Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Sportske simulacije

Sportske simulacije Svi sportovi, fliperi i druge takmičarske igre...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.3.2014, 18:13   #321
nigga
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 221
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 52 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k14

To je ogranicenje od strane igre i to ne verujem da moze da se promeni.
Ja imam potrebu da sacuvam krajem 3 ili pocetkom zadnje cetvrtine iz nuzde,jer tada (desava se ponekad ) igra zabaguje kod izvodjenja auta od strane AI-a,da ne bih pocinjao ponovo istu utakmicu.

Ovo je postala redovna pojava izvlacenje lopte iz kosa bez dosudjivanja poena u moju korist.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	nba2k14 2014-02-28 16-44-14-70.jpg
Viđeno:	125 puta
Veličina:	23,2 KB
ID:	48631   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	nba2k14 2014-03-02 20-19-54-71.jpg
Viđeno:	122 puta
Veličina:	22,6 KB
ID:	48632   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	nba2k14 2014-03-02 20-19-57-53.jpg
Viđeno:	106 puta
Veličina:	22,6 KB
ID:	48633  
nigga je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2014, 9:24   #322
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k14

Nisam ovo igrao odavno, uželeo se, instalirao opet, počeo asocijaciju sa Sakramentom i posle pet utakmica treba mi pomoć, jer ima nešto što ne mogu da provalim i što mi se ranije nije dešavalo. U slajderima sam jedino smanjio sulude CPU ofanzivne skokove, sve ostalo je na defaultu. Šta treba smanjiti/povećati u vezi intenziteta faulova. Naime, APSOLUTNO SVAKI ulaz pod koš ili šut iz reketa CPU tima završava se faulom. Makar stajao i ne mrdao na metar od onoga koji šutira, nema veze i to se sudi. Ajd i da pređem preko toga da te šuteve pod faulom češće maše nego što pogađaju, nego maše svaki deseti šut pod prekršajem. Počeo sam, bukvalno, da bežim od igrača pod košem i onih koji ulaze pod isti, kako im ne bi priuštio i dodatno slobodno bacanje. Neretko mi se dešava da za poluvreme CPU tim ima 15-ak slobodnjaka, a nijedno sa dva vezana, nego sve po jedno posle koša pod faulom. Aj da pređem i preko toga da se isto tako "sudi" kad ja napadam. Ako sakupim 3-4 lične po utakmici dođe mi da slavim. Izbijanje lopte uz faul?? Ha, šta to beše?? Na svakoj utakmici mi najmanje desetak puta izbiju loptu kroz telo i ruke mojih igrača, a da možda jednom ili dva puta (da ne preteram) čujem sudijsku pištaljku.
Uglavnom, da ne davim, znam da u slajderima postoji ono "Reaching Foul Frequency..." i druge zezancije, ali ne znam da li to treba smanjiti ili povećavati, da bi se moj problem rešio. Ne bih da skidam neke tuđe slajdere, jer mnogi svašta čeprkaju po tome. Unapred zahvalan na pomoći...

Dodatak: Čim sam počeo sledeću utakmicu trebalo je čitav jedan napad da uhvatim skrin onoga o čemu pričam. Ja vodim Cousins-a. Čim je Peković primio loptu, sasvim sam pustio komande. Peković šutira bar pola metra udaljen od Demarkusa, nigde ni dodirne tačke, ni pokušaja odbrane, ali i to je dovoljno za faul..
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	0.jpg
Viđeno:	97 puta
Veličina:	111,2 KB
ID:	48699  
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2014, 12:33   #323
bulevarac
Novi član
 
Član od: 23.3.2014.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 13
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k14

Najbolje je kada igrac koji dobije loptu i potencijalna je pretnja za ulaz, da kontrolises igraca koji je iza direktnog cuvara. Ako vidis da igrac krece na ulaz sa tim igracem ga zatvaras i obicno gubi loptu. Samo treba paziti na pas prema centru ili PF.
bulevarac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2014, 21:07   #324
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k14

Pa koliko vidim ova situacija potpada pod "shooting foul frequency" pa je najbolje to smanjiti, sad na koju vrednost to je veliko pitanje.

