Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.6.2011, 17:33   #1
didi_sa
Član
 
Član od: 2.1.2007.
Poruke: 182
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku didi_sa
Određen forumom Konfiguracija za 2x6990

treba mi konfiguracija koja će tjerati te karte, bez DVD i sa što manjim diskom.

kartice su POWERCOLOR 6990
didi_sa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 17:38   #2
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija za 2x6990

Koliko para mozes da izdvojis za konfiguraciju?
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 17:46   #3
didi_sa
Član
 
Član od: 2.1.2007.
Poruke: 182
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku didi_sa
Određen forumom Re: Konfiguracija za 2x6990

najjeftinija sa kojom će raditi sve kako treba, a grafičke treba da rade i po 3,4,5 dana neprekidno sa 100% opterećenja.
didi_sa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 17:46   #4
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija za 2x6990

retko ko ima takvu konfiguraciju, da ti kaže lično iskustvo...
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 17:56   #5
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija za 2x6990

Citat:
didi_sa kaže: Pregled poruke
najjeftinija sa kojom će raditi sve kako treba, a grafičke treba da rade i po 3,4,5 dana neprekidno sa 100% opterećenja.
Rec jeftino i Crossfire dve HD6990 se ne ubacuju u istu recenicu.. Ovako na suvo bez racunanja procenjujem da bi ti trebalo jos ~1000e za kuciste,napajanje,maticnu plocu,procesor,kuler i memoriju uz neki hard disk
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 18:00   #6
didi_sa
Član
 
Član od: 2.1.2007.
Poruke: 182
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku didi_sa
Određen forumom Re: Konfiguracija za 2x6990

hahahahah slažem se, rama treba 4GB a disk do 500GB
didi_sa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 18:02   #7
Picard
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Picard
 
Član od: 30.11.2008.
Lokacija: NI
Poruke: 11.787
Zahvalnice: 682
Zahvaljeno 4.326 puta na 3.571 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija za 2x6990

E al' se ismejah, dve high-end karte, a ostalo kako tako, nije bitno samo da radi nekako ...
Kao što kolega reče, spremi se na žešće keširanje ako misliš da to uposliš adekvatno (samo za napajanje ti treba ~250) ...
Picard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 18:04   #8
didi_sa
Član
 
Član od: 2.1.2007.
Poruke: 182
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku didi_sa
Određen forumom Re: Konfiguracija za 2x6990

Citat:
Picard kaže: Pregled poruke
E al' se ismejah, dve ultra-high-end karte, a ostalo kako nije bitno samo da radi nekako ...
Kao što kolega reče, spremi se na žešće keširanje ako misliš da to uposliš adekvatno (samo za napajanje ti treba ~250-300e) ...
znam ja to ali mi treba bilo koja konfoguracija, samo neko da prvi sastavi.
didi_sa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 18:13   #9
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija za 2x6990

Maticna ploca: Asus P8Z68-V Pro ~170e
Procesor: Intel Core i7 2600K ~245e
Memorija: Mushkin PC1600 2x2GB Redline Radioactive ~50e
Kuler za CPU: Noctua NH-D14 ~70e
Napajanje od barem 1000W: ne znam tacno sta ima na lagerima,ali racunaj barem 250e za nesto kvalitetno
Kuciste: recimo Cooler Master 690II Advanced ~90e
Hard disk (mada greota bez SSD-a): WD 1TB Caviar Black ~70e

Suma za kraju ~950e. I sta dobijas? Manje vise nista.. Jedna HD6990 je dovoljna u 120% slucajeva,a dve HD6990 ocajno skaliraju u Crossfire rezimu. Drugo,ovakav setup da ostane ogranicen hard diskom je stvarno greota jer prosto place za brzim SSD-om. Trece,procesor bi morao da OC-ujes na fin takt da bi uposlio ovakav graficki sistem.

