Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Foto i audio/video

ŠDK - Foto i audio/video Saveti u vezi sa kupovinom fotoaparata, Televizora, MP3 i DVD/DivX plejera...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.1.2018, 19:43   #1
OwerLord
Član
 
Član od: 11.4.2010.
Lokacija: Indjija
Poruke: 140
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku OwerLord
Određen forumom Pomoc pri kupovini TV-a

Pozdrav,

Situacija je sledeca: moji matorci se pate na starom kockastom TV-u, pa mi je palo na pamet da njima prosledim moj trenutni TV (Samsung ue40eh5300), a da ja uzmem neki noviji. Ne znam puno o njima, pa mi treba vasa pomoc oko kupovine.

Budzet: prva cifra koja mi pada na pamet je oko 800e, ali ako vredi dodati par stotina vise, nije problem.

Marka: pretpostavljam da su i dalje najbolji Samsung, LG, Sony?

Udaljenost: oko 2.5m

Dijagonala: tu imam najvecu dilemu sta izabrati.... na trenutnom TV-u je 40", i mislio sam da je idealno da ovaj novi bude max 43", medjutim, kopajuci malo po forumima ispadne da:
- TV retko kad mozda biti prevelik (ali zato moze obrnuto)?
- neke karakteristike, kao sto je refresh rate od 120Hz, bolji backlight, bluetooth audio, itd. ne mogu se pronaci ispod 49"?
- za potpuni 4k ugodjaj mora biti makar 49"?

Da li je sve to tacno, odnosno da li u mom slucaju mogu bez problema izabrati 49", bojim se da ne preteram, pa posle da se pokajem?

Koristio bih ga za:
- klasicno gledanje TV-a (D3i), preferiram HD kanale kao sto su SK, History, Discovery itd.
- gledanje filmova/serija preko externog HDD-a
- PS4

Voleo bih da ima sledece karakteristike:
- generalno bolji kvalitet slike u odnosu na trenutni TV.... nije ni sad los, ali cini mi se da to moze mnogo mnogo bolje da izgleda, mislim prvenstveno na HD kanale
- 4K
- smart
- bluetooth audio
- wifi
- 4 HDMI-a, jer trenutno imam 3, i sva 3 su zauzeta (d3i, ps4, pc), pa bih voleo jedan dodatni ako se ubuduce stvori potreba
......

Prilikom gledanja filmova preko externog HDD-a imam 2 problema koja bih hteo da resim sa novim TV-om, ali ne znam da li je to do TV-a ili samog filma:
- ponekad mi izadje poruka 'izabrana datoteka trenutno nije podrzana', zasto se to desava? 90% filmova koje gledam je mkv format, i vecinu pusti bez problema.
- kod nekih filmova pocne da mi treperi jedan deo slike, to sam resavao tako sto ili dosta smanjim osvetljenje, ili ukljucim led motion plus, koji automatski smanji osvetljenje na odredjen nivo, ali u oba slucaja ispadne isuvise tamno za moj ukus.

Jel i dalje najbolje uzeti preko KP-a, odnosno Madjara? Ako sam dobro razumeo, preko njih se dobije kvalitetnija roba, s obzirom da je ona namenjena EU trzistu, dok mi ovo sto imamo po radnjama je neka III klasa?

Hvala unapred na pomoci.
OwerLord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2018, 0:19   #2
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 349
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=105743

Procitaj ovde... cini mi se da trazis po slicnim prametrima kao i ja.... ja sam veoma brzo prihvatio predlog i za sada se nisam pokajao. Dakle Philips 49PUS6501,za sada lepo radi,jedino sto filmove pustam preko Kodija,tako sam obezbedio zute fontove na titlovima. Jednom me zezao na pustanju filma (1080) sa externog HDDa,jednostavno film zamrzne a titl ide dalje... HDD USB 3.0.ali sam izmedju njega i USB 3.0 na TVu imao produzni USB kabel koji nije 3.0.Pretpostavio sam da taj kabel zeza,i spojio HDD bez tog produznog i film bez problema doterao do kraja. Sad da li je do tog produznog USBa ili RAM memorije samog TVa ne znam. Inace kod ovog modela mi se dopada kvalitet slike i obicnih kanala,deluje mnogo bolje nego na televizorima po komsiluku. Mada iskreno,nisam imao priliku da ga uporedim sa nekim modelom slicnih karakterisika. Eto,valjda sam ti bar malo pomogao,ako te jos nesto zanima,pitaj
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2018, 0:55   #3
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

@Pinocio
Prvo si rekao da nisi zadovoljan baš ekranom zbog nekog probijanja na crnoj pozadini i uzdužnih linija na koje si se vremenom navikao.


