Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.12.2014, 15:58   #1661
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ako gledamo trenutnu vrednost kompanija, Nintendo je veca kompanija od celog Sony-a, ne samo od gaming divizije.
Ako gledamo trzisnu kapitalizaciju (broj akcija na berzi puta trenutna cena akcije) onda jeste. Ali Sony korporacija je ipak mnogo veca zato sto ima znatno vecu ukupnu imovinu (assets). Na Forbes listi najvecih kompanija Sony je petsto neki dok je Nintendo hiljadu dvesta neki..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.12.2014, 16:18   #1662
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ja mislim da ljudi previse misle da su pametni. Voditi takve gigante kakav je Microsoft, Sony ili Nintendo nije nimalo laka stvar. Mi prosto nemamo dovoljno informacija da zakljucimo zasto je nesto tako kako jeste i cesto puta pogresno zakljucujemo da je to zbog nekompetetnosti osobe A, B ili C. Istorija ce pokazati sta se stvarno izdogadjalo, ko je vukao bolje poteze, ko je bio nekompetentat. Pre godinu dana je Xbone izgledao kao totalno smece koje niko nece kupovati, a sad kao validna opcija i potpuno jednaka konzola PS4. Kao nikad do sad, samo exkluzive mogu da prevagnu na koju stranu ce neko nagnuti i koju ce konzolu kupiti. Mozemo to da nazovemo kako ocemo, ali cinjenica je da je Microsoft uspeo da preokrene situaciju sa Bone-om!
Па добро, ти мислиш. Имаш прилично децидне тврдње за некога ко је до сада направио велики број погрешних прогноза, хватајући се само за оне које је оквирно погодио, од много пласираних. Ја овде не говорим искључиво о стању ствари, јер такво размишљање и кукувмакање core играча и јесте учинило да се holderi и publisheri понашају овако бахато, него о томе шта би евентуално требало да се ради да би се изборило за много вишу вредност.
Ако им је тешко да воде посао, нека се ни не баве са њим. Овде говоримо о gaming дивизијама. Ја причам првенствено за Sony и грешке његове гејминг дивизије чији врх, заједно са маркетинг тимом, сматрам веома неспособним. Њима је Cerny плус hype који су играчи направили створио много више позитивног ефекта него сам њихов рад. Постоји образац по коме се све три великана понашају, као и грешке својствене њима, Sony кога сам примарно коментарисао и даље прави једне те исте грешке. Сама чињеница да је Xbone доживео потпуну трансформацију политике иза њега говори о томе колико се може када се хоће, то је аргумент мојим тврдњама. Да, ексклузиве су потребне, зато сам и критиковао непостојање свежих ААА итерација заборављених или оригиналних IP-ова, за које знам да се могу продати. Када се онај Goat Simulator прода у огромном броју на Steamu, а један Folklore на PS3 омане, о чему онда причамо? To су само 2 насумична примера од многих. Мене Bone не интересује као лидер на тржишту, јер сматрам да би доминација MS-a донела велике проблеме али као јака конкуренција свакако да су добродошли, такође аргумент како су ствари солидне тренутно код свих конзола јесте валидан из позиције тадиционалних играча који прихватају наметнуте оквире индустрије, они који су ишли ван тог устројства, мислим на Steam, су показали до ког нивоа је могуће доћи, тај сервис већ сада има готово религијски култ са профитима који превазилазе све до сада виђено. Када би показали резултате продаје, тј. профитне стопе, мислим да би многи били потпуно шокирани.
То су постигли форсирањем социјалистичке, уместо неолибералне политике, излажењем максимално у сусрет играчима и девелоперима, уклањањем свих баријера, ценама, распродајама, попустима, константном актуелизацијом свих игара систематски, итд... е то би Sony требао да ради.

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
Ni jedna kompanija nije idealna, šta je samo sve Microsoft hteo da progura sa XboxOne-om, koliko je pogrešnih odluka Nintendo doneo kod Wii U konzole, ali je bitno da obe kompanije ulažu napore da te greške isprave i konzole učine privlačnijim. XboxOne je mnogo privlačniji nego pre godinu dana, kod Wii U je sređeno dosta stvari i konzola ima impresivnu liniju ekskluziva.
Sony isto naravno nije idealan, ali je u mnogo boljoj situaciji nego konkurencija, pošto nije imao velike greške koje je trebao da ispravlja (osim možda PSN-a) i od početka su mogli da se fokusiraju samo na igre.

