Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.1.2022, 15:30   #41
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.355
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: God of War

Kuzma igra God of War (PC)
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.1.2022, 15:45   #42
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: God of War

Od 1050 do 1080 Ti


Izgleda MNOGO bolji port od HZD.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2022, 15:29   #43
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: God of War

I ja citam uglavnom vrlo pozitivne utiske sto se tice porta, videcemo sutra. Za samu igru se uglavnom vec zna sta je i kakva je. Javljam utiske sutra cim probam.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2022, 16:36   #44
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: God of War

Za samu igru ne brinite, biće vam jasno zašto se ubraja u naslove generacije, samo da je tehnički dobra.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2022, 18:07   #45
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: God of War

Meni je God of War definitivno bila najbolja PS4 eksluziva koju sam presao. Morace da padne i prelaz PC verzije uskoro... Odmah iza bih stavio Bloodborne, nadam se da cemo do kraja godine konacno dobiti i PC verziju te igre, od cinematic 24-30fps i konstantnog micro stuttering mi nije bilo dobro dok sam igrao.

Ultrawide Trailer


Za one koji nisu igrali starije naslove iz serijala, preporucio bih da odgledaju (ili procitaju) neki sazetak price... U sledecem klipu su obuhvacene sve igre do poslednjeg dela:

Story Recap
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2022, 19:36   #46
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: God of War

S obzirom kad sam odigrao gow 1 i 2,pa posle toga duža pauza pa 3 remastered,u četvorici se nisam više ničega ni sećao.
A prva dva dela sam prešao brat bratu po 10ak puta.
pacsle je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2022, 19:46   #47
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: God of War

Ovo je jedna od igara koja me je oduševila kad sam je prvi put igrao... ali posle nikad nisam uspeo da izguram još jedan prelazak. Nešto me je kočilo, prosto - ništa me nije vuklo dalje da je igram. Da, izgleda impresivno, dijalozi su kul, priča je *okej*, muzika je strava, combat je... pa solidan, ali nije me privlačio toliko da sam hteo da igram, kao npr što je to činio Sekiro ili neke slične igre.

Ono što zaista vidim kao ogromnu manu igre za koju ne postoji opravdanje, jeste spamovanje sličnih boss-fightova. Ima par izuzetaka, ali iskreno i zaboravih većinu, ali sećam se pedeset trolova protiv kojih sam se borio.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2022, 21:56   #48
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: God of War

Sta znam, meni ovo deluje kao "shitty action cinematic game", kojih ima previse, kako stranci kazu. Nadam se da je vise od toga
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2022, 22:19   #49
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: God of War

Sinematika ima previše, to stoji, gameplay isto nekako veoma brzo dosadi čak i sa otključavanjem perkova. Međutim, igra ima svoje svetle momente, najviše vezane za audio-vizeulne elemente.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2022, 22:33   #50
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Sta znam, meni ovo deluje kao "shitty action cinematic game", kojih ima previse, kako stranci kazu. Nadam se da je vise od toga
Pa tebi je upravo jedna takva igra bila GOTY za 2021 koliko vidim.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.1.2022, 23:19   #51
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: God of War

Možda je zapravo najveći problem što se vidi da je ovo samo komad priče. Što se na kraju vidi da je sve samo priprema za nastavak. E sad, dal će taj nastavak da bude dorastao hajpu i očekivanjima, videćemo pre ili kasnije, pretpostavljam. Svakako, meni je bila sveža promena u odnosu na ranije naslove koje sam igrao na ps2 (i trojku remaster na četvorci). Da su ostali u istom vajbu, perspektivi, bilo bi mnoogo lošije.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2022, 12:29   #52
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: God of War

GoW je po meni, pored TLOU, definitivno obelezio PS4 (BB mi je vise From Software iskustvo nego PS4).Nekom ce biti previse sinematika, nekom ce borba biti repetitivna, ali sad kada je konacno izasao na PC, ne moze da se prica o gejmingu a da se ne oseti gnev Kratosov!
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2022, 12:50   #53
Fabriek
Veteran
 
Član od: 30.9.2011.
Lokacija: Srbija
Poruke: 841
Zahvalnice: 418
Zahvaljeno 257 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: God of War

Ne znam, ali meni su sve te PS ekskluzive ista prica kao i o IPhonu, mnogo buke ni oko cega (posebno).

