Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.10.2012, 22:41   #1021
Djordje Turjacanin
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.6.2008.
Lokacija: Prnjavor, RS
Poruke: 3.872
Zahvalnice: 491
Zahvaljeno 1.031 puta na 664 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Djordje Turjacanin Slanje poruke preko Skypea korisniku Djordje Turjacanin
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Za Autobuse se slažem, za gradski prevoz ne, pa iovako su gradovi mali te tu nema svrhe. Ljudi na ulicama nema zbog toga što bi neko se zapucavao u ljude a pošto ovo nije GTA neće da može, ista stvar i sa motorima. A što se tiče udaranja i uljubljivanja to je ton_majstor objasnio u STDS temi.
Djordje Turjacanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2012, 6:47   #1022
kolinsb
Član
 
Član od: 19.8.2012.
Lokacija: Zavidovici, srednja Bosna
Poruke: 178
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 52 puta na 37 poruka
Određen forumom

Ja se također ne bih bunio da vidim gradski saobracaj, tramvaje, trolejbuse, pješake kako prelaze zebru dok ja čekam na crvenom..... Sve je to realno, i mislim da bi to poboljšalo igru kao i sam užitak. To su implementirali u bus simulatoru :-)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
kolinsb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2012, 8:48   #1023
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Imam jedno pitanje, hoce li ETS2 biti zahtevnija od STDS-a?
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2012, 10:19   #1024
kolinsb
Član
 
Član od: 19.8.2012.
Lokacija: Zavidovici, srednja Bosna
Poruke: 178
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 52 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

trebao bi, ali ne drasticno. cisto radi vece mape.... ali u svakom slucaju pogledaj minimalne zahtjeve na ovom sajtu kad je u pitanju ETS2, pa uporedi
kolinsb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku kolinsb na korisnoj poruci:
Bujosh (18.10.2012)
Stara 18.10.2012, 11:27   #1025
ton_majstor
Član
 
Član od: 24.11.2005.
Poruke: 352
Zahvalnice: 355
Zahvaljeno 574 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

ETS2 - Детаљи


Ево и последњег видеа пре вечерашњег изласка игре. Уживајте!

Дежураћемо...
ton_majstor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku ton_majstor na korisnoj poruci:
Aleksandar 91 (18.10.2012), Beast Master (19.10.2012), djuka006 (18.10.2012), Laxi (18.10.2012), Markob85 (18.10.2012), nikolapfc89 (19.10.2012), NIx Car (18.10.2012), pfcdejan (18.10.2012)
Stara 18.10.2012, 12:32   #1026
kolinsb
Član
 
Član od: 19.8.2012.
Lokacija: Zavidovici, srednja Bosna
Poruke: 178
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 52 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Ton, jesi i ti to kupio igru nadam se, da ce je na Origin-u pustiti u 24h veceras
kolinsb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2012, 20:23   #1027
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Probao sam ruski demo i mogu vam reci da je odlicno odradjeno.Jedva cekam ovo malo vremena da izadje full.
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2012, 22:55   #1028
djuka006
Novi član
 
Član od: 28.9.2012.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 14
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

probao sam ruski demo i odusevljen sam kako je igra odradjena
djuka006 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2012, 23:06   #1029
Vozac12
Član
 
Član od: 28.5.2012.
Poruke: 161
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 42 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Odakle mogu da skinem taj ruski demo?
Vozac12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2012, 23:59   #1030
Laxi
Veteran
 
Član od: 12.3.2010.
Lokacija: Крагујевац
Poruke: 910
Zahvalnice: 527
Zahvaljeno 278 puta na 194 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Laxi Slanje poruke preko Skypea korisniku Laxi
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Званично је изашао ЕТС 2 !!!
Имате га и за "download" овде
Laxi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Laxi na korisnoj poruci:
NORTH SIDE BOYZ (19.10.2012)
Stara 19.10.2012, 1:04   #1031
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Evo, probao sam i prvi utisak je jako osakaćen zato što privremeno koristim 15'' CRT monitor (ostao bez svog monitora), tako da igru neću ni igrati dok ne nabavim nešto bolje. Volan imam.

Ukratko, igra je dobra (kratko - jasno), ali ima jedna stvar koja mi je odmah upala u uši, a to je jako tih zvuk motora u kabini. Razumijem da je to napravljeno da bi bilo što realističnije, ali mi jako smeta... skoro da ne čujem kamion, a onda kada promijenim kameru postane preglasno. U redu je što je zvuk dublji, prigušen, ali mislim da bi mogao biti glasniji. Brektanje motora od 12000 kubika može biti samo plus u ovoj igri (bar meni).
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
NORTH SIDE BOYZ (19.10.2012), ton_majstor (19.10.2012)
Stara 19.10.2012, 2:33   #1032
NORTH SIDE BOYZ
Član
 
Član od: 24.6.2012.
Poruke: 39
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 31 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Управо сам одвезао пар тура, пробао Сканију, Ман, Волво и Мерцедес за сад... Игрица је као што сам и очекивао одлична, биће километара и километара...

