Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.1.2020, 17:29   #41
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

svi Natec su na akciji u WW ja uzeh neki najjeftiniji i mnogo sam zadovoljan nije ni 1000 din
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.1.2020, 20:22   #42
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Ja imam TL9A, radi isto kao i prvog dana.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2020, 20:10   #43
KernelDebugger
Novi član
 
Član od: 28.1.2019.
Lokacija: Alderaan
Poruke: 24
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Kupio sam pre par dana pomenuti Bloody V8M, generalno odličan miš, ali imam problem jer kod naglih pokreta, flickova, recimo u CS:GO, senzor na neki način poludi, i okrene se u skroz neku neodređenu stranu. Recimo odjednom se desi da gledam na gore ili u zemlju. Igram na poprilično maloj rezoluciji od 400 DPI i 1.4 sensitivity u igri. Ima li neko slična iskustva i možda rešenje za ovo?
KernelDebugger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.1.2020, 20:14   #44
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Пробај другу подлогу. До сад нисам имао никаквих проблема са овим мишевима.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DiNDiNBrE na korisnoj poruci:
KernelDebugger (18.1.2020)
Stara 18.1.2020, 1:18   #45
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

+1
podlogu platnenu i skroz tamnu. ja imam crnu sa par crvenih detalja i kada naidje na njih ume nekad da poludi.

ja sam imao drugi "problem" a to je da kada misa pomeram ukoso i sporo, kursor kao da se penje uz stepenice (piksele). da tako objasnim. resenje je bilo povecati DPi i smanjiti sensitivity.

doduse za v7, ali mislim da je ista stvar.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
KernelDebugger (18.1.2020)
Stara 18.1.2020, 16:38   #46
KernelDebugger
Novi član
 
Član od: 28.1.2019.
Lokacija: Alderaan
Poruke: 24
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Aha, probao sam bez podloge, na stolu, i problem se ne dešava. Imam na sredini podloge plava slova, znači ona prave problem. Iako mi sto nije u jednoj boji, na njemu funkcioniše kako treba. Probao sam i da podignem DPI i smanjim sensitivity ali to nije pomoglo na podlozi.
KernelDebugger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2020, 21:45   #47
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Naleteo sam na netu da su u Rust zabranili upotrebu A4tech i Bloody miseva. Ima li jos neka igra gde su oni na crnoj listi? imam TL8A koji me je odlicno sluzio i sada je back up mis, al ne bih da popijem ban na nekom shooteru samo zbog marke misa.

Uzgred, po meni je debilno banovati sam mis zbog onih antirecoil gluposti (niti je bloody trebalo da ubacuje takve opcije, mislim da je sasvim dovoljno da mis ima funkciju dodele macroa, kao i bilo koji drugi gaming mis).

A ako igre mogu da detektuju recimo koriscenje macroa (starcraft 2 je cini mi se to radio tako sto ako detektuje da ti je period izmedju komandi uvek identican u milisekundu, trigeruje anticheat), ne kontam zasto ne bi mogli da detektuju da se recoil koriguje uvek u piksel i na taj nacin prepozna sumnjivu aktivnost.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2020, 22:07   #48
KernelDebugger
Novi član
 
Član od: 28.1.2019.
Lokacija: Alderaan
Poruke: 24
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Mislim da je u pitanju samo Rust, mada imam osećaj da nije poslednja igra koja je ovo uradila. Koristim V8M, bez ikakvih dodatnih anti recoil, ili kako ih oni nazivaju Ultra Cores, koji se doplaćuju, u CS:GO i nije bilo nikakvih problema do sada. Ali bukvalno ubaciti cheat u sam zvanični software miša je stvarno presmešno.
KernelDebugger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2020, 23:33   #49
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Meni su ta ultracores otkljucana fabricki, jedno od njih je za pravljenje makroa cini mi se, valjda 4. Makroe sam koristio za neke druge stvare, ne igre, ali jesam koristio softver da dodelim dugmicima neku komandu sa tastature da mi bude "pod prstom" (recimo stavim da mi iedno dugme bude M, da gledam mapu, drugo I za inventar...). Ne znam sta im je trebalo da se zezaju sa tim, posto sumnjam da su nesto namlatili para od tog softvera, jer je i on krekovan, a bezveze je da kupis gejming misa za koji bukvalno ima da se kupi DLC.