Sada kada su pocele da dolaze na PC, polako se vidi da su itekako precenjene i da je njihova najveca vrednost zapravo bila samo ta ekskluzivnost i nedostupnost za sve koji nemaju ili nece da imaju doticnu konzolu, a svi vole zabranjeno voce i otud tolika fama.
Fabriek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Fabriek na korisnoj poruci:
bojanh (14.1.2022), jovaš (14.1.2022), Vlajk@ (14.1.2022)
Stara 14.1.2022, 12:57   #54
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Fabriek kaže: Pregled poruke
Ne znam, ali meni su sve te PS ekskluzive ista prica kao i o IPhonu, mnogo buke ni oko cega (posebno).

Sada kada su pocele da dolaze na PC, polako se vidi da su itekako precenjene i da je njihova najveca vrednost zapravo bila samo ta ekskluzivnost i nedostupnost za sve koji nemaju ili nece da imaju doticnu konzolu, a svi vole zabranjeno voce i otud tolika fama.
Tačno tako.
Isto je bilo s XboX exkluzivama.
Sve su super dok na PC ne dođu.
Probirljiva PC publika i cjepidlake su naodile 100-tine mana.
Ne veli niko da je ovo loša igra nego vrhunska ali po meni u poređenju sa prve 3 dijela nema više tog vau efekta kao kod njih.
Govorim o nekome ko je igrao te ranije djelove.
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jovaš na korisnoj poruci:
Fabriek (14.1.2022)
Stara 14.1.2022, 13:41   #55
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: God of War

PC gejmeri samo kukaju
Pričajte šta hoćete o konzolama, ali i pored hardverske ograničenosti, ps4 je iznedrio mnoge odlične naslove i pomerao na grafičkom nivou određena očekivanja. Kad je pa PC imao naslove poput TLOU2 koji izgledaju toliko foto-realistično?
Dakle, konzola matora brda godina i dalje ima grafički naprednije igre u odnosu na sve hardverske mogućnosti PC-ja. Prosto, Playstation će moći da pumpa novac u timove da rade kako žele, dok PC gejmeri moraju da se bakću sa raznim *****ima.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2022, 13:47   #56
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: God of War

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
PC gejmeri samo kukaju
Pričajte šta hoćete o konzolama, ali i pored hardverske ograničenosti, ps4 je iznedrio mnoge odlične naslove i pomerao na grafičkom nivou određena očekivanja. Kad je pa PC imao naslove poput TLOU2 koji izgledaju toliko foto-realistično?
Dakle, konzola matora brda godina i dalje ima grafički naprednije igre u odnosu na sve hardverske mogućnosti PC-ja. Prosto, Playstation će moći da pumpa novac u timove da rade kako žele, dok PC gejmeri moraju da se bakću sa raznim *****ima.
Witcher 3, Crysis, Gears of War, Tomb Raider, Control, RDR2, Cyberpunk 2077, Metro Exodus, Forza likes this.
Svaka multiplatform igra izgleda bolje na PC-ju nego na bilo kojoj konzoli, kao i svaki port.
Skoro svaka exkluziva sa XboX i Playstation-a dolazi i na PC...
Tačno je da PC koji "ćera" sve ove igre na 4K ladno košta min 2000 Eu a konzola 500-600 ali to je posljedica mininga...
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jovaš na korisnoj poruci:
Fabriek (14.1.2022)
Stara 14.1.2022, 14:35   #57
Cracked But Whole
Starosedelac
 
