Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.6.2008, 15:05   #1
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Kaciga glavu cuva,a subara je kvari

Sinoc nisam mogao da prezalim sto mi nije foto-aparat bio kraj mene. Takodje sto mi i mobilni nema isto. Pazite slucaj!!! Na skuteru oko 21.30 vozi se zena bez kacige. Ispred vozi malo dete takodje bez kacige a pozadi isto sedi malo vece dete. Pogadjate, naravno bez kacige. I voze plus jednosmernom ulicom u suprotnom pravcu. Hteo sam da pokrenem ovu temu, jer je dosta aktuelna, povodom ucestalih nesreca, gde je ta famozna kaciga mogla mnoge zivote da spasi. Posto pretpostavljam da na ovom forumu, dosta Vas voze skutere i motore. Da li nosite kacigu ispod ruke, na glavu ili je uopste ne nosite?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 15:15   #2
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Kaciga glavu cuva,a subara je kvari

Nazalost neki ljudi osim sto ne cene sopstveni zivot, ne cene ni tudji.
Neodgovorni su, a i ne znam odakle im hrabrosti da voze po ovoj ludoj zemlji motore kada ljudi oko njih ne znaju ni kola da voze. Bas se vrti po novinama i tv-u o liku sto je skoro poginuo jer ga je pokosio Yugo koji je prosao na crveno. Da bude veca ironija covek se vracao sa slavljena rodjenja sopstvenog deteta.
Kod mene u kraju (Vozdovac) stalno padaju i cukaju ih ludaci u kolima.
Otac mi radi u osiguranju prenoseci zapisnike MUP-a o nezgodama. Mislim da je bolje da ne znate koliko ljudi dnevno strada na skuterima. Ja sam licno odustao od kupovine motora jer mi je ipak zivot drazi od vetra u kosi.
I svi su ludaci od vozaca skutera i automobila, do ovih nervoznih sto voze sluzbena vozila i pesaka kamikaza. Prosle godine kada sam video bakutu kako vodi unuku koja jedva hoda preko ulice kojom pice 60km/h, doslo mi je da izadjem iz kola i da je mlatim istom onom triciklom sto je drzala u drugoj ruci.
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 15:31   #3
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Exclamation Re: Kaciga glavu cuva,a subara je kvari

Strasno je cuti razloge zbog kojih ne nose kacigu: toplo mi je, neudobna mi je, lose mi stoji, pokvarice mi frizuru i sl. gluposti! Lose im stoji i neudobna im je jer nisu u stanju da odaberu pravu kacigu za tip motora koji voze, kao i odgovarajucu velicinu za njihovu glavu. Sto se tice vrucine i sl. sve kvalitetnije kacige imaju posebno dizajnirane ventilacione otvore kako bi glava ostala hladna i suva tokom letnjih meseci. Smesno je i kakve ljudi sve kacige nose; vidjao sam ljude na maxi skuterima sa kacigama za skejtbord, na skuterima sa full-sized off-road kacigama, ali je nazalost najvise onih bez ikakve zastite.
Jezim se kada vidim nekog napucanog debila na Yamahi R1 (mnogo je forsiraju fenseri), koji je dize na zadnji pri velikoj brzini, praveci opstu pometnju u saobracaju, pri tom ne misleci sta ce mu ostati od vugle prazne k'o Kinder-jaje kada lupi o asfalt!
Smesne su mi i fenseraj cure koje se skutercicima vozikaju po gradu, sredjene cakum-pakum, cvidze, puderaj-fenseraj, peglana kosa (obicno plava) i sl. Ipak, kad malo bolje razmislim, onoliki puder bi im verovatno pruzio kakvu-takvu zastitu u slucaju pada.
Ja se bavim biciklizmom i sa takvim stvarima nema sale, kaciga mi je uvek na glavi. Kod motocikala bi to trebalo da bude jos striktnije, kaciga na glavi i kada se pozira pred kamerom!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 17:23   #4
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Kaciga glavu cuva,a subara je kvari

Skuter nemam tako da nisam zivotno ugrozen od strane te vrste dvotockasa.Ali, svakodnevno vozim biciklu, po prometnim ulicama mog lepog grada, ali nazalost ne nosim kacigu.Zasto?Zato sto brzina kojom se ja krecem nije velika tako da mogu blagovremeno da odreagujem, a druga stvar je ta sto postujem pravila saobracaja i uvek razmisljam dva koraka napred.Bitno je samo i prilikom voznje bicikle, automobila, motora, trotineta, otvoritei cetvoro oci, biti skoncentrisan na voznju, a ne na nesto deseto.Koncentrecija je veoma bitna.A o alkoholu i da nepricam.

Jos jedna takodje bitna stvar jeste da netreba biti povodljiv u drustvu.Mislite da taj koji se propinje na zadnjem tocku motora, radi to zbog svog zadovoljstva ili da bi se dokazao nekom drugom?Ili trke skutera?Pa ljudi, vecina nesreca u saobracaju se desava bas zbog tog "dokazivanja".Evo, juce ili prekjuce, nedaleko od odmaralista "Bojanine vode" prevrnuo se kamion!Zasto?Pa zato sto je vozac pod slabijim uticajem alkohola hteo da pokaze svom prijatelju kako se izvlaci kamion sa nizbrdice, i naravno cim je dao gas, kamion se prevrnuo i on ostao na mestu mrtav.Da nije bilo dokazivanja, glava bi mu bila jos uvek na ramenima.Ali, ukoliko vi kao pojedinac pametno razmisljate u saobracaju, bicete pametniji od onih budala koje samo jurcaju ko muve bez glave, i tako cete zastiti sebe.Ako je njemu zivot bezvredan, niko mu nemoze pomoci.
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 17:52   #5
alkatraz
Član
 
Član od: 31.5.2006.
Poruke: 358
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 58 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Kaciga glavu cuva,a subara je kvari

Skuter imao(maxi), kacigu nosio, svi zivi se smejali . Je's i meni smesna, ali sam je ipak nosio.
E sad, pravila oko nesrece zaista nema. Ziv svedok sam Ja, a onaj koji je imao udes je moj najbolji drug.

Dakle, situacija je ovakva. Decko je vozio golf iv, V5, 4x4,2300ccm3, nesto preko 200ks. Leteo, kucao skalu od 260km\h i na kraju imao udes. Ali problem je u tome, kakav udes?!
Dakle, posle svih letenje, brze voznje(nije znao za sporu), decko je imao udes pri brzini od Samo 40km. Nije on kriv, ali ga drugi pokupio koji je prosao kroz crveno.Rezultat udesa(nezgodan udarac sa boka), auto- totalna steta(od siline se isprevrtao), ON-ruka slomljena, noga povredjenja.
Nije proslo 4 meseca, oporavio se, kupio novi auto, alfu 147 2.0TS i vozi je po gradu 20km\h, van grada, max 60km\h. Da'l ga je opametilo ili sta je u pitanju ne znam, ali je sad sporac i svi zivi mu trube. Valjda decko dobio drugu sansu

Sorry za off...
alkatraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 18:03   #6
Stojadin
Starosedelac
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Dolina gladi...
Poruke: 2.111
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka
Određen forumom Re: Kaciga glavu cuva,a subara je kvari

Ma batina je iz raja izasla tj. lupi mu kaznu za brzu voznju 200 evra pa ce sin mamin da razmisli sledeci put kad bude dodao gas.

Poslednja ispravka: Stojadin (19.6.2008 u 18:52)
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 18:04   #7
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Arrow Re: Kaciga glavu cuva,a subara je kvari

^

To samo pokazuje da nema pravila, ma koliko bio neko oprezan u voznji, bio vest i imao dobru koncentraciju, uvek moze neko drugi da mu napravi bedu. Zbog toga smatram da je nosenje pojasa/kacige podjednako vazno kao i pridrzavanje saobracajnih propisa.

@Stojadin: 200 evra nije nista, u vecini zemalja EU za prekoracenje max. dozvoljene brzine za vise od 60km/h se ide u zatvor iz mesta, plus oduzimanje dozvole.
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 18:12   #8
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Kaciga glavu cuva,a subara je kvari

@Alkatraz

Pa shto je onda kupio Alfu od 2000ccm, ako je vozi 60
Za to mu je dovoljno i 1200 ccm, i ushtedeo bi na gorivu (dodushe ne bi bila alfa ).

A ja opet znam za drugi sluchaj. Prijatelj moga oca je imao pre 20-ak godina strashnu saobracajku (podleteo kolima pod kamion). Dugo je bio u komi, promenjen mu je lichni opis, ne chuje na jedno uvo.... chudo da je preziveo.
Sada vozi GSX600 bez kacige od prilike se ne nauche svi pameti
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 18:16   #9
alkatraz
Član
 
Član od: 31.5.2006.
Poruke: 358
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 58 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Kaciga glavu cuva,a subara je kvari

Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
Ma batina je iz raaj izasla tj. lupi mu kaznu za brzu voznju 200 evra pa ce sin mamin da razmisli sledeci put kad bude dodao gas.
Ahahahaha... Sad kad si to rekao, potsetime na jedan deo price.
Posto je decko iz Lajkovca, i izasao na magistralu. Poterao auto onako zesce. I ima ono srnjace za radar, ali ga ni ono nije spaslo. Uhvatila ga radarska kontrola pri brzini od 196km\h i to pri kocenju. Popio je kaznu, bla, bla... Jos patrola koja ga zaustavila, poznaje njegove roditelje(oca) i preneli mu da su drugara zaustavljali i da vozi na ibarskoj paklene ulice
ccc
Sve u svemu, znam da nema pravila. A,da... Jos nesto! Taj dan kad je imao udes, ja sam izasao iz auta i nije proslo 2minuta, on je imao udes. Jos me nagovarao da ostanem, da se provozamo po gradu, ali sam imao neke obaveze, tako da nisam(sva sreca po mene). Da sam ostao u tom autu, ja vam 99% ovo ne bih danas kucao. Udario je tacno sa strane suvozaca i bukvalno je stub auta, zajedno sa vratima dosao na nesto vise od pola sedista.

Sreca u nescreci. Opet i njegovi roditelji su srecni sto je vozio golf(majka mu kukala zbot same jacine auta), ali ga je opet jaka karoserija spasla. Ima i yugica! Kako bi u njemu tek prosao?!

Opet JA, ali ovog puta dve moje nesrece.(doduse, veoma smesne).

Prva nesreca:
Dok sam posedovao skuter(Nosio sam kacigu). Krenuo vam ja na bazen, koji je van grada. Vozio sam, pa ngde oko 60(mozda malo preko) i u jednom trenutku me nesto udarilo u glavu i oborilo sa skutera. Bio je to smrdljivi golub. Da, da... GOLUB! Ona ptica sto leti i zna da vas malo piiip... Zavrsio sam sa laksim povredama(ogrebotinama).

Druga nesreca: Krenuh prema gradu, ovaj put autom(negde oko 12:00) i tako vam ja idem, i idem(ne brzo) Ne preko 40km\h i kretao sam se glavnom ulicom i u jednom momentu izlazi vozilo iz neke poprecne ulice. Bukvalno ispred mene i ja pravo u taj auto(tacnije u vrata od tog auta). Zena koja je vozila Askonu(Auto u koji sam udario) je necete verovati 39godiste. Da, da rodjena 1939godine. A'l eto, u zapisniku je napisala da me nije videla od sunca u sred oblacnog dana

Nije bilo vise tako zanimljivih udesa, a nadam se da nece ni biti.

Poslednja ispravka: alkatraz (19.6.2008 u 18:44)
alkatraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 18:29   #10
alkatraz
Član
 
Član od: 31.5.2006.
Poruke: 358
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 58 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Kaciga glavu cuva,a subara je kvari

Citat:
Beagle kaže: Pregled poruke
@Alkatraz

Pa shto je onda kupio Alfu od 2000ccm, ako je vozi 60
Za to mu je dovoljno i 1200 ccm, i ushtedeo bi na gorivu (dodushe ne bi bila alfa ).

A ja opet znam za drugi sluchaj. Prijatelj moga oca je imao pre 20-ak godina strashnu saobracajku (podleteo kolima pod kamion). Dugo je bio u komi, promenjen mu je lichni opis, ne chuje na jedno uvo.... chudo da je preziveo.
Sada vozi GSX600 bez kacige od prilike se ne nauche svi pameti

Pa ne voli slaba kola. Kako kaze, u yuga kad sedne 5 ljudi, treba ti jos dvoje da pogura auto. Sad vozi alfu pod svaler gasom, ali sam ga bas ovih dana video da vozi brze. Izgleda da se opet opustio(posle nekih godinu dana)
alkatraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 18:50   #11
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Kaciga glavu cuva,a subara je kvari

Jedan vozac motora u mom gradu ima slem od ss jedinica iz II sv. rata. Koliko ona njemu moze da pomogne kad nije ni nemcima u istom tom ratu? Najsmesnije su kacige na motoristima, decije, plasticne, i jos stoje na vrh glave. Naravno da policija ne moze da ga kazni, jer ima kakvu-takvu nazovi zastitu.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 19:03   #12
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Kaciga glavu cuva,a subara je kvari

Citat:
Zato sto brzina kojom se ja krecem nije velika tako da mogu blagovremeno da odreagujem, a druga stvar je ta sto postujem pravila saobracaja i uvek razmisljam dva koraka napred.Bitno je samo i prilikom voznje bicikle, automobila, motora, trotineta, otvoritei cetvoro oci, biti skoncentrisan na voznju, a ne na nesto deseto.Koncentrecija je veoma bitna.
Sve je to tačno, i ja sedam za volan UVEK i SAMO trezne glave, kao mladji sam se pomalo i ludirao, imao par češanja, ali sve je to džabe. Ja sam siguran za sebe, ali nikad ne znaš ko još sedi za volanom.... I proleti na crvenu i raznese ti prednjinu .... a ti BUKVALNO nisi mogao da odreaguješ, već samo da gledaš .... zato, ponekad džaba sav tvoj trud i pažnja .... kad može da otvori vrata ispred tebe u trenutku kada više ne možeš da se zaustaviš i da te preturi ...
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 19:46   #13
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Kaciga glavu cuva,a subara je kvari

^^

Pa naravno, moze sve da se dogodi, al' ljudi to nazivaju sudbinom.Jbg, ako je zapisano negde da ces poginuti, nemoze te ni kaciga ni pojas ni oklopno vozilo spasiti.Jednostavno, ljudi padnu sa 4. sprata, 10 puta se prevrnu u automobilu i imaju samo par ogrebotina, a neko padne sa drveta i pogine.Mislim da neke stvari ipak nisu u nasoj kontroli i nemogu biti...
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 20:55   #14
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Kaciga glavu cuva,a subara je kvari

Citat:
alkatraz kaže: Pregled poruke
Pa ne voli slaba kola. Kako kaze, u yuga kad sedne 5 ljudi, treba ti jos dvoje da pogura auto. Sad vozi alfu pod svaler gasom, ali sam ga bas ovih dana video da vozi brze. Izgleda da se opet opustio(posle nekih godinu dana)
Ja imam kola od 1.500 ccm i vuche cetvoro ljudi + pun gepek do mora bez problema
Sve je to do vozacha, a shta Yugo moze.... bolje shto ne znash
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 21:37   #15
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Kaciga glavu cuva,a subara je kvari

Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
svakodnevno vozim biciklu, po prometnim ulicama mog lepog grada, ali nazalost ne nosim kacigu.Zasto?Zato sto brzina kojom se ja krecem nije velika tako da mogu blagovremeno da odreagujem, a druga stvar je ta sto postujem pravila saobracaja i uvek razmisljam dva koraka napred
To je mislio i jedan moj drug. Jednog dana je kasnio na cas, pa se zaleteo kroz jedno slabo prometnu uluci koliko je brze mogao (verovatno preko 40). U jednom trenutku (verovatno nije ne gledao napred) izlece auto iz dvorista (ni taj sigurno nije gledao da li moze da istera auto). Polomio je prednji tocak na bicikli i srednju osovinu. On je prosao samo sa modricama, najvise zbog toga sto je imao srecu.

Koliko god da si ti pazljiv neko moze da te tresne, a najveca verovatnoca je da te neko pokupi odpozadi. Da li ces da vidis auto koji te udara odpozadi? Vozaci obicno vrlo dobro vide druga kola, ali bicikliste ne vide dobro uvek, moram da priznam da sam i ja zamalo dva puta udario bicikliste (u Zajecaru ih ima previse). Biciklisticka kaciga ipak nije previse teska.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 22:18   #16
Srlandand
Veteran
 
Član od: 14.6.2006.
Lokacija: Be-Ge
Poruke: 809
Zahvalnice: 1.149
Zahvaljeno 520 puta na 234 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Srlandand Slanje poruke preko Yahooa korisniku Srlandand
Određen forumom Re: Kaciga glavu cuva,a subara je kvari

@Maximus- Nije taj covek prosao kroz crveno, vec neki idiot sa vise od jednog promila alkohola u krvi, pa ga je "pokupio" autom. Ipak, trebao je da nosi kacigu, mozda bi preziveo, ali nasi ljudi su nedokazani. Kad sam bio u Rimu video sam ogroman broj ljudi na skuterima i svi su nosili kacige, dok kod nas...
Srlandand je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 22:33   #17
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Kaciga glavu cuva,a subara je kvari

Ja vozim bicikl i to trkacki i priznajem, jako brzo vozim (''aaaa to je onaj koji moze u bilo koji deo grada da stigne za 5min., kako vozi divljak'' ) i ne nosim kacigu jer mi smeta. Ali imam i neverovatan osecaj za voznju, vidim svaki detalj na putu, sve drzim pod kontrolom, uvek mogu na vreme da zakocim i nikada mi se nije nikakav incident dogodio.

Inace svi moji drugovi i drugarice koji poseduju skutere nose kacigu.

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
Smesne su mi i fenseraj cure koje se skutercicima vozikaju po gradu, sredjene cakum-pakum, cvidze, puderaj-fenseraj, peglana kosa (obicno plava) i sl. Ipak, kad malo bolje razmislim, onoliki puder bi im verovatno pruzio kakvu-takvu zastitu u slucaju pada.
100% precizan opis moje drugarice Samo ona nosi neku roze kacigicu. Dobila skutercic zato sto je uspela da polozi popravni ispit u avgustu

Poslednja ispravka: Highlander (21.6.2008 u 0:30) Razlog: quote
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 22:51   #18
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Kaciga glavu cuva,a subara je kvari

Citat:
zdravkelja kaže: Pregled poruke
Ja vozim bicikl i to trkacki i priznajem, jako brzo vozim (''aaaa to je onaj koji moze u bilo koji deo grada da stigne za 5min. kako vozi'' ) i ne nosim kacigu jer mi smeta. Ali imam i neverovatan osecaj za voznju, vidim svaki detalj na putu, sve drzim pod kontrolom, uvek mogu na vreme da zakocim i nikada mi se nije nikakav incident dogodio.

Inace svi moji drugovi i drugarice koji poseduju skutere nose kacigu.
I ja sam sa biciklom do pre desetak godina pao bar 20 puta, otad je vise i ne vozim. Jedared je neki kreten otvorio vrata od kola, i znate sta se desilo. Leteo sam preko tih vrata pet-sest metara i morali su da mi vrse reanimaciju. Drugi put sam u pola dva po ponoci kreno kuci s'posla i ispred mog skretanja sam se proso po asfaltu sa sve baterijskom lampom koju sam drzo u ruci. Siso sa asfalta i kad sam trebao da se vratim (asfalt bio vislji), znate sta se desilo. Koliko sam kukao od bolova, naravno niko me nije cuo. Takodje sam jednom hteo da prodjem izmedju dva stubica na pesackoj stazi. Podcenio sam sirinu razmaka izmedju stubica. I znate sta je bilo. Dolazila hitna pomoc!!! Razbio sam tikvu!!! Tu bi nekakva kaciga sigurno odradila poso. Naravno soder na putu je cudo, padove zbog toga necu ni da pomenem.
A sad auto!!!
Jes da nije tema ali da naglasim da sam srusio ogradu ispred kuce. Umesto u rikverc ja ubacim u prvu, i gas do daske. Takodje sam ostetio i jedan stubic kuci i na poslu. Stim da sam na posao umesto u prvu, ubacio u rikverc i gas do daske. Takodje sam jenom sleteo u njivu, umesto levo produzio sam pravo. Vadio me neki traktor sa rodjacima, ja se zakljuco u kolima. Oni me molili da izadjem jer sam dvaput kido sajlu. Fakticki sam trebao da otkocim kola eventualno stisnem kvacilo, a ja sam drzo kocnicu. U svim tim slucajevima sam bio pod maliganima. E samo jednom kada sam spicio autobus s,guza nisam koristio u to vreme alkohol jer sam bio pocetnik. Neiskustvo, umesto kocnice ja greskom pritisnem kvacilo, bar da sam ubacio u drugu verovatno bih malo ostetio kola.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 23:02   #19
_Maximus_
Veteran
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Kingdom of heaven
Poruke: 974
Zahvalnice: 249
Zahvaljeno 252 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Kaciga glavu cuva,a subara je kvari

Citat:
Srlandand kaže: Pregled poruke
@Maximus- Nije taj covek prosao kroz crveno, vec neki idiot sa vise od jednog promila alkohola u krvi, pa ga je "pokupio" autom. Ipak, trebao je da nosi kacigu, mozda bi preziveo, ali nasi ljudi su nedokazani. Kad sam bio u Rimu video sam ogroman broj ljudi na skuterima i svi su nosili kacige, dok kod nas...
To je bio Yugo koji nije propustio coveka koji je imao prednost (motoristu). Eto posto mi tata radi na zapisnicima raspitao sam se i otac mi je rekao da je posle tog dogadjaja usledila tuca 50 ljudi na raskrsnici. Jer motorista je putovao sa drugarima koji su takodje bili na motorima, nakon udesa drugari nesrecno nastradalog pocinju vaditi iz kola jednog od dvojice koji je bio u yugu, tu se mesa i policija koja zove pojacanja. U medjuvremenu prilazi zena koja smiruje situaciju pa u afektu dobija batine od strane motociklista. Pa onda dolaze ovi sa proslave zajedno sa interventnom i nastaje opsta tuca. Toga naravno nije bilo u medijima, ali moj otac je citao zapisnik licno.
I sve se to dogadjalo dok je covek lezao verovatno bez zivota nekloliko metara dalje. Strasno.


Citat:
PeTkO kaže: Pregled poruke
^^

Pa naravno, moze sve da se dogodi, al' ljudi to nazivaju sudbinom.Jbg, ako je zapisano negde da ces poginuti, nemoze te ni kaciga ni pojas ni oklopno vozilo spasiti.Jednostavno, ljudi padnu sa 4. sprata, 10 puta se prevrnu u automobilu i imaju samo par ogrebotina, a neko padne sa drveta i pogine.Mislim da neke stvari ipak nisu u nasoj kontroli i nemogu biti...
Ako se cuvas i Bog te cuva!
_Maximus_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2008, 23:06   #20
alkatraz
Član
 
Član od: 31.5.2006.
Poruke: 358
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 58 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Kaciga glavu cuva,a subara je kvari

Ahahaha...
Ovaj todos treba da odstampa svoj nick na nekoj majci i da je obavezno oblaci, da znamo da ide decko ulicom i da se na vreme sklonimo!
alkatraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com