Iskreno se nadam da će XboxOne što pre početi da stiže PS4 po prodaji, plašim da se Sony ne osili (PS4 je verovatno do sada najprodavanija konzola ikada, recimo sve dok se tako dobro prodaje nemaju ni jednog razloga za price cut, pogotovo u situaciji u kojoj ceo Sony nalazi) i počne da lako sebi prašta određene PS greške, a kod jake konkurencije uvek je kupac taj koji profitira.
Па то је проблем са platform holderima, што мењају ствари тек када их удари по џепу, то јако добро капирају. Како да Steam не прави веће грешке, него напредује све више и више? Готово исто и GOG. Valve има много мање запослених него велика тројка, па разбише све живо, јер су основе поставили како треба, а то су социјалистичке основе дуготрајног инвестирања које можда не доноси одмах милионе за менаџерске и инвеститорске буље али на дуже стазе је много исплатљивије и неупоредиво боље за имиџ издавача и дијапазон оригиналних/свежих игара које играчи добијају.

Сонијева највећа грешка је била политка са PS3, коју су одрадили катастрофално. Од оноликог хајпа и комада тржишта доћи на то да једва сустигнеш конкурента, баш си требао да будеш болид. Нећу сада улазити у низ грешака које су тада направили, од хардвера до односа са развојим тимовима и издавачима. Ја сам уверен да када би поново остварили већу доминацију, почели би да се бахате и бивају инертни, што на пример са сервисима где су гејмери са социјалистичким менталним склопом није случај, мислим на Valve и CD Project Red. Играчи када виде да имају гаранције на вредност и будућност, онда почињу да дају шаком и капом, а да не спомињемо колико то значи у виду маркетинга и "word of mouth", па Steam је на томе, између осталог и успео толико. Ја мислим да PlayStation треба да узме све предности Steama плус да задржи предности коју дају конзоле (оптимизован гејмплеј и игре, физички медиј, жанрови доминантни на конзолама итд..)
У таквим околностима Sony би требао да циља на 500 милиона проданих PS4 и 200 милиона Vita-e али наравно, то је у домену апстрактног јер неолиберални менаџери само знају функционишу унтар реактивне затворености.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Grond na korisnoj poruci:
Yonai (11.12.2014)
Stara 10.12.2014, 16:19   #1663
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Ako gledamo trenutnu vrednost kompanija, Nintendo je veca kompanija od celog Sony-a, ne samo od gaming divizije. Microsoftu tu niko ne moze da pridje, ali Xbox divizija opet daleko manje vredi od Nintenda. Nintendo je velika kompanija i nikakvo opravdanje ne moze biti broj zaposlenih, nek zaposle jos (sto i rade).

