Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.8.2009, 18:07   #201
Corwin
Starosedelac

Član od: 18.1.2006.
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Hearts of Iron 3

Citat:
4th Dimension kaže: Pregled poruke
To se dešava jer je umjesto "AI-a" iz HOI2 (u osnovi to je bio spisak šta uraditi, bez obzira na stanje u svijetu) u HOI3 ima pravi AI. Možda ne baš bistar, ali AI koji misli na sebe, i razmišlja u threat smislu napadajući one koji imaju najveći threat.
Sve je to pohvalno, ali situacija u kojoj se Švedska, Norveška i USA priključe saveznicima 1939 malo remeti igru. Inače, iako još nisam probao, rekao bih da je invazija Njemačke na Britaniju 1940 praktično neizvodljiva.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2009, 18:28   #202
director
Starosedelac

Član od: 13.3.2007.
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 178 puta na 157 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku director

Jel zna neko odakle može da se skine onaj slider mod ? Odlazak u production screen svaki dan me smara polako.
director je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2009, 20:34   #203
Auror
Starosedelac

Član od: 11.12.2005.
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Hearts of Iron 3

momci,moze li ko od vas da nam pokaze neki screen da vidimo kako ratujete,kakav je odnos snaga i kakvi su frontovi???
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 17:04   #204
Corwin
Starosedelac

Nema potrebe, definitivno je neigriva dok je dobro ne izpečuju. Invazija Engleske je smiješno laka, napad na Rusiju gotov za tri mjeseca, Japan se priključuje saveznicima koji umjesto da grade vojsku prave hiljade konvoja. AI je toliko loš da zaista nema smisla igrati dok ne dođu neke ozbiljne ispravke.
Stara 26.8.2009, 20:22   #205
Geronimo
Veteran

Član od: 23.12.2005.
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka

Kako vi ratujete? jel koristite theatre AI ili manuelno kontrolisete vojske? Meni igra dosta laguje (a komp mi je prilicno jak) pa cekam patch da to regulise...
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 20:53   #206
Corwin
Starosedelac

Sa ovakvim AI-jem, ne smijem ni da zamislim šta bi se desilo da ga pustim da kontroliše vojske. AI je savršeno u stanju da pošalje jedinicu sa obale Atlantika prema srcu Rusije da uguši pobunu u nekoj beznačajnoj provinciji.
BTW, jeste li primjetili da je iznad svake morske površine oblačnost 100%? Čisto ako se zapitate kako da bombarderi baš nikad ne pronađu nijedan brod na pučini.
Pratim šta se dešava na Paradox forumu, trebalo bi da sljedeći peč 1.2 ispravi nekoliko gluposti, ali za ozbiljnije igranje ćemo morati da čekamo kasnije pečeve i modove. Pretpostavljam da će trebati bar godinu dana da se ova igra dovede u kakav-takav red.
Stara 26.8.2009, 21:26   #207
4th Dimension
Starosedelac

Član od: 22.10.2005.
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka

Ovo su je izgleda dobro *******. Nebih rekao da je HOI2 ibučni bio ovoliko bagovit (sa druge strane ja sam počeo sa DD). Najveći problem po meni su CG koji su napravljeni kako bi onemogućili da one sitne američke državice do kraja rata naprave pogoleme armije, ali to ubija Rusiju jer tamo bez da makneš pola armije nemožeš raditi industrijalizaciju, a onda kada najzad napraviš tu rezervističku vojsku i kreneš sa mobilizacijom '41 odmah skače CG što ti onemogućava da ulažeš u Pojačanja, te nemreš mobilizovat vojsku. Dodaj na to novi sistem sa snadbjevanjem gdje provincije sa malom infrastrukturom jedu supply, dođe na to da nemožeš vršiti krštene operacije dalje od Moskve.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 23:47   #208
Auror
Starosedelac

Član od: 11.12.2005.
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Hearts of Iron 3

ovo izgleda kao HOI1. bio je super detaljan i obecavao je dosta,ali je bilo dosta bagova i smetnji. a onda je sve to ispravio HOI2. izgleda da ce se ova igra igrati da valja tek kad bude neki nastavak u stilu doomsday ili armageddon ili cak HOI4........
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 1:29   #209
Sarmatian
Starosedelac

