Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.9.2006, 13:23   #1
diab10
Član
 
Član od: 21.2.2006.
Poruke: 98
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Problem sa memorijom/plocom :(

Pozdrav, imam Athlona 2.8 754 sckt, Abit nv8 nf4x maticnu plocu (najnoviji bios), i dva modula kingmaxovog dvostranog Superrama od 512 na 400 mhz (2.5, 3, 3, 7).
Probleme sam primjetio (naravno) pri igranju igrica, kad sistem naprosto se utilta, i vise se ne odaziva ni na kombinaciju ctrl+alt+del ili bilo sta drugo. Nekoliko mjeseci imam ovu plocu (ranije imao epox 8kda3j) i nisam nikakvih problema imao sa njom, a prije mozda dva mjeseca sam dodao jos jedan identican modul od 512 rama.
Da napomenem da u nekom normalnom radu, gledanju divxa, dvdova, cak i kad sestra igra Simse 2, nista se ne dogadja, ali kad ja upalim Warhamer:dawn of war ili Star Wars: Empire at war utilta u rasponu od pet sekundi do pet minuta. Prvo mi je pala na pamet memorija, pa sam je testirao sa memtestom+, prijavio mi je greske na 5. testu (moving nesto..). Cak se nakon nekog vremena i memtest i goldmemory koji je takodje pokazao greske utiltaju..:crash:
Pojedinacni moduli rade normalno u oba slota i bez greske u memtestu sa nekih 5-6 prolaza, a cak i u pomenutim igricama.
Onda sam pokusao da oba modula u biosu da sa SPD stavim na AUTO (333 mhz, 2.5 CL) i prosao je memtest, a i igrice su normalno isle. Eksperimentisao sam malo i sa manual, pa sam stavio da budu na 400 mhz, a CL povecao na 3, prodje na memtestu, ali opet utilta u igricama.
Dakle sta da radim? Glupo mi je da drzim module na 333mhz, a memorija je izgleda ispravna. Da nije ploca u pitanju? Novi bios nije nista pomogao, da probam sve stare verzije? Anyone have a clue?
Izvin`te na smaranju :d
diab10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2006, 13:42   #2
LordofBlood
Član
 
Član od: 23.5.2006.
Lokacija: MaYuR atm Novi Sad
Poruke: 223
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa memorijom/plocom :(

zakucavanje racunara moze lako da se desava zbog procesora .... ne znam da li si u mogucnosti da probas sa drugim procesorom .... sumljam da je memorija posto moduli rade pojedinacno ....
LordofBlood je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2006, 13:50   #3
TheProphecy
Član
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 486
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 79 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Problem sa memorijom/plocom :(

Citat:
LordofBlood kaže:
zakucavanje racunara moze lako da se desava zbog procesora .... ne znam da li si u mogucnosti da probas sa drugim procesorom .... sumljam da je memorija posto moduli rade pojedinacno ....
Da covek je upravu,i to ti se procesor najverovatnije pregreva.Ocisti mu hladanjak, pa probaj ponovo.
TheProphecy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2006, 16:53   #4
diab10
Član
 
Član od: 21.2.2006.
Poruke: 98
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Problem sa memorijom/plocom :(

da ali zasto se onda nista od toga navedenog ne desava kada imam samo popunjen jedan slot od 512 rama? temperature procesora so oko 40 stepeni i ne znam kako se za tako kratko vrijeme moze pregrijati u svakom slucaju probacu...
diab10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2006, 19:56   #5
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Problem sa memorijom/plocom :(

Bice da je do memorije.S754 sistemi cesto imaju problema sa dva dvostrana modula.Ja sam imao problema na pomenutoj Epox 8KDA3J ploci (inace sjajna ploca) sa 2x512MB Infineon koja su radila pojedinacno ali zajedno nikako pa ni kao DDR333.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Šta za 500-550 € Axel Freeman Šta da kupim? 102 2.10.2008 2:22
Problem sa Kaspersky-im djuka007 Zaštita 4 30.8.2006 11:14
Problem sa internetom solid_snake Kvarovi 3 27.8.2006 21:11
Problem sa video capture karticom LoneWolf Video/TV softver 4 14.1.2006 14:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com