Član Duke... Je objasnio mnogo što šta u vezi televizora. Pomenuo je Lg prošlogodišnje da se izbegavaju u širokom luku kao i određeni drugi modeli koji imaju karakteristične oznake. Potraži šta je napisao. Inače trenutno preporučuje Sonijeve modele koji imaju najviše uloženo dobijeno. Na drugom mestu Filips. Trebaš da se odlučiš i koji tip panela preferiraš. Ima i tu određene razlike. Što se hdmi x4 tiče teško da ima takav ispod 1K €.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2018, 1:11   #4
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 349
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
@Pinocio
Prvo si rekao da nisi zadovoljan baš ekranom zbog nekog probijanja na crnoj pozadini i uzdužnih linija na koje si se vremenom navikao.
Vidi,vremenom je leglo sve na svoje mesto Jednostavno opterecen strucnim analizama ovih foruma hteo ne hteo nesvesno trazis manjkavosti TVa.... posle ukapiras da je to samo pod tim pocetnim elanom.... i posle doterivanja boja TV je postao drugi TV totalno Ali opet sta znam,nismo ni mi svi isti,eto npr meni je ambijentalno osvetljenje non stop iskljuceno,jer ne vidm razliku na ekranu sa njim i bez njega.... A kada sam ga kupovao,bilo mi krivo sto nema osvetljenje sa 3 strane vec samo sa dve jbg
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PinociO na korisnoj poruci:
todos (19.1.2018)
Stara 19.1.2018, 1:26   #5
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

@Pinocio
Pada li ti na pamet one trake da uzmeš?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2018, 15:40   #6
OwerLord
Član
 
Član od: 11.4.2010.
Lokacija: Indjija
Poruke: 140
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku OwerLord
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Citat:
PinociO kaže: Pregled poruke
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=105743

Procitaj ovde... cini mi se da trazis po slicnim prametrima kao i ja.... ja sam veoma brzo prihvatio predlog i za sada se nisam pokajao. Dakle Philips 49PUS6501,za sada lepo radi,jedino sto filmove pustam preko Kodija,tako sam obezbedio zute fontove na titlovima. Jednom me zezao na pustanju filma (1080) sa externog HDDa,jednostavno film zamrzne a titl ide dalje... HDD USB 3.0.ali sam izmedju njega i USB 3.0 na TVu imao produzni USB kabel koji nije 3.0.Pretpostavio sam da taj kabel zeza,i spojio HDD bez tog produznog i film bez problema doterao do kraja. Sad da li je do tog produznog USBa ili RAM memorije samog TVa ne znam. Inace kod ovog modela mi se dopada kvalitet slike i obicnih kanala,deluje mnogo bolje nego na televizorima po komsiluku. Mada iskreno,nisam imao priliku da ga uporedim sa nekim modelom slicnih karakterisika. Eto,valjda sam ti bar malo pomogao,ako te jos nesto zanima,pitaj
Procitao, hvala....

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Član Duke... Je objasnio mnogo što šta u vezi televizora. Pomenuo je Lg prošlogodišnje da se izbegavaju u širokom luku kao i određeni drugi modeli koji imaju karakteristične oznake. Potraži šta je napisao. Inače trenutno preporučuje Sonijeve modele koji imaju najviše uloženo dobijeno. Na drugom mestu Filips. Trebaš da se odlučiš i koji tip panela preferiraš. Ima i tu određene razlike. Što se hdmi x4 tiče teško da ima takav ispod 1K €.
Da, procitao sam neke njegove postove. Cuo sam za LG da treba izbegavati u ovom trenutku, tako da sam suzio izbor na Samsung i Sony. Sto se tice panela, zaiste se ne razumem u njih, napisao sam moje potrebe i sta sve ocekujem oko TV-a, pa ako moze pomoc oko toga?

