Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.5.2011, 10:49   #61
Dare01
Veteran
 
Član od: 18.6.2010.
Lokacija: Sremska Mitrovica, Srbija
Poruke: 522
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 121 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.04 Final

Citat:
dile kaže: Pregled poruke
Uglavnom, koliko sam primetio baguje prilikom podešavanja compiza. Desilo mi se prvi put da pri uključvanju efekata tipa cube i slično, da permanentno nestane taskbar i zbog toga je čak morala fresh instalacija ...

Nakon toga sam uspeo nekako da namestim taskbar, ali mora se jako pažljivo.

I vide se poboljšanja u radu drivera sa nVidijom.
E kad ti se opet to desi, da podešavaš compiz i sve ti se pobrka, imaš opciju da vratiš na Default podešavanja. Išao bi: Compizconfig Settings Manager/Preferences/ i za profil staviš Default. Nema potrebe za nekim komplikovanim radnjama.
Dare01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 13:24   #62
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.04 Final

Citat:
Dare01 kaže: Pregled poruke
Nareži najmanjom brzinom Ubuntu/Kubuntu, ako već nisi. Ljudi često tu naprave kiks. Inače, oba bi trebalo da ti rade bez problema.
Nisam radio boot sa CD-a, nego sa USB flesh-a, CD uredjaj nemam instaliran u kompu, samo mi pravi guzvu i narusava mi cable management


Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
Bez paušalnih ocena molim. Stabilnost jednog sistema se ne meri brojem podizanja live sesije, ako ćemo biti koncizni, nije se linux ni rušio već GUI koji je na njega dodat, stoga


Svaki iskusniji korisnik će znati koje parametre treba podestiti da bi se izbegli problemi koje imaš, a zamisli samo koliko je "jednostavno" napraviti sistem koji se podiže sa CD-a i prilikom butovanja treba da se prilagodi mašini na kojoj se nalazi.
Ma nece da mi radi ni instalacija, ne zeza samo live. Kad sam uspeo prvi put da podignem live, tad sam uradio instalaciju, ali ni instalaciju nece da podigne kako treba, isti simptomi... Ajde sad iskusni dajte parametre i gde da ih kucam i sta da im radim? Pravi GUI problem, jeste to je jasno, ali sto svaki GUI pravi problem, i Gnome i KDE? Koji onda da stavim kad ni jedan od tih nece da radi?
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 13:33   #63
Dare01
Veteran
 
Član od: 18.6.2010.
Lokacija: Sremska Mitrovica, Srbija
Poruke: 522
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 121 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.04 Final

E fleš zna da pravi problem. Kod mene mogu da probam neki distro live sa fleša, ali instalacija zna da zeza, da se prekine. Zato fleš ne koristim za instalaciju, već lepo narežem na DVD i nema tih problema. Šta da ti kažem, ubaci CD/DVD drive pa probaj.
Dare01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 18:06   #64
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.04 Final

Aman ljudi probao sam i sa CD-om isto je, nije do toga, rekao bih da jeste...
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 20:15   #65
Zemunelo
Član
 
Član od: 11.4.2008.
Poruke: 479
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 86 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.04 Final

Probaj ponovo da uradiš butabilan fleš za svaki slučaj.
Šta si koristio?
Unetbootin je odlican ako stavljaš linux.
http://unetbootin.sourceforge.net/

Ako i jesi koristio njega ipak uradi fleš ponovo za svaki slučaj...
Zemunelo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 20:16   #66
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.04 Final

ali što se isto to javlja i kad pokrenem sa diska? koristio sam onaj program što je preporučen na ubuntu sajtu...
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2011, 14:55   #67
Danilo023
Član
 
Član od: 21.11.2010.
Poruke: 326
Zahvalnice: 214
Zahvaljeno 27 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.04 Final

Od kada sam prešao na ovu novu verziju na laptopu, imam problem što se backlight sam nasumično uključuje i isključuje, s tim da je češće isključen, pa imam problema da duže gledam u komp...ima li neko ideju kako ovo da ispravim?
Danilo023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2011, 15:00   #68
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.04 Final

Citat:
toxic kaže: Pregled poruke
Pa i bio je problem s drajverima, ubagovao je nesto oko aktivacije pa se vuko ko baba. Posle par aktivacija (173 - Current) je proradio sam od sebe. Izbacivao mi je u pocetku i neke greske, ali ni toga nema vise. Sad radi odlicno.
Evo ja imam problem sa tromošću KDE- a. Ti si ovde napisa da je nešto bilo ubagovano oko aktivacije drajvera... Meni su drajveri uredno aktivirani, ali je i dalje tromo sve... Secka mi dok skrolujem internet stranicu, dok selektujem tekst... Prilično je :S
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2011, 15:07   #69
Dare01
Veteran
 
Član od: 18.6.2010.
Lokacija: Sremska Mitrovica, Srbija
Poruke: 522
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 121 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.04 Final

