Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.4.2020, 12:18   #1
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.393
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom XCOM: Chimera Squad

Nova XCOM igra koja izlazi sledeće nedelje to jest 24 april. U pitanju je Spinoff.



XCOM: Chimera Squad - Game Reveal Trailer



XCOM: Chimera Squad - Gameplay Overview



Citat:
ABOUT XCOM: CHIMERA SQUAD After years of alien rule, humanity won the war for Earth. But when the Overlords fled the planet, they left their former soldiers behind. Now, five years after the events of XCOM 2, humans and aliens are working together to forge a civilization of cooperation and coexistence. Welcome to City 31, a model of peace in a post-invasion world. However, not all of Earth's inhabitants support interspecies alliance. Chimera Squad, an elite force of human and alien agents, must work together to destroy the underground threats driving the city toward chaos. Your agents are unique: each of them equipped with special tactical abilities and driven by a different motivation for joining Chimera Squad. Deploy targeted team members to investigate and combat the dangers that pervade the districts of City 31. Lead Chimera Squad through a new experience that innovates on XCOM's turn-based legacy, utilizing strategy, teamwork, and new breach-and-clear gameplay to complete your mission objectives. The future of City 31 depends on you.
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2020, 15:22   #2
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.141
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom XCOM: Chimera Squad

https://youtu.be/UZF7s5EWVFs
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.4.2020, 18:02   #3
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Chimera Squad

Planiram uzeti ovo ako inicijalni reviewovi budu pozitivni, 10€ je do 1. maja...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2020, 20:32   #4
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Chimera Squad

Uh, bugs, bugs, bugs.

Ovo novo izvodjenje izgleda zanimljivo ali mi nekako rusi dinamiku turn-ova u odnosu na XCOM 1/2, ne znam da li ce biti drugacije posle navikavanja.

Na momente igra zvuci smesno cak i kao parodija, Mutoni sa glasom cini mi se srednjoskolaca jedva cekam da cujem prvog Berserkera
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2020, 20:51   #5
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: XCOM: Chimera Squad

Igra kao igra je dosta zanimljiva, ima tu odlicnih resenja i dobar spin na onu klasicnu Xcom formulu. Treba vremena da se malo naviknes (sto je po meni dobro, ne kopira u potpunosti Xcom i pokusava stvari malo drugacije)
Ima bagova ali iskreno nisam ih primetio previse u mom slucaju (nesto vizuelno ali nista sto remeti igrivost)

Ne preporucujem Ironman u pocetku, jer igra ne dozvoljava da izgubite ni jednog clana tima, pa ako zagrizete neku misiju koja je teska za vas ne gine vam limbo i konstantno ponavljanje jedne te iste misije dok je ne predjete....Sto je u nekim slucajevima nemoguce preci jer jednostavno ima isuvise teskih protivnika. U ranijim Xcomovima kazna je bila izgubiti misiju i ceo tim (u nekim slucajevima) pa sistem prasta donekle...Ovde ne prasta uopste A sam restart misije nije moguce izabrati rucno dok ne izgubite makar jednog clana misije,
Tako da, ili iskljucite Ironman dok se ne uvezbate poprilicno ili ni slucajno ne pocinjite misije iznad Difficult tezine

Prica je OK, zanimljiva, nije bas potpuno linearna koliko sam ocekivao i ima dosta sistema koji dodatno upotpunjavaju igrivost (oprema, municija, neke sporedne misije koje dodaju resurse ili opremu, sami resursi se koriste na vise nacina itd)

Glasovna gluma je mogla biti malo bolja, malo je cudno imati vanzemaljce sa klasicnim tinejdzerskim glasicima, bez ikakve male mutacije ili nesto slicno. Ali likovi su OK, zanimljivi, svidja mi se sto svako ima odredjenu pozadinu i istoriju.

Za 10 dolara ovo je zaista odlicna prilika, igra ce se ispeglati, ima i podrsku za modove......Bagatela
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku pentraksil na korisnoj poruci:
goranmax (24.4.2020), perablenta (24.4.2020)
Stara 24.4.2020, 22:36   #6
goranmax
Veteran
 
Član od: 4.4.2012.
Lokacija: Vranje
Poruke: 772
Zahvalnice: 1.413
Zahvaljeno 341 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Chimera Squad

Ne znam, prvi utisak mi je da je novo izvodjenje ne jedan, nego dva koraka unazad od originalne forme. Nema one neizvesnosti i cimanja niti fluidnosti, na momente postaje iritantno cak dosadno.