Vidim da je na simulation sliders vrednost za reaching, shooting i blocking 70-75, dok su sve ostale na 50. Mozda i ove tri vrednosti da smanjis na nekih 60 (mada reaching i blocking mogu mnogo da uticu na igru ako smanjis, verovanto bi bilo previse ukradenih lopti i blokada).

U sustini se svodi na eksperimentisanje.
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2014, 14:43   #325
nigga
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 221
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 52 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k14

Kod mene je nesto slicno,kad su faulovi u pitanju,ali igram izuzetno agresivnu odbranu pa je to posledica upravo te agresivnosti.Znao sam sa Kyriem napraviti 3 ili 4 faula za cetvrtinu.
Sto se skokova tice,tu me uvek nadskoce,jer mi se cesto desava da udjem u seriju promasaja.A kad ih krene pod mojim kosem to je za istoriju.Pokusavao sam tada da uparim Vucevica i Bynama na 4 i 5,ali tesko ide i tada.
2+1 situacija mi se dogadja s vremena na vreme,a 3+1 desila se jednom ili dvaput u korist AI-a,a u moju korist je nesto vise izrazenija 2+1,3+1 je nedostizan.
Najveci problem sam imao sa nezadovoljstvom igraca zbog minutaze,to nikako nisam uspevao da izbalansiram.Narocito kada Vucevic i Bynam konkurisu za prvog centra i Thomson sa Benetom za cetvorku,traze sva cetvorica ogromnu minutazu.Pa sam morao da neke trejdujem,a pokupio sam pikove i dobio dvojicu koji imaju neke cudne stilove u sutu.Sad sam ostao sa jednim centrom i lakse se dise,ujedno oslobodio i salary cap za 20 miliona.
Benetu sam popravio malo brzinu i sut,bio je uzasan,kao puz,nijednu kontru nije mogao da istrci.
Nesto slicno mi se desavalo kod pokusaja da iznudim faul u napadu,na bekovskim pozicijama,sudija svira faul i kada sam metar udaljen od igraca,do kontakta nije ni doslo,ne znam da li sudi faul zbog simulacije tj. flopa?
nigga je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2014, 16:57   #326
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k14

Citat:
bulevarac kaže: Pregled poruke
Najbolje je kada igrac koji dobije loptu i potencijalna je pretnja za ulaz, da kontrolises igraca koji je iza direktnog cuvara. Ako vidis da igrac krece na ulaz sa tim igracem ga zatvaras i obicno gubi loptu. Samo treba paziti na pas prema centru ili PF.
SVAKI pokušaj odbrane pod košem se završava faulom, makar bio metar od igrača koji šutira i ne mrdao se. Tu nikakva odbrana ne pomaže...

Citat:
choi kaže: Pregled poruke
Pa koliko vidim ova situacija potpada pod "shooting foul frequency" pa je najbolje to smanjiti, sad na koju vrednost to je veliko pitanje.

Vidim da je na simulation sliders vrednost za reaching, shooting i blocking 70-75, dok su sve ostale na 50. Mozda i ove tri vrednosti da smanjis na nekih 60 (mada reaching i blocking mogu mnogo da uticu na igru ako smanjis, verovanto bi bilo previse ukradenih lopti i blokada).

U sustini se svodi na eksperimentisanje.
Uf, to je ono što me mrzi, jer predugo traje, ali moraću, jer je ovako neigrivo...