Али ето и мени је прво засметало то што је превише тихо у кабини скоро се ништа не чује, Мерцедес можда ту и тамо али и то је лоше требало би доста гласније да буде ипак је то камион а не ауто па ма колико да је нов чује се, и онда кад појачам док сам унутра да се чује променом камеру и онда је прегласно. Надам се да ће порадити на томе...

И друга ствар што ми се не допада је то што нема сата са обртајима на спољној камери јер навикао сам на то...

Возим на волану иначе и осећај је прави, колико сам могао да видим за ових пар тура све је супер одрађено и све шљака одлично...
NORTH SIDE BOYZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku NORTH SIDE BOYZ na korisnoj poruci:
Prief Lirator (19.10.2012), ton_majstor (19.10.2012)
Stara 19.10.2012, 2:41   #1033
Prief Lirator
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 4.690
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom

Citat:
NORTH SIDE BOYZ kaže: Pregled poruke
Али ето и мени је прво засметало то што је превише тихо у кабини скоро се ништа не чује, и онда кад појачам док сам унутра да се чује променом камеру и онда је прегласно.
Bas to i meni smeta, dobro je da nisam jedini. U redu je da je nesto tisi, zagluseniji i dublji zvuk... ali ja skoro nista ne cujem. U prvom dijelu je, cini mi se, to bilo manje izrazeno.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2012, 2:50   #1034
NORTH SIDE BOYZ
Član
 
Član od: 24.6.2012.
Poruke: 39
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 31 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Па баш је претерано тихо још имам 5.1 у соби и кад појачам да чујем камион (који се и тада једва чује) морам да смањим да би променио камеру јер је превелика разлика... Али ајде надам се да ће то још њих приметити па онда има шансе да пораде на томе.

Идем да возим још коју туру и да пробам још неки камион...
NORTH SIDE BOYZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2012, 5:29   #1035
NORTH SIDE BOYZ
Član
 
Član od: 24.6.2012.
Poruke: 39
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 31 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Ево управо сам испуцао свој први демо профил, не знам колико је вожњи било укупно али навозао сам се прилично....

Игра ми се јако свиђа ту нема шта да се прича, има ствари које могу да се поправе и верујем да ће SCS радити на томе као што су и рекли на свом блогу....

Вожња ми је јако интересантна, саобраћај је ок, графика је супер, мапа је одлична и сад је огромна а још ће да расте то је сигурно....

Е сад оно кључно а то су камиони, Рено Премиум је савршено урађен јако ми се допао а тај камион најмање волим иначе... Магним је ок исто... Сканиа као у СТДС дакле исто без мане, Ивеко јако добар и интересантан има добар неки звук... То су фаворити дефинитивно, а мислим да је могао бољи посао да се одради са Даф и Волво камионима иако немају лиценцу мислим да ћу њих најмање возити јер и унутра су лоши а звук је очајан. МАН иако има лиценцу мислио сам да ће некако бити бољи али може да прође...

У сваком случају ово све је тек почетак, поента је да је игра на одличним основама и да ће то сигуран сам полако све доћи на своје место.

У сваком случају сугурно је и то да се неће гасити код мене
NORTH SIDE BOYZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NORTH SIDE BOYZ na korisnoj poruci:
ton_majstor (19.10.2012)
Stara 19.10.2012, 9:13   #1036
ton_majstor
Član
 
Član od: 24.11.2005.
Poruke: 352
Zahvalnice: 355
Zahvaljeno 574 puta na 209 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

3.10. сам у систем пријавио следећи текст:

Citat:
As a multimedia producer, sound engineer, and in possesion of some quality audio-equipment (and truck fan), may I suggest something about SOUND LEVELS (FX) in the game:

1. Overall sound level in game is too low, weak... so to say.

I'm using standard WDM diver on Win7, and I'm always had to turn volume to 66-75% to hear all the sounds. Not to mention that my other "window" sounds (and games!) on that level are pretty loud.

2. Sound of the truck engine (in all the trucks) is too quiet. IMHO sound is somewhat 2-2.5dB quieter than acceptable. Sound is good, just make it louder. STDS is better balanced, I think. And STDS have that great engine rumble and roar.

3. All the sounds regarding brakes (air, vents, etc) are too loud in the cabin. Trucks sound like steam engines, or oldies from the sixties. I suggest lowering them by (minimum) -2dB.

4. Thunders are almost whispering inside cabin. Outside, sound level is good, but inside is too low. Turn it up, significantly. Rain and wipers are good, especially in IVEDO.

5. Other traffic and environment sounds are too quiet inside cabin. I know that modern truck cabins are pretty quiet, but this is too quiet.

6. Overall difference between cabin and outside camera sound level is higher that acceptable. When you switch to outside view, sound slaps you in the face.

7. First sound that mark entering "desktop" (after pressing ESC while driving) is too loud, than, immediately after - normal.

8. Blinker sounds are, maybe, louder by 0,5-1dB than necessary.


I'm expressing my empirical values in (to me) friendly dB's. I don't know programmers terminology.
Самном су се сложили и други тестери.

