Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.3.2014, 23:44   #1
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Punilo za Epson inject stampace?

Posto planiram da kupim Epsonov inject stampac interesuje me da li je neko koristio neko drugo punilo a da nije originalno Epsonovo? Posto Epson ima svoje punilo. Kolko mu traje i da li to drugo punilo kvari glavu stampaca Epsona?

Unapred zahvalan
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 10:05   #2
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Punilo za Epson inject stampace?

Ako juris CIS stampace nema bolje za kolicinu naspram cene. Niko ne nudi za jednu boju 70ml. Pa vidi. Tu je magenta. yelow, cian i black. Ova zadnja obicno bude duplirana jer nudi boju koja je prilagodjena fotografijama i office stampi. Kertridzi se dopunjuju na nacin sipaj i vozi. Postoji rezervoar za boju koji i corava baba moze da dopuni. Pogledaj moju temu epson l550. Nema sta da povari glavu jer ti boju dopunjujes kad vidis da je doslo do donje crte. Nema nikakav softver koji brljavi poput canonovog ili HP. Jesu oni mozda kvalitetniji ali ja sam do sada izradio vrlo dobre fotografije, dvadesetak komada i brdo office i drugih dokumenata, a boja jedva da je 10ml osegla po kertridzu.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Isko (19.3.2014)
Stara 19.3.2014, 11:08   #3
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Punilo za Epson inject stampace?

Todos hvala na odgovoru.
Hteo bih da kupim Epson WF 7525 multifunkcionalni stampac i onda da mu gradim CISS. E sad da li ce to tako isto dobro biti kao kod fabrickog CISS-a? I da li kupujete originalnu dopunu ili sipate neku drugu?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 13:30   #4
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Punilo za Epson inject stampace?

I onosto me interesuje jeste kolko bih ja mogao da ostampam? Posto mi treba za firmicu. Stampam mnogo pa me interesuje kolko bi me kostalo originalno punilo od Epsona? I da li bih smio sipati u njega neko drugo punilo?

p.s. ili mozda da odaberem neki drugi stampac il laserski da uzmem?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 13:48   #5
SlobaNBG
Veteran
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: N.Be o grad
Poruke: 763
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 154 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Punilo za Epson inject stampace?

Ja sam vlasnik L355. Pratio sam cenu dopuna od kako sam uzeo ovaj stampac, tipa 600 pa evo sada najjeftinije 738din. http://emmi.rs/ketrid%20i-bo%20ica-d...roductId=28649
Sto se mene tice ovo je dosta povoljno sobzirom da boja dugo traje.
SlobaNBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku SlobaNBG na korisnoj poruci:
Isko (19.3.2014), todos (19.3.2014)
Stara 19.3.2014, 14:06   #6
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Određen forumom Re: Punilo za Epson inject stampace?

Hvala SlobaNBG

Znaci njegova punila su najpovoljnija jos dugo traju? Da li cijena 738din je samo jedna boja?

I jos jedno pitanje, procitao sam negde na internetu da Epsonovima stampacima glava traje 10 000 ostampanih papira. Kolko je to tacno? Ako je to tako onda meni se ne isplati kupovat Epson.

P.s. kolko ste Vi ostampali sa jednim punilom?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 14:29   #7
SlobaNBG
Veteran
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: N.Be o grad
Poruke: 763
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 154 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Punilo za Epson inject stampace?

Citat:
Isko kaže: Pregled poruke
Hvala SlobaNBG

Znaci njegova punila su najpovoljnija jos dugo traju? Da li cijena 738din je samo jedna boja?

I jos jedno pitanje, procitao sam negde na internetu da Epsonovima stampacima glava traje 10 000 ostampanih papira. Kolko je to tacno? Ako je to tako onda meni se ne isplati kupovat Epson.