Realno nema poentu kako god da okrenes. Ako ti je potrebna sirova snaga za GPGPU okreni se profesionalnim resenjima
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 18:16   #10
Luka Filipovic
Starosedelac
 
Član od: 9.7.2010.
Lokacija: N/A
Poruke: 1.795
Zahvalnice: 750
Zahvaljeno 536 puta na 369 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija za 2x6990

rekao je da mu treba sto manji hdd,tako da moze samo ssd
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 18:17   #11
didi_sa
Član
 
Član od: 2.1.2007.
Poruke: 182
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku didi_sa
Određen forumom Re: Konfiguracija za 2x6990

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Maticna ploca: Asus P8Z68-V Pro ~170e
Procesor: Intel Core i7 2600K ~245e
Memorija: Mushkin PC1600 2x2GB Redline Radioactive ~50e
Kuler za CPU: Noctua NH-D14 ~70e
Napajanje od barem 1000W: ne znam tacno sta ima na lagerima,ali racunaj barem 250e za nesto kvalitetno
Kuciste: recimo Cooler Master 690II Advanced ~90e
Hard disk (mada greota bez SSD-a): WD 1TB Caviar Black ~70e

Suma za kraju ~950e. I sta dobijas? Manje vise nista.. Jedna HD6990 je dovoljna u 120% slucajeva,a dve HD6990 ocajno skaliraju u Crossfire rezimu. Drugo,ovakav setup da ostane ogranicen hard diskom je stvarno greota jer prosto place za brzim SSD-om. Trece,procesor bi morao da OC-ujes na fin takt da bi uposlio ovakav graficki sistem.

Realno nema poentu kako god da okrenes. Ako ti je potrebna sirova snaga za GPGPU okreni se profesionalnim resenjima

ovo nije za mene ovo treba za dalju prodaju i mora biti ATI zbog kodova, znam da treba dobro hlađenje i znam da moraju biti 2 6990
didi_sa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 19:09   #12
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija za 2x6990

Što se tiče mog predloga, ovako nešto:
890FXA-GD65 - volim što ima taj sexy 6-pin PCI-E za PEG slotove Osim toga, 2 full x16 2.0 slota...
X3 450 - za ove potrebe čak i overkill. Ali, što da ne. Još ako se otključa...
Xigmatek Loki - da nam procesoru ne bude vrućina pored 2 x 6990
Patriot G2 2x2 1600 - i ovo je u principu overkill, but what the hell, maltene je džabe
F4 320GB - radi pos'o, ne smeta mu vrućina, jer se i sam ne greje ič.
SS-850KM - the King Himself. 4x 6+2pin znači da će za onaj 6-pin na ploči trebati adapter, al' to je ok.
RV02B-EW - rotiran položaj komponenata + 180mm AP ventilatori = 'ladno k'o špricer. A i treba da stanu 6990 kartice - 305mm dužine brale.

Cena: ~666€
To je naravno bez grafičkih i monitora i periferija i DVD-a.

Alternative: Za napajanje, ako nađeš Corsair HX850 negde za manje para, to je to. Ostalo nije ni da prismrdi. I da, 850W jeste dovoljno. Procesor može i ubogi Sempron, ali to je 30 evra razlike. Uštedi ako moraš. Kuler na procesoru je opcion, box će uraditi posao, ali valja biti siguran da će raditi 24/7 bez pregrevanja... Memorija i hard su maltene džabe a odlični, tu nemaš da se žališ. Umesto Raven-a može i CM HAF X, koji je celih 5 evra jeftiniji. Možda može i HAF 932. ili čak i 922, ali oni slabije hlade od X i od RV02-E. A 2x 6990 je k'o plotna na Sloboda šporetu. I na kraju, ploča. Konkretno ova MSI se lepo pokazala, za razliku od svog starijeg brata. GD70, koji nije baš nešto... Sad možete reći Asus, Gigabyte itd, ali ovaj nivo performansi i kvaliteta tek na 50+% skupljim pločama.

