Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Slobodni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Slobodni softver Teme o softveru otvorenog koda (programi i operativni sistemi), projektima, zajednici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.2.2011, 0:27   #121
drzare
Član
 
Član od: 4.3.2010.
Lokacija: Београд
Poruke: 420
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 75 puta na 69 poruka
Određen forumom Re: Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja!

Провери како си означио партиције?
Иначе у току инсталације не би ти било згорег да неку од осталих партиција означиш са /home просто да си олакшаш рад у наредном периоду
drzare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 0:31   #122
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja!

Citat:
drzare kaže: Pregled poruke
Иначе у току инсталације не би ти било згорег да неку од осталих партиција означиш са /home просто да си олакшаш рад у наредном периоду
Nemoj mu sad komplikovati, nek instalira sve na jednoj, posle ce se uciti.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 0:32   #123
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja!

Prethodna tema je zaključana jer se pretvorila u podršku za XP, a koliko vidim ova ima tendenciju da po n-ti put prežvaće pitanje instalacije... nemacx, jel ti misliš na svakom koraku instalacije postaviti pitanje i prateću sliku? Lepo sam ti sugerisao da potražiš neko od bezbroj online uputstava, upoznaš se malo sa materijom i da postaviš pitanje ako nešto nije jasno...
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 0:37   #124
nemacx
Član
 
Član od: 30.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 372
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 33 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nemacx
Određen forumom Re: Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja!

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
Nemoj mu sad komplikovati, nek instalira sve na jednoj, posle ce se uciti.
ucim

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
Prethodna tema je zaključana jer se pretvorila u podršku za XP, a koliko vidim ova ima tendenciju da po n-ti put prežvaće pitanje instalacije... nemacx, jel ti misliš na svakom koraku instalacije postaviti pitanje i prateću sliku? Lepo sam ti sugerisao da potražiš neko od bezbroj online uputstava, upoznaš se malo sa materijom i da postaviš pitanje ako nešto nije jasno...
Konkretno nije mi bilo jasno zasto sam dobijao upozorenje da particija nece biti iskoristena, i samo na ovom forumu sam dobio odgovor, dok cak ni na ubuntu forumu ne umeju da mi odgovore.

Izvinjavam se ako vama smetam, ali je tema (bar koliko ja vidim)

Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja!

tako da sam mislio da i ja postavim par pitanja, buduci da imam koga da pitam, ali vidim da vas smaram, tako da prijatno.

Sve u svemu, necu vise da smetam vasem ogromnom znanju mojim neznanjem

nemacx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 0:53   #125
Zoran_KS
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 2.915
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 274 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja!

Ma GoranSTX je verovatno mislio da na gomilu mesta imas objasnjenu instalaciju,evo konkretno na zvanicnom sajtu OVDE sve lepo pise.
A kad ga instaliras,onda se ovde raspitujes dalje.
Zoran_KS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 9:49   #126
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja!

@nemacx
Slobodno ti postavljaj pitanja, ali imaj obzira da je na većinu njih već dat odgovor, samo se treba angažovati na pronalaženju. Ako neko treba da se ljuti i vređa to su korisnici ovog foruma koji po nekoliko puta ponavljaju trivijalne detalje objašnjene na prvih par strana zvaničnog uputstva za instalaciju.
Kao da je sramota čitati uputstvo... Lično sam posle nekoliko godina bavljenja linuxom odštampao i pratio red po red uputstvo za instalaciju Archlinux-a, a i dan danas kada nešto zapne ide se prvo na google, arch wiki, pa arch forum ("search", ne "new topic").
Tebi instalacija lepo kaže "No mount point assigned for partition" što je isto kao da si u windowsu nekoj od particija uklonio slovnu oznaku - normalno da ne možeš da je koristiš... A šta kaže uputstvo za particionisanje?
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 13:11   #127
nemacx
Član
 
Član od: 30.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 372
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 33 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nemacx
Određen forumom Re: Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja!

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
@nemacx
Slobodno ti postavljaj pitanja, ali imaj obzira da je na većinu njih već dat odgovor, samo se treba angažovati na pronalaženju. Ako neko treba da se ljuti i vređa to su korisnici ovog foruma koji po nekoliko puta ponavljaju trivijalne detalje objašnjene na prvih par strana zvaničnog uputstva za instalaciju.
Kao da je sramota čitati uputstvo... Lično sam posle nekoliko godina bavljenja linuxom odštampao i pratio red po red uputstvo za instalaciju Archlinux-a, a i dan danas kada nešto zapne ide se prvo na google, arch wiki, pa arch forum ("search", ne "new topic").
Tebi instalacija lepo kaže "No mount point assigned for partition" što je isto kao da si u windowsu nekoj od particija uklonio slovnu oznaku - normalno da ne možeš da je koristiš... A šta kaže uputstvo za particionisanje?
Znam da si tata mata oko Linuxa, i svacije znanje usvajam i postujem kada nemam svoga znanja, ja razumem engleski (fala bogu bar to i nemacki tecno znam), razumem sta znaci "No mount point assigned for partition", moje je pitanje bilo sta staviti tu ? Sto cak ni na ubuntuovom forumu nisam nasao, pitao sam ovde, moju situaciju konkretno, da zadrzim particije, prebacim im format, dodelim permissions, tek sam sad posle sat-dva cackanja provalio kako da odradim.