P.s. kolko ste Vi ostampali sa jednim punilom?
Molim i drugi put.
Ovde mozes da vidis po boji koliko kosta svaka(ima cetri).
http://emmi.rs/konfigurator/proizvod...e=t664&x=0&y=0
Naravno mozda ima i povoljnije od ovoga. Ja sam na brzinu guglao.
A ovde sam ja uzeo stampac i mozes da biras koja ti odgovara garancija.
http://www.ewe.rs/artikal/PRI01390/E.../?category=242
Da budem iskren, nisam video koliko sam do sada odstampao stranica. Ali sigurno ne manje od 150-200.
SlobaNBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 14:51   #8
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Punilo za Epson inject stampace?

Ovde na forumu sigurno neces naci coveka koji je odstampao na CISS 10000+. Ali ti je jako bitna stavka da je originalna boja izuzetno povoljna i ako si video promotivni video u mojoj temi gde pretstavljam L550 koji kosta oko 39K gde pokazuju mehanicku izdrzljivost takvog stampaca bice ti sve jasno. A opet za tvoje ekstra potrebe sigurno je nedovoljan stampac ispod 50K. Pogledaj do 100K OKI, Canon ili HP. Mislim da je preterano ocekivati od stampaca za Office/Home da izdrzi tolika naprezanja.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 14:53   #9
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Punilo za Epson inject stampace?

Citat:
SlobaNBG kaže: Pregled poruke
Ali sigurno ne manje od 150-200.
Da, verovatno gde si trosio prosecno 5% boje po stranici. Ja sam odstampao mnogo vise ali prosek boje je sigurno iznad 10% po stranici.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 15:14   #10
SlobaNBG
Veteran
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: N.Be o grad
Poruke: 763
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 154 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Punilo za Epson inject stampace?

Paa... stampao sam dosta kolor strana, ful slike preko cele A4. Dosta manje LK i tako neke dokumente.
Sad i mene zanima gde moze da se vidi koliko je stranica odstampano???
SlobaNBG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 15:24   #11
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Punilo za Epson inject stampace?

Nista ti ne znace te cifre. Ako je full kvalitet fotografija ili standard office stranica, to ti je ko nebo i zemlja. Ja sam stampao cak sa minimalnim kvalitetom. Takvih stranica moze da bude na hiljade ali fotografija ako uspe u vrhunskom kvalitetu da odstampa 100 komada formata 15 x 10 ili 20 x 13 ( kako bese osnovna fotografija) onda je on pravi pobednik.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 16:45   #12
Isko
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Fortress in Transylvania
Poruke: 3.118
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 668 puta na 346 poruka
Question Re: Punilo za Epson inject stampace?

Kada kazete da nece izdrazati da ostampa preko 10 000 strana da li to mislite na boju ili na zivotni vijek stampaca?

A sto se tice boje na njihovom sajtu za ovaj stampac pise da koristi ovo punilo koje kosta skoro 2000 dinara. Pa me interesuje da li moram kupovati ovo koje je priblizni 2 000 dinara ili mogu kuiti ono punilo koje ste mi Vi preporucili?
Isko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 19:06   #13
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Punilo za Epson inject stampace?

Obicno za svaki stampac ti pise mesecni obim stampe. Sto je veci to je i stampac skuplji. Racuna se do 5% mastila po jednoj strani. To je proracun za obican kancelarijski dokument. U svakom slucaju nece da reklamiraju zasicene fotografije, jer to bi bila anti reklama za proizvod.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 19:14   #14
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Punilo za Epson inject stampace?

Obicno za svaki stampac ti pise mesecni obim stampe. Sto je veci to je i stampac skuplji. Racuna se do 5% mastila po jednoj strani. To je proracun za obican kancelarijski dokument. U svakom slucaju nece da reklamiraju zasicene fotografije, jer to bi bila anti reklama za proizvod.
Ovo na slici ti je za A3 format i to ti je 380 strana ili 760 A4. Ako pristedis izlazi i vise. Medjutim postoji i XXL koji moze da odstampa od 5000 pa i vise. Ovo ne mozes da punis kao za stampace L2xx, L3xx, L5xx...
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2014, 15:28   #15
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Punilo za Epson inject stampace?