Poslednja ispravka: Freško (13.6.2011 u 19:22)
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nepotpisani Čitalac na korisnoj poruci:
didi_sa (13.6.2011)
Stara 13.6.2011, 20:21   #13
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija za 2x6990

Nisam pratio Raven Evolution modele, ali ako ima iste probleme sa prashinom kao prethodni Raven, to bih zaobishao. Video sam neke prilichno uznemiravajuce slike u vezi sa prashinom i prvim Ravenom, tako da - neka hvala .

Silverstone Fortress FT-01B je za te pare keva, ako ga ima (a sumnjam). FT-01B-W, koji je sa providnom stranicom je nekih 500 dinara skuplji, pa neka i to pogleda, ali mislim da bi za dve 6990 morao da skida HDD cage, medjutim to nije neka velika muka.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 20:30   #14
didi_sa
Član
 
Član od: 2.1.2007.
Poruke: 182
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku didi_sa
Određen forumom Re: Konfiguracija za 2x6990

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Nisam pratio Raven Evolution modele, ali ako ima iste probleme sa prashinom kao prethodni Raven, to bih zaobishao. Video sam neke prilichno uznemiravajuce slike u vezi sa prashinom i prvim Ravenom, tako da - neka hvala .

Silverstone Fortress FT-01B je za te pare keva, ako ga ima (a sumnjam). FT-01B-W, koji je sa providnom stranicom je nekih 500 dinara skuplji, pa neka i to pogleda, ali mislim da bi za dve 6990 morao da skida HDD cage, medjutim to nije neka velika muka.
Ako ima neko kućište da nema prepravki?
didi_sa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 20:31   #15
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija za 2x6990

Je l' ovo odgovor na tvoje pitanje?
Cela poenta evolutiona je rešavanje problema prvih verzija.
Nema problema sa prašinom, inače bih preporučio (dosta skuplji) FT02 v1.7 (sa AP181), ovako nema potrebe za dodatnih 70ak evra troška...
Niti ima potrebe za prepravkama. Kako kupiš, tako ostaviš, samo povremeno (vrlo jednostavno) čišćenje filtera za prašinu, i sve će biti bajno-sjajno

## EDIT ##

I otvor za ventilator napajanja takođe ima filter koji se lako demontira.
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 20:44   #16
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija za 2x6990

Bah, sad malo gledah slike, i dalje sam skeptichan.

Ovde videh neke stvari koje mi se ne svidjaju, ali nevezano za to - grillovi za PCI/PEG slotove i dalje nemaju preteranu zashtitu od prashine, za shta je kriv ovaj gore "V izrez" . To se mozhda da reshiti kada rachunar radi zbog pritiska odozdo, mada ne verujem da je toliko efikasno, ali shta cemo sa sluchajem kada rachunar ne radi? Jedino da ga pokriva svaki put kada ne radi, kako se prashina ne bi natalozhila. To i jeste najveci nedostatak oba Ravena.

EDIT: Usput, i ovo me brine:

Citat:
System Wattage with GPU in FULL Stress = 902W
Jeste da je ovo peak i sa overklokovanim procesorom koji troshi dosta vishe, ali mislim da nema potrebe da se bash toliko znoji napajanje u svakom sluchaju.

Poslednja ispravka: Doomche (13.6.2011 u 20:53)
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 23:00   #17
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija za 2x6990

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Bah, sad malo gledah slike, i dalje sam skeptichan.

Ovde videh neke stvari koje mi se ne svidjaju, ali nevezano za to - grillovi za PCI/PEG slotove i dalje nemaju preteranu zashtitu od prashine, za shta je kriv ovaj gore "V izrez" . To se mozhda da reshiti kada rachunar radi zbog pritiska odozdo, mada ne verujem da je toliko efikasno, ali shta cemo sa sluchajem kada rachunar ne radi? Jedino da ga pokriva svaki put kada ne radi, kako se prashina ne bi natalozhila. To i jeste najveci nedostatak oba Ravena.