Mozete li mi, za pocetak, pomoci oko dijagonale (prvi post), to mi je mozda i dilema broj 1?!
OwerLord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2018, 18:22   #7
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Što se dijagonale tiče, idi na veći slobodno... 50-ak inča uopšte neće biti preveliko sa 2.5 m čim se malo privikneš. A i stvarno nema smisla 4K na malim dijagonalama, ne vidi se to ništa sa te udaljenosti.

Što se panela od 120Hz tiče jako su retki ispod 1000€, pogotovo kod TV-a koji mogu da se kupe kod nas. Ovaj predloženi Philips je jedan od retkih koji ima 120Hz osveženje.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2018, 20:10   #8
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

50" sa 2,5 metara je super, gledam baš tu dijagonalu sa te udaljenosti, ne bih nipošto mijenjao za manju. Doduše, u početku mi se učinio prevelik, zahtjeva period privikavanja od nekoliko dana.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2018, 20:48   #9
OwerLord
Član
 
Član od: 11.4.2010.
Lokacija: Indjija
Poruke: 140
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku OwerLord
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Što se dijagonale tiče, idi na veći slobodno... 50-ak inča uopšte neće biti preveliko sa 2.5 m čim se malo privikneš. A i stvarno nema smisla 4K na malim dijagonalama, ne vidi se to ništa sa te udaljenosti.

Što se panela od 120Hz tiče jako su retki ispod 1000€, pogotovo kod TV-a koji mogu da se kupe kod nas. Ovaj predloženi Philips je jedan od retkih koji ima 120Hz osveženje.
Ako se secas, prilikom izbora trenutnog TV-a, ti si mi najvise pomogao, hvala jos jednom!

Ok, onda cu ici na 49", reci mi koja je minimalna dijagonala potrebna da bi 4K dosla do punog izrazaja?

Vredi li dati vise para za 120Hz, nekih 300e vise ako sam dobro zapazio? Gde cu konretno videti tu razliku, igre, filmovi, TV?

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
50" sa 2,5 metara je super, gledam baš tu dijagonalu sa te udaljenosti, ne bih nipošto mijenjao za manju. Doduše, u početku mi se učinio prevelik, zahtjeva period privikavanja od nekoliko dana.
Ja kad sam prelazio sa kockastog na ovaj trenutni od 40" trebalo mi je bogme par nedelja da se priviknem.
OwerLord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2018, 22:39   #10
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 349
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Citat:
malo blesav kaže: Pregled poruke
50" sa 2,5 metara je super, gledam baš tu dijagonalu sa te udaljenosti, ne bih nipošto mijenjao za manju. Doduše, u početku mi se učinio prevelik, zahtjeva period privikavanja od nekoliko dana.
I mene je nekoliko dana cak glava bolela,a posle se sve normalizovalo
I svakim danom mi je sve prijatniji TV za rad i uzivanje,jedino jos da kupim gamepad,pa da poteram i autotrke recimo... Asphalt 8 vec instaliran
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2018, 0:07   #11
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Pomoc pri kupovini TV-a

@ OwerLord

120 Hz u peincipu najviše služi da bi se koristila interpolacija i da bi slika izgledala kao da ima veći frame rate. Neko to voli, neko ne. Meni u nekoj umerenoj količini (nižem podešavanju) baš izgleda dobro i daje jasnoću svim pokretima. Jedino ne možeš da koristiš za igranje jer unosi lag u kontrole. Koliko to vredi u smislu cene je stvarno teško reći.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2018, 22:23   #12
OwerLord
Član
 
Član od: 11.4.2010.
Lokacija: Indjija
Poruke: 140
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku OwerLord
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

S' obzirom da mi niste dali neke konkretne predloge na osnovu mog prvog posta, krenuo sam malo sam da istrazujem, iako se ne razumem previse. Fokus je na top marke (Samsung, LG, Sony), medjutim bilo je reci da LG treba izbegavati u ovom trenutku, pa su preostali Samsung i Sony.

