Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.6.2018, 11:55   #1
Chodo'o
Član
 
Avatar korisnika Chodo'o
 
Član od: 4.12.2009.
Poruke: 154
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 74 puta na 13 poruka
Određen forumom 6/2018 "Bezuba drskost bezrepih goveda"

Ako imate mišljenje na temu aktuelne kolumne molimo vas da ga podelite sa ostalim forumašima u ovoj temi.

Citat:
Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.
Chodo'o je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Chodo'o na korisnoj poruci:
pedjosav (1.6.2018)
Stara 1.6.2018, 14:33   #2
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.469
Zahvalnice: 1.095
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: 6/2018 "Bezuba drskost bezrepih goveda"

Prva rečenica je dovoljna da kažem: "Bravo !"
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2018, 19:57   #3
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: 6/2018 "Bezuba drskost bezrepih goveda"

Kao poklonik lika & dela, ovaj i tekst iz prethodnog broja su mi bili baš bljak.
U prethodnom broju izjava tipa komuniste treba pobiti, dok u ovom pljuje po ljudima koji se protestom bore za sebe. Dok u Francuskoj, ako je verovati vestima, kad jedni protestuju, ostali izađu i pridruže se - kod nas je opšta pljuvačina. Prosvetari kad se bune - "ne rade ništa, imaju raspust, bla bla". Taksisti kad se bune - "stoka, kako se usuđuju blokirati grad". Mene više čudi (u stvari, ne čudi me više) što svi ne blokiraju sve gradove, već decenijama u nazad - kad vide kako se i šta radi.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Relja na korisnoj poruci:
filpan (2.6.2018)
Stara 1.6.2018, 20:23   #4
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: 6/2018 "Bezuba drskost bezrepih goveda"

Trebalo bi da se bore za sebe tako što će da promene način poslovanja, a ne da blokiraju grad po sistemu država d'uradi nešto. Bez obzira koja je vlast aktuelna, gradu bi trebalo da u cilju bude da građanima obezbedi što kvalitetniji i što povoljniji taksi prevoz, a ne da izigrava socijalnu ustanovu za nekoga ko neće ili ne može da prati konkurenciju. Kad je Ford počeo da masovno proizvodi Model T, da li je američka država po nalogu odgajivača konja trebala da nasilno zaustavi proizvodnju? Ili da štrajkuju poštari kad se omasovila upotreba e-maila?

South Park - They Took Our Jobs!!!
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
C64freak (6.6.2018), goranmax (4.6.2018)
Stara 1.6.2018, 21:46   #5
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: 6/2018 "Bezuba drskost bezrepih goveda"

Da, čuveno slobodno tržište. Jasno ti je to da takvo tržište, ako ga država ne kontroliše, vodi tome da u roku od 10ak godina svi rade za siću, za nekoliko velikih?


Taj Car-Go poslovni model mi deluje upravo tako. Napraviš uslugu, postaviš cene takve da ubiješ svu konkurenciju. Biće ljudi koji ne misle glavom, ili su u problemu (često i jedno i drugo) koji neće računati da im se taj posao ne isplati (zbog amortizacije kola o kojoj mnogi ne misle, na primer, zdravstveno, socijalno, bolovanje...), uvek će ih biti dovoljno da ti možeš da posluješ i živiš lepo od tog procenta. Građani će se jeftino voziti. I sve super. Samo je nezgodno kad Car-Go dođe u tvoju branšu od koje ti živiš i hraniš porodicu.



Toga nema tamo gde država "veštački" brani. Što ne bismo imali i Car-Go lekare, advokate, policajce? "Ako nećeš da radiš za siću, ima ko hoće!"
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2018, 22:05   #6
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.358
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: 6/2018 "Bezuba drskost bezrepih goveda"

Za advokate da, ionako su isti šljam koji ničemu ne služi, zdravstvo i policija moraju da ostanu pod regulativom države.

