Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.6.2020, 23:40   #401
pacsle
Starosedelac

Član od: 7.12.2012.
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 128 puta na 109 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Ladno neki debil na fejsbuku napiše šta se desi, ovaj "srčka" momenat, i ja pročitam.
pacsle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2020, 9:23   #402
Atwa013
Starosedelac

Član od: 14.11.2010.
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.239 puta na 671 poruka

Citat:
Luka Filipovic kaže: Pregled poruke
Ali nevezano za to, zasto ne uvaziti misljenje nekoga ko pricu isprati preko youtuba i na osnovu nje zakljuci da mu se igra ne svidja?
Zato što igra nije film ili serija, gde je gledanje jedini merodavan način da prosudiš valja li nešto ili ne.

Koliko igara ima gde je gejmplej vrhunski, a priča (ispod) prosečna?
Otprilike isto koliko i onih gde je situacija obrnuta.

Više puta sam pokušavao da odgledam prelaze nekih igara koje su me zanimale, ali iz nekih razloga nisam, ali retko šta sam priveo kraju...
Uspeo sam da završim prva četiri Metal Geara (nisam imao konzolu pre PS4 i nikad nisam igrao nijedan MGS), i to u sklopu priprema za MGSV. E sad, ustanovio sam da mi je jako žao što nisam saznao ranije za Snake Eater, koji mi se najviše i dopao od svih, jer na neki način predstavlja omaž filmovima o Bondu i priča mi je fantastična, a i uvodna numera je vrhunska.

Ipak, radije ću odigrati igru, nego da gledam, jer kao što rekoh, to nije TO, bar meni.

Dalje, teško da TLOU 2 može da se okarakteriše kao ošugavljena mačka, to je sve samo ne objektivna ili subjektivna kritika, nego najobičnije preterivanje.

Jednostavno, ljudima smetaju stvari na koje ja ni ne obraćam pažnju, a kao što neko reče ovde, mnogi su zauzeli stav i oblikovali mišljenje o igri kad su procureli spojleri i ništa ih više ne može ubediti ni odvratiti od toga.

I još bih dodao, šta mene briga za prodaju, refund i ostalo, meni se igra dopada, to je najvažnije.

Meni je i Days Gone odlična igra (a nisam platio full price, niti preorderovao) , iako je prošla kako je prošla, smatram je jednom od najpotcenjenijih igara u 2019-oj, i šteta je što joj više ljudi nije dalo priliku.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
djuras (3.7.2020), Mandragora (27.6.2020), nameless1 (27.6.2020)
Stara 27.6.2020, 13:45   #403
Kidja
Deo inventara foruma

Član od: 27.3.2011.
Zahvalnice: 738
Zahvaljeno 622 puta na 434 poruka

Citat:
Jednostavno, ljudima smetaju stvari na koje ja ni ne obraćam pažnju, a kao što neko reče ovde, mnogi su zauzeli stav i oblikovali mišljenje o igri kad su procureli spojleri i ništa ih više ne može ubediti ni odvratiti od toga.
Pa dobro ovo je posteno reci. Ne igras igre zbog price nego zbog gejmpleja i to je to.
Kidja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2020, 14:50   #404
Luka Filipovic
Starosedelac

Član od: 9.7.2010.
Zahvaljeno 525 puta na 361 poruka

Ja sam namerno napomenuo da mislim na priču, tj da se sa youtube snimaka i te kako može steći odredjeno misljenje o priči neke igre. U slučaju TLOU, priča je jedan od glavnih aduta igre i developeri su u prvom delu dozvolili da se igrači emotivno vežu za glavne junake što nosi određenu odgovornost tj rizik. Za uopstenu procenu kvaliteta igre se slazem, nista dok se ne odigra. Recimo neki COD bi morao da se odigra, koga briga da l ces u sred igre pociniti genocid na ruskom aerodromu?

