Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet usluge

Internet usluge Provajderi, načini povezivanja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.7.2011, 12:13   #1
diablo_
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 311
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Problem pristupu određenim sajtovima

Od pre par dana ne mogu da pristupim odredjenim websajtovima ukljucujuci blic.rs, eune.leagueoflegends.com, pastebin.com, thepiratebay.com, itd. Pokusao sam da upisem IP adrese pojedinih sajtova ali rezultat je uvek isti, waiting for imesajta i nista se ne desava, ne dobijam nikakav odgovor sa druge strane. Ocistio sam browser i dns cache, resetovao ruter i PC hiljadu puta, ali i dalje ne mogu da pristupim ovim stranicama.

Inace imam Telekom ADSL i pretpostavljam da sam uhvatio neku losu putanju ili je cak problem do nekog drugog ISP-a ali vecina mojih ortaka sto na Telekomu, Eunetu, itd mogu da pristupe istim stranicama. Stvarno nemam vise ideja sta da uradim a uzasno me nervira ovaj problem.
diablo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2011, 14:35   #2
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Problem pristupu odredjenim sajtovima.

Mozes da probash sa nekim drugim dns serverom, ili pak da pogledash da ti neki virus nije promenio dns postavke.
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wastelander na korisnoj poruci:
diablo_ (25.7.2011)
Stara 24.7.2011, 18:49   #3
diablo_
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 311
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem pristupu odredjenim sajtovima.

Probao sam 3, 4 DNS servera ukljucujuci Telekom, Google i neki random DNS koji mi je ortak koji radi u Eunetu dao. Tako da verujem da nije do DNS servera jer sam na jedu od doticnih stranica pokusao udjem preko IP adrese sto nije uspelo. Sto se virusa tice ne verujem da je nesto moglo da mi promakne, ne posecujem sumnjive sajtove, imam Avast, Spybot S&D, CCleaner, itd.
diablo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2011, 2:46   #4
ANGELDEAD
Veteran
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: Medju milion gamadi
Poruke: 515
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 49 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Problem pristupu određenim sajtovima

idi u:
C:\windows\system32\drivers\etc\

otvori hosts pomocu notepad-a i izbrisi linije u kojima se nalaze sajtovi kojima ne moze pristupiti. Zatim sacuvaj fajl (hosts) restart-uj browser (zatvoris pa otvoris) i trebalo bi da mozes uci. Ako ne pomogne onda idi u avast i nadji tamo zabranu internet stranica i makni te stranice. (za spy bot i ccleaner ne znam dal imaju ovu opciju zabrane stranica, spy bot pre nije imao, proveri i kod njih u opcijama). Drugo nema sta da bude, ako vec tvoju drugovi mogu uci. Ja inace koristim DNS od google-a i nikad nisam imao problema.
ANGELDEAD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ANGELDEAD na korisnoj poruci:
diablo_ (25.7.2011)
Stara 25.7.2011, 19:49   #5
diablo_
Član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 311
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem pristupu određenim sajtovima

Znaci, ubicu se. U host fajlu je bilo par stranica ali nisu vezane za ovu pricu. Site blocking u Avastu je prazan. Problem je bio u tome sto sam iskljucio firewall na ruteru (HG552a1). Istog momenta kada sam ga vratio sa disabled na standard, sve stranice sam mogao ponovo da ucitam. Neka mi neko objasni ako zna, u cemu je fora. Smorio sam se 5 dana sam se mucio i mucio ljude oko sebe da bi resio problem. Btw firewall je po defaultu na standard ali sam ga ja iz neznatnih razloga tacno pre oko 5 dana promenio na disabled...
diablo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.7.2011, 11:46   #6
Wastelander
Starosedelac
 
Član od: 10.2.2007.
Poruke: 1.834
Zahvalnice: 232
Zahvaljeno 251 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Problem pristupu određenim sajtovima

Stvarno mi ne pada nishta napamet shto bi objasnilo zashto ne radi kad je disabled. Jedino ako imash neki instalirani softwerski firewall pa se tu neshto ubagovalo sa novim setovanjem.

Shta da ti kazem, ako shljaka kako treba, drzi ga na standard
Wastelander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa Adobe Flash performansama na Windows Vista x64 Home Premium OS-u VladimirBalt Kvarovi 0 23.8.2009 0:29
Gigabyte NX96T 9600GT, čudan problem De_Italiano Grafika 7 19.7.2009 19:31
Slackware problem kvare_cg Slobodni softver 27 20.6.2009 23:27
Problem, gasenje browsera i usporen rad WMV i FLV formata..... Razial Kvarovi 3 2.6.2009 14:58
HP DeskJet f4180 - problem sa instalacijom vanila Ostale komponente 3 12.3.2009 19:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:12.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com