Уз доста натезања пристали су да појачају звук мотора (мало), укупну јачину и да утишају звуке компресора/кочница. Онда су ме питали шта сад мислим и рекао сам им:

Citat:
Well, honestly, I've noticed some changes in few last revisions. Maybe I'm hallucinating, maybe you did something indeed, but here they are:

1. Overall sound level is now noticeable louder. I presume 20-25%.

2. Truck engine is louder, yes. That's VERY good. When I play with balanced music over driving, I can still hear roar and rotation of the engine. Without music, everything is as I expected in reality. Louder engine will take over other sounds, so I presume this is OK.

3. These sound are quieter now, and that is good. I really don't know real levels of these sounds in the modern cabin, but this more acceptable to the player.

4. Thunders are still too quiet inside cabin. If there is no lightning, I wouldn't know there are any thunders outside. Boost it by 3 dB (almost double scale). Wipers are good.

5. Still quiet. Passsing trucks and cars must be little louder. Few dB's.

6. Still there. Try to enter quarry for instance, and stay down there, or on some busy (24/7) places, like "Trameri" or "WGCC". In cabin, outside sounds are cool. But, if you exit cabin - BAM! Please, put it down by, at least, -3dB, just to try with that level in next revision.

7. Seems OK now. :/

8. Blinkers are OK now.

Sound levels are very hard to unify, since all people have different taste and many have own perception of natural sounds. Ok, some have troubled hearing, but I presume that most of our gamers are young, and not going to the discotheques too often...

=====

Finally, you can be wiser and offer several sliders for precise control of sound levels to the player. For example: Engine, Other vehicles, Environment, Cabin sounds, Weather... just thinking.
Како видим, некима је од ноћас исто засметало, тако да сам требао да још инсистирам на јачинама. Ипак, имам мод који појачава звук турбине у Сканији (дао ми га је један колега) и боље је.

Модови ће решавати БРДО детаља. Ко уме и сам, неће имати никакву замерку на игру, после неког времена, кад је напенали.

Богме, многи нису спавали ноћас, како видим...
ton_majstor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku ton_majstor na korisnoj poruci:
batakpudla (19.10.2012), Boyka (19.10.2012), La.Prestige (19.10.2012), Laxi (19.10.2012), Prief Lirator (19.10.2012)
Stara 19.10.2012, 10:37   #1037
La.Prestige
Starosedelac
 
Član od: 24.8.2008.
Lokacija: Vienna
Poruke: 1.865
Zahvalnice: 634
Zahvaljeno 461 puta na 290 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko AIM-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko MSN-a korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Yahooa korisniku La.Prestige Slanje poruke preko Skypea korisniku La.Prestige
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Evo i moji utisci posle desetocasovnog igranja.

Igra je po meni pun pogodak! Sve radi glatko i kao podmazano, grafika je odlicna. Probao sam prvo na tastaturi da vidim promene i jako mi se svidja sto se volan ne vraca kada se stoji u mestu, i samo vozikanje kamiona u nazad je dosta realisticnije. A tek je perverzija igrati na volan, josi mam 40" led + 5.1 sistem i to su glavni razlozi koji su me zadrzali da igram do sada.

Tokom igre mi nije puno smetalo to sto je zvuk u kabini slabiji jer sam malo pojacao zvuk, ali slazem se da je razlika primetna u jacini u i van kabine.

To je to, odoh poraditi sto imam, malo odremati pa da nastvim.
La.Prestige je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2012, 10:39   #1038
kolinsb
Član
 
Član od: 19.8.2012.
Lokacija: Zavidovici, srednja Bosna
Poruke: 178
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 52 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

ja jos uvijek nisam dobio igru na origin-u. pricao sam sa EA supportom, i kazu da ce danas biti izbacena na Origin-u, pa sam se malo pozalio, jer nisu ispostovali vremensku zonu, ipak je igra uradjena prvenstveno za evropsko trziste, a meni je pustaju za download po americkom vremenu ccccc
kolinsb je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2012, 11:03   #1039
batakpudla
Veteran
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Београд
Poruke: 804
Zahvalnice: 614
Zahvaljeno 148 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Ја не почињем док не добијем своје физичко издање Јбг, издржаћу још који дан, а можда избаце и неки печ до тад.
batakpudla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.10.2012, 11:16   #1040
atlantis
Starosedelac
 
Član od: 12.8.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 170
Zahvaljeno 122 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Ima li ili da li ce biti regularan Demo sa oficijalnog sajta da se preuzme?

EDIT: Da li je to ovo?
http://www.eurotrucksimulator2.com/download.php
atlantis je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
ets2, euro truck simulator 2


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Hard Truck Apocalypse dodgeme Simulacije vožnje 19 4.3.2014 19:22
Truck Simulator 2009 La.Prestige Simulacije vožnje 81 22.3.2012 23:47
18 WoS Euro Truck Simulator dallyborr Simulacije vožnje 619 21.3.2012 22:49
Konf od 1600 euro *ukupno* ... ZLO na duge staze... pinojle Šta da kupim? 76 25.12.2007 16:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com