Zbog velicine (max 50") za oko mi je zapao Sony XE90 i Samsung MU8000, koji od ova 2 modela mi preporucujete, i zasto?
OwerLord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2018, 0:12   #13
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 349
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Philips ti se nije dopao?
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2018, 0:36   #14
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Sony XE90 je odličan TV i lično bih ovde išao na njega. Ima odličan VA panel sa 120Hz, kvalitetne motion algoritme (Sony je i dalje lider na tržištu po tom pitanju), može da prikaže skoro duplo svetliju sliku od Samsunga MU8000 što je bitno za HDR sadržaj, i ima prilično hvaljen tone mapping koji je opet bitan za HDR sadržaj. Po većini testova ima vrlo uniformno osvetljenje. Input lag je kod Sonija dobar, kod Samsunga je marginalno bolji ali ne bi trebalo da se primeti razlika u realnoj upotrebi. Sve u svemu odličan 4K HDR i mislim da trenutno nosi titulu najboljeg TV-a u toj cenovnoj klasi na rtings.com.

Još jedna stvar koja ide u minus za MU8000 je što izgleda da 49" model nije 120 Hz dok ostale veličine jesu, što je solidan minus jer ti baš tu dijagonalu ciljaš.

Edit: vredno pomena je i da Sony koristi Flicker Free PWM za pozadinsko osvetljenje na 720Hz dok Samsung ima na 120Hz. Uglavnom ne bi trebalo da se primeti treperenje ni kod jednog, barem ja ne primećujem kod svog TV-a na kom je ovo obično, ali svakako vredi pomena da na Soniju nema ni teoretske šanse da se tako nešto primeti.

Poslednja ispravka: Aibo (21.1.2018 u 0:45)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
OwerLord (22.1.2018)
Stara 22.1.2018, 16:07   #15
OwerLord
Član
 
Član od: 11.4.2010.
Lokacija: Indjija
Poruke: 140
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku OwerLord
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Citat:
PinociO kaže: Pregled poruke
Philips ti se nije dopao?
Da budem iskren, Philips nikad nisam ozbiljnije razmatrao (a i estetski, kod tog modela, one nogice mi se ne svidjaju), kao sto sam bio spomenuo, u igri su bili samo Samsung, LG, Sony. Hoces reci da je taj Philips bolja kupovina od Sony XE90?

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Sony XE90 je odličan TV i lično bih ovde išao na njega. Ima odličan VA panel sa 120Hz, kvalitetne motion algoritme (Sony je i dalje lider na tržištu po tom pitanju), može da prikaže skoro duplo svetliju sliku od Samsunga MU8000 što je bitno za HDR sadržaj, i ima prilično hvaljen tone mapping koji je opet bitan za HDR sadržaj. Po većini testova ima vrlo uniformno osvetljenje. Input lag je kod Sonija dobar, kod Samsunga je marginalno bolji ali ne bi trebalo da se primeti razlika u realnoj upotrebi. Sve u svemu odličan 4K HDR i mislim da trenutno nosi titulu najboljeg TV-a u toj cenovnoj klasi na rtings.com.

Još jedna stvar koja ide u minus za MU8000 je što izgleda da 49" model nije 120 Hz dok ostale veličine jesu, što je solidan minus jer ti baš tu dijagonalu ciljaš.

Edit: vredno pomena je i da Sony koristi Flicker Free PWM za pozadinsko osvetljenje na 720Hz dok Samsung ima na 120Hz. Uglavnom ne bi trebalo da se primeti treperenje ni kod jednog, barem ja ne primećujem kod svog TV-a na kom je ovo obično, ali svakako vredi pomena da na Soniju nema ni teoretske šanse da se tako nešto primeti.
Da, pretpostavio sam da je Sony bolji izbor, ali sam hteo da budem siguran. Primetio sam da je izmedju Sony XE80 i XE90 razlika 300e, vredi li tih para po tebi? Sta ja konkretno dobijam za tih 300e?
OwerLord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2018, 16:34   #16
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Pomoc pri kupovini TV-a

Dobiješ panel većeg kontrasta i ososvežavanja od 120 Hz, duplo veću maksimalnu osvetljenost ekrana. Tj. XE90 je iz više razloga bolji TV a da li vredi 300€ više to je već potpuno lična stvar.

I MU8000 je bolji od XE80. XE80 može da se poredi sa MU7000 otprilike, i jedan i drugi imaju svoje jake i slabije strane, MU7000 jači kontrast i uniformniju crnu, a XE80 veće uglove gledanja i čistije pokrete. Stvar je ukusa ali bih ja za sebe u tom slučaju radije Samsung uzeo.