Sve u svemu, znaju sve te kompanije zasto rade to sto rade. Greske su pravile i prave sve kompanije, ali opet ponavljam da smo mi mozda najmanje kompetentni da sudimo zasto Sony nije hteo da iskesira novac za novi TR ili neku drugu igru. Znaju oni najbolje zasto rade to sto rade, a trenutno ni nemaju neke potrebe za bacanjem novca na tudje igre kad se PS4 prodaje ko alva bez ijedne stvarno jako kvalitetne igre. Sve sto je izaslo ove generacije od 3rd party studija je bilo katastrofa, ako gledamo AAA spektar industrije, a Sony 1st party studiji jos nisu zablistali. Isti slucaj je i sa Xbone-om, samo sto se Microsoft eto trudi da promeni nesto i dovede kvalitetne igre odmah.
Број запослених нема никакве везе са тим, него пословна политика, разумевање тржишта, игара као медија и жеља играча, елан и труд. Valve има много мање запослених од велике тројке, па почистише све када се погледа продаја.
"Sve u svemu, znaju sve te kompanije zasto rade to sto rade." Апсолутно не знају. Да Nintendu тек предстоји издавање Wii-U мислиш ли да би га тако назвао? Знаш ли да је Ј. Allard који је својевремно био главни за Xbox одбио понуду Rockstara да GTA 3 буде њихова ексклузива, само да финансирају развој? Игра која је PS2 одувала у стратосферу својом временском ексклузивношћу. Узео сам 2 примера насумице. Ако неко има аргументе, онда је он итекако компетентан да критикује компаније. Та конформистичка позиција да ако се продаје, не требаш да се трудиш по мени је пропаст, не само да конкуренција неће мировати, него тиме спречаваш куљање нових идеја у практичну форму игара и начина интеракције са истима. Када кажеш да PS4 нема ниједне квалитетне игре, то је веома необјективно. Да, MS се труди али само када су прикљештени, исто као и остали, погледај колико је IP-ова са предходна два Xboxa заборављено када су успели да преко пар серијала остваре профит на 360. Ја говорим о константној борби за вишу вредност, а то се не може из позиције искључиво корпоративне логике.
Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Xbox One se prodaje samo zato sto je MS odlucio da ga prodaje sa gubitkom. Do prije par dana se X1 konzola sa jednom igrom mogla naci za 300$ nova. Privremeno spustanje cijene na 350$ od strane MS-a za konzolu koja je prije manje od godinu dana kostala 500$ je naprosto nevjerovatno ali morali su to da urade.
Могли су да дају компензацију у виду одређеног броја игара по избору онима који су већ купили конзолу. Оригинални планови за конзолу показују колико би у ствари черупали људе са медиокритетском понудом када би имали могућност. Против тога се треба борити али већина играча прихватају све што им сервирају, уместо да се ангажују на све начине, демонстрацијама, петицијама, политички (да, да) итд. Да она хајка против MS-а око оригиналне политике задње им конзоле није почела да утиче на маинстреам мишљење и самим тим продају (како се показало), не би мрднули прстом.

@ Yonai:

Хвала!
Слажем се твојим писањем. Sony је током PS3 ере изгубио не већину, него готово све third party ексклузиве. Могли су да су били ингениозни да реално избаце Xbox/MS из тржишне трке у потпуности, да је политика са PS3 била минуцизно испланирана, Мајкрософтови деоничари и инвеститори везани за конзолу би се одмах повукли када би продаја ишла лоше и направило се преко милијарду долара губитка, што јесте био случај АЛИ је продаја кренула одлично у међувремену. Другачије хардверско решење у PS3, графичка од ATI-ja са унификованим шејдерима, унификована меморија, уговори са великим издавачима око ексклузивности, давање документације о програмирањ итд... то није учињено, а многе ствари су много касниле, супарничк бренд се етаблирао као веома јак и сада имамо много опаснијег противника. Могли су 'ладно да задрже своју мистику недодирљивости, која је битна и у тржишно-психолошком смислу, да сачувају свет конзола од лоших ствари које је MS доне (донео је и многе добре), да очувају Јапан као веома важно упориште за развој игара (много већи број јапаноликих игара од девелопера који су сада махом прешли на мобилно тржиште и другде) и као тржиште итд...

Што је најгоре Vita је у одређеном контексту остварила успех, поготово хардверски, испунили су у том смислу сва очекивања али су је на подручју логистике и промоције тотално сахранили, што је повукло онда и обустављање развоја ААА наслова за њу, добрим делом. Чак и сада је могуће спасити ствар редефинисањем праксе и улагањем али то нећемо видети вероватно.