Volim da cackam, takav sam, ali ipak pazim oko nekih stvari, a ono osnovno, instalaciju (na nacin koji je meni bio potreban), postavio sam ovde, razumem da sam bio dosadan sa postingom, zato sam se i prebacio na privatne poruke.

Ovde cu da postavim ako mi je nesto nejasno nadalje u koriscenju Ubuntua, dosta sam sad skontao, uspeo sam sam da provalim kako da se dodele dozvole mountovanim particijama (u mom slucaju particije D i E), i spreman sam malo dalje da idem u ucenju ovog.

Ne, nisam se naljutio niti durio, vec nisam zeleo da pravim problem. U svakom slucaju nismo deca da se durimo za gluposti

nemacx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2011, 14:44   #128
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja!

Malo ste se razišli. Druže, tačno je da si, kako ti kažeš, samo ovde dobio odgovor na to pitanje, ali da si pratio uputstvo tog problema pa i pitanja ne bi bilo.

Nemoj misliti da ti iko želi išta loše, naprotiv. Čak je i originalni kreator ove teme dobio slične odgovore kao i ti - sve to negde već piše, bar za Ubuntu ima milion tema, sajtova i foruma.

Posle se nije javljao, naučio je da čita ono što je napisano, a ne da gubi vreme čekajući na odgovor.
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2011, 1:13   #129
barjaktar
Član
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: BL
Poruke: 123
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja!

Moje pitanje od prije desetak postova nema na milion sajtova niti u dokumentaciji, pa bih samo skrenuo paznju na njega jos jednom u nadi da necu morati da otvaram novu temu.

Hvala.
barjaktar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2011, 20:31   #130
Dare01
Veteran
 
Član od: 18.6.2010.
Lokacija: Sremska Mitrovica, Srbija
Poruke: 522
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 121 puta na 106 poruka
Određen forumom Re: Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja!

@ nemacx

Lepo ti poruka ta kaže da nisi stavio mount point, a treba si staviti "/" - naravno bez navodnika na particiju na koju želiš instalirati Ubuntu. I to je sva mudrost bila. Takodje staviti ext4 file system i čekirati onaj kvadratić da formatira particiju.

Zaista, tema o instalaciji Ubunta ima ovde koliko hoćeš i stalno sve ponavljamo.
Dare01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2011, 20:42   #131
dušica
Član
 
Član od: 23.10.2010.
Lokacija: Bgd
Poruke: 31
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 21 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja!

Citat:
barjaktar kaže: Pregled poruke
Moje pitanje od prije desetak postova nema na milion sajtova niti u dokumentaciji, pa bih samo skrenuo paznju na njega jos jednom u nadi da necu morati da otvaram novu temu.

Hvala.
Probaj ovde.
dušica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dušica na korisnoj poruci:
barjaktar (17.2.2011)
Stara 11.2.2011, 1:17   #132
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja!

Zensko koje koristi linux?
To se ne srece bas svaki dan
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2011, 8:50   #133
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja!

Pozz svima, imao sam neko vreme dualboot(ubuntu/win xp) pa sam kupio novu graficku kartu(ati nazalost) i onda sam stavio samo win xp. Interesuje me kakvo je stanje sa drajverima za ati? Stavio sam da se skida ubuntu 10.10 i planiram da izbrisem windows totalno jer mi je vise dojadilo da cesto radim reinstall zbog usporavanja sistema. Da li je los izbor da koristim ubuntu ako imam ati hd 4650?
Marezz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2011, 9:51   #134
Zoran_KS
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Krusevac
Poruke: 2.915
Zahvalnice: 302
Zahvaljeno 274 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja!

Ja koristim dual boot W7/Ubuntu,kartica je 4870 i nisam primetio nikakvih problema sa drajverima.
Sve radi odlicno.
Zoran_KS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zoran_KS na korisnoj poruci:
Marezz (12.2.2011)
Stara 11.2.2011, 12:19   #135
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja!

Citat:
Whisper_in_The_Dark kaže: Pregled poruke
Pozz svima, imao sam neko vreme dualboot(ubuntu/win xp) pa sam kupio novu graficku kartu(ati nazalost) i onda sam stavio samo win xp. Interesuje me kakvo je stanje sa drajverima za ati? Stavio sam da se skida ubuntu 10.10 i planiram da izbrisem windows totalno jer mi je vise dojadilo da cesto radim reinstall zbog usporavanja sistema. Da li je los izbor da koristim ubuntu ako imam ati hd 4650?
Sto nazalost? Rade bre ATI kartice sasvim ok
Jedino treba da se brines ako koristis laptop i slobodne drajvere, jer power managment nije (jos uvek) odradjen za njih kako valja
Treba samo da instaliras zvanicne Catalyst drajvere
Nemas brige oko ovoga, kada instaliras Ubuntu on ce ti sam ponuditi da sa neta svuce drajver
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Covenant na korisnoj poruci:
Marezz (12.2.2011)
Stara 11.2.2011, 12:50   #136
dušica
Član
 
Član od: 23.10.2010.
Lokacija: Bgd
Poruke: 31
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 21 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja!