Citat:
nigga kaže: Pregled poruke
Kod mene je nesto slicno,kad su faulovi u pitanju,ali igram izuzetno agresivnu odbranu pa je to posledica upravo te agresivnosti.Znao sam sa Kyriem napraviti 3 ili 4 faula za cetvrtinu.
Sto se skokova tice,tu me uvek nadskoce,jer mi se cesto desava da udjem u seriju promasaja.A kad ih krene pod mojim kosem to je za istoriju.Pokusavao sam tada da uparim Vucevica i Bynama na 4 i 5,ali tesko ide i tada.
2+1 situacija mi se dogadja s vremena na vreme,a 3+1 desila se jednom ili dvaput u korist AI-a,a u moju korist je nesto vise izrazenija 2+1,3+1 je nedostizan.
Najveci problem sam imao sa nezadovoljstvom igraca zbog minutaze,to nikako nisam uspevao da izbalansiram.Narocito kada Vucevic i Bynam konkurisu za prvog centra i Thomson sa Benetom za cetvorku,traze sva cetvorica ogromnu minutazu.Pa sam morao da neke trejdujem,a pokupio sam pikove i dobio dvojicu koji imaju neke cudne stilove u sutu.Sad sam ostao sa jednim centrom i lakse se dise,ujedno oslobodio i salary cap za 20 miliona.
Benetu sam popravio malo brzinu i sut,bio je uzasan,kao puz,nijednu kontru nije mogao da istrci.
Nesto slicno mi se desavalo kod pokusaja da iznudim faul u napadu,na bekovskim pozicijama,sudija svira faul i kada sam metar udaljen od igraca,do kontakta nije ni doslo,ne znam da li sudi faul zbog simulacije tj. flopa?
OBAVEZNO smanji CPU ofanzivne skokove sa 50 na minimum 35, tu su ga preterali ne zna se. Dok to nisam uradio, CPU timovi su imali više ofanzivnih skokova nego ja odbrambenih. Tek kad sam smanjio na 35 postalo je podnošljivo. A što se tiče "traženja ogromne minutaže, zato sam počeo sada sa Indijanom, Bajnama i Hiberta trejdovao za Kaznsa i Landrija (trejdovao ga potom za prvi pik Baksa), Vesta i Skolu za Ibaku, Džordža Hila i Tarnera za Dženingsa, Stivensona za Bredli Bila i imam tim kakav želim, bez "svađa" i zahtevima za minutažom...

Poslednja ispravka: NastyB (8.4.2014 u 8:16)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2014, 19:08   #327
kapetan_Miki
Veteran
 
Član od: 25.8.2010.
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 276
Zahvaljeno 81 puta na 67 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k14

ma generalno je igra lošija od 2k13, a u mnogim aspektima i od 2k12.

strašno puno glitcheva i bugova ima, kao da je navrat na nos odrađena. jasno je da su se koncentrisali na next gen.
kapetan_Miki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2014, 12:08   #328
PSP man
Veteran
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 720
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k14

Imam problem sa igrom. nece da udje u igru nakon unosenja godina i MYACC tako nesto?

neko resenje?
PSP man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.4.2014, 20:23   #329
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k14

Ukucaj 1.1.2012. za datum i šibaj. Koristiš ponovonapunjenu verziju, a hoćeš legalno da se uloguješ...zato i neće da se pokrene.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2014, 21:34   #330
_Leonida_
Novi član
 
Član od: 17.4.2014.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k14

Jel ima neki patch koji sadrzi sve timove iz ovogodisnje Evrolige?
_Leonida_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.4.2014, 21:51   #331
minist@r
Veteran
 
Član od: 13.2.2011.
Poruke: 1.182
Zahvalnice: 402
Zahvaljeno 144 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k14

Ima NBATrky patch proguglaj.
minist@r je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.5.2014, 14:22   #332
Ludoviq_Diamantidis
Član
 
Član od: 26.11.2013.
Poruke: 35
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k14

http://www.nba-live.com/nba-2k15-rel...ce-pc-version/

Bice preznojavanja...
Ludoviq_Diamantidis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.5.2014, 19:33   #333
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k14