Poslednja ispravka: Aibo (23.1.2018 u 9:56) Razlog: Typo
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2018, 16:48   #17
OwerLord
Član
 
Član od: 11.4.2010.
Lokacija: Indjija
Poruke: 140
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku OwerLord
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Ne znam da li sam te dobro razumeo, kazes da bi izmedju XE80 i MU7000 uzeo Samsung, dok bi izmedju XE90 i MU8000 uzeo Sony?
OwerLord je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2018, 18:08   #18
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Pomoc pri kupovini TV-a

Tako je.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2018, 20:02   #19
PinociO
Veteran
 
Član od: 3.1.2007.
Poruke: 546
Zahvalnice: 349
Zahvaljeno 181 puta na 119 poruka
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Citat:
OwerLord kaže: Pregled poruke
Hoces reci da je taj Philips bolja kupovina od Sony XE90?
Znas kako,na forumima sam se pojavio sa pitanjem oko TVa i dobio preporuku (49PUS6501),odmah se bacio na citanje testova i utisaka korisnika i posto sam video da su vecinom pozitivni utisci i ocene iskreno dalje nisam ni trazio.Zastupljen je mnogo na NETu,a to mi isto znaci,jer eto recimo fabricki boje su ocajno podesene i da nije bilo pomoci (video tutorijal) na NETu,mogao bih se slikati oko podesavanja,ako razumes sta zelim reci.Dalje u svim poredjenjima sa Sony televizorima dominiralo je to da je na Philipsu bolji odziv Androida sto me je iskreno privuklo,jer smatram da je Android velika prednost nad ostalim televizorima. Meni su te nogice napravile veliki problem,ali mi je to najmanje bitna stavka. Bitnije mi je da uzivam u kvalitetu reprodukcje nego u estetskom izgledu TVa. Za svaki Sonyev uredjaj sam uvek imao u podsvesti da su specificni po pitanju multimedije,kodeka,zvuka.... tako da nisam mnogo ni razmisljao o Sony modelima.
Pre mnogo godina sam na isti fazon dobio preporuku za isto Philips DVD i nikada se nisam pokajao,tako ce nadam se biti i ovaj put.
Inace,kod gledanja obicnih kanala ovaj Philips sam imao priliku uporediti samo sa jednim LG SMART fulhd modelom od 32 inca i mogu ti reci da sam ocekivao losiju sliku na Philipsu zbog velicne ekrana,ali LG je totalno porazen na tom polju. Mozda poredjenje i nije najbolje,ali opet.... Sto se filmova tice,LG dominira (titlovi,boja,velicina) u odnosu na fabricki Philips,ali sam to resio instaliranjem Kodija,tako da za sada Philips opravdava svoju cenu. Taj Sony pretpostavljam da kosta vise!?

p.s.ovaj moj post nije nikakvo ubedjivanje,samo zelim da pomognem odredjenim sitnicama,jer i meni je mnogo znacila svaka recenica koja je bila napisana na forumima. I da,na Philips sam dobio 5 godina pisane garancije,mislim da su jedini koji daju tako,da se ne moras naknadno negde registrovati i ostale zezancije. Jeste da je to bilo do 31.12.ali opet ako daju 5 godina verovatno se pretpostavlja da ce svaki TV toliko i izdrzati,bez obzira sto je sad ako se ne varam ponovo 2 godine garancija.

Bilo kako bilo,srecno u izboru.
PinociO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.1.2018, 7:58   #20
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Pomoc pri kupovini TV-a

Ja mislim da ovo izgleda kao ubeđivanje.
Pored onog Sonija nema potrebe čovek dalje da traži. Sony od pamtiveka zna šta radi. Evo ga moj Sony iz 2006. radi ko prvog dana.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pomoc pri kupovini rutera! Micros ŠDK - Komunikacioni uređaji i umrežavanje 4 6.12.2011 22:18
Pomoc pri kupovini laptopa - raznorazni zahtevi :) Ivan452 ŠDK - Prenosni računari 9 11.10.2011 20:27
Pomoc pri kupovini graficke kartice Hold ŠDK - Grafika 0 22.2.2011 18:22
Za AGP: GeForce 6600gt ili Radeon x1600pro? player1 Grafika 42 28.7.2006 14:49
Laptop racunar- pomoc pri kupovini firefly ŠDK - Prenosni računari 4 9.3.2006 13:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com