Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.6.2007, 17:27   #1
NjegovaWisost
Deo inventara foruma

Član od: 2.2.2006.
Zahvalnice: 859
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom MS 405 player kvar i lopovi iz Radijusa

Znači kupio sam prije 15tak dana u RADIJUSU (ovi iz CG znaju da je to poznat lanac prodavnica plus ProMonteov zastupnik u CG) MS industraijalov mp405 player. Player je extra, al posle 15 dana se s****o. Znači, neće da se upali. Fino ja nađem on prekidač, držim play dugme al ništa. Ja mislio prazan, na punjač ga stavim kad lampica posle nekog vremena zelena. Znači pun. Opet neće da se upali. Ja ga povežem sa PCijem na kablo, kad opet neće. Ja povuci on pa of, kad se poveza. Baterija pokazuje da je puna. Uspio je da se upali. Al nikako drugačije neće.
Player NIJE FIZIČKI oštećen. Slušan je izuzetno malo.

E sad, odnio ga una reklamaciju u TU KAO RENOMIRANU FIRMU kad.... Neće prodavac da mi da garanciju, kaže ne daje je na playere! A platio sam ga 72 evra!!!
Molio bih da ne brišete ime firme jer ste i sami više puta (mislim da je kuzma) govorili da možemo da ocrnjujemo NEPOŠTENE I PODMUKLE FIRME KOJE KRADU KUPCE. NE bih ni tražio garanciju da to ne piše u uputstvu uz mp3 da postoji, i to na srpskom.

Zna li iko šta bih mogaro da uradim? Ima li gdje kakva radionica? Dal firmver da updateujem?
Kako mrzim lopoveee aaaaaaa....
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.6.2007, 18:12   #2
VojaM
Ad Ministrator

Član od: 19.8.2005.
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: MS 405 player kvar i lopovi iz Radijusa

Moguće da ti ne valja baterija iako pokazuje da je puna. Ili to, ili neki drugi kvar koji se zasniva na lošim kontaktima.

Što se tiče garancije... Ja te ne razumem. Kada kupuješ nešto na šta se daje garancija, prodavav ti popuni garantni list, prikači i račun za njega i overi garantni list kada kupuješ spravu. Ako to nije uradio, onda taj prodavac ne daje garanciju, iako u uputstvu piše da se u nekim drugim zemljama daje garancija... ili te je naprosto prevario... U svakom slučaju, sada je kasno da išta učiniš, trebalo je odmah da pitaš za to kad si kupovao spravu.

Ostaje ti ili da pogledaš da li ima neki servis, ili da pokušaš da otvoriš uređaj i pogledaš kako stoji ta punjiva baterija. Da li ima dobar kontakt, da li su metalni kontakti možda prljavi. Eventialno voltmetrom da izmeriš napon na bateriji i uporediš sa onim što piše.

Postoji i glupa varijanta da ti je crkao sam taster za uključivanje, ali to
teško da možeš sam da popraviš.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (15.6.2007)
Stara 15.6.2007, 18:23   #3
NjegovaWisost
Deo inventara foruma

Određen forumom Hvala ti vojo

Znam, al nisam ja kupovao nego moj mlađi brat, a on kao u renomiranoj firmi trebao je sam to da stavi!

Probaću da ga otvorim. Al teško, kao da je u jednom komadu...
Pi, moram opet moliti profu fizike da mi pozajmi voltmetar

On hoće da se upali iz drugog trećeg pokušaja kad je na PCju, al ovako, šanse nema...
Stara 15.6.2007, 20:05   #4
VojaM
Ad Ministrator

Član od: 19.8.2005.
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Hvala ti vojo

Citat:
NjegovaWisost kaže: Pregled poruke
Znam, al nisam ja kupovao nego moj mlađi brat, a on kao u renomiranoj firmi trebao je sam to da stavi!

Probaću da ga otvorim. Al teško, kao da je u jednom komadu...
Pi, moram opet moliti profu fizike da mi pozajmi voltmetar

On hoće da se upali iz drugog trećeg pokušaja kad je na PCju, al ovako, šanse nema...
Kad to već radiš, da li taj plejer može da se puni preko USB-a? Ako može, a očigledno da hoće da se uključi kad je na PC računaru, onda probaj tako da ga napuniš. Dakle, ostavi ga utaknutog na uključenom računaru, recimo, ceo jedan dan i vidi šta će posle biti. A paralelno s tim, proveri i punjač. On bi u praznom hodu (kad nije prikačen na uređaj, a tako jedino i možeš da ga meriš) trebalo da pokaže nešto veći napon od onog koji je na njemu naznačen (recimo, ako treba da daje 5 volti, može da ti pokaže čak sedam ili više volti kad nije opterećen). Ako napon postoji, ali je drastično manji nego što treba da bude, onda ti taj punjač ne valja i on pravi sve probleme - naprosto, baterija ostaje prazna.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (16.6.2007)
Stara 15.6.2007, 23:55   #5
sokratbg
Član

Član od: 27.11.2005.
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 19 poruka

ne znam kako je u CG ali kod nas bi mogao uz malo muke da zamenis player
pa proveri verovatno su propisi slicni
citat iz ZAKONA O ZASTITI POTROSACA :

"Potrošač ima pravo prigovora na kupljeni proizvod ili pruženu uslugu, za koje se ne izdaje garantni list, zbog nedostataka koji su nastali u roku od šest meseci od dana kupovine, odnosno izvršene usluge."

tema na benchmark forumu
http://www.benchmark.co.yu/forum/sho...titi+potrosaca
sokratbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2007, 0:36   #6
NjegovaWisost
Deo inventara foruma

Držao sam ga sat na PC (može da se PUNI) I NEĆE. Probaću sutra čitav dan.