@ed_hunter
Probaj bez tih vlasničkih drajvera, tj. deaktiviraj ih, pa uporedi.
Dare01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2011, 15:10   #70
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.04 Final

Jao nemo mi staješ na muku, nije hteo da digne sistem bez tih drajvera, stalno mi je restartovao komp dok ih ručno iz terminala nisam instalirao.... Tako da sad ne smem da ih ugasim, nego daj da vidimo dal ima neka fora da se optimizuju podešavanja malo... Počinje polako da me nervira sve ovo... Msm secka mi kad skrolujem stranu u rekonq ili selektujem tekst :S
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2011, 15:18   #71
toxic
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.6.2008.
Lokacija: Bananaland
Poruke: 4.295
Zahvalnice: 618
Zahvaljeno 875 puta na 758 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.04 Final

Do grafickih drajvera je najverovatnije. Aktiviraj Current drajvere, eventualno, pretrazi net za tvoju kartu na (K)Ubuntu 11.04 i sa kojim drajverima radi kako treba.
toxic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2011, 20:19   #72
Markob
Član
 
Član od: 31.10.2010.
Poruke: 52
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.04 Final

imam problem , prilikom dizanja ubuntu 11.4 32bitnog instaliranog iz windowsa izbaci mi uvek ovu gresku i posle toga nekada udje u sistem a nekada ne

sps100 tco timer : milo address 0xfec0 already in use

da li znate do cega moze da bude problem, i da li mi preporucujete neku predhodnu verziju ubunta da probam ukoliko ova 11.4 ima bagova

ps totalni sam pocetnik

nemojte da se ljutite, stvarno sam imao entuzijazma da predjem na linux, al ja sto vise googlam to sve vise vidim da ljudi imaju vise problema sa linuxom nego sa windowsom... i to mislim na bagove, kaze mi brat nemoj mint da instaliras ne radi kablovski internet na njemu...

Poslednja ispravka: Markob (19.5.2011 u 12:35)
Markob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2011, 14:25   #73
drzare
Član
 
Član od: 4.3.2010.
Lokacija: Београд
Poruke: 420
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 75 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.04 Final

Citat:
Markob kaže: Pregled poruke
imam problem , prilikom dizanja ubuntu 11.4 32bitnog instaliranog iz windowsa izbaci mi uvek ovu gresku i posle toga nekada udje u sistem a nekada ne

sps100 tco timer : milo address 0xfec0 already in use

da li znate do cega moze da bude problem, i da li mi preporucujete neku predhodnu verziju ubunta da probam ukoliko ova 11.4 ima bagova

ps totalni sam pocetnik

nemojte da se ljutite, stvarno sam imao entuzijazma da predjem na linux, al ja sto vise googlam to sve vise vidim da ljudi imaju vise problema sa linuxom nego sa windowsom... i to mislim na bagove, kaze mi brat nemoj mint da instaliras ne radi kablovski internet na njemu...
Скини VirtualBox и преко њега се упознај са инсталацијом система и раду у истом.
Потом направи једну партицију од 40-50 ГБ (мада боље две од 20 и 40 ГБ ) па уживај.

Некако ако се већ играш са испробавањем другог оперативног система онда је боље то радитити преко витуелне машине или директно инсталирањем на хард диск.
drzare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2011, 17:13   #74
maxx10
Član
 
Član od: 9.2.2006.
Lokacija: prijepolje
Poruke: 453
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 72 puta na 57 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.04 Final

Citat:
Markob kaže: Pregled poruke
imam problem , prilikom dizanja ubuntu 11.4 32bitnog instaliranog iz windowsa izbaci mi uvek ovu gresku i posle toga nekada udje u sistem a nekada ne

sps100 tco timer : milo address 0xfec0 already in use

da li znate do cega moze da bude problem, i da li mi preporucujete neku predhodnu verziju ubunta da probam ukoliko ova 11.4 ima bagova

ps totalni sam pocetnik

nemojte da se ljutite, stvarno sam imao entuzijazma da predjem na linux, al ja sto vise googlam to sve vise vidim da ljudi imaju vise problema sa linuxom nego sa windowsom... i to mislim na bagove, kaze mi brat nemoj mint da instaliras ne radi kablovski internet na njemu...
Iskreno prvi put vidim taj error, slažem se da bi trebalo možda da instaliraš ubuntu na nekoj maloj posebnoj particiji, što se tiče "više problema sa linuxom", postoje određeni problemi sa nekim vrstama hardvera ali što se tiče samog sistema ubuntu i mint su OTB stabilni i čak po meni spremniji na rad nego windows.

Naravno, ogromna većina ljudi koristi windoze pa samim tim je i lakše rešiti neki problem na njemu ako ti se pola komšiluka već susrelo sa time pa nisi ni obratio pažnju koliko si tih "malih problemčića" rešavao i na svom windows sistemu.