Zato razmisljam da pazarim Sharkoon Drakonia II, oduvek sam hteo da isprobam neki mmo mis sa dosta tastera al mi se nije davala kinta za Nage i slicno.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2020, 2:31   #50
DiNDiNBrE
Starosedelac
 
Član od: 20.4.2013.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.249
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 168 puta na 152 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

А како они могу да знају који ја миш користим? Ок, ако је дотични софтвер инсталиран на рачунару или ради у позадини, али ако га нема уопште, онда не видим начин да провале о ком се тачно мишу ради. Ја сам га инсталирао на оба рачунара и користио нула пута. Има смисла само за подешавање макро тастера и још неких ситница, кад све подесиш како ти одговара можеш комотно да га обришеш јер миш чува сва подешавања на себи.
DiNDiNBrE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2020, 3:01   #51
makiem
Starosedelac
 
Član od: 6.1.2007.
Lokacija: SR 375, NV
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 365 puta na 267 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

vendor id. Ne moras ni da instaliras softver. Mada koliko se secam, cackanjem po registry bazi moze da se promeni, cini mi se da sam tako kamuflirao noname gamepadove da bi radili sa x360ce.
makiem je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2021, 6:13   #52
_Rade
Novi član
 
Član od: 27.12.2008.
Lokacija: Loznica
Poruke: 15
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Posle više od 6 godina poslao sam V7M u zasluženu penziju. Kupljen u oktobru 2014. i do sad je aktivno korišćen jedno 5 godina. Na mišu osim scroll točkića, koji povremeno preskače, sve i dalje radi kako treba.


Pored V7 imao sam i Steelseries Rival 110 na kom se posle jedno godinu i po dana polomila osovina scroll točkića, što mi se do tad nikad nije desilo. Deo osovine koji ulazi u encoder je prilično tanak i osim encodera nema dobar oslonac sa leve strane.


Kao zamenu za V7 uzeo sam Bloody W70 Max, koji je po dimenzijama i obliku jako sličan sa V7, jedino što na desnoj strani nema oslonac za prst. Pored toga zadnji deo miša je mnogo bolje oblikovan.
Spoiler za W70 Max:










Za sad prvi utsci su jako dobri. Miš je odlično uklopljen nema nikakvog škripanja. Na slikama ne vidi baš najbolje ali plastika mi izleda bolje nego na Steelseries mišu, pogotovo što je površina hrapavija pa miš ne kliza u ruci kao Rival.


Što se tiče mana.
U odnosu na V7 nema oslonca za prst na desnoj strani miša.
Treće (sniper mod) dugme sa strane je malo nezgodno dohvatiti palcem, da je pomereno nazad jedno 7-8mm bilo bi savršeno.
Pored toga dosta je lako prstom zakačiti mali scroll točkić koji služi za menjanje modova na mišu (slično kao tri dugmeta iznad scroll točkića na V7M). Uz to u podešavanjima nije moguće promeniti funkcije ovog scroll točkića.
I potencijalno možda najveći problem je glavni scroll točkić koji se dosta lako kreće. Jednostavno deluje kao dobro razrađeni točkić na V7. Mada su na ovoj W seriji miševa promenili točkić u odnosu na V seriju, tako da ćemo tek videti da li ta izmena valja ili ne.


U svakom slučaju, ako ne bude problema sa scroll točkićem, W70 bi trebalo da bude jako dobra zamena za V7.
_Rade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2021, 8:02   #53
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

sto prosto ne uze opet v7?
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
Shonkas (22.1.2021)
Stara 22.1.2021, 12:58   #54
_Rade
Novi član
 
Član od: 27.12.2008.
Lokacija: Loznica
Poruke: 15
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 3 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

V7 je odličan miš, al jednostavno sam hteo da uzmem nešto novo. Pored toga malo me nervira onaj špic na zadnjem delu na V7 koji ume da te bode u dlan ako ne držiš miš baš kako treba.


W70 nije nešto puno skuplji od V7, a pri tom se dobija dosta noviji i bolji senzor i klikovi koji bi trebalo da traju 5 puta duže. Mada nikad nisam imao problem sa klikovima na A4Tech miševima. Pre ovog V7 imao sam Xl-750BF koji je isto izdržao više od 5 godina.