EDIT: Usput, i ovo me brine:



Jeste da je ovo peak i sa overklokovanim procesorom koji troshi dosta vishe, ali mislim da nema potrebe da se bash toliko znoji napajanje u svakom sluchaju.
Prvo, ovo je radio neko ko nema pojma sa fizikom. Čuo nekad za statički pritisak vazduha? Taj topao vazduh koji pametnjaković crta u mspaint-u ni ne napušta shroud kartice. To i jeste cela poenta AP ventilatora. Visok statički pritisak + velik, visokousmeren protok vazduha. Plus, taman i da jeste tako kako je crtao, onda je faličan pristup i kod kućišta koja imaju ventilator u stranici, na primer. Što se tiče prašine, ona ni ne dospeva u kućište, jer unutar vlada pozitivan rezultantni pritisak, i to osetan. 3 x 180 mm uvlače, a samo 1 120 mm izbacuje - nema sile da prašina dospeva unutra u tim uslovima, osim na usisu - a tamo su filteri. Osim toga, na slici ne vidim nigde 3 ventilatora, koji konstantno nabijaju hladan vazduh unutra, a koji, opet, ne dozvoljava toplom vazduhu da se širi po kućištu već ga forsira napolje kroz vent i otvore na "krovu" kućišta.

A taj system wattage je meren iz zida, zar ne? Uračunaj u to efikasnost, koja ne verujem da je preko 90%, i imaš da je potrošnja ispod 850W. Osim toga, X-850 je deklarisano na 850W 24/7 pri 50°C. Punih 5 godina tako, to garantuje firma. Napajanje provereno može da daje i 1000W bez ikakvih problema, čak i duže vremenske periode, ali to ovde neće biti slučaj.
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.6.2011, 23:15   #18
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija za 2x6990

Citat:
Nepotpisani Čitalac kaže: Pregled poruke
Prvo, ovo je radio neko ko nema pojma sa fizikom. Čuo nekad za statički pritisak vazduha? Taj topao vazduh koji pametnjaković crta u mspaint-u ni ne napušta shroud kartice. To i jeste cela poenta AP ventilatora. Visok statički pritisak + velik, visokousmeren protok vazduha. Plus, taman i da jeste tako kako je crtao, onda je faličan pristup i kod kućišta koja imaju ventilator u stranici, na primer. Što se tiče prašine, ona ni ne dospeva u kućište, jer unutar vlada pozitivan rezultantni pritisak, i to osetan. 3 x 180 mm uvlače, a samo 1 120 mm izbacuje - nema sile da prašina dospeva unutra u tim uslovima, osim na usisu - a tamo su filteri. Osim toga, na slici ne vidim nigde 3 ventilatora, koji konstantno nabijaju hladan vazduh unutra, a koji, opet, ne dozvoljava toplom vazduhu da se širi po kućištu već ga forsira napolje kroz vent i otvore na "krovu" kućišta.
Pa pazi, ne znam kakva je situacija ako je kartica okrenuta vertikalno, ali u horizontalnom polozhaju vazduh ipak napushta shroud "nadole", znam iz prakse. Recimo kod mene, imam ventilator u kucishtu koji duva pravo u mesto na slici sa razdaljine od 3cm (josh na mestu gde vent ima najveci CFM) i opet ako se vent ubrza, a na 6990 ce se ubrzati sigurno, mozhe da se oseti vazduh iz kartice na 1-1.5cm izvan kartice. Verovatno zato shto ventilator na kartici pravi preveliki pritisak u uskom prostoru zbog velikog RPM-a. U svakom sluchaju, nishta od toga ne reshava probleme sa kucishtem kada rachunar ne radi, na shta i jesam aludirao.

Citat:
Nepotpisani Čitalac kaže: Pregled poruke
A taj system wattage je meren iz zida, zar ne? Uračunaj u to efikasnost, koja ne verujem da je preko 90%, i imaš da je potrošnja ispod 850W. Osim toga, X-850 je deklarisano na 850W 24/7 pri 50°C. Punih 5 godina tako, to garantuje firma. Napajanje provereno može da daje i 1000W bez ikakvih problema, čak i duže vremenske periode, ali to ovde neće biti slučaj.
Jok, Guru3D merio. Nije iz zida, ali ne pishe ni chime tachno, sve shto pishe je "a device", verovatno neki unimer ili neshto levo. Ali, ovde je procesor i7 965 na 3.75 Ghz, kazhu da bez overkloka troshi ~60W manje. Ne sumnjam ja u napajanje, plus je ova konfiguracija zasnovana na procesoru koji manje troshi, ali ja ipak volim da ostavim malo prostora napajanju zbog grejanja. Deklaracija je lepa stvar, ali se trudim da se ne suochavam sa njom previshe .