Nije lepo ostati bez posla nikako, ali to su principi tržišne ekonomije, ne sme država u svakom segmentu da interveniše. Uostalom, nisu taksisti svete krave pa sad njih mora država da čuva, ko je čuvao male prodavnice računarske opreme kad su se WinWin i Gigatron širili?
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
C64freak (6.6.2018), filpan (6.6.2018), player1 (2.6.2018)
Stara 1.6.2018, 22:17   #7
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom 6/2018 "Bezuba drskost bezrepih goveda"

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Za advokate da, ionako su isti šljam koji ničemu ne služi, zdravstvo i policija moraju da ostanu pod regulativom države.



Nije lepo ostati bez posla nikako, ali to su principi tržišne ekonomije, ne sme država u svakom segmentu da interveniše. Uostalom, nisu taksisti svete krave pa sad njih mora država da čuva, ko je čuvao male prodavnice računarske opreme kad su se WinWin i Gigatron širili?


Ljudi se bore za sebe i izborili su se - za sada.

Bunio se što ne može do zabavišta. Štrajkači koji ne blokiraju glavni grad nemaju šanse ni da budu u vestima, a kamoli dobiju to što žele - puste ih da u tišini pocrkaju od gladi.

Umesto solidarnosti, kod nas ide pljuvačina.


Poslato sa sokocala mobilnoga
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Relja na korisnoj poruci:
filpan (2.6.2018)
Stara 1.6.2018, 22:23   #8
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: 6/2018 "Bezuba drskost bezrepih goveda"

Da li će u sledećem broju da popljuje policijsku "paradu"?
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.6.2018, 16:07   #9
Anaxander
Veteran
 
Član od: 12.9.2007.
Lokacija: Highway to hell
Poruke: 660
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 118 puta na 72 poruka
Određen forumom Re: 6/2018 "Bezuba drskost bezrepih goveda"

Iako se slažem sa Qzmom, mislim da o ovakvim stvarima ne treba da piše. Nema nikakve veze sa igrama, ako već ne zna o čemu će, onda je bolje da se ta stranica iskoristi za nešto drugo a on neka piše kad ima inspiraciju.

Sećam se da mu je neko svojevremeno sugerisao da napravi blog. Mislim da je krajnje vreme za to. Ali ne na stranici Sveta kompjutera.
Anaxander je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Anaxander na korisnoj poruci:
C64freak (6.6.2018)
Stara 3.6.2018, 18:39   #10
zchira
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 197
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 55 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: 6/2018 "Bezuba drskost bezrepih goveda"

Mislim da se autor nije bas najbolje upoznao sa problematikom, već je iskoristio situaciju da piša po grupi ljudi koju prezire i da generalizuje.
Lično sam uvek imao pozitivno iskustvo sa BG taksistima, kao i sa niškim (gde i živim). Možda sam imao sreće, ali sam uvek imao korektnu i profesionalnu uslugu. Jedino su BG taksisti 3-4 puta skuplji nego niški, ali te cene reguliše grad.
Da se vratim na temu:
Koliki ja razumem glavni problem je što taksisti plaćaju gomilu dažbina državi (razni porezi, dozvole, osiguranja ...). Car:go koristi rupe u zakonu i zbog toga imaju mnogo manje troškove pa i niže cene. Taksisti traže iste uslove za sve.
Naravno sve ovo se odnosi na legalne taksiste. Za divljake je opet odgovoran grad koji ih ne suzbija.

Da se vratim i na tekst iz SK-a. Cenim autora, rado čitam kolumnu ali ovde osim generalizacije i mržnje prema svim ljudima koji se bave taksiranjem nema ničega.
zchira je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2018, 12:51   #11
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: 6/2018 "Bezuba drskost bezrepih goveda"