Član od: 6.12.2005.
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka

Citat:
Corwin kaže: Pregled poruke
Sa ovakvim AI-jem, ne smijem ni da zamislim šta bi se desilo da ga pustim da kontroliše vojske. AI je savršeno u stanju da pošalje jedinicu sa obale Atlantika prema srcu Rusije da uguši pobunu u nekoj beznačajnoj provinciji.
BTW, jeste li primjetili da je iznad svake morske površine oblačnost 100%? Čisto ako se zapitate kako da bombarderi baš nikad ne pronađu nijedan brod na pučini.
Pratim šta se dešava na Paradox forumu, trebalo bi da sljedeći peč 1.2 ispravi nekoliko gluposti, ali za ozbiljnije igranje ćemo morati da čekamo kasnije pečeve i modove. Pretpostavljam da će trebati bar godinu dana da se ova igra dovede u kakav-takav red.
A jesi ti siguran da si dobro podesio AI?
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 12:03   #210
director
Starosedelac

Meni nikad nije slao jedinice iz jedne komandne oblasti u drugu. Možda su ti te jedinice na atlantiku još uvek pod komandom vojne oblasti koja je zadužena za Rusiju.

Igra je igriva samo ako igrate kao japan i nemacka i koristite spijune da sprece da svi odu u saveznike. Sa ostalim nacijama nemacka se slisti vec do 1940. Medutim ako ste u stanju da sami sebi odredtie house rules i ispostujete ih onda je i ovakva igra zanimljiva. U svakom slucaju ovo je beta verzija koju ja igram da bi ovladao tehnikom. Meni gomile detalja nisu bitne. Ako urade sve sto su najavili za 1.2 igra je spremna za igru. Ostale stvari su želje igraca a ne stvarni problemi igre. Samo se nadam da avione ne vrate na staro pa da sa 8 CAS uništitie celu rusku armiju za par meseci.
Stara 27.8.2009, 12:48   #211
Barni
Veteran

Član od: 12.4.2007.
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 103 puta na 86 poruka

- ha ha
ja sam se u prvoj partiji kao ger opekao i svi su već 38-39 ušli u saveznike pa sam morao da ratujem čak i sa ch
- ali popiz... sam kada je ai korpus koji sam ostavi da brani luke wilhelmshafen i kiel sa po 1 div uz još 1 u rez naređenje koje je imao (defence) protumačio kao moju želju da odgovori na invaziju strašnih holanđana i ladno je napustio luke i otišao u hol i naravno širom otvorio put britanskoj invaziji koju potom nisam mogao zaustaviti usled nedostatka trupa koje su ratovale na zapadnom frontu od ch do hol.
- ni na istoku nije bilo puno bolje, par dana po početku rata irska je odlučila da izvrši desant na memel ai je naravno trupe preko potrebne za zaustavljanje poljske u istočnoj pruskoj poslao na irce ali kako su oni imali tamo već 4-5 div kontranapad nije uspeo oslabljene div u istočnoj pruskoj su bile opkoljene i uništene nekoliko sati pre mog proboja do njih klasično favorizovanje ai-a od strane same igre ali dobro već sam navikao i u prethodnim delovima da mi je potrebno barem 50% jača vojska da postignem isto što može i ai...
- teatarski ai naravno nije znao šta bi sa poljskom očigledno je čekao dodatne div. ni pojedinačne armije nisu bile poslušnije i teškom mukom bi uspevao da ih nateram u napad, ali valjda će ispraviti zicerašku politiku ai da kreće u napad samo kada je izračunao da ima značajnu prednost ili ću morati da potpuno batalim mornaricu i kvalitetne napredne tenkiće i da idem na kvantitet da bih mogao da prepustim vođenje rata ai feldmaršalu
Barni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 19:27   #212
Bracko
Novi član

Član od: 27.8.2009.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka

Moj problem je sto na mom racunaru ja igru ne mogu ni da pokrenem,dok na slabijim racunarima radi bez problema.Problem nastaje kada se igra ocitava jos pre ulaska u glavni meni,kada se redjaju slike na pocetku i kada dodje do nemackog vojnika ekran mi pobeli i nestane mi igrica.Pokusavao sam nekoliko razlicitih instalacija ali nikako ne ide.Inace imam peocesor intelov 3000,ati 9600 graficku,1g memorije,win xp sp2...

Da li neko zna u cemu je problem i kako da ga resim???
Bracko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 10:32   #213
Doolio
Starosedelac

Član od: 15.5.2007.
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka

izbagovan je mnogo, ali dobro, popravice se to pathcevima, bitno je da oni s vremena na vreme uvode bitnije stvari, kao sto je pomenuti AI. prvi macici se u vodu bacaju gledajte na to ovako, hoi3 je zbagovan zbog novina, tako da, kad ne bi bio zbagovan, docekali bismo hoi10 koji se rukovodi skriptama
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.9.2009, 22:27   #214
Corwin
Starosedelac

Pročitao sam Kuzmanovićev tekst o igri danas. Loš tekst, promašio je 100 i jednu stvar, žali se na manje bitne probleme, a one koje je trebao da pomene je preskočio. Ocjena je veća bar za 20 poena nego štro bi trebala da bude za igru u stanju u kakvom je. Peč 1.2 izlazi u petak ili subotu, trenutno je igru nemoguće završiti. Kako igra koju je nemoguće završiti može da dobije ocjenu 83???
Stara 4.9.2009, 22:40   #215
Sarmatian
Starosedelac

Član od: 6.12.2005.
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka

Patch 1.2 je izasao.