Све игре за конзоле би требало да омогуће приватне сервере, па да игра може да живи колико заједница око ње то жели али хеј, где ће то чике са краватама да допуста, 'та немојте молим вас... Комплетна диск издања када сав садржај за игру изађе би се подразумевала, штавише добро би било правити анкете са питањем за које игре то желе највише па те игре штампати релативно масовније и слати у retail, а остале објављивати у лимитед едицијама чија величина зависи од потражње, слати људима поштом то, када наруче, растурати у мањим продавницам итд.. могућности је пуно. Направити што већу итеграцију играча у пословање, као Steam. Као што сам навео, омогућити да се дигиталне верзије комплетно пресниме на HDD од рачунара, екстерни и слично, без DRM-a, што би дало гаранције на куповину и осигурало за будућност, дати ОПЦИЈЕ људима, тако се стиче дуготрајно поверење, па онда људи кеширају масовно, чак и ако неће одмах да играју, backlogovi расту до неба, јер људи хоће да подрже оно исправно.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Grond na korisnoj poruci:
Yonai (11.12.2014)
Stara 10.12.2014, 16:20   #1664
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Ja i dalje ne vidim razlog zasto bi uzeo X1. MCC i dalje nije u funkciji, Sunset je poprilicno zanimljiva igra ali postoje sanse da dodje i na PC, Quantum Break je jedino sto je najavljeno za X1 i sto bi moglo da proda konzolu i Hlao 5 (Halo 5 Beta).

Sa druge strane PS4 ima finu SP igru pod nazivom The Order 1886 sa fantasticnom atmosferom, Blodborne koja je vise HC igra sa takodje odlicnom atmosferom, Uncharted 4 za koji nema potrebe ista govoriti, nenormalnu kolicinu indie naslova i uz sve to vecina igara je tehnicki bolja na PS4 (uglavnom rezolucija ponekad efekti i FPS).

Jednostavno moje misljenje je da X1 nije isplativ sve dok MS ne sjedne i ne oformi barem 3 nova studija koja ce praviti ekskluzive za X1.
Ја имам сумње по питању узимања било које осим Nintendove конзоле, управо из разлога некомплетних игара, практично требаш чекати homebrew да би добио откључан потенцијал конзоле, јер за добар проценат игара комплетне верзије неће ни изаћи, а оне "комплетне" које изађу ће у неким случајевима бити опет крпљене или дочекати елементе убачене накнадно, као The Last of Us Remastered.
Ето, споменути Halo: MCC је објављен незавршен, тачно сам знао да ће се то десити, главоње су провалиле да им издавање па крпљење игре лакше прође него да финансирају студио да доврши игру, па ћемо сада имати често случајеве објављених игара у лошем стању са извињењем које стигне неко време касније, када иницијална продаја протутњи, ево већ имамо пар тих случајева BF4, AC:U, H:MCC, а то су само они који су се извинили, не укупан случај некомплетних игара, јер код других су стигли да исполирају за оних пар додатних месеци током штампања диска, за launch. Зар је било толико неисплативо одгодити игру 6 месеци, убацити све планирао, исполирати и одштампати је на 2 blu-ray диска, очигледно да MS-у јесте.

Многе ствари око дизјана ААА игара би се могле критиковати, јер иду на банализацију али то је друга тема.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Grond na korisnoj poruci:
Yonai (11.12.2014)
Stara 11.12.2014, 8:03   #1665
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

@Grond: Sve sto pises je pokazivanje cinjenicnog stanja da je gaming industrija u velikoj krizi, ali za tu krizu nisu najdirektnije krivi platformholderi iako postoji i udela njihove krivice. Zasto bi Sony ulagao u nove IP-e kad im se konzola prodaje kao luda, a osrednje exkluzive koje imaju donose i vise nego dobar profit? Zasto rizikovati u takvoj situaciji? Lider ce uvek raditi slicne stvari, a Sony-u eto vec treci put da je lider i svaki put pokazuje istu aroganciju koju je pokazivao Nintendo dok je bio lider. Na kraju, obe kompanije i vise nego uspesne (mislim na SCE, ne na ceo Sony), sa profitima koji se mere u milijardama. Nije Sony kriv sto je vecini njihovih fanova bitnija graficka prezentacija od samog kvaliteta igara.

Ne kazem da je takvo razmisljanje dobro po nas i da mi imamo nekiu korist, ali mi igraci entuzijasti, cinimo jako mali procenat igracke industrije. U principu, nas niko ne pita ako se prosecnom korisniku konzola vise svidjaju neke ispodprosecne igre.