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
Zensko koje koristi linux?
To se ne srece bas svaki dan
Ne, ja koristim Google.

(Inace, koristim Ubuntu, al' ne znam koliko se to racuna , cula sam komentare u fazonu:"Tja, pa to ti je (glup os) k'o Windows. Sada ga svi koriste...")
dušica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2011, 10:49   #137
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.723
Zahvalnice: 4.563
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja!

Citat:
Neky kaže: Pregled poruke
Malo ste se razišli. Druže, tačno je da si, kako ti kažeš, samo ovde dobio odgovor na to pitanje, ali da si pratio uputstvo tog problema pa i pitanja ne bi bilo.

Nemoj misliti da ti iko želi išta loše, naprotiv. Čak je i originalni kreator ove teme dobio slične odgovore kao i ti - sve to negde već piše, bar za Ubuntu ima milion tema, sajtova i foruma.

Posle se nije javljao, naučio je da čita ono što je napisano, a ne da gubi vreme čekajući na odgovor.
Zato što su odgovori škrti, zato se i ne javljam. Jesam neke stvari sam naučio iz glave jer nisam baš toliko glup, ali neke stvari ne idu nikako. Iako sam podesio power managment onako kako je blast beat kroz slike dao ipak se se sve isključuje i pored toga. Nekad se isključi, nekad ne, da li su gremlini u pitanju?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2011, 11:23   #138
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja!

Skinuo sam Ubuntu 10.10 ali imam problem sa rezacem, stalno izbacuje neku gresku... Verovanto jer je dosta star pa je zreo za otpad :S Par pitanja, imam Ubuntu 10.04 LTS na CD-u, da li je bolje da njega instaliram pa da ga upgrade na 10.10 ili je bolje da se ostavi tako kako jeste? Koja je razlika izmedju 10.04 i 10.10? Jos uvek sam u zabuni na koji nacin da instaliram drajvere za ati graficku, preko System>Administration>Hardware Drivers ili da skinem sa zvanicnog sajta?
Marezz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2011, 11:52   #139
blast beat
V.I.P. GNU/Linux
 
Član od: 7.6.2009.
Lokacija: Novi Sad, Vojvodina OS: Arch Linux
Poruke: 2.508
Zahvalnice: 250
Zahvaljeno 649 puta na 499 poruka
Određen forumom Re: Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja!

Instaliraj preko opcije Hardware Drivers, to ti je jedan klik. Uglavnom ljudi preporucuju cistu instalaciju nove verzije. Mislim da i nemas neke velike razlike, tako da ako si zadovoljan mozes ostaviti i 10.04.
blast beat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku blast beat na korisnoj poruci:
Marezz (13.2.2011)
Stara 13.2.2011, 16:00   #140
nemacx
Član
 
Član od: 30.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 372
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 33 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nemacx
Određen forumom Re: Novi korisnik Ubuntu 10.10, nekoliko pitanja!

Citat:
Dare01 kaže: Pregled poruke
@ nemacx

Lepo ti poruka ta kaže da nisi stavio mount point, a treba si staviti "/" - naravno bez navodnika na particiju na koju želiš instalirati Ubuntu. I to je sva mudrost bila. Takodje staviti ext4 file system i čekirati onaj kvadratić da formatira particiju.

Zaista, tema o instalaciji Ubunta ima ovde koliko hoćeš i stalno sve ponavljamo.
I buduci da ja sve stalno i stalno ponavljam, to je i odradjeno, medjutim dve particije su ostale bez mount pointa, i ne bi bile koristene u linuxu prema tvom razmisljanju. Bio mi je potreban neko sa malo vremena i zivaca (buduci da ih ovde retko ko ima) da mi kaze da se "/" stavlja jedino za sistemsku particiju, i /media za ostale particije koje zelim da koristim.

Razlika izmedju 10.04 i 10.10 je mizerna, buduci da sam probao oba, to je samo pitanje detalja

Inace stvarno prava retkost da zensko koristi Linux svaka cast !
nemacx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pesma/e koja vas najviše dirne? Wolverine Opšta kultura 1131 5.9.2019 15:13
Novi adsl modem - pitanja ? Hold Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 25.6.2010 23:09
Ubuntu 9.10 review [od strane Windows korisnika] Djordje Turjacanin Slobodni softver 12 14.1.2010 15:56
Announcing Ubuntu 10.04 LTS: The Lucid Lynx DobroslaV Slobodni softver 8 29.9.2009 16:33
Nekoliko pitanja i problema (zvuci kao i/o port :) ) mijatovic_86 Šta da kupim? 5 25.1.2006 22:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:53.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com