Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor

Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.9.2008, 1:15   #1
pike8
Član

Član od: 21.1.2007.
Zahvalnice: 108
Zahvaljeno 17 puta na 12 poruka
Određen forumom Problem sa kodecima

najprije da napomenem da meni s tim kodecima situacija nije bas najjasnija.
ali eto, nekako sam to namjestio tako da nisam imao problema sve dok nisam formatirao disk prije par dana.
potrudio sam se da instaliram sve ko sto je bilo prije, ali mi sad neke stvari ne rade.

dakle ovako; prvo evo sta sam imao instalirano, a sto bi po mom misljenju moglo da ima veze sa ovim:

Auto Gordian Knot 2.45
AviSynth 2.5
Combined Community Codec Pack 2007-07-22
Divx Pro
Dr.Divx
ffdshow
MPEG2 Codec(libmpeg2/mad)
VobSub v.2.23 (Remove Only)
Windows Media Encoder 9 Series
Windows Media Format 11 runtime
Xvid 1.1.2 final uninstall
XviD MPEG4 Video Codec (remove only)

PROBLEM 1: kad hocu da pokrenem subresync ili submux (sto je prije radilo), ne desi se nista.
PROBLEM 2: srt2bmp mi ne radi; kad krenem da spajam video i titl, pojavi se ova greska:

ako neko zna kako rijesiti ovo, molim da mi pomogