Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.10.2010, 19:29   #21
musculus4
Član
 
Član od: 8.11.2007.
Poruke: 143
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku musculus4
Određen forumom Re: Dhcp nece da se ukljuci

pa ne mogu da pristupim sada ne znam kako da mu pristupim da bi to promenio tu je problem
musculus4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2010, 19:34   #22
musculus4
Član
 
Član od: 8.11.2007.
Poruke: 143
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku musculus4
Određen forumom Re: Dhcp nece da se ukljuci

jer sam do juce mogao da pristupim na 192 168 0 2 ali kada na desktopu promenim umesto obtain stikliram use the following ip adres i ukucam u ip 192 168 0 1 a u def getwey 192 168 0 2 i onda resetujem modem izgubi mi se internet i posle ukucam u ie8 192 168 0 2 i udjem u podesavanja rutera a sada iako uradim sve isto ne mogu da pristupim ruteru. jel me razumes o cemu pricam?
musculus4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2010, 10:08   #23
zlatkobar
Član
 
Član od: 27.9.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 96
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Dhcp nece da se ukljuci

Citat:
musculus4 kaže: Pregled poruke
jer sam do juce mogao da pristupim na 192 168 0 2 ali kada na desktopu promenim umesto obtain stikliram use the following ip adres i ukucam u ip 192 168 0 1 a u def getwey 192 168 0 2 i onda resetujem modem izgubi mi se internet i posle ukucam u ie8 192 168 0 2 i udjem u podesavanja rutera a sada iako uradim sve isto ne mogu da pristupim ruteru. jel me razumes o cemu pricam?
Cekaj da probam da ti pomognem:

1. Kako si spojio modem sa router-om, da li si ga ubo u WAN ili u LAN port?
2. Default-ni Web Management interface za tvoj router je na adresi 192.168.1.1 koja je ustvari i njegova LAN adresa.
3. Koliko sam mogao da vidim iz tvojih screenshot-ova tebi je na router-u ukljucen DHCP sobzirom da mozes da pingujes router sa laptopa, tako da je dovoljno da ostavis u mreznim podesavanjima za IP adresu "Obtain Automaticaly"
4. Da li ti na bilo kom od racunara sada imas komunikaciju sa WWW, da li mozes da nam das njegova mrezna podesavanja kao bi mogao da ti pomognem oko konfigurisanja tvoje mrezne infrastrukture?
5. Ukoliko ti na nekom racunaru radi WWW, izvrsi na njemu komandu tracert www.google.com.

pozdrav

Poslednja ispravka: zlatkobar (18.10.2010 u 11:04)
zlatkobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2010, 23:38   #24
musculus4
Član
 
Član od: 8.11.2007.
Poruke: 143
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku musculus4
Određen forumom Re: Dhcp nece da se ukljuci

ubacio sam ga u lan port jer, imam na desktopu izlaz na internet i kako da vidim ta mrezna podesavanja pa cu ti ih postaviti na forum?
musculus4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2010, 23:53   #25
musculus4
Član
 
Član od: 8.11.2007.
Poruke: 143
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku musculus4
Određen forumom Re: Dhcp nece da se ukljuci

evo ga tracert na kompu na kome imam net
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	desk tracert.jpg
Viđeno:	19 puta
Veličina:	98,8 KB
ID:	36905  
musculus4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2010, 0:05   #26
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Dhcp nece da se ukljuci

Probaj da uradiš sledeću stvar.

Idi u podešavanja svog rutera (obično je to sekcija LAN ili slično) i pokušaj da podesiš da ti ruter dobija automatski IP (ovo nema veze sa DHCP serverom jer se kod ovog podešavnja ruter ponaša kao DHCP klijent!)

U delu gde se upisuje gateway upiši ovu prvu IP adresu koju dobijaš kada na desktopu pokreneš tracert www.google.com (213.nešto...)

Proveri da ti je na ruteru uključen DHCP server!

Restartuj ruter.

Podesi na laptopu da uvek dobija automatski IP adresu, zakači se na WiFi ako možeš i probaj da vidiš da li tada možeš da pristupiš netu.