Mada, verovatno sam previse sati proveo (i provodim) u dvojci pa to utice.

Ima dosta gliceva koji prelaze u bagove (vojnik bleeding a igra ceka njegov potez), nisam nijednu partiju danas uspeo da zavrsim a da igra nije pukla.

Mozda je jos rano za konacne utiske, ipak je ovo XCOM i to za samo 10 evrica, ali morace da saceka neki patch.
goranmax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2020, 22:42   #7
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: XCOM: Chimera Squad

Vidim po nekim recenzijama po Steamu da mnogi od ovoga ocekuju Xcom 3....Ovo nije Xcom 3, ja mislim da je to i vise nego ocigledno kada vidite igru, trejlere, cenu i ostalo.
Gledajte kao na mali spin-off. Sta je Xcom2 imao a sta nije, jednostavno nisu iste igre iako ima ogrnomnih slicnosti. Neke stvari u Chimera Squad ne bi mogle da funkcionisu u Xcom2 i obrnuto. Dve zasebne igre sa svojim prednostima i manama, moze da se uziva i u jednoj i u drugoj.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2020, 22:42   #8
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Chimera Squad

Ovo je strimlajnovan XCOM, nema poente porediti igru sa prethodnim iteracijama. I super bi leglo na nekom tabletu, Switchu da se igra u pokretu.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2020, 0:08   #9
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: XCOM: Chimera Squad

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Ovo je strimlajnovan XCOM, nema poente porediti igru sa prethodnim iteracijama. I super bi leglo na nekom tabletu, Switchu da se igra u pokretu.
Slazem se, i nema potrebe traziti od ovog naslova nesto sto ni ne pokusava niti treba da bude. Strimlajmovan Xcom sa nekim dodatnim stvarima i to je to. Za cenu i zabavu koju pruza meni odlican.

Ja se nadam da ce Xcom 3 uvesti neke stvari odavde, npr. Breach mehanika pa mozda cak i neki unikatni likovi koji mogu da budu deo tima (Xcom 2 ih je vec imao u jednom dlc-u cini mi se)
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2020, 14:14   #10
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: XCOM: Chimera Squad

Ovo me samo gurnUlo da konacno odigram dvojku
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2020, 19:54   #11
SK HQ
SK HQ
 
Avatar korisnika SK HQ
 
Član od: 6.4.2018.
Poruke: 106
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 120 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Chimera Squad

Evo nultih Kuzminih utisaka o igri.
SK HQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2020, 23:02   #12
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: XCOM: Chimera Squad

Citat:
SK HQ kaže: Pregled poruke
Evo nultih Kuzminih utisaka o igri.
Zar nisu sve te vanzemaljske rase u stvari bili robovi pod kontrolom Eldera? Zasto bi nakon pobede nad njima bilo bilo kakvog purgea? A koliko ja znam, rasizma itekako ima, niko ne peva "cumbaya", grad bukvalno pada u anarhiju ako ne odradis misije i rase pocnu da se kolju medjusobno Kada City 17 nije izvrsio potpuni genocid nad Vortigonima, zasto bi Xcom? A u dvojci smo bukvalno radili sa nekim bivsim advent vojnicima.

Jeste to malo slabije objasnjeno i na nekim klimavim nogama ali nije ni toliko na silu ugurano kako Kuzma prica. Bar ja nisam imao takav utisak a inace me takve stvari isto nerviraju.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2020, 11:34   #13
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: XCOM: Chimera Squad

20-ak sati na normalu...

DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
bokela (15.5.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Black Squad Laserstorm Mrežne igre 0 11.2.2018 15:02
XCOM: Enemy Unknown player1 Strateške igre 448 17.7.2016 15:02
Laser Squad Remake za Android Patton Pravljenje igara 11 20.4.2016 11:21
Battlefield 2 zona spalejela Mrežne igre 310 11.11.2013 1:27
Men of War Assault Squad Men of War Assault Squad Tunngle beta blagoje001 otpaTci 0 17.11.2012 23:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com