Citat:
Relja kaže: Pregled poruke
Toga nema tamo gde država "veštački" brani. Što ne bismo imali i Car-Go lekare, advokate, policajce? "Ako nećeš da radiš za siću, ima ko hoće!"
Ne treba drzava nikoga da brani, nego da obezbedi iste uslove za sve. Onda ce onaj ko je bolji u poslu zaradjivati vise, a gradjani imaju kvalitetnu uslugu. Evo primer iz Makedonije (koja je veci raspad od ove nase drzave po mnogo cemu), ali idem tamo povremeno pa sam video. Oni su pre par godina izjednacili drzavno i privatno zdravstvo. Ko ima zdravstveno osiguranje ide sa knjizicom u bilo koju privatnu ordinciju, ako su cene vece od onih koje pokriva fond (a ja nisam sreo takvu ordinaciju, mada ih verovatno ima) doplati se razlika. Rezultat, snimanje zeluca u BG kosta 4500 din, tamo je skoro duplo jeftinije (snimali me Simens digitalnim skenerom, znaci nije neki krs). Zavrsava se sve odmah, nema cekanja mesecima, a ni satima (vazi za sve, first come first served, nema onoga ko placa ide preko reda). Ja bih voleo da taj Car-Go dodje i da drzava prestane da stiti nesposobnjakovice koji su se preko veze uvalili na drzavne jasle (svaka cast dobrim lekarima kojih takodje nije malo, ali i oni ispastaju zbog ovih drugih).

Sto se tice teksta, malo me iznenadio recnik i ton kojim je pisan - na granici pristojnosti. I meni smeta kada mi blokadama ogranicavaju slobodu kretanja, ali mi mnogo vise smeta sto se u poslednje vreme u ovoj drzavi prostakluk i bezobrazluk promovisu, pa ne vise ni kao prihvacen, nego kao pozeljan model ponasanja. Licno nemam losa iskustva sa taksistima (ako izuzmemo prljav enterijer i unistene amortizere zbog kojih na neravninama ispada kamenje iz bubrega), ali ako mogu da se vozim jeftinije naravno da cu da se vozim tako. Tehnologija napreduje, ne jasemo konje vise (osim radi sporta), morace i oni da se prilagode.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2018, 11:21   #12
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: 6/2018 "Bezuba drskost bezrepih goveda"

Ne ide mi ubacivanje YT taga a suviše sam lenj da eksperimentišem, ali ovo mi je bilo zanimljivo na temu taksista i Car:Goa.

https://www.youtube.com/watch?v=_Kb1BWcWJFo
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
Remedy (5.6.2018)
Stara 5.6.2018, 13:47   #13
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: 6/2018 "Bezuba drskost bezrepih goveda"

Citat:
Remedy kaže: Pregled poruke
Ne treba drzava nikoga da brani, nego da obezbedi iste uslove za sve. Onda ce onaj ko je bolji u poslu zaradjivati vise, a gradjani imaju kvalitetnu uslugu. Evo primer iz Makedonije (koja je veci raspad od ove nase drzave po mnogo cemu), ali idem tamo povremeno pa sam video. Oni su pre par godina izjednacili drzavno i privatno zdravstvo. Ko ima zdravstveno osiguranje ide sa knjizicom u bilo koju privatnu ordinciju, ako su cene vece od onih koje pokriva fond (a ja nisam sreo takvu ordinaciju, mada ih verovatno ima) doplati se razlika. Rezultat, snimanje zeluca u BG kosta 4500 din, tamo je skoro duplo jeftinije (snimali me Simens digitalnim skenerom, znaci nije neki krs). Zavrsava se sve odmah, nema cekanja mesecima, a ni satima (vazi za sve, first come first served, nema onoga ko placa ide preko reda). Ja bih voleo da taj Car-Go dodje i da drzava prestane da stiti nesposobnjakovice koji su se preko veze uvalili na drzavne jasle (svaka cast dobrim lekarima kojih takodje nije malo, ali i oni ispastaju zbog ovih drugih).

Sto se tice teksta, malo me iznenadio recnik i ton kojim je pisan - na granici pristojnosti. I meni smeta kada mi blokadama ogranicavaju slobodu kretanja, ali mi mnogo vise smeta sto se u poslednje vreme u ovoj drzavi prostakluk i bezobrazluk promovisu, pa ne vise ni kao prihvacen, nego kao pozeljan model ponasanja. Licno nemam losa iskustva sa taksistima (ako izuzmemo prljav enterijer i unistene amortizere zbog kojih na neravninama ispada kamenje iz bubrega), ali ako mogu da se vozim jeftinije naravno da cu da se vozim tako. Tehnologija napreduje, ne jasemo konje vise (osim radi sporta), morace i oni da se prilagode.