Eh zemljo Srbijo... Ne znam za taj zakon ovde, a i teško da bi mi uvažili, jedino da ih tužim. Da sam ga na buvljaku kupio ljudi bi mi uvažli kvar...
Stara 16.6.2007, 0:42   #7
sokratbg
Član

Član od: 27.11.2005.
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 20 puta na 19 poruka

ma probaj malo da ih naplasis inspekcijom, kazne su velike ne isplati se da se zezaju zbog jednog player-a
Gde je kupljen u Srbiji ili u CG?
sokratbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2007, 12:47   #8
zulu
Novi član

Član od: 10.12.2005.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka

probaj sledecu stvar:
drzi pritisnuto dugme za paljenje (bez obzira da li se pali ili ne) i nabodi ga na USB. ne pustaj dugme sve dok ga racunar ne prepozna. trebalo bi da ga prepozna kao 'mp3 device recovery mode'. fleshuj firmware. ako je problem u software-u, ovo bi trebalo da resi problem. ukoliko je hardware s*eban ostaje ti samo da se natezes sa firmom u kojoj si ga kupio. (bilo kakva fizicka 'popravka' bi se verovatno pokazala nerentabilnom)
zulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zulu na korisnoj poruci:
NjegovaWisost (16.6.2007)
Stara 16.6.2007, 20:34   #9
NjegovaWisost
Deo inventara foruma

Citat:
zulu kaže: Pregled poruke
probaj sledecu stvar:
drzi pritisnuto dugme za paljenje (bez obzira da li se pali ili ne) i nabodi ga na USB. ne pustaj dugme sve dok ga racunar ne prepozna. trebalo bi da ga prepozna kao 'mp3 device recovery mode'. fleshuj firmware. ako je problem u software-u, ovo bi trebalo da resi problem. ukoliko je hardware s*eban ostaje ti samo da se natezes sa firmom u kojoj si ga kupio. (bilo kakva fizicka 'popravka' bi se verovatno pokazala nerentabilnom)
Probao sam i i ekran je samo na sekund trepnuo kad sam ga konektovao... Onda mi je prepoznao USB device koji ne umije da instalira. Pošto mi je PC na srpskom, jo mi je rekao "Ovi problemi se možda neće popraviti" JBT, ja muku mučim a komp našao da me z*****a
Ne mogu nigdje firmver da nadjem
Ja uspjevam da ga upalim ako je preko pcija, a ovako nikako drugačije neće... Sumnjam na bateriju, kao što je mr. Voja rekao. Joj nigdje u gradu voltmetar na nađem
Stara 16.6.2007, 20:56   #10
Stojadin
Starosedelac

Član od: 3.3.2007.
Zahvalnice: 747
Zahvaljeno 779 puta na 353 poruka

Ako se ne dogovoris sa prodavcima probaj ovde
www.mympxplayer.org
Stojadin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2007, 0:18   #11
NjegovaWisost
Deo inventara foruma

Izgleda da sam provalio u čemu je problem - baterija. Ili je crkla ili je neki kontakt otpao. On hoće da se uključi kad je na PCiju, al čim nema napajanja odmah se gasi. Iako indikator pokazuje da je batt puna...
Stara 18.6.2007, 1:17   #12
NjegovaWisost
Deo inventara foruma

Sam sam da napravim. Nevjerovatno, jedan kontakt je otpao. To je čudo jedno kako su se obje žice slabo držale. Štekeri jedni :/ Sreća da nije ništa ozbiljnije
Imam jednu anegdotu u vezi ovoga, isključio ja na sekund lemilicu i uključio ponovo u utičnicu. Nije htjela da radi. na kraju sam provalio da je isti utikač pica grila i lemilice...
Hvala svima koji su pokušali da mi pomognu, imate rep ili hvala od reputacione mafije
Evo i slike
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Image(551).jpg
Viđeno:	25 puta
Veličina:	53,3 KB
ID:	8665  
Stara 18.6.2007, 9:19   #13
zulu
Novi član

Član od: 10.12.2005.
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka

ako je poruka 'usb device not recognized' (ili pandan na srpskom) nece pomoci firmware. sorry.
zulu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2007, 14:32   #14
PDarko
Veteran

Član od: 11.7.2006.
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka

Ja imam sličan problem sa MS 401, samo što moj mp4 neće da se uključi ni kad je povezan sa računarom. To mi se desilo sinoć, a sad idem da ga reklamiram. Inače radio je ok od novembra prošle godine.

Izgleda da je ovo čest problem da MS-ovim plejerima. Mom drugu se desilo isto sa MS 404 posle mesec dana.
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2007, 20:04   #15
NjegovaWisost
Deo inventara foruma

Citat:
PDarko kaže: Pregled poruke
Ja imam sličan problem sa MS 401, samo što moj mp4 neće da se uključi ni kad je povezan sa računarom. To mi se desilo sinoć, a sad idem da ga reklamiram. Inače radio je ok od novembra prošle godine.

Izgleda da je ovo čest problem da MS-ovim plejerima. Mom drugu se desilo isto sa MS 404 posle mesec dana.
Player je vrh, ali ima izuzetno slabe lemove. To je nevjerovatno, meni se otkačila crvena žica, a crna se jedva držala :d
Danas ja išao s drugom da kupi mp3, i u istu radnju, i on kao glumi hoće da ga kupi, pa pita za garanciju, a kada reče nema Kako sam mu se u facu nasmijao Bua hua hua hua
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
MP3 player kvar! NikolaT Kvarovi 3 11.2.2007 16:43
Road Rush kodovi? Darth Ivan Stare igre 5 1.11.2006 22:41

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:44.