Dovoljno je videti na primeru Nintenda da mozes da imas kakve god oces exkluzive i da izbacujes najbolje iteracije iz svojih fransiza, kupis kvalitetne 3rd party exkluzive, pravis nove IP-eve, kad narod ne vidi razliku izmedju Wii-a i Wii U-a, "hardcore" "gameri" pljuju po Mariju i druzini a verujem da vecina njih ne bi mogla da predje ni jednu od Nintendovih igara zbog tezine.

Dakle, naravucenije, Sony zna sta radi, to pokazuje prodaja i profit PS divizije. Nema drugog merila uspeha od novca.
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2014, 17:47   #1666
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Koliko cool koncept za Party igru

http://www.gametrailers.com/videos/d...oject-morpheus
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2014, 18:27   #1667
shkobo
Član
 
Član od: 19.12.2011.
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: PlayStation 4

Pozdrav svima! Da li bi neko mogao da mi pojasni nekoliko stvari u vezi PS4 konzole? Hteo bih da kupim ovu konzolu, sto bi mi bila i prva jer imam gejmersko iskustvo samo na PC-u. Interesuje me da li mogu da se skidaju igre sa neta ili sve mora da se kupi? I koji su vam saveti pri kupovini ove konzole, na sta obratiti paznju?
shkobo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2014, 18:36   #1668
altafir
Banned
 
Član od: 13.2.2011.
Lokacija: Vršac
Poruke: 927
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 203 puta na 156 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku altafir
Određen forumom Re: PlayStation 4

Ovo pod skidanje sa neta sigurno se odnosi na piratske verzije? To ne može sve mora da se kupi
altafir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2014, 18:47   #1669
shkobo
Član
 
Član od: 19.12.2011.
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: PlayStation 4

da na to sam mislio. a hoce vremenom biti tih verzija kao i za PS3 sto ima na torentu da se downloaduju?
shkobo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2014, 18:47   #1670
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Иначе, приметио сам један детаљ, а то је да PC играчи када одлуче да хоће да набаве конзолу готово по правилу иду на последњу актуелну, често реалтивно скоро од launcha, та нека интерпретација свих старијих као застарелих... Иако предходне генерације имају у датом тренутку изузетно квалитетне библиотеке, ма как'и, само дај најновије! Чисто нека опсервација
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Grond na korisnoj poruci:
voodoo_ (11.12.2014), zdravkelja (11.12.2014)
Stara 11.12.2014, 18:50   #1671
shkobo
Član
 
Član od: 19.12.2011.
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: PlayStation 4

uzeo bih PS3, nije nikakav problem, ali sam vecinu toga igrao... bolje uzeti nesto sto je novo i sto tek treba da se igra a ne nesto sto je vec vidjeno. To je bar moje misljenje.
shkobo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2014, 18:51   #1672
altafir
Banned
 
Član od: 13.2.2011.
Lokacija: Vršac
Poruke: 927
Zahvalnice: 154
Zahvaljeno 203 puta na 156 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku altafir
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
shkobo kaže: Pregled poruke
da na to sam mislio. a hoce vremenom biti tih verzija kao i za PS3 sto ima na torentu da se downloaduju?
Pa nisam vidovit da to znam,ali verovatno vredni ljudi rade na tome
altafir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2014, 18:52   #1673
shkobo
Član
 
Član od: 19.12.2011.
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: PlayStation 4

Hvala na korisnom odgovoru.
shkobo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2014, 18:54   #1674
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Citat:
shkobo kaže: Pregled poruke
uzeo bih PS3, nije nikakav problem, ali sam vecinu toga igrao... bolje uzeti nesto sto je novo i sto tek treba da se igra a ne nesto sto je vec vidjeno. To je bar moje misljenje.
Ах добро, ја говорим из позиције underground фанатика који никад не би продао конзолу и коме је елемент "већ виђеног" бесмислен, јер ретро гејминг има БРДО бисера за одиграти и открити. Тебе ако интересују само ова звучнија multiplatform имена, онда вероватно и јеси одиграо све... Мада не видим онда како PS4 има више ексклузива него PS3, јер је релативно нов, а већина најпопуларнијих игара на њему ионако је већ доступна на PC-ју. Једино ако се већ ниси играо на PS3 раније па одигр'о и ексклузиве све, ти рече да си се само на PC-ју игр'о.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2014, 18:59   #1675
shkobo
Član
 
