Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Pregled rezultata glasanja: WinMobile vs. iPhone OS (based on Mac OS)
WinMobile 25 39,68%
iPhone OS (based on Mac OS) 38 60,32%
Glasova: 63. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.2.2010, 21:47   #41
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: WinMobile vs. iPhone OS (based on Mac OS)

Citat:
zuleee kaže: Pregled poruke
hehehe,ma nisam nervozan...valjda samo ostro polemisem!
: ))))
Odosmo u off... Molio bih da se neko javi.
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2010, 22:20   #42
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: WinMobile vs. iPhone OS (based on Mac OS)

Citat:
federer kaže: Pregled poruke
Da poznajes mene,ih..A sto je ovaj prico o HD2 ,svaka cast HTCu sta mu je sve napravio. Ali realnost,ta surova ,glupa realnost,nalaze da najbolje igrice (sto se tice mobilnih) izlaze na iPhoneu (mada ja ne bi volio da je tako)..Dzaba tebi BMW kad nema volan..
Valjda telefon sluzi za jos nesto osim za igrice, pogotovo telefoni top klase koji spadaju u kategoriju poslovnih? Ili mozda ovaj (koji btw ima neki nadimak pa kakav-takav) nije u pravu? Kritikovao si DonKorleonea91 pa cisto da naglasim da je oslovljavanje nekog ko ima ime/prezime/nadimak sa ovaj sto je pricao nije bas podesno niti kulturno.
Dalje, HD2 dolazi sa samo jednom igricom i to bas bez veze (Teeter, ali smatram da je i ona eto tek da nesto ima) ali ja mu u tome pored svih ostalih stvari sto ima nisam video manu, jer ninajednom telefonu nisam igrao igre - nekako mi je lepse igrati igre na racunaru.
A ako smatras da je neki telefon bolji od drugih samo zato sto ima bolje igrice onda OK - meni su mnogo bitnije neke druge karakteristike koje sam naveo. Ja niti smatram da su na telefonima od 600+ evra igre bitne, niti mislim da je poredjenje vaznosti igara na telefonu i volana na BMW-u odgovarajuce, a ti vidi zbog cega.
Na kraju, koristio sam oba telefona i mogu da kazem da mi se iPhoneov OSX daleko vise dopada od WM, ali da dodam jos jednom da je HTC sa Sense-om daleko od onoga sto nudi "cisti" WM 6.5, sto mu je samo jos jedan plus.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2010, 22:43   #43
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: WinMobile vs. iPhone OS (based on Mac OS)

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Valjda telefon sluzi za jos nesto osim za igrice, pogotovo telefoni top klase koji spadaju u kategoriju poslovnih? Ili mozda ovaj (koji btw ima neki nadimak pa kakav-takav) nije u pravu? Kritikovao si DonKorleonea91 pa cisto da naglasim da je oslovljavanje nekog ko ima ime/prezime/nadimak sa ovaj sto je pricao nije bas podesno niti kulturno.
Dalje, HD2 dolazi sa samo jednom igricom i to bas bez veze (Teeter, ali smatram da je i ona eto tek da nesto ima) ali ja mu u tome pored svih ostalih stvari sto ima nisam video manu, jer ninajednom telefonu nisam igrao igre - nekako mi je lepse igrati igre na racunaru.
A ako smatras da je neki telefon bolji od drugih samo zato sto ima bolje igrice onda OK - meni su mnogo bitnije neke druge karakteristike koje sam naveo. Ja niti smatram da su na telefonima od 600+ evra igre bitne, niti mislim da je poredjenje vaznosti igara na telefonu i volana na BMW-u odgovarajuce, a ti vidi zbog cega.
Na kraju, koristio sam oba telefona i mogu da kazem da mi se iPhoneov OSX daleko vise dopada od WM, ali da dodam jos jednom da je HTC sa Sense-om daleko od onoga sto nudi "cisti" WM 6.5, sto mu je samo jos jedan plus.
Sam da ti kazem da mrzim iPhone i ja ne ocjenjujem zbog igrica jer moj telefon koristim za programe kad malo kucam pa slikavam i et a nisam totalno samo za igrice brate alli od multifunkcijskog uredjaja se moze izvuc nesto.
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2010, 23:08   #44
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: WinMobile vs. iPhone OS (based on Mac OS)

OK ali cemu onda "svaka cast HTCu sta mu je sve napravio" i "Ali realnost,ta surova ,glupa realnost,nalaze da najbolje igrice (sto se tice mobilnih) izlaze na iPhoneu" jedno do drugog?
Kada se procita tako jedno do drugog dodje se do zakljucka da e "svaka caast HTC-u na svemu ali realno iPhone je bolji jer ima najbolje igrice".
Inace sa time da iPhone ima bolje igrice nego svi ostali OS zajedno se apsolutno slazem ali ta konstatacija je pre za temu iPhone games vs all others.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2010, 23:43   #45
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: WinMobile vs. iPhone OS (based on Mac OS)

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
OK ali cemu onda "svaka cast HTCu sta mu je sve napravio" i "Ali realnost,ta surova ,glupa realnost,nalaze da najbolje igrice (sto se tice mobilnih) izlaze na iPhoneu" jedno do drugog?
Kada se procita tako jedno do drugog dodje se do zakljucka da e "svaka caast HTC-u na svemu ali realno iPhone je bolji jer ima najbolje igrice".
Inace sa time da iPhone ima bolje igrice nego svi ostali OS zajedno se apsolutno slazem ali ta konstatacija je pre za temu iPhone games vs all others.
Pogledledaj malo bolje, ja nisam reko da je iPhone bolji. Nisam. Nisam. Nisam. Ja ne volim sto su bolje za iPhone,znas da sam Nokia fan prema tome..
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.2.2010, 23:54   #46
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: WinMobile vs. iPhone OS (based on Mac OS)

Dobro sto nisi jer, realno gledano i nije bolji.

Btw nema potrebe da citiras neciju poruku kad pises odgovor odmah ispod nje jer se tako samo prave nepreglednije i glomazne teme gde na strani stane mnogo manje tekstova.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2010, 12:29   #47
Hephaestus
Veteran
 
Član od: 29.12.2008.
Poruke: 886
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 380 puta na 218 poruka
Određen forumom Re: WinMobile vs. iPhone OS (based on Mac OS)

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Tacno je da iPhone ima najbolje igre ali ako govorimo o najboljem telefonu danas mislim da je HTC HD2 skinuo sa trona iPhone i tu nisu u pitanju samo specifikacije koje su debelo na strani HD2 (kapacitivni ekran od 4,3", CPU Snapdragon od 1GHz, moguce 576 MB RAM, mada je trenutno dostupno samo 448 MB etc.) vec i cinjenica da je HTC svojim HTC sense 2.5 koji je opet (true) veoma slican iPhoneovom OSx prikrio ogroman broj nedostataka WM na koje su se mnogi zalili.
Znaci, ako mozda nisi imao priliku da poradis na HD2, probaj ga i veruj mi odusevices se koliko sve radi glatko i bez problema i videces da je telefon bolji od iPhonea vec izasao.
Rado bih ga probao, da imam gde. Ali po meni telefon mora da ima sve ili da nema nista. Ako ima sve, mora da ima: sto bolje aplikacije i igre, raznovrsnost aplikacija i igri, kameru koja ne mora da bude preterano kvalitetna, WiFi, najmanje 2GB memorije, dobru bateriju, sto veci ekran, ulaz za slusalice... Ja povremeno odlazim na dosta dugacka putovanja tako da bih hteo da se zabavim, a ne zelim da imam sve posebno u dzepu. Ili da nema nista sem mogucnosti telefoniranja, pisanja poruka, i da baterija drzi deset dana.
Dakle, kada HTC HD2 bude bio podrzan i sa kvalitetnim igrama, on ce mi biti prvi na listi zelja.
Hephaestus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2010, 12:51   #48
Schnak3
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2008.
Lokacija: ¯\_(ツ)_/¯🍸
Poruke: 2.047
Zahvalnice: 610
Zahvaljeno 434 puta na 256 poruka
Određen forumom Re: WinMobile vs. iPhone OS (based on Mac OS)

Po meni, iPhone bi bio savesen telefon ukoliko bi imao 8mpx kameru sa autofokusom, xenonskim blicom i 120fps video modom. A i hardverska tastatura je potrebna
Schnak3 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2010, 13:22   #49
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: WinMobile vs. iPhone OS (based on Mac OS)

Citat:
Schnak3 kaže: Pregled poruke
Po meni, iPhone bi bio savesen telefon ukoliko bi imao 8mpx kameru sa autofokusom, xenonskim blicom i 120fps video modom. A i hardverska tastatura je potrebna
I Carl Zeiss kamerom..Ali Nokia je Nokia,oni prvi ufatili.
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2010, 16:22   #50
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: WinMobile vs. iPhone OS (based on Mac OS)

Citat:
Hephaestus kaže: Pregled poruke
Dakle, kada HTC HD2 bude bio podrzan i sa kvalitetnim igrama, on ce mi biti prvi na listi zelja.
Sad, pitanje je sta podrazumevas pod kvalitetnim igrama, ali bar sto se broja igara tice, tu nema problema jer na sajtu sa kog skidam apps za WM ima da se skine masa igara.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2010, 23:32   #51
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: WinMobile vs. iPhone OS (based on Mac OS)

Citat:
Marti Misterija kaže: Pregled poruke
Sad, pitanje je sta podrazumevas pod kvalitetnim igrama, ali bar sto se broja igara tice, tu nema problema jer na sajtu sa kog skidam apps za WM ima da se skine masa igara.
E ja pod kvalitetnom podrazumevam dobru grafiku i zanimljiv gameplay i landscape i multiplayer mogucnost. Recimo ONE za NGage 2 je upravo takva i to je zaaaakon.
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2010, 0:06   #52
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: WinMobile vs. iPhone OS (based on Mac OS)

OK, ja nisam probao ni jednu igru jer mi telefon uopste nije potreban za tako nesto, niti ce mi to ikada biti prioritet, ali za one kojima jeste a imaju telefon sa WM mislim da je apsolutno nemoguce da medju onoliko igara za WM ne moze da nadje bar neku koja bi zadovoljila te kriterijume, tj. koja bi bila kvalitetna.
Ne znam kako izgledaju na WM, niti imam nameru da ih instaliram ali tamo sam video par zanimljivih naslova od kojih bi neki mogao da bude i pun pogodak.

Inace vrlo je moguce da je One na nGage-u bio zakon ali da se ne lazemo pominjati nGage u temi gde se prica o smartfonovima sa OSX ili WM je blago receno blasfemija, posto navedeni telefon nema ama bas nista dodirno nisajednim od telefona koji spadaju u kategoriju telefona koji koriste OS iz naslova teme i nije ni blizu ni najgorem od takvih telefona.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2010, 13:17   #53
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: WinMobile vs. iPhone OS (based on Mac OS)

Pa brate dobra je i WM platforma jer ima CallOfDuty 2 za njega.
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2010, 12:22   #54
User
Član
 
Član od: 26.9.2009.
Poruke: 133
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
Određen forumom Re: WinMobile vs. iPhone OS (based on Mac OS)

Glas sam dao Windows Mobile-u!Nekako...Po mom misljenju...WinMobile je kompletan sistem za mobilne telefone,iPhone mi mnogo lici na obicne fabricke OS (samo sto ima puno app)...Mada ovaj mladi (bar kod nas) Android mi sve vise privlaci paznju.i Microsoft najavljuje WinMobile 7....Mislim da ce to biti extra....Videcemo
User je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2010, 13:07   #55
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: WinMobile vs. iPhone OS (based on Mac OS)

Pa sad, po onome sto sam video tokom prezentacije Win Phonea 7 (novo ime umesto Win Mobile) isti ce se poprilicno rzlikovati od dosadasnjih verzija, zakljucno sa poslednjom, sto znaci da ce ili doziveti ogroman uspeh ili ce propasti do kraja.
Meni licno se na prvi pogled bas nesto i nije dopao ali to je samo na prvi pogled na osnovu prezentacije. Videcemo sta ce WP7 doneti kada se pojavi, a do tada je moguce da jos koji put dozivi neku izmenu, plus sto je za kompletni utisak potrebno da se isti malo i propusti kroz sake, a za to cu morati malo da pricekam.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2010, 2:32   #56
dile
Starosedelac
 
Član od: 20.1.2008.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 1.352
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 226 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: WinMobile vs. iPhone OS (based on Mac OS)

Citat:
User kaže: Pregled poruke
Glas sam dao Windows Mobile-u!Nekako...Po mom misljenju...WinMobile je kompletan sistem za mobilne telefone,iPhone mi mnogo lici na obicne fabricke OS (samo sto ima puno app)...Mada ovaj mladi (bar kod nas) Android mi sve vise privlaci paznju.i Microsoft najavljuje WinMobile 7....Mislim da ce to biti extra....Videcemo
Evo da odem malo u off topic...kada se vec pomenuo Android..
Ja ne znam ljudi ali sto se mene tice nekako me Android ne privlaci nikako. Znam sve i gotivim Linux, ali mi bas i nije nesto... Mozda zato sto je multimedijalno siromasniji. I onda nadjem Android koji bi mi odgovarao tipa Sasmung Galaxy i onda shvatim: Poor navigacija za Android, podesavanja kamere i suvise siromasna...
dile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.3.2010, 12:14   #57
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: WinMobile vs. iPhone OS (based on Mac OS)

Windows Phone 7 ce da rula..Od MeeGo-a ne ocekujem puno. Al ajd da vidimo,mozda ce Big Daddy MS poceti da pravi svoje telefone a ne samo OSove.
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2010, 1:15   #58
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: WinMobile vs. iPhone OS (based on Mac OS)

iPhone OS definitivno
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
iphone, windows mobile

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
iPhone - ima li neko konkretnog iskustva u portingu igre na iPhone? goran-cmean Pravljenje igara 12 26.7.2010 10:49
Apple iPhone alesandro Aparati i oprema 231 21.1.2010 22:18
Nokia 5800XM ili Iphone 2G 8GB dile Aparati i oprema 12 24.8.2009 23:28
iPhone 3G TypeR Aparati i oprema 38 26.6.2008 19:35
Apple store detains teens for installing iPhone game nighthawk Brbljaonica 6 18.6.2008 18:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com