Uf, 60 dolara, to znači da će na Steam-u biti 60 evrića. Ako bude "next-gen" (sigurno je da hoće sudeći po ceni) i ako upeglaju igrivost (domaći izraz za gameplay) i doteraju sve 2K13 nebuloze, neće mi biti žao.
Uz 2K14 sam uživao do pre 4-5 meseci. Pauzirao sam, uželeo se igre, ponovo je Steam-ovao pre mesec dana i još uvek ne mogu da dođem sebi. Ovo sada, jednostavno nije ona 2K14 koju sam igrao do pre 4 meseca. Svaka, ali APSOLUTNO SVAKA idiotarija iz 2K13 (AI saigrači ne umeju da hvataju loptu, CPU igrači u reketu lete, nebitno je ko i koliko skoči, lopta prolazi kroz ruke mojih igrača...ima toga još iha ha) vratila se u dvostruko većem intenzitetu. Kad se tome doda neopisiv odnos faulova (slajderima jedino možeš da isključiš faulove, svako drugo podešavanje je besmisleno) i to da je podizanje ruke CPU igrača u visini ramena, nebitno gde i koliko daleko od lopte, uvek "nice defense" ili "great defense" (neke screenove sam ostavio da se nasmejem ponekad)...
Ne znam šta su uradili, ali od jedne zabavne igre pretvorena je u nešto apsolutno neigrivo.

Poslednja ispravka: DeCoy (15.5.2014 u 20:43)
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2014, 13:40   #334
nigga
Član
 
Član od: 28.9.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 221
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 52 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k14

Kos preko celog terena uz dosta srece. Sut je bio nenameran,ishitren,slucajan,desava mi se ovo,ali do sada nikad pogodio nisam preko celog terena,osim u NBA Live 04 sa Weberom iz sopstvenog reketa.Ili na Live 07 sa Sekom sa pola terena,protiv druga koji je poludeo kad je usla.
Spoiler za Slika:

Spoiler za Slika1:
Da ne kacim ostale,dosta je i ovoliko.
Inace,na mom sejvu totalno tumbanje Dzejms potpisao za Sarlot,Kobi za Majami i jos mnogo nerezonskih prelazaka u druge timove.
Sto se tice skokova,u ovoj drugoj sezoni sam na nekoj,kakvoj - takvoj normali sa AI - em,bez diranja slajdera u ovih 15-ak meceva.Desava se i dalje da sam na lopti,ali igraca jednostavno pogodi lopta u glavu,ruku ili rame i odbije se protivniku.
I dalje stoji ono ludilo sa blokadama,kada izblokiram igraca lopta se obavezno vraca protivniku,ako ne izadje u aut,ovi moji nisu u mogucnosti da je uhvate,osim kada padne ispred njih.
Takodje i kod ukradenih lopti cim izbijem loptu i to najcesce protivnickim centrima (posle njihovog skoka u odbrani),lopta me pogadja u nogu,sudija svira loptu za protivnika.
nigga je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nigga na korisnoj poruci:
Debeli (11.5.2014)
Stara 13.5.2014, 20:02   #335
[EviL ClowN]
Član
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 227
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k14

Desilo se i meni



Nasty,imas neki novi roster?
[EviL ClowN] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.5.2014, 20:12   #336
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k14

Oficijelni od 9 maja. Nema noviji, plejof je.

Hoćeš li ga "čistog" ili prerađenog za portrete koje sam pravio??
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2014, 11:31   #337
SportsGamer
Član
 
Član od: 9.5.2014.
Poruke: 354
Zahvalnice: 36
Zahvaljeno 45 puta na 36 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k14

Zna neko kad bacam loptu iz auta da je bacim po zemlji da vreme mi ne prolazi?
SportsGamer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2014, 22:19   #338
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k14

Taster za "PASS MODIFIER / INTENSE D" (zavisi kako ti je podešeno, pogledaj u kontrolama) + dodavanje.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NastyB na korisnoj poruci:
SportsGamer (16.5.2014)
Stara 18.5.2014, 13:15   #339
[EviL ClowN]
Član
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 227
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 23 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k14

Nasty moze taj,taj je meni najnoviji...

Vec sam ubacio neke portrete koje si ranije postavljao,ako je isto to,onda samo roster .

Igra mi se opet ovo cudo
[EviL ClowN] je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2014, 22:45   #340
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Nba 2k14

OVDE su poslednji oficijelni rosteri, originalni i roster mod fajl koji odgovara portretima (i sajberfejsovima) koje sam ja prepravljao.

OVDE su portreti i sajberfejsovi igrača koji nedostaju.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:39.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com