Inače uspeo sam da otključam podešavanja za mali scroll točkić. Miš dolazi prebačen na Core 3, ako se prebaci na neki drugi Core onda mogu da se promene funkcije scroll točkića. Tako da ako kojim slučajem ode glavni scroll ovaj manji može da ga zameni .
_Rade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2021, 13:20   #55
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom A4Tech V7M Bloody Gaming

Kad scroll počne da preskače to je od nakupljene prašine samo. Ko se ne cima da otvori i naprska kontakt sprej, radi posle kao nov. Ja sam na A4 tech u 4 godine samo jednom posle 2.5 to uradio i evo kao nov i dalje radi. I imam još jedan set teflonskih nožica za još jedno čišćenje (kad se otvara, neki šrafovi su ispod njih i pokrive se stare obično pa treba da se zamene novim).

Edit: tek sad vidim da se ponavljam...
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2021, 2:38   #56
darkowozzd
Starosedelac
 
Član od: 30.3.2013.
Poruke: 2.579
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 236 puta na 193 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Kad scroll počne da preskače to je od nakupljene prašine samo. Ko se ne cima da otvori i naprska kontakt sprej, radi posle kao nov. Ja sam na A4 tech u 4 godine samo jednom posle 2.5 to uradio i evo kao nov i dalje radi. I imam još jedan set teflonskih nožica za još jedno čišćenje (kad se otvara, neki šrafovi su ispod njih i pokrive se stare obično pa treba da se zamene novim).

Edit: tek sad vidim da se ponavljam...
cek cek, koji sprej tacno?
meni preskace svakih mesec dana vec 4 meseca, otvarao sam ga, produvao samo , i zatvorio, al pobrljavi brzo.. onako svaki 10-20 skrol ide na gore umesto dole
darkowozzd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2021, 2:46   #57
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom A4Tech V7M Bloody Gaming

Contact Cleaner 390, kupljen u Kelco. Ima sigurno 2 god. od kad sam ga čistio a da i dalje radi savršeno. A isto je tako išao svako malo na pogrešnu stranu. Kad se očisti lepo, umesto gnjecavog osećaja se opet vrati onaj jasni stepenasti skrol kao kad je nov potpuno.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2021, 14:14   #58
lobanja
Veteran
 
Član od: 18.5.2008.
Poruke: 864
Zahvalnice: 65
Zahvaljeno 135 puta na 114 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Polse 6+ godina sluzbe,poceo scroll da trokira pa je krenula potraga za sledecim nalednikom,ali sem se ipak odlucio da uzmem isti do su jos u cirulaciji.PS popravio sam ovame scroll sredio (podmazo i izduvo) i sad radi normalno tako da ce ovja ostati u rezervi
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	IMG_20211031_090703.jpg
Viđeno:	67 puta
Veličina:	86,4 KB
ID:	58089  
lobanja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2021, 14:41   #59
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Imaš li utisak da je izrada lošija? Bratu se desilo isto što i tebi, posle 6-7 godina je stari počeo da trokira, pa je kupio novi i kaže da je stari bio kvalitetniji.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2021, 15:08   #60
Acanen
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2007.
Poruke: 2.252
Zahvalnice: 241
Zahvaljeno 1.131 puta na 842 poruka
Određen forumom Re: A4Tech V7M Bloody Gaming

Verovatno je Logitech G102 lightsync trenutno best buy.
Hvale ga na youtube-u, amazon-u a u okrobarskom broju Sveta kompjutera se moze procitati recenzija tog misa. Planiram uskoro da ga kupim. Nisi napisao sa kojim budetom raspolazes.
Acanen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Logitech G105 ili A4Tech Bloody B120 egon95 ŠDK - Ostale komponente 5 14.11.2014 18:30
Gaming miš cope ŠDK - Ostale komponente 4 8.7.2014 13:50
A4Tech Bloody v7 ili v8 ili v3 ili..? (HITNO) Shonkas Ostale komponente 13 5.5.2014 6:38
Gaming Festival - Dom Omladine DonCorleone91 Dešavanja i događaji 8 19.11.2012 13:56
Ten golden rules of online gaming... fingerprint Brbljaonica 2 25.3.2008 15:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com