Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.4.2015, 11:25   #21
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Lenovo P780

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
A što se tiče trajanja, ipak će trajati kraće nego na THL-u jer ima manji kapacitet i MT6589 bi trebao da troši više struje od MT6582.
Nisam znao da THL ima toliku bateriju. Da, onda defintiivno na njemu traje duže. Za mene je bila ogromna promena jer su svi prethodni bili sa standardnim baterijama

Citat:
Koja slučajnost, nas dvojica dva puta iste telefone, skoro u isto vrijeme, sa većim vremenskim razmakom, i iz istih online prodavnica.
Da, Bože zdravlja, pa i treći da naručimo
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2015, 13:07   #22
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Lenovo P780

Samo prati PandaWill i Gizchina, s vremena na vrijeme se pojave jako zanimljivi modeli.
Evo probao sam GPS napolju, vedro je, našao 12 satelita a koristi ih 9, eto još jedna prednost Lenova u odnosu na druge jeftinjake.
Navodno je MediaTek čipset kriv za loš GPS signal, ali izgleda je ipak do proizvođača i kvaliteta antene.
Ostali MTK telefoni imaju dosta lošiji GPS.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.4.2015, 17:24   #23
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Lenovo P780

I ja sam izašao da testiram i rezultat isti (9/12) (i ovde je vedro). Onaj UMI je bio daleko lošiji (isti čipset) a pred kraj života nije uopšte ni mogao da radi GPS, mislim da je zbog neke greške u proizvodnji, neki kontakti se izgube a to može da se reši otvaranjem i ispravljanjem a to nisam ni stigao da uradim.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2015, 11:54   #24
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Lenovo P780

Citat:
JohnnyNT kaže: Pregled poruke
kada se na to doda i težina telefona od 176 grama (nešto iznad proseka, krivac je baterija), utisak je još bolji.
Hm, s moje tačke gledišta, ovolika težina kvari utisak, nikako ga ne popravlja
ZoNi je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2015, 15:38   #25
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Lenovo P780

To je više pitanje ukusa, meni se više dopada tako, nekom će biti mana (mada, nije to sad ni neka baš dosta veća težina). U svakom slučaju, mislim da se isplati žrtvovati tu stavku zbog bolje baterije.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2015, 20:19   #26
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Lenovo P780

ZoNi je već prije pisao da mu je bitno da je telefon što lakši da ga ne osjeti u džepu od košulje.
Lično mi je to nebitno, mala težina jeste nekad dobra stvar, a nekad više volim kada je telefon težak i robustan, onda obično djeluje čvršće.

@Johnny B. Goode
Danas sam isprobao nekoliko ROM-ova i našao sam jedan još bolji (od istog autora).
Ovo je nešto starija verzija (Vibe UI 1.5 iz polovine prošle godine), ali je dosta brža i ispeglanija.
Ove nove verzije su pretrpane i dosta ušminkane pa se hardver telefona (koji je već pomalo star) teže bori sa njima.
Ja najviše volim AOSP, čist i brz Android bez sporih aimacija i efekata, ali i ovaj će poslužiti.
Ima nekih sitnica koje mi se sviđaju, a link je: http://www.needrom.com/download/rom-android-4-4-2/
Ovo su inače svi ROM-ovi za P780 na Needrom.com: http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-p/p780/
Ova dva koja sam ti preporučio imaju jako visoke ocjene korisnika, i to ne bez razloga.
Probao sam i AOSP varijatnu istog autora, ali ima iskačuću reklamu kada se otvore kontakti.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2015, 21:14   #27
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Lenovo P780

Nikako ne volim košulje, pa mi to nije problem, ali onda telefon verovatno nije za Zonija

@Prief
I ja težim ka čistijim verzijama androida, eventualno neke sitnice nadoknadim odgovarajučim aplikacijama. Ovaj default sistem koji dolazi uz telefon ima dosta nekih prilično korisnih sitnica koje sam otkrio tokom vremena, ali sa druge strane neke njegove default aplikacije i stvari u samom sistemu su loše urađene. Na primer Music app je jako dosadan sa nekom integracijom sa Lenovo online music servisom (ili tako nešto), lock screen mi se baš nije svideo, neke jako glupo raspoređene opcije u Settings... Taman da prođe još neko vreme, ti istestiraš ROM pa te pitam valja li i menjam (da ne smanjujem veličinu slova, jer je ipak ontopic)

Inače, šteta što nećemo videti Lollipop za ovaj model, ali s druge strane i ne dopada mi se baš previše (iako ima svojih prednosti).
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.4.2015, 22:24   #28
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Lenovo P780

Dobro si to rekao, Lenovo Vibe UI ima dosta korisnih sitnica, zato se i meni prilično dopao, iako sam do sada forsirao čisti Android.
Ovaj koji je bio na njemu je spor i nestabilan i zato mi se nije svidio, ali zato je ovaj koji sam ti maloprije preporučio idealna sredina.
Nije spor i našminkan nepotrebnim stvarima, a opet je puno detaljniji i korisniji od čistog Androida.
Važi, ja ću testirati pa ću ti onda preporučiti da li da definitivno promijeniš.