Član od: 19.12.2011.
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: PlayStation 4

Pa ove nove igre vec slabo igram na PC-ju, sto zbog vremena sto zbog zahtevnosti igrica a i vec mi je dosadilo to "namestanje" i podesavanje na PC-ju... hocu da sednem i bez cekanja i razmisljanja (da li valja ili ne) odigram igru i to je to, ako razumes sta hocu da kazem.
shkobo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2014, 15:24   #1676
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

@shkobo: Хтео сам да кажем да PS3 има доста ексклузива, довољно за дуго трајање, које итекако вреди играти, а плус има и пиратерију.
-------------------------------------------------------------------------------

На конто предходних мојих постова, ево управо оно о чему говорим: http://www.eurogamer.net/articles/20...es-on-next-gen

Одличан пример како би ствари требале да се раде, баш споменух у једном од предходних постова CD Project Red.

А ево и још један пример, када водиш коло са ђАвлима: http://www.eurogamer.net/articles/20...r-in-uk-and-us

Уместо да су у Sony-ју одмах спустили цену привремено исто као и MS и распалили по промоцији тако да када противник убаци најјаче оружје у игру (Halo: MCC) не могу да га престигну у том месецу, они ће лако, може им се... чак и са 'вако скршеном игром плус још једна ексклузива и пар потеза, успели су да их прешишају, а то је тек почетак MS батргања.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2014, 16:58   #1677
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Razlika u US je i dalje poprilicna, PS4 se i dalje odlicno prodaje, nema smisla praviti pricedrop. Video si sta je MS sve morao da napravi da bi dosao do bar jednog meseca bolje prodaje. Uzece jos decembar, ali posle toga tesko, osim ako ne zadrze tu cenu od 350$ sa igrom, a mislim da im to ne donosi profit.
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2014, 18:29   #1678
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

То је опет конформистичка позиција, поента и јесте да се MS што више притиска и да му се не да да покаже позитивно пословање, фора је у томе што са наступом против Xboxa треба чинити његове дионичаре што незадовољнијим и чинити да MS гомила све веће минусе. Нису му требали допустити ни један месец боље продаје, то чини велику разлику. Требало је показати да чак и са толиким напором MS не може да уради пресудно и пребацити их у дефанзиву. Сада су намирисали крв... да се тако изразим.
Grond je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2014, 20:09   #1679
Lampard
Veteran
 
Član od: 26.2.2013.
Lokacija: Лондон
Poruke: 747
Zahvalnice: 257
Zahvaljeno 174 puta na 128 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Kakve vi teorije imate i koliko se bavite brojkama...
Pa jel stvarno bitno sto je Xbox prodavaniji od ps4 u us poslednjeg meseca?
Totalno nebitna informacija.
Lampard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2014, 20:17   #1680
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: PlayStation 4

Cenu obično spušta onaj ko mora da kickstartuje prodaju. PS4 na globalnom nivou i dalje vodi, imaće first party ekskluziva u skorije vreme i verovatno će moći da održi svoju dominaciju još neko vreme bez spuštanja cene. Dodatna stavka je ta što MS posluje savršeno zdravo kao firma pa im ne smeta da malo prodaju XBO ispod cene, a Sony grca za svaku paru pa teško da će se odreći 50$/€ po konzoli samo da bi mogli da pišu pobedu na svim tržištima u svim trenucima. Ipak je ovo moneymaking biznis a ne sportsko nadmetanje.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ozivljavanje PS1 batakpudla Konzole 35 14.9.2015 16:58
Pitanje za Sony Playstation 2 Helldiver ŠDK - Ostale komponente 9 24.2.2014 9:49
Sony PlayStation 4 Љуша Konzole 2 25.2.2012 11:30
Treba mi spindle hub za Playstation 1! rapsod Brbljaonica 6 25.1.2010 20:25
Xbox 360 vs. Playstation 3 vs. Nitendo Wii (Sta vam vise odgovara) PeTkO Konzole 978 7.5.2008 12:53


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com