Zna li neko kako doci do njega ako nemas registrovanu verziju igre?
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.9.2009, 23:08   #216
JosJedanKorisnik
Član

Član od: 14.3.2007.
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 25 puta na 18 poruka

ja sam bez problema updatovao narodnu verziju koristeci update link na splash screenu igre. I radi normalno, mada nisu bas sve bagove ispravili.
JosJedanKorisnik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JosJedanKorisnik na korisnoj poruci:
vukoja (5.9.2009)
Stara 5.9.2009, 20:59   #217
Corwin
Starosedelac

Isto.
Ispravljeno je dosta gluposti, čini mi se da diplomatija bolje radi, Švajcarska mi još nije objavila rat (Njemačkoj).
Ostaju još dva problema. Prvi je AI koji se i dalje ne snalazi sa istraživanjem tehnologija, pa ga je prelako pregaziti. Japan i dalje dobija po njušci od Kineza, a SSSR ne istražuje tehnologije za pješadiju. Nisam još došao tog trenutka, ali čini mi se da će opet biti šetnja do Moskve.
Drugi problem, koji mene lično veoma nervira je 100% oblačnost iznad svih mora. To znači da na Naval Bombere zaboravite, osim za gađanje luka. Takođe, ako neprijatelj vrši pomorski desant na neku vašu teritoriju, ne možete uništiti transporte ni avionima ni brodovima. Na paradox forumu se pojavio user fix kojim se oblačnost uklanja na svjetskom nivou, a od Paradoxa ni riječi kada će da porade na ovome, iako je bag prijavljen odmah po izlasku igre.
Izgleda da će zaista proći mjeseci prije nego što igra počne da liči na WW2 strategiju. Dobra vijest je da su moderi započeli sa radom, tako da se očekuju C.O.R.E i TSR za HOI3. Istina, za ozbiljniji rad je potrebno da prvo izdavač ispegla neke od najgorih bagova i poradi na AI-ju.
Stara 6.9.2009, 11:26   #218
4th Dimension
Starosedelac

Član od: 22.10.2005.
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka

Jeli još neko ispizdio kada je vidio na što se fokusira Sovjetska doktrina? Na jeb*** militia
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2009, 13:33   #219
SFRJ-Forever [CG]
Veteran

Član od: 25.12.2005.
Zahvalnice: 295
Zahvaljeno 95 puta na 55 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku SFRJ-Forever [CG]

Igram sa Germany nego onaj AI sistem diplomatije ne zna da mi nabavi dovoljno nafte, a ja ne kapiram kako da nabavim naftu posto nema tradinga nafta-nafta ili nafta-metal itd. ????
SFRJ-Forever [CG] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.9.2009, 17:26   #220
director
Starosedelac

AI trade ne radi kako treba. AI vrlo retko kupi sve što vam treba. Zato to treba raditi manuelno.

Kako trgovati. Pa lepo. Odeš na trgovinu i tamo odrediš koliko oces da kupis. Trgovina je sada samo za novac. Sve prodajes i kupujes za novac. Nema vise srednjevekovne razmene dobara .

@Corwin

Kod mene je sa Japanom krenulo klasično. Šanksi kapitulirao. Komunisti onda povratiše Šanksi i tu ja kontam "ah ovo sve isto. Vratim se na moju zemlju i posle pola godine setim se da je odavno trebalo da komunisti pupetuju Mandžuriju a poruke nema. Odem tamo kad imam sta videti. Japan zaustavio komuniste na granici Mandžurije i Šanksija i desantovao na Šangaj i osvojio preko 50% Kine. Stvari sada idu na bolje jel Japan sada vrši invazije.
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
hearts of iron, hoi3

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Igra li neko Hearts Of Iron 2 ? Auror Strateške igre 1451 9.11.2017 17:28
Hearts of Iron 2: Doomsday milke Online susreti 5 24.6.2009 22:49
Iron Man uros@3D Brbljaonica 1 7.1.2008 23:56
blood iron psyman ŠDK - Osnovne komponente 100 30.10.2007 23:03

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:37.