivanje dva racunara na 1 modem za kablovski ili adsl internet. Milos Vasic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 29.1.2007 10:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com