Da uporedim ovaj slucaj sa nesrecnim GoTom gde su seriju počeli kvalitetno i na kraju je toliko upropastili da su je mnogi gledaoci zamrzeli. Ne bi im taj kraj bio toliko los da nije u pitanju nastavak jedne dugogodisnje price kojoj su se mnogi radovali. Ubacivanje šokova u priču čisto radi efekta šoka je nešto što se sve češće može videti i priča koja se uvek odvija onako kako čitalac ne bi nikad pretpostavio ne znači nužno da je kvalitetna.
Naravno, poređenje sa GoTom je samo zbog reakcije publike, ne poredim kvalitet ova dva dela.

Jedino što nikako ne shvatam u celoj ovoj drami je da neki forumaši toliko brane igru da omalovažavaju i ismevaju ostale članove kojima se igra iz bilo kog razloga nije svidela. Da je igra vaših ruku delo i da ova rasprava utiče na njenu prodaju pa da i razumem.

Poslednja ispravka: Luka Filipovic (27.6.2020 u 19:30)
Luka Filipovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2020, 15:32   #405
Mandragora
Član

Član od: 31.12.2005.
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 56 puta na 35 poruka

Citat:
Ja sam namerno napomenuo da mislim na priču, tj da se sa youtube snimaka itekako može steći odredjeno misljenje o priči neke igre. U slučaju TLOU, priča je jedan od glavnih aduta igre i developeri su u prvom delu dozvolili da se igrači emotivno vežu za glavne junake što nosi određenu odgovornost tj rizik.

Jedino što nikako ne shvatam u celoj ovoj drami je da neki forumaši toliko brane igru da omalovažavaju i ismevaju ostale članove kojima se igra iz bilo kog razloga nije svidela. Da je igra vaših ruku delo i da ova rasprava utiče na njenu prodaju pa da i razumem.
Sam si rekao, glavni junaci su jako bitan deo priče i IGRAČI su se vezali za junake iz prvog dela. Kako možeš da se vežeš za likove ako nisi igrao sa njima, važi i za prvi i za drugi deo? Niko ovde ne napada članove kojima se igra nije svidela a koji su je odigrali, dok god taj neko artikuliše razloge nesviđanja dal gejmpleja dal priče a koji ne sadrže samo igra je *****e ili ošugavljena mačka u džaku. Očekuješ da poštujemo mišljenje jednog od "kritičara" koji nije igrao ni prvi deo a nije i neće ni drugi... on je kao više vezan za likove iz prvog dela od nas koji smo ga bezbroj puta igrali

U krajnjem slučaju, stvarno ne vidim potrebu i logiku da neko ko ne igra i neće da igra komentariše igru koju mnogi obožavaju (dal objektivno ili ne). Zamisli da ja odem na temu World of Tanks i na svakoj strani ostavim igra je *****e, ja gledo na YouTube I umesto da se vodi rasprava o gejmpleju i novim tenkovima, ljudi gube vreme na raspravu sa mnom jer ne mogu da ne odreaguju na moj flejm, trol, kako hoćeš...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2020, 16:12   #406
Atwa013
Starosedelac

Član od: 14.11.2010.
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.239 puta na 671 poruka

Citat:
Kidja kaže: Pregled poruke
Pa dobro ovo je posteno reci. Ne igras igre zbog price nego zbog gejmpleja i to je to.
Kidjo, prođi me se, molim te. Znaš ti dobro na šta se to odnosi, ne pravi se pros'.
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Atwa013 na korisnoj poruci:
Mandragora (27.6.2020), nameless1 (27.6.2020)
Stara 27.6.2020, 16:31   #407
DeCoy
Intel Inside

Član od: 1.11.2005.
Zahvalnice: 1.407
Zahvaljeno 9.122 puta na 5.787 poruka

Citat:
Mandragora kaže: Pregled poruke
U krajnjem slučaju, stvarno ne vidim potrebu i logiku da neko ko ne igra i neće da igra komentariše igru koju mnogi obožavaju (dal objektivno ili ne). Zamisli da ja odem na temu World of Tanks i na svakoj strani ostavim igra je *****e, ja gledo na YouTube I umesto da se vodi rasprava o gejmpleju i novim tenkovima, ljudi gube vreme na raspravu sa mnom jer ne mogu da ne odreaguju na moj flejm, trol, kako hoćeš...
Kako se usuđuješ da viktimizuješ ljude koji gledaju a ne igraju igre! #PassiveWatchersMatter
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Dantheus (27.6.2020), Mandragora (27.6.2020)
Stara 27.6.2020, 18:56   #408
Kidja
Deo inventara foruma

