Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Upravljačke simulacije

Upravljačke simulacije Menadžeri, tycooni, "mali bogovi" i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.4.2018, 15:53   #21
Dark Phoenix
Član
 
Član od: 23.1.2009.
Lokacija: Smederevo - Kragujevac
Poruke: 467
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 38 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Ima li negde informacija koliko je ta kampanja duga?
Dark Phoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2018, 17:42   #22
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Zovu to glavna kampanja zato što je samo to dostupno u preview verziji i ima tutorial hintove. U suštini u pitanju je scenario od 45 dana koji se završava za nekih 7-8 sati.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2018, 21:33   #23
Dark Phoenix
Član
 
Član od: 23.1.2009.
Lokacija: Smederevo - Kragujevac
Poruke: 467
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 38 puta na 36 poruka
Određen forumom Frostpunk

Aha, pa ja očekujem i neki sandbox scenario sigurno, i nadam se da nece posebno da naplaćuju svaki dodatni scenario..
Dark Phoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2018, 10:19   #24
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Koliko kontam jućuberima su dali ojađenu verziju. Gledao sam neki podcast sa devovima, kažu priča neće moći da se završi za 40-ak dana i ova verzija koju su prikazali nema ceo tech tree i ceo law tree. U ovoj verziji možemo videti samo Adaptability law tree, a ja koliko sam skontao ima ih 3. Plus dodatna scenarija i što reče DeCoy biće verovatno i neka ekspanzija kao što je bilo sa This War Of Mine. Ja sam u totalnom hajpu, na Steam wishlist mi je, ali čekaću do vikenda da pazarim, prvo što nemam vremena kada da pikam osim uveče posle posla, drugo da sačekam da vidim prve utiske, a i da me žena ne izbaci izkuće

EDIT: E, da, još sam skontao da će biti i rendomizacije tipa početni resursi i njihova lokacija u krateru (mislim da se to već vidi u ovim demo playthrough klipovima), random events, nelinearno grananje priče u odnosu na odluke koje donosiš (replay value?), biće i neka frakcija "Londoners" koji će zapinjati kao lud u gajde da se narod vrati u London i praviće pičvajze i još mnogo toga.

Ono što ja nisam video da može, a što bih jako voleo da može i kukaću po forumima ako ne može, je mogućnost izmene zakona. U smislu da u početku kada je frka doneseš zakon da svi krljaju supu kako bi uštedeo na hrani, a kasnije kada se stabilizuje situacija da se taj zakon povuče/promeni.

Poslednja ispravka: sonebrate (24.4.2018 u 10:37)
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sonebrate na korisnoj poruci:
Dark Phoenix (24.4.2018)
Stara 24.4.2018, 12:48   #25
Dark Phoenix
Član
 
Član od: 23.1.2009.
Lokacija: Smederevo - Kragujevac
Poruke: 467
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 38 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Radi i kod mene ogroman hajp, nadam se da ce da bude neke demo verzije ili slicno da mogu da probam pre kupovine. U svakom slucaju sacekacu makar par dana da se slegnu utisci
Dark Phoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2018, 15:27   #26
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Ajde evo, pušteno u prodaju. Kupujte, pa javite Feniksu i meni da li da uljetimo
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2018, 16:25   #27
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Coming soon... šta god to znači...

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2018, 16:56   #28
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.264
Zahvalnice: 1.052
Zahvaljeno 1.666 puta na 1.059 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Frostpunk

Wild guess: free update uz patch će za nekoliko nedelja dodati neki novi scenario, pa onda za neki mesec još neki, pa će onda krenuti sa DLCs.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2018, 22:29   #29
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

10 dana izdrzao i proteran sam iz grada. Isao sam u ektreme da vidim sta ce biti, donosenjem nekih zakona koji su me odveli da sam imao za 10 dana 25 umrlih i smrznutih, razvio samo na generatoru samo tech 2, potpuni kolaps sa bolesnima, jedna velika pobuna, jer sam stavio decu da rade 24 sata bez prekida. Igra nudi puno mogucnosti, tech tree je veliki i podeljen na 4 grupe po 5 nivoa tako da moze da se pravi dosta kombinacija. Upravljacki interfejs je dosta intuitivan i treba par minuta da se ukapira kako funkcionise. Dijalozi stanovnika su super, kada napravis neko *****e ili ako uradis nesto dobro za grad. Vreme se nasumicno menja. Krenuo sam sa -20 ispod nule i za 10 dana sam isao na -40, pa na -10 i zavrsio na -30. Igra nije ni malo laka, nema odredjivanja nivoa tezine, graficki stil je za desetku, svaka animacija, kretanje ljudi po gradu i njihove reakcije, muzika, gradjevine, ceo koncept je vrhunski odradjen (vidi se iz aviona da su CD Project skola). Dva dodatna scenarija se otkljucavaju ako se izgura 20 dana.