@Isko

Nemogu ti reći kako se noviji Epsoni iz L Serije ponašaju sa kompatibilnim mastilima (ne originalnim epsonovim.) ali ti mogu reći za EPSON Stylus Photo R285 koji je uzeo moj brat. On ima naravno i CIS. Što se njega tiče, pre nego sam ga prodao burazeru, pre kupovine sam se konsultovao sa vlasnikom jednog od najboljih da ne kažem i najboljim servisom za šampače u nišu i on mi je rekao: Da je taj štampač on prodao jednoj niškoj štampariji koja troši verovao ili ne oko 6 Litara boje za taj štampač na nedeljnom nivou!!! I taj štampač radi već par godina bez greške, naravno redovan servis se podrazumeva.

Moj brat ga ima već oko godinu dana i on je kroz njega propustio oko 1.5 Litara boje za to vreme je štampač bio jednom na servisu da mu se umesto fabričke posudice za odpadnu boju izvuče crevo za odpadnu boju i ta boja ide sad direkt u eksternu posudu. Ta intervencija je koštala oko 1500 Dinara i to je sve što je moj brat imao na konto troškova servisa tog Epsona. On ga inače koristi za štampanje fotografija na foto papiru uglavnom.

Tako da ja preporučujem Epsona sa CIS-om, pojuri po oglasima ovaj model koji sam spomenuo može da se nađe za manje od 100 Eura sa cisom po oglasima. a stvarno je mrcina od štampača. Inače za njega su boje od 20-25 Eura po litru. Štampač je inače šestobojac...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
Isko (22.3.2014)
Stara 23.3.2014, 17:35   #16
bulevarac
Novi član
 
Član od: 23.3.2014.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 13
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Punilo za Epson inject stampace?

@Freško

Što se tiče Epson R285 štampača, isti se ne proizvodi već nekoliko godina. Dobar je štampač, ali kad se zapuši glaa dolazi samo do problema. U principu je lutrija, može da bude super a može i da pravi večite probleme.

Njego naslednik je p50 koji se isto ne proizvodi nekoliko godina(ista je glava i u jednom i drugom). Ista priča kao i za R285.

6 litara boje na nedeljnom nivou je nemoguće potrošiti, pošto je štampač toliko spor da je nemoguće potrošiti tu količinu. Ja sa CISS-em od 100ml na p50 odštampam 300-350 listova A4 u punom koloru sa podešavanjima na best photo gde se vuče najviše mastila.

Najnovija verzija u klasi p50 i r285 je l300. Cena je nešto više od 30.000 dinara i dolazi sa ugrađenim CISS uređajem od strane Epsona.

Što se tiče dopunjavanja mastilom koje nije originalno, koliko znam na svakoj bočici Epsonovog mastila za nove uređaje se nalazi kod koji je potrebno uneti prilikom punjenja. Mislim da ima neki brojač u štampaču koji govori koliko je mastila potrošeno i kada ga treba dopuniti. Tako da mislim da ga nije moguće stalno držati dopunjenim, kako ne bi tražio dopunu. Postoje rešenja na netu, ali ne bi sada ulazio u to.

U svakom slučaju, treba izvesti crevo koje izbacuje otpadno mastilo, mnogo je bolje nego da ide u tank koji se nalazi u štampaču.
bulevarac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2014, 19:14   #17
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Punilo za Epson inject stampace?

Citat:
bulevarac kaže: Pregled poruke
@Freško

Što se tiče Epson R285 štampača, isti se ne proizvodi već nekoliko godina. Dobar je štampač, ali kad se zapuši glaa dolazi samo do problema. U principu je lutrija, može da bude super a može i da pravi večite probleme.

Njego naslednik je p50 koji se isto ne proizvodi nekoliko godina(ista je glava i u jednom i drugom). Ista priča kao i za R285.
Što se tiče čišćenja i nisi u pravu! R285 ima na sebi Piezo glavu koja je veoma efikasna u samo čišćenju.

Primerak koji je moj brat kupio može se reći da je bio prilično zapušten jer je stajao oko 6-7 meseci sa minimalnim količinama boje u glavi i u cisu i nije štampao. Kada je donet kod mene, dolivena je odgovarajuća boja u cis i iz cisa smo povukli boju špricevima kako bi boja ušla u sistem brže. I bogami trebalo je baš dosta puta da se pusti proces čišćenja glave koji postoji u samom softveru printera, i nakon malo više od sat vremena štampač je bio podpuno raspušen i spreman za rad.