Citat:
Pa tako je oduvek ovde. Sta te to cudi? Jedina razlika je bila sto su moderatori radili svoj posao tada pa se nije toliko videlo ali te sad i moderator izvredja lagano.
Tako ti je to kad im je redakcija ostavila forum u svoje ruke a njih odavno i ne zanima forum.
Stara 27.6.2020, 20:12   #409
buraz
Starosedelac

Član od: 28.9.2011.
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 484 puta na 321 poruka

Ovo je bio jedan od naslova zbog kojih sam pomalo zavideo PS4 igracima... ali kad vidim sta su uradili sa pricom u drugom delu, samo da bi postigli onaj vec cuveni "subvert expectations" efekat... tacno bih poludeo da sam investirao vreme u pricu i likove. SJW pandering je takodje komican - napucana riba u postapokalipticnom svetu (ne znam samo gde nabavlja test-e i anavar s obzirom na okruzenje), trans best friend jer je to sada totalno in a inace je bas esencijalno za pricu, i naravno shock value pre logicnog pisanja.

Zamisli da je u ME2 ili ME3 neki random thug sa Omege
Spoiler za spoiler:
ubio Shepiku i da si onda video njegov tragicni backstory u kojem mu je Shepika gurno brata kroz prozor u onoj misiji sa renegade interruptom... i sada odjednom igras sa njim.
To jednostavno ne ide tako, perspektiva i vezanost za likove se NE MOZE olako menjati uz jeftine psiholoske trikove kao sto su ubijanje pasa ili mucenje zivotinja... Mislim, jednostavno mi je nerealno da poverujem da bilo ko moze da pomisli: "Hej, nije ovo toliko lose, Ljudi ce vise voleti novog lika nego fan favorite-a iz prethodnog dela, samo ih treba malo pogurati u tom pravcu."

Ono cime sam ja impresioniran je grafika. Prosto mi je nerealno da jedna "kanta' iz 2013. moze da pokrene ovako vizuelno impresivnu igru. Sta bi tek bilo na PC-u... nadam se da ce izaci i na PC-u jednom kao i HZD.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Kidja (27.6.2020)
Stara 27.6.2020, 20:24   #410
nameless1
Deo inventara foruma

Član od: 19.8.2009.
Zahvalnice: 2.941
Zahvaljeno 4.839 puta na 2.245 poruka

Evo ga još jedan "stručnjak" koji sve zna, a nije ni jednu milisekundu proveo igrajući. Mandragora, do your thing.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.6.2020, 20:30   #411
Kidja
Deo inventara foruma

Jeste strucnjak. Napisao je sve detaljno i kako jeste i to bolje nego ovi sto su navodno igrali a hvale igru.
Stara 27.6.2020, 20:34   #412
nameless1
Deo inventara foruma

Ahaha, ti si našao nekome da kažeš da je "navodno" odigrao igru?! Ajoj Zemljo, otvori se!
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Mandragora (27.6.2020)
Stara 27.6.2020, 20:55   #413
buraz
Starosedelac

Član od: 28.9.2011.
Zahvalnice: 308
Zahvaljeno 484 puta na 321 poruka

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Evo ga još jedan "stručnjak" koji sve zna, a nije ni jednu milisekundu proveo igrajući. Mandragora, do your thing.
Cekaj, kakva je ovo logika? Ne smes da komentarises narativ zato sto ga nisi iskusio u QTE elementima, vec pogledao na YT-u ili procitao na Wikiu?
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku buraz na korisnoj poruci:
Kidja (27.6.2020)
Stara 27.6.2020, 21:12   #414
nameless1
Deo inventara foruma

Yep!
Stara 27.6.2020, 21:32   #415
Mandragora
Član

Član od: 31.12.2005.
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 56 puta na 35 poruka

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Pa šta više reći kad je svima u ustima sjw pandering, trans frend i slično. To samo pokazuje da sam i originalno bio u pravu i da ne mogu da se pomire sa nekim stvarima koje su u stvarnom svetu van Saudi Arabije sasvim normalne