Ako ne možeš onda moraš da proveriš sa tehničkom službom Pošte da kojim slučajem ne rade filtriranje po MAC adresama. Ako se bave tom rabotom moraćeš da uradiš kloniranje MAC adrese tako da se MAC adresa na desktopu poklopi sa MAC adresom na laptopu (tj. suprotno).

Iskreno ponestaje mi ideja ali to je jedina logična stvar koja mi još pada na pamet.

Poslednja ispravka: holodoc (19.10.2010 u 0:31)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2010, 13:15   #27
zlatkobar
Član
 
Član od: 27.9.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 96
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Dhcp nece da se ukljuci

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Probaj da uradiš sledeću stvar.

Idi u podešavanja svog rutera (obično je to sekcija LAN ili slično) i pokušaj da podesiš da ti ruter dobija automatski IP (ovo nema veze sa DHCP serverom jer se kod ovog podešavnja ruter ponaša kao DHCP klijent!)

U delu gde se upisuje gateway upiši ovu prvu IP adresu koju dobijaš kada na desktopu pokreneš tracert www.google.com (213.nešto...)

Proveri da ti je na ruteru uključen DHCP server!

Restartuj ruter.

Podesi na laptopu da uvek dobija automatski IP adresu, zakači se na WiFi ako možeš i probaj da vidiš da li tada možeš da pristupiš netu.

Ako ne možeš onda moraš da proveriš sa tehničkom službom Pošte da kojim slučajem ne rade filtriranje po MAC adresama. Ako se bave tom rabotom moraćeš da uradiš kloniranje MAC adrese tako da se MAC adresa na desktopu poklopi sa MAC adresom na laptopu (tj. suprotno).

Iskreno ponestaje mi ideja ali to je jedina logična stvar koja mi još pada na pamet.
Cekaj coece

A sto on lepo ne bi uradio sledece:
1. Ne znam o kojoj je Motoroli rec... ima li neki dhcp na njoj? Nikad nisam koristio cabel modem
2. Spojiti Cable modem na Router na WAN port i tu podesi WAN adresu na ruteru ( Potpuno mi je suludo da ih spaja preko LAN porta jer onda router radi kao switch/access point)
2. Sa ovim podesavanjima nema potrebe da bilo sta menja na router-u jer je po defult-u postavljeno da mu DHCP dodeljuje adrese iz opsega 192.168.1.100-....
3. Saobracaj ce se lepo prosledjivati sa rutera na modem a onda dalje i misterija resena....

Ja sam slicno organizovo svoj home network!

pozdrav,
zlatkobar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2010, 19:53   #28
musculus4
Član
 
Član od: 8.11.2007.
Poruke: 143
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku musculus4
Određen forumom Re: Dhcp nece da se ukljuci

Citat:
zlatkobar kaže: Pregled poruke
Cekaj coece

A sto on lepo ne bi uradio sledece:
1. Ne znam o kojoj je Motoroli rec... ima li neki dhcp na njoj? Nikad nisam koristio cabel modem
2. Spojiti Cable modem na Router na WAN port i tu podesi WAN adresu na ruteru ( Potpuno mi je suludo da ih spaja preko LAN porta jer onda router radi kao switch/access point)
2. Sa ovim podesavanjima nema potrebe da bilo sta menja na router-u jer je po defult-u postavljeno da mu DHCP dodeljuje adrese iz opsega 192.168.1.100-....
3. Saobracaj ce se lepo prosledjivati sa rutera na modem a onda dalje i misterija resena....

Ja sam slicno organizovo svoj home network!

pozdrav,
kako da odradim ovo da podesim wan adresu rutera, a isto tako ja sam vec promenio na ruteru ip adresu pa kako sad da je vratim da mogu da mu pristupim ?
musculus4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
nece da udje u bios ?! Svrbisha Kvarovi 8 16.12.2009 14:32
Komp nece nikako da se upali BMWM5 Kvarovi 18 6.12.2009 21:49
nVidia 9600 GSO nece da se ukljuci olujnik Grafika 9 30.10.2009 21:00
Nece da se uključi MSN p1ay80y Kvarovi 3 4.9.2009 15:16
Help! DVD uređaj nece da se otvori perakle Kvarovi 17 18.8.2009 0:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com