Poslednja ispravka: testera (24.4.2018 u 22:49)
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2018, 22:35   #30
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Meni je malo smešno što se u igri bukvalno radi o borbi na život i smrt, a radnici se bune što nemaju "free time".
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2018, 22:47   #31
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Meni je malo smešno što se u igri bukvalno radi o borbi na život i smrt, a radnici se bune što nemaju "free time".
Da. Kada sam stavio da se svi uposle preko vremena predvidjenog za rad iskocila mi je poruka jednog od stanovnika koji kaze: Kao, ovo je strasno, pa moj otac je ceo zivot radio samo po 10 sati i smatra da je i to previse. Onda sam gurnuo decu u fabrike i slupao se za par dana Konstantno je pritisak i svaka odluka je bitna, a narod ko narod, nikad zadovoljan.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2018, 22:53   #32
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Frostpunk

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Meni je malo smešno što se u igri bukvalno radi o borbi na život i smrt, a radnici se bune što nemaju "free time".
Free time u igri nije samo vreme za razonodu itd. Radnici jedu i traze medicinsku pomoc tokom tog perioda, zato i nezadovoljstvo. Tako sam bar shvatio.


Inace, ima li neko problem sa "Storage Limit Reached" ?

Kopam ugalj ali zgrade ne funkcionisu zbog nedostatka prostora iako imam 0 komada u skladistima a prostora za isti 1800 (jos sam dodatno sagradio jedno stovariste, da vidim u cemu je problem)

sve je spojeno putevima, ne znam u cemu je problem....


EDIT: Provalio sam, radnici u fabrikama samo kopaju ugalj ali ga ne transportuju. Potreban je "gathering station"u blizini za transport.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2018, 22:58   #33
Dark Phoenix
Član
 
Član od: 23.1.2009.
Lokacija: Smederevo - Kragujevac
Poruke: 467
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 38 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

A kod mene se izgleda scout team zaglavio. Nasao sam neki wreckage sa tovarom, rekao im da se vrate u grad i sad stoje tako, pise mi waiting i nemam vise nikakvih opcija

EDIT: Ha provalio sam problem, kad se klikne na scouta mora da se klikne na city i na onu malu ikonicu da bi se vratili

Poslednja ispravka: Dark Phoenix (24.4.2018 u 23:08)
Dark Phoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2018, 23:18   #34
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Free time u igri nije samo vreme za razonodu itd. Radnici jedu i traze medicinsku pomoc tokom tog perioda, zato i nezadovoljstvo. Tako sam bar shvatio.
Slažem se, ali po onoj skali iz tutorial hintova, free time je sigurno nekih 6-7 sati. Ima već sat vremena ujutro nakon spavanja, trebalo bi da bude još max 2 sata posle rada i pre počinka i to je to. Kvari mi imerziju
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2018, 1:35   #35
Pipboy
Starosedelac
 
Član od: 19.8.2007.
Poruke: 1.948
Zahvalnice: 47
Zahvaljeno 765 puta na 460 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Hm, počeli da se žale da su gladni, iako imam gomilu rationsa spremnih (sa raw food kuburim). Jel postoji neka opcija da se naredi da jedu ili šta je u pitanju. Takođe, najgori sistem izgradnje puteva ikada, pola sata se vrtim, ne mogu ljucki da ispovežem ulice.
Pipboy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2018, 9:45   #36
Dark Phoenix
Član
 
Član od: 23.1.2009.
Lokacija: Smederevo - Kragujevac
Poruke: 467
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 38 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Citat:
Pipboy kaže: Pregled poruke
Hm, počeli da se žale da su gladni, iako imam gomilu rationsa spremnih (sa raw food kuburim). Jel postoji neka opcija da se naredi da jedu ili šta je u pitanju. Takođe, najgori sistem izgradnje puteva ikada, pola sata se vrtim, ne mogu ljucki da ispovežem ulice.
Meni se to obicno desavalo kad mi stigno novi ljudi, pa dok im izgradim kuce i "smeste" se kukaju i da su gladni.
Dark Phoenix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2018, 10:00   #37
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

@pipboy
I meni je u početku bilo nezgodno za puteve ali sada sam se navikao i super je. U principu, cela mapa je već unapred definisana mreža po kojoj je moguće graditi puteve ali mi je, recimo, zgodnije prvo postaviti zgradu pa onda dodati put nego obrnuto, kao što je slučaj kod ostalih city buildera.


Inače, ja oduševljen.
Dizajn grada je fenomenalan, muzika savršeno odgovarajuća, kad sam počeo da gradim one grejače što šire toplotu oko sebe, grad me je podsetio na Midgar iz FF 7!
Spoiler za slika:

Dobio sam i automatona, tek je njihov dizajn fenomenalan. Igram na medium težini, nije baš lako, ne zezajte sa sa ugljem kao ja, prvo on pa sve ostalo. E da, skoro nisam video ovakve svrsishodne tehnologije, bukvalno ne znam koju tehnologiju pre da otključam - toliko mi je svaka neophodna. Stil igranja mi je uglavnom pokroviteljski, gledam da probleme rešim mirno, inspirišući ljude i pružajući im nadu (osim dece, ona moraju da rade ). Kasnije ću probati i ovaj drugi tip, red i zakon.