Član od: 26.6.2016.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.636
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 568 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: God of War

RDR2 je bio ekskluziva za konzole čitavih godinu dana, a kad je i stigao, bio je užasno optimizovan. Još jedan problem tu je problematični Rockstar Launcher gde ne možeš da pokreneš igru ako je kod njih nešto ubagovano, ili ako ti net ne radi.
Crysis jeste primer igre koja je pravljena da bude benchmark, i to sam i imao na umu kad rekoh da nema tih grafičkih pomeranja. Metro Exodus ima užasan kvalitet tekstura i ne baš najbolju Ray tracing implementaciju (neke deonice su previše mračne, a noći su blede i previše svetle), ali da, čitav serijal je bio makar pola koraka ispred sličnih naslova.

No, i pored toga što ima ljudi koji govore kako su PS igre loše, eto koliko se dobro i prodaju na PC-ju. Da, Days Gone i Horizon Zero Dawn jesu klasične open world igre koje malo šta novo donose, ali iskreno - pet puta su bolje od svih Ubishite OW naslova koje dobijamo za PC svake godine.

PC gaming je sad na dobrom mestu, ali da se ne varamo, ekskluzivni dilovi omogućavaju da se neke igre prave valjano. Kad ti neko pruži sve moguće resurse i odrešene ruke, veće su šanse da nastane nešto dobro.
TO jest, to je ona jedna iluzija koju još nisam uspeo da izgubim u ovom hobiju. Možda naredni GoW ne bude revolucionaran, ali imam nade da će biti dovoljno kvalitetan i da će biti užitak igrati ga. Isto bih rekao recimo i za Hellblade 2 koji sad ima Xbox ekskluzivnost (no i za PC stiže što je isto kul).

Cyberpunk je hteo da bude na svim sistemima, i kapiram da je to umnogome usporilo čitav rad, donelo još jedan fijasko, sa skidanjem sa PS storea, i osiromašilo development sigurno.
Cracked But Whole je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2022, 14:49   #58
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: God of War

Meni je drago da su svi velikani sa konzola dosli na PC, i pritom izgledaju i rade bolje nego na doticnim. Trziste je ogromno i verujem da niko ne gubi ovim tranzicijama, majning nije najveci krivac za nedostatak grafickih, pandemija je mnogo veci problem. Nedostatak cipova nije samo izrazen kod grafickih kartica, i ostali sektori trpe debelo zbog nedostatka cipova. Nova godina je pocela odlicno sto se tice kvalitetnih naslova, a sta nas jos ceka je prava poslastica, uzivajmo u najlepsim danima na nasoj omiljenoj platformi.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku rendzer25 na korisnoj poruci:
Fabriek (14.1.2022)
Stara 14.1.2022, 14:50   #59
jovaš
Veteran
 
Član od: 23.9.2013.
Lokacija: Podgorica - Montenegro
Poruke: 963
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 96 puta na 80 poruka
Određen forumom Re: God of War

Vjerovatno ali poenta je da je Sony-jeva exkluzivnost ispr-đela i da nemaju ništa da ponude što već nema "tabor" Microsofta Windows + XboX.
Mnogo je veća "baza" igrača PC+XboX što je i logično i kad se tome dodaju Sony-jeve igre, poenta za kupovinom Playstation 5 konzole uzima se samo u obzir da se jeftinije prođe uz kompromise grafičke na koje je ovaj sistem ograničen.
Što se svih ovih serijala tiče: God of War, Gears of War, Uncharted, Halo, to će s merakom odigrati fanovi igara a za ljude koji se prvi put srijeću sa: Halo 5 ili God of War novi (a nijesu odigrali prethodne djelove), to će biti još jedna solidna igra u nizu i ništa vau, to je poenta...
jovaš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.1.2022, 16:27   #60
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: God of War

34,6GB preload.

Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com