Ja sam lično bio veoma prijatno iznenađen onim što sam video kod spomenutog štampača. Štampač je bio podpuno očišćen bez potrebe za ultrazvučnim čišćenem i sličnim metodama koje se koriste kako bi se glava štampača odčepila.

Citat:
bulevarac kaže: Pregled poruke
6 litara boje na nedeljnom nivou je nemoguće potrošiti, pošto je štampač toliko spor da je nemoguće potrošiti tu količinu. Ja sa CISS-em od 100ml na p50 odštampam 300-350 listova A4 u punom koloru sa podešavanjima na best photo gde se vuče najviše mastila.
To za 6 Litara boje nisam proveravao, nisam otišao u tu šampariju da ih pitam i da proveravam koliko dugo koriste taj printer i koliko na nedeljnom nivou troše boja za njega.

Jednostavno mi je taj podatak rečen tako, kao što rekoh nisam ga proveravao, ali mislim da nije ni tako neverovatan, ako štampač radi puno radno vreme 6 dana u nedelji, a u prilog ide i to što se štampač veoma lako prevariti priotiskom na mikro prekidač na cisu kada prijavi da su mu prazni kertriži i štampanje može dalje da se nastavi. Tako da i verujem da troše dosta boje na nedelnom nivou, možda je serviser malo i preuveličao , mada nije imao nekog razloga jer sam ja u servis otišao samo po konsultaciju i pitao da li je r285 + cis dobra kupovina, a on mi je onda ispričao tu priču u vezi te štamparije.

Citat:
bulevarac kaže: Pregled poruke
Najnovija verzija u klasi p50 i r285 je l300. Cena je nešto više od 30.000 dinara i dolazi sa ugrađenim CISS uređajem od strane Epsona.

Što se tiče dopunjavanja mastilom koje nije originalno, koliko znam na svakoj bočici Epsonovog mastila za nove uređaje se nalazi kod koji je potrebno uneti prilikom punjenja. Mislim da ima neki brojač u štampaču koji govori koliko je mastila potrošeno i kada ga treba dopuniti. Tako da mislim da ga nije moguće stalno držati dopunjenim, kako ne bi tražio dopunu. Postoje rešenja na netu, ali ne bi sada ulazio u to.

U svakom slučaju, treba izvesti crevo koje izbacuje otpadno mastilo, mnogo je bolje nego da ide u tank koji se nalazi u štampaču.
E vidiš ta situacija sa novim Epson printerima koji imaju ugrađeni CIS je i meni poznata, da svaka bočica ima seriski broj koji mora da se unese prilikom dolivanja.

Predpostavljam da je to rešeno, ali nisam siguran. Zato i preporučujem R285 koji na CIS-u ima elektroniku i mikro prekidač koji se pritiska kad štampač prijavi da mu je nestala boja. I pritiskom na prekidač dolazi do resetovanja stausa u štampaču, štampač prijavljuje da je pun i može se nastaviti dalje nesmetano sa štampom...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.3.2014, 21:07   #18
bulevarac
Novi član
 
Član od: 23.3.2014.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 13
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Punilo za Epson inject stampace?

@Freško

U pravu si da je Epson R285 dobar, ali ja sam ih video bezbroj koji kada se jednom zapuše, nika više ne prorade kako treba. To zavisi od štampača do štampača.

Ja nikad ne bih nekom preporučio ink džet štampač koji je star 5-6 godina i ko zna koliko slika uradio. Ali svako ima pravo da kupi šta mu odgovara.
bulevarac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Epson Stylus DX3800 driver I like games Ostale komponente 0 14.3.2012 15:51
Epson LQ-630! POTREBNA POMOC !! nekoga ko BAS poznaje epson! enki Kvarovi 0 24.12.2011 0:21
EPSON DX4450 ne prepoznaje nove ketrizde !!! LesaTebra Ostale komponente 0 31.5.2011 18:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:04.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com