Kad smo kod potroshnje, i ovo su izjavili:
Citat:
After long deliberation we decided to move away from FurMark and are now using a game like application which stresses the GPU 100% yet is much more representable of power consumption and heat levels coming from the GPU. We however are not disclosing what application that is as we do not want AMD/ATI/NVIDIA to 'optimize & monitor' our stress test whatsoever, for our objective reasons of course.
...tako da mi cifre deluju prilichno legitimne.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2011, 1:03   #19
Nepotpisani Čitalac
V.I.P. PSU Guru
 
Član od: 14.7.2007.
Lokacija: Suna/McSteel
Poruke: 1.260
Zahvalnice: 13
Zahvaljeno 609 puta na 451 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija za 2x6990

Upravo to, kod ovakve orijentacije vazduh iz kartice "beži" neposredno oko samog ventilatora, i kroz otvore kod display konektora, ne kod PCI-E konektora kako je pokazano, jer je tu protok vazduha ozbiljno zaprečen, i vazduh iz AP ventilatora, koji je pod daleko većim pritiskom i sa većom brzinom ga glat potiskuje. A onaj koji "pobegne" pod uglom od oko 45° u odnosu na normalu na vent grafičke biva "pokupljen" i odnesen strujom vazduha sa ventova dole i napušta kućište. Nema nikakve recirkulacije vrućeg vazduha.

Za prašinu se slažem, ona pada na kućište, ali čim se mašina startuje, biće oduvana sa proreza i otvora zbog pozitivnog rezultantnog pritiska u kućištu.

A potrošnja - GPGPU je ipak manje intenzivna operacija jer kompletni front end miruje, dakle teselatori, Z/stencil buffer i dispatch, Geometry ROP-ovi, Color ROP-ovi itd. Gomila pod-jedinica u procesoru miruje i ne troši ni vata. Ne kažem ja da te kartice neće pošteno trošiti, ali ni slučajno onoliko koliko u nekoj surovoj video igri na max detaljima sa teselacijom i 16 x FSAA, anizotropijom i sl. Recimo da GPGPU zadaci u punom opterećenju mogu da dotaknu 70% onoga što posrču moderni naslovi tipa Crysis 2, Arma 2, Metro 2033 i tako to. I pritom je ovde CPU angažovan 30% max, a i inače ne troši niš' posebno.

Po pitanju "štednje" Seasonic-a, ponavljam, on je dizajniran i predviđen da radi na punih 850W output 24/7 pod teškim ambijentalnim uslovima. Nije to oslanjanje na sreću, oni su ovo burn-in testirali mesecima da odrede može li 5 godina u kontinuitetu tako... Veruj ozbiljnoj firmi da je rejting legitiman
Nepotpisani Čitalac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.6.2011, 19:43   #20
nerro7
Veteran
 
Član od: 21.9.2010.
Lokacija: Bimmer
Poruke: 988
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 97 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija za 2x6990

Može li neko drugo kućište? svi na forumu ćete imati cm690 2
nerro7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Stručno mišljenje u vezi high end konfiguracija! obradbl Šta da kupim? 8 26.12.2010 12:51
Konfiguracija do 40000 - 45000 din. FiresnakE Šta da kupim? 7 17.3.2010 0:37
Konfiguracija... @lmost ŠDK - Osnovne komponente 15 12.12.2009 16:02
Gamer Konfiguracija W H I S K E Y ŠDK - Osnovne komponente 3 24.6.2009 20:09
Nova konfiguracija Mean_Machine Šta da kupim? 59 17.9.2006 19:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com