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mandragora je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2020, 11:04   #416
Shadowfax
Veteran

Član od: 12.3.2006.
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 127 puta na 110 poruka

Je l ima u ovoj igri donošenja izbora, imaju li uticaj na priču i tako to?
Shadowfax je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2020, 12:14   #417
mare037
Deo inventara foruma

Član od: 16.11.2011.
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.416 puta na 2.044 poruka

Nema.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku mare037 na korisnoj poruci:
Shadowfax (30.6.2020)
Stara 28.6.2020, 13:06   #418
torivoje
Veteran

Član od: 28.4.2009.
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 174 puta na 118 poruka

Citat:
Mandragora kaže: Pregled poruke
Pa šta više reći kad je svima u ustima sjw pandering, trans frend i slično. To samo pokazuje da sam i originalno bio u pravu i da ne mogu da se pomire sa nekim stvarima koje su u stvarnom svetu van Saudi Arabije sasvim normalne
Ne, naprotiv, radi se o tome da
Spoiler za ...:
u ovoj igri ima više homoseksualnih osoba po metru kvadratnom, nego što ima crnaca, a već smo usvojili da:

torivoje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.6.2020, 13:40   #419
m1aden
Član

Član od: 2.12.2012.
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 80 puta na 52 poruka

Riba je napucana i to odmah ima veze sa feminizmom, transeksualizmom, gej ovim-onim ali nema apsolutno nikakve veze sa postapokalipticnim zombi okruzenjem u kom zivi i u kom mora da se bori za zivot svakodnevno!? Ne bi ono sto je ucinila naislo na takve osude da je bolje izgledala? Bila dopadljivija muskom rodu? Ponavljam, u Capitol Hillu sam trenutno i apsolutno ne razumem o cemu se ovde radi? Neka mi neko samo kaze jel cela ta fama vezana za dogadjaje koji slede ili sam manje vise do sada video vecinu toga sto izaziva ovoliki rant? Veliki sam protivnik trenutnog trenda unistavanja, srozavanja, blacenja sredovecnog belog muskarca, ali ova igra nema veze sa naslovima koji su to proteklih godina sramno i jeftino radili. Kuka se kad je igra mediokritet i ne nudi nista novo. Kuka se kada igra pomera granice i staje rame uz rame sa filmskim, literarnim delima. Ova igra je kao igra vrhunsko ostvarenje pre svega.
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
djuras (3.7.2020), Mandragora (28.6.2020)
Stara 28.6.2020, 14:32   #420
nameless1
Deo inventara foruma

^ Domaćim mužjačinama ne smeta što je ova dama dole napucana za sve pare. Naprotiv, prate je na društvenim mrežama i sv*****ju kad god okači neku fotku, pa onda kreću sa patetičnim uzdizanjem u nebesa: "Jao Ivana, ti si naš ponos, najlepša sportiskinja na svetu, bla truć" A kad se u igri pojavi razvijena žena, odmah kreću sa kukumavčenjem, blaćenjem.. jer neko hoće da im ugrozi muškost, muževnost i narušava njihove gejmerske fantazije, gde su oni nekakvi opaki, mačo momci, a žene samo čekaju u redu da ih oni spasu, zadovolje, itd. Anita je ipak u pravu za taj muški šovinizam koji provejava kod gejmera (dečurlije)..

Poslednja ispravka: nameless1 (28.6.2020 u 15:38)
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Atwa013 (28.6.2020), djuras (3.7.2020)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Harry Potter And Deathly Hallows Part 2 GATTUSO88 Akcione igre 3 12.7.2011 13:56
ASUS ENGTX460 nv4_disp.dll Infinite Loop (Graficka kartica riknjava part 2) Shlaymara Kvarovi 7 24.11.2010 18:09
defrag C part. HDa cime i kako??? Levčanin Aplikativni softver 2 30.3.2010 14:52
5000+ i igranje na vazduhu, part I mad_skillz Overklok 74 22.10.2007 20:16
Kako da instaliram part magic? cages Aplikativni softver 11 29.9.2006 20:04

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:08.