Nego, što se tiče Lock screen-a koji ti se ne sviđa (a ni meni).
To su oni odvratni balončići, je li tako?
Ja sam skontao kako da to promijenim.
Otvoriš Theme center.
Skroluješ malo niže i otvoriš kategoriju Lock screen-ova (View more ili tako nešto).
Onda ideš na Local, u gornjem desnom ćošku.
E tu imaš nekoliko njih, koje biraš nezavisno od teme.
Najbolji je onaj koji se povlači nagore za otključavanje.
Nadam se da je i kod tebe moguće ovako promijeniti, ali mislim da jeste jer je tako na svim Vibe UI 2.0 sistemima.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
JohnnyNT (3.4.2015)
Stara 3.4.2015, 22:37   #29
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Lenovo P780

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke
Nego, što se tiče Lock screen-a koji ti se ne sviđa (a ni meni).
To su oni odvratni balončići, je li tako?
Jeste moguće, ali instalirao sam Go Locker čini mi se i rešio to- A i slika nekog deteta se pojavljivala kao pozadina pa me iritiralo Da, zove se VibeUI, nisam do sada koristio telefon sa istim, pa mi je možda zbog toga bilo malo teško da pronađem sve opcije.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2015, 22:06   #30
Saless
Novi član
 
Član od: 9.4.2015.
Poruke: 4
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Lenovo P780

Pozdrav svima. Molio bih Vas da mi pojasnite par stvari oko p780.
Juce sam kupio (preko oglasa,stigao kurirskom sluzbom) ovaj telefon i bio prvo iznenadjen 4.4.2 VibeUI v2.0 sistemom na njemu. Licno mi se ne dopada KitKat pa bih voleo da ga vratim na JB. Dobio sam "kinesku" verziju aparata(znaci nije ROW),sto jos dodatno komplikuje stvari mislim.
Prvo pitanje se odnosi na ekran. Da li su kod Vas na ekranu kada je ugasen,vidljive horizontalne "pruge-linije-štrafte" kako god,pogotovo na suncu ili odbljesku nekog izvora svetlosti pod odredjenim uglom?
Drugo pitanje se odnosi na komplikovanost ubacivanja ROW JB roma preko ovog kineskog. Da li je zaista komplikovano? Svasta sam nesto procitao(nije da sam "nepismen" bas totalno oko flash-ovanja romova) i cini mi se da je p780 malo specifican po tom pitanju(Back up IMEI broja,flash-ovanje roma,restore IMEI-a,ubacivanje drugog radia i ostalo).Pogotovo zbog postojanja dve "verzije" softvera.Da napomenem system update mi ne radi,izbacuje mi poruku "Unfortunately,Settings has stopped",ne znam zasto .
Model number:Lenovo P780
Android version:4.4.2
Baseband version: P780.V101 , 2014/03/12 15:06
Build number: VIBEUI_V2.0_1437_7.14.1_ST_P780
Hvala Vam unapred na pomoci i odgovorima.
Sve najbolje!

Poslednja ispravka: Saless (10.4.2015 u 22:23)
Saless je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2015, 22:32   #31
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Lenovo P780

Citat:
Saless kaže: Pregled poruke
Prvo pitanje se odnosi na ekran. Da li su kod Vas na ekranu kada je ugasen,vidljive horizontalne "pruge-linije-štrafte" kako god,pogotovo na suncu ili odbljesku nekog izvora svetlosti pod odredjenim uglom?
Da. Ali pošto se vidi samo na isključenom displeju i to pod određenim uglom, meni ne smeta.
Citat:
Saless kaže: Pregled poruke
Drugo pitanje
Što se tiče pitanja oko ROM-ova, ni ja nisam uspio flešovati JB (mada se nisam ni trudio puno).
Koliko sam upratio, svejedno je da li flešuješ ROW (Rest Of World) ili CN (China) ROM.
Ali ako hoćeš čist i brz sistem, probaj ovaj: http://www.needrom.com/download/p780...re-gapps-root/
Jednostavno se flešuje preko SP Flash Tool-a i nije potrebno bekapovati IMEI (ja probao i mislim da ću ga opet flešovati jer mi je ipak bolji AOSP (čisti Android) od VIBE UI-a).
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
Saless (10.4.2015)
Stara 10.4.2015, 22:42   #32
Saless
Novi član
 
Član od: 9.4.2015.
Poruke: 4
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Lenovo P780

Puno hvala na odgovoru,pao mi je kamen sa srca u vezi prvog pitanja Ne smeta ni meni,cisto sam hteo da proverim da li je i kod drugih tako,jer nemam sa cime da uporedim a na google-u se to i ne pominje.
Ovaj rom cu probati sutra obavezno,i meni je drazi cist android nego VIbeUI.Javljam sutra sta sam uradio.
Inace sam prezadovoljan telefonom(jedino je malo touch screen preosetljiv po mom "ukusu".Bas moram da se potrudim da precizno pogodim neku ikonicu da bih je otvorio ili premestio,inace vrti ko sasav po ekranima ) i zaista nemam nekih zamerki za dan obilnog cackanja po istom.
Jos jednom hvala!
Saless je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2015, 22:53   #33
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Lenovo P780

Nema na čemu.
A što se tiče displeja, mislim da nije u pitanju preosjetljivost, nego da tako reaguje Vibe UI.
I ja sam primijetio da prebaci na drugi ekran ako pogodim ikonice neprecizno, tj. ako malo mrdnem prst.
Inače je odličan telefon, pogotovo zbog kvaliteta izrade i velike baterije.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
Saless (10.4.2015)
Stara 11.4.2015, 21:03   #34
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Lenovo P780

I kod mene postoje te linije, to jest pattern, samo što nisam ni primetio dok nisam pročitao ovde
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2015, 22:03   #35
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Lenovo P780

@Saless

Onaj ROM koji sam ti preporučio je zadržao neke elemente Vibe UI, ovo je čisti Android da ne može biti čistiji: http://www.needrom.com/download/p780-aosp-fix/
Evo sad ga isprobavam, odličan je samo ne radi GPS (sreća pa mi ne treba).
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2015, 1:39   #36
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Lenovo P780

Izvinjavam se zbog duplog posta.

Opet sam se vratio na Vibe UI jer sam našao nekoliko bagova i nedostataka na AOSP verzijama.
I opet, po ko zna koji put, sam se uvjerio da Custom ROM-ovi ne mogu biti bolji i stabilniji od Stock ROM-ova (iako mogu biti brži, ali nebitno sada).
Instalirao sam najnoviju verziju (LINK), očišćena od bloatware-a.
Ima dodatnih opcija u odnosu na verziju koja je došla sa telefonom, tako da je preporučujem tebi @Džoni.
Ima normalni Lock Screen i još dosta izmjena.
Instalira se preko CWM-a ili TWRP-a (ja imam TWRP i instalirao sam ga preko SP Flash Tools).

EDIT: Ova verzija je rutovana i ima Play Store.

Poslednja ispravka: Prief Lirator (12.4.2015 u 8:19)
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
JohnnyNT (12.4.2015)
Stara 12.4.2015, 22:34   #37
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Lenovo P780

Evo snimio sam iz dosade jedan kratki video, brzinski pregled najnovije verzije zvaničnog operativnog sistema za Lenovo P780.
Prvih 15-ak sekundi pokazuje "artefakte" na displeju, odnosno njegovu strukturu (pominjali smo nekoliko postova iznad).
Snimano koristeći THL 4400 u HD 720p kvalitetu (kod Full HD 1080p se video zumira).
Ne bi bilo loše da kliknete na iskačuću reklamu, da vidim kako radi AdSense koji sam nadavno spojio sa YT kanalom.

Lenovo P780 - Vibe UI V2.0
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
JohnnyNT (13.4.2015), Saless (17.4.2015)
Stara 17.4.2015, 9:02   #38
Saless
Novi član
 
Član od: 9.4.2015.
Poruke: 4
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Lenovo P780

Citat:
Prief Lirator kaže: Pregled poruke

Opet sam se vratio na Vibe UI jer sam našao nekoliko bagova i nedostataka na AOSP verzijama.
I opet, po ko zna koji put, sam se uvjerio da Custom ROM-ovi ne mogu biti bolji i stabilniji od Stock ROM-ova (iako mogu biti brži, ali nebitno sada).
Slazem se u potpunosti! Konkretno,nisam probao nista na lenovu ali na proslim telefonima jesam i imam isto misljenje kao i ti!
Sto se tice P780,zbog praznika nisam bio kuci pa nisam probao ni jedan od preporucenih custom romova.Medjutim posle ovih nedelju dana uvidjam da ovaj stock rom i nije los,ili sam se ja vec navikao
Pogasio sam neke stvari koje mi se nisu svidjale(mobo market,baidu brow. itd) i to radi sasvim solidno,da ne kazem odlicno. Mislim da nista necu ni cackati.

Nisam zadovoljan jedino zvucnikom slusalice,cini mi se da je mogao da bude malo "jaci" kao i kvalitet tona u istoj. Mozda je to zato sto je softver za modem/radio za kinesko trziste,ne znam da li je isto na evropskom modelu.Sa jacinom signala nemam problem.Takodje mi se ne svidja ni nacin na koji je po particijama podeljena interna memorija,pa ispada kao da imam dve SD kartice u telefonu. Nisam siguran da li uopste koristi SD karticu za aplikacije ili ih smesta u internu memoriju. Kada se udje u Settings/Storage/Default write disk sam promenio na External,nadajuci se da ce koristiti memoriju SD kartice za aplikacije. Ne uspevam da ispratim gde ih smesta.Imam nekih 20-tak aplikacija,sve radi dobro tako da za sada nista necu ni da cackam sem eventualno tih particija.
Sve kad saberem i oduzmem,izuzetno sam zadovoljan uredjajem i toplo bih ga svakom preporucio!

@Prief Lirator kako stoje stvari kod tebe sto se tice interne memorije? Da li je ovaj rom sa snimka Stock rom? I poslednje pitanje se odnosi na system update.Kod mene ne radi,da li znas kako to da resim i zasto je tako?
Hvala unapred,pozdrav svima!

Poslednja ispravka: Saless (17.4.2015 u 9:18)
Saless je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2015, 11:05   #39
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Lenovo P780

Da, i kod mene je podijeljen na dvije particije - jedna je za sistem i aplikacije, a druga za slike, muziku itd.
Ja imam samo nekoliko aplikacija, tako da imam viška slobodnog mjesta (iako bi 4 GB bilo malo za većinu korisnika).
Da, ovaj sa snimka je najnoviji Stock ROM i ima nekih stvari i sitnica po kojim je bolji i brži od onog koji je došao na telefonu.
Što se tiče automatskog apdejta, nije radio ni @DžonijuNT ni meni na sistemu koji je došao na telefonu.
To su Kinezi nešto čačkali.
Ali ako želiš da proradi automatski apdejt (kao što vidiš na mom snimku), onda moraš instalirati neki od Vibe UI ROM-ova koje sam postavljao na ovoj temi.
Opet je najbolji i najbrži ovaj koji sam opisao u postu sa snimkom, to je najnovija verzija, a istovremeno je rutovana, dodate su osnovno Google aplikacije i obrisano je smeće.
Ja sam onda po instalaciji još smeća pobrisao, tako da imam samo ono što mi treba.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2015, 13:48   #40
Saless
Novi član
 
Član od: 9.4.2015.
Poruke: 4
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Lenovo P780

ok,hvala jos jednom.
Jel smem rom sa snimka da flesujem preko sp flashtools-a bez bojazni oko imei-a,radia i ostalog(mada sam napravio back up preko mtk droid tools-a za svaki slucaj)?I ako moze neki link ka uputstvu,po kojem si ti to uradio molim te.
Evo kako su meni podelili internu memoriju. Poslednja je naravno moja sd kartica od 16GB.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Screenshot_2015-04-17-13-54-05.jpg
Viđeno:	29 puta
Veličina:	72,2 KB
ID:	52131  

Poslednja ispravka: Saless (17.4.2015 u 14:04)
Saless je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Lenovo caught installing adware on new computers Partybreaker Prenosni računari 7 27.4.2015 0:46
ASUS K53SM-SX037 ili Lenovo Y570? Akcent ŠDK - Prenosni računari 18 8.4.2012 16:21
Pomoć - Dell N110 ili Lenovo E520 GiaBlack ŠDK - Prenosni računari 10 19.11.2011 12:14
Lenovo DO Tour, 19. i 20. septembar, Beograd Dukes Dešavanja i događaji 0 20.8.2011 17:26
Lenovo N200 568D445 vs Asus F5VL-AP031 RaideR ŠDK - Prenosni računari 4 5.5.2008 2:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com