Čuveni "isti uslovi za sve". Samo nisu isti. Neko je puno pametniji, neko ima puno više kapitala - na kraju završi time da jedan proguta celo tržište i da ostali rade za njega uz bednu platu (i, često, opet visoke cene) - jer čim izbiješ malo napred, u puno si boljoj poziciji da nastaviš napredak i teško da će te iko sustići.


Čak i USA kontroliše takve stvari i ni jedno tržište u razvijenim zemljama nije zaista slobodno. Uz to, sistem ipak svugde štiti bogate, na prvom mestu, držeći ostale u pokornosti.


Ipak, hteli-ne hteli, verujem da ćemo, barem u sr-bi-ji uskoro iskusiti sve čari slobodne "fer" tržišne utakmice - uz ogromnu nesigurnost radnih mesta - no country for old men, što bi rekli Ameri. Samo najjači i najsposobniji. Naravno, neće biti u potpunosti slobodno i fer - država će najverovatnije i dalje sprečavati da onaj ko je najjači, ili najpreciznije puca, otima sve od slabih i "nesposobnih" - ali, eto, nema nigde baš potpune slobode.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2018, 17:51   #14
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: 6/2018 "Bezuba drskost bezrepih goveda"

Citat:
Relja kaže: Pregled poruke
Čuveni "isti uslovi za sve". Samo nisu isti. Neko je puno pametniji, neko ima puno više kapitala - na kraju završi time da jedan proguta celo tržište i da ostali rade za njega uz bednu platu (i, često, opet visoke cene) - jer čim izbiješ malo napred, u puno si boljoj poziciji da nastaviš napredak i teško da će te iko sustići.


Čak i USA kontroliše takve stvari i ni jedno tržište u razvijenim zemljama nije zaista slobodno. Uz to, sistem ipak svugde štiti bogate, na prvom mestu, držeći ostale u pokornosti.
Prvo, to sto opisujes je monopol, u normalnim zemljama se primenjuju antimonopolski zakoni da bi se sprecile takve stvari (i oni su sastavni deo tih istih uslova). Drugo, necemo valjda da diskriminisemo ljude koji su sposobniji, priroda ili bog (zavisi da li si evolucionista ili kreacionista) su uredili da ne budemo svi isti. Neko je pametniji, neko je fizicki snazniji, neko moze i hoce da radi npr 12 sati denvno, neko moze ali nece jer zeli da provodi vreme sa porodicom ili gleda fudbal, itd... Malo karikiram, ali tom logikom je trebalo zabraniti automobile da kocijasi ne ostanu bez posla.

A to da je sistem u svetu generalno truo i da stiti bogate, pa to mislim da je svakome jasno. Bogati vise i ne placaju porez, zato je i izmisljen VAT (ili ti PDV kod nas) - porez za sirotinju. Kupis hleb, mleko platis pdv. Kupis ferari ili mercedes od 100k evra, kupis ga preko offshore firme koju si otvorio za 3k i ne platis nista.
Remedy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2018, 18:07   #15
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: 6/2018 "Bezuba drskost bezrepih goveda"

Citat:
Remedy kaže: Pregled poruke
Prvo, to sto opisujes je monopol, u normalnim zemljama se primenjuju antimonopolski zakoni da bi se sprecile takve stvari (i oni su sastavni deo tih istih uslova). Drugo, necemo valjda da diskriminisemo ljude koji su sposobniji, priroda ili bog (zavisi da li si evolucionista ili kreacionista) su uredili da ne budemo svi isti. Neko je pametniji, neko je fizicki snazniji, neko moze i hoce da radi npr 12 sati denvno, neko moze ali nece jer zeli da provodi vreme sa porodicom ili gleda fudbal, itd... Malo karikiram, ali tom logikom je trebalo zabraniti automobile da kocijasi ne ostanu bez posla.

A to da je sistem u svetu generalno truo i da stiti bogate, pa to mislim da je svakome jasno. Bogati vise i ne placaju porez, zato je i izmisljen VAT (ili ti PDV kod nas) - porez za sirotinju. Kupis hleb, mleko platis pdv. Kupis ferari ili mercedes od 100k evra, kupis ga preko offshore firme koju si otvorio za 3k i ne platis nista.

Privatne automobile bi svakako bilo najracionalnije zabraniti - kad se izvagaju sve prednosti i mane.


Sistem u kojem živimo vrednuje jednu vrstu kvaliteta, a to nisu kvaliteti koji vode lepom i prijatnom društvu za život. To je problem i ja to ne bih podržavao, naprotiv.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2018, 23:46   #16
Akumu
Veteran
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 817
Zahvalnice: 285
Zahvaljeno 209 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: 6/2018 "Bezuba drskost bezrepih goveda"

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Za advokate da, ionako su isti šljam koji ničemu ne služi

Sram te bilo.
Akumu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2018, 0:17   #17
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: 6/2018 "Bezuba drskost bezrepih goveda"

Yandex taxi dosao u Srbiju.
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2018, 9:59   #18
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom 6/2018 "Bezuba drskost bezrepih goveda"

Svi pisete o drzavi koja kontrolise trziste, a niko da kaze da mi drzavu, realno nemamo. Kad ministarka gradjevine izvaljuke gluposti a nije svesna da ljudi u nienoj drzavi rade sve legalno o cemu pricati vise.
Pa divlji taksisti su u mom gradu bukvalno zatvorili gradski provoz, malo zbog nize cene, malo zbog nesposobnosti drzave da ih zabrani, malo zbog nesposobnosti direktora prevoza. Svi su znali a drzava cuti. Zato sto ne postoji. Isti je slucaj i ovde, umesto da se sastane neki pravni tim i objasni sta i kako, ona sve pusta niz vodu pa dokse neko ne pobuni cutimo. Na zalost sve tako funkcionise kod nas, pa su ljudi primorani da na ulici traze "pravdu". Cekajte septembar, videcete sta se sprema u prosveti...

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku maska na korisnoj poruci:
filpan (11.6.2018)
Stara 17.6.2018, 1:26   #19
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: 6/2018 "Bezuba drskost bezrepih goveda"

Kako ste dozvolili da se ovakva pljuvacina jedne grupe gradjana objavi u SKu?
Koja je poenta ovakvog teksta jednog uobrazenog morona u casopisu o kompjuterima?
Ne dozvolite sebi da se spustane na nivo Informera i slicnih.
U sledecem broju se lepo izvinite i ogradite od imbecila, a njega spakujte i posaljite Vucicevicu, lepo bi se slagali.
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2018, 8:53   #20
Relja
Član
 
Član od: 9.7.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 430
Zahvalnice: 325
Zahvaljeno 163 puta na 100 poruka
Određen forumom Re: 6/2018 "Bezuba drskost bezrepih goveda"

Citat:
Luka Filipovic kaže: Pregled poruke
Kako ste dozvolili da se ovakva pljuvacina jedne grupe gradjana objavi u SKu?
Koja je poenta ovakvog teksta jednog uobrazenog morona u casopisu o kompjuterima?
Ne dozvolite sebi da se spustane na nivo Informera i slicnih.
U sledecem broju se lepo izvinite i ogradite od imbecila, a njega spakujte i posaljite Vucicevicu, lepo bi se slagali.

Teške reči. Mislim da je OK kritikovati napisano, ali da se treba uzdržati od ovakvih epiteta upućenih autoru.



Kuzmanović je, barem meni, jedan od sinonima za SK, već decenijama. SK ne bi bio to što jeste (sa svim prednostima i manama) da nema i njega (opet sa svim prednostima i manama).


Uz to, pisanije mu je veoma daleko od laganja i lupanja nekih novina poput onih koje si implicitno pomenuo. Tako da - čak i ako se ne slažem sa onim što piše, mislim da treba dozvoliti da piše - dijalog i kritičko sučeljavanje mišljenja su dobar način da se preispitaju stavovi i napravi korak napred, barem u razmišljanju.
Relja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com