Niko te neće terati da koristiš linux ako ti ne odgovara, ali ako odustaješ zato što neko na internetu ima probleme sa linuxom (čisto sumnjam da linux sa 2% tržišta ima više pritužbi nego windows) onda ne vredi ići dalje. Da sam na tvom mestu makar bih probao pa onda odlučio šta mi više odgovara, kao što i jesam u jednom trenutku. Windows koristim samo zato što još ne mogu da se odvojim od nekih igara koje igram polu-profesionalno (DotA prokleta ), ali to je manje od 5% vremena koje provodim za računarom.

Nisam znao da mint ima problema sa kablovskim internetom, ne bi trebalo da je tako ali pošto ga nikad nisam koristio ne smem tvrditi, ali sve što ide u ethernet port radi automatski u ubuntuu pa bi trebalo i u mintu, nadam se da će se javiti neki mint korisnik sa kablovskim netom i objasniti situaciju. Za sve ostale probleme na koje naiđeš slobodno pitaj ovde su ljudi uvek spremni da podele rešenje ako ga znaju.

Pozdrav i srećno sa linuxom ako se ipak odlučiš da ne odustaneš
maxx10 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku maxx10 na korisnoj poruci:
Markob (22.5.2011)
Stara 22.5.2011, 21:36   #75
Markob
Član
 
Član od: 31.10.2010.
Poruke: 52
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.04 Final

hvala ti na odgovoru, pokusacu jos jednom da instaliram preko wubia, pa cu videti sta se desava, ja mislim da je problem neki oko vremena jer sam primetio i da mi se vreme u windowsu promeni kada udjem u ubuntu,
10.4 mi je fino radio danas, ali sam se zestoko razocarao sa skajpom na sta lici na ubutnu, nadam se da ce to popraviti, kao da je pokvaren tako se osecam kad ga koristim, imam jos hiljade pitanja iako sam procitao razne forume, planirao sam da instaliram potpuno ubuntu pa da probam da sam ucim sve ali ne mogu preko ove greske plasim se da mi se ne pojavljuje i posle ciste instalacije, dok ne saznam sta je...
Markob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.5.2011, 21:57   #76
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.04 Final

Kao sto ti rekose, ili instaliraj preko virtualbox-a ili uradi klasicnu instalaciju, nemoj preko wubi-ja, onda si najsigurniji da ce sve raditi kao sto je i predvidjeno. Sta fali skype-u na linuxu? Ja ga nisam koristio dok sam bio na winu, ali ovde imam sve od opcija sto mi je potrebno.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2011, 0:31   #77
Markob
Član
 
Član od: 31.10.2010.
Poruke: 52
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.04 Final

posto sutra planirma da odradim instalaciju dual boot, sve sam u teoriji shvatio , samo me znaima koju verziju mi vi preporucujute, ja sam mislio ovu najnoviju 11.4 ali na vise mesta sam procitao da ima bagova i da je bolje 10.4 , molim vas ako mozete da mi date savet
Markob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2011, 1:16   #78
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.04 Final

Mozes staviti poslednji verziju, uradice ti ona update sistema sa neta u toku instalacije, tako da ce ti bagovi koji su postojali odmah po izlasku nove verzije biti otklonjeni. Plus imas 2 razlicita graficka okruzenja da biras prilikom logovanja - prilika da se igras.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku blast beat na korisnoj poruci:
Markob (23.5.2011)
Stara 23.5.2011, 1:18   #79
Ernesto
Član
 
Član od: 4.11.2006.
Lokacija: Donji Srem
Poruke: 73
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 13 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.04 Final

Da li se i vama desava cesto gubljenje konekcije?Nikako ne mogu da se konektujem na ruter da vidim da li je do signala ili sistema ali do prelaska na ubuntu internet je radio ok...
Ernesto je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2011, 11:29   #80
Markob
Član
 
Član od: 31.10.2010.
Poruke: 52
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 12 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.04 Final

Citat:
Ernesto kaže: Pregled poruke
Da li se i vama desava cesto gubljenje konekcije?Nikako ne mogu da se konektujem na ruter da vidim da li je do signala ili sistema ali do prelaska na ubuntu internet je radio ok...
meni se preko wubija desilo gubljenje konekcije bez razlozno , kada sam restartovao komp vratila se konekcija
Markob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ubuntu 11.04 Beta je tu... Fickey Slobodni softver 0 2.4.2011 20:49
Ubuntu 9.10 review [od strane Windows korisnika] Djordje Turjacanin Slobodni softver 12 14.1.2010 15:56
Announcing Ubuntu 10.04 LTS: The Lucid Lynx DobroslaV Slobodni softver 8 29.9.2009 16:33
Mount CD DVD images - Ubuntu laikexpert Slobodni softver 7 17.4.2009 0:54
Ubuntu vodič za preživljavanje (posle instalacije) laikexpert Slobodni softver 0 26.12.2008 11:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com