Trenutno sam na 22. danu preživljavanja, bilo je prilično gusto oko 7. ili 8. dana (čini mi se ) kada mi je temperatura dosta pala a ja ostao bez uglja i njihovih zaliha a generator krenuo da se gasi. Dok nisam provalio istu onu stvar sa coal thumpers-ima kao Pentraksil. Za sada mi je igra itekako opravdala očekivanja. Jedino što je dosta zahtevna, guta ram.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2018, 10:06   #38
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom

Naravno da sam stoka i da nisam izdržao do vikenda da pazarim, pazario sinoć i sedeo kao kreten do pola 1.

95% mi je ispunilo očekivanja. Nema promene zakona, ali je lepo što oni zakoni koje bih verovatno menjao su opcija, ne moraju da se sprovode ili samo otključavaju dodatnu opciju (soup, extended shift...). Počinjao od nule jedno 5 puta, večeras ću probati i šesti. Dobra fora je što se odeređeni event desi bez obzira na aktivnost igrača. Recimo sa onim drugim gradom (spoiler alert!) pokušao sam da odložim ekspediciju u grad kako bih odložio Londonce dok se malo ne stabilizujem, ali se pojavio jedini preživeli i to mi je napravilo još gori pičvajz. Ili recimo random situacija sa onom pećinom, skauti mi neki put poginu, neki put prežive.

Atmosfera na nivou, stvarno imaš osećaj skučenosti i očaja i potrebe za dobrim planiranjem. Vidim da na Steam-u balavurdija kuka kako nema dovoljno prostora za gradnju, pa rođaci to je i poenta.

Skontao sam, kasno naravno, da je dobro da gradim dodatne workshop-ove što ranije, jer kada stisne zima i pritisne Nemac negde oko 20-og dana heating je sve što te brani od game over, a sa jednim WS teško ćete imati tehnologiju da izdržite te dane. Temperatura mi je 19. dana pala na -60!

E da, mali savet kako ne biste sve postavili kako treba, a onda vas zima dokusuri kada temperatura padne ekstremno. Otključajte što pre tier 3 tehnologije i jurite infirmary. Znatno je toplija od med post, ima duplo veći kapacitet, na trećem krugu od generatora na -30 ima full grejanje, a jeftinija za održavanje od jačeg generatora i steam hub-a da biste grejali med post. Meni su bolesnici u med postovima uz sam generator poboljevali još gore kada je zviznulo -60.

Poslednja ispravka: DeCoy (25.4.2018 u 11:17) Razlog: postoji EDIT dugme
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2018, 10:26   #39
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Frostpunk

Jedino ne razumem u nekim recenzijama kada pricaju da niste vezani za vasu populaciju i da su oni samo broj....ne bih se bas u potpunosti slozio, oni mozda jesu samo broj ali to zavisi od situacije.

Proslu sesiju umrla neka zena od preteranog rada i secam se da je imala jednog sina. Zapamtio sam joj prezime a par dana posle toga naglo padne temperatura i ljudi dalje od reaktora poceli da se smrzavaju. Svane jutro i jedno 5 se smrzlo tokom noci, vidim medju njima i otac ovog klinca U trenutku me je bas dobro protreslo.Da ne pricam o nekim zakonima poput amputacije i dodavanja piljevine u hranu itd. Jeste da umeju da kukaju ali nekako to dodje zao.

Igra je poprilicno depresivna, kada vidis kako se vuku do radnih mesta onako po onom snegu.....Da je igra izasla tokom zime mislim da bi atmosfera bila jos bolja.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2018, 10:37   #40
sonebrate
Član
 
Član od: 1.9.2009.
Lokacija: Košice, Slovačka
Poruke: 303
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 118 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: Frostpunk

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Jedino ne razumem u nekim recenzijama kada pricaju da niste vezani za vasu populaciju i da su oni samo broj....ne bih se bas u potpunosti slozio, oni mozda jesu samo broj ali to zavisi od situacije.

Proslu sesiju umrla neka zena od preteranog rada i secam se da je imala jednog sina. Zapamtio sam joj prezime a par dana posle toga naglo padne temperatura i ljudi dalje od reaktora poceli da se smrzavaju. Svane jutro i jedno 5 se smrzlo tokom noci, vidim medju njima i otac ovog klinca U trenutku me je bas dobro protreslo.Da ne pricam o nekim zakonima poput amputacije i dodavanja piljevine u hranu itd. Jeste da umeju da kukaju ali nekako to dodje zao.

Igra je poprilicno depresivna, kada vidis kako se vuku do radnih mesta onako po onom snegu.....Da je igra izasla tokom zime mislim da bi atmosfera bila jos bolja.
Meni se desilo prilikom drugog pokušaja da je klinac imao samo majku. Takođe sam zapamtio kao i ti jer je bila gravely ill, ja nisam imao zakon za radical treatment i umrla je, prva i jedina koja je umrla od zime, pa sam zapamtio. Posle par dana dobijem event da su na groblju našli klinca kako promrzao sedi na grobu svoje majke. Toliko sam se ražalostio da sam krenuo ispočetka. Baš ima This War Of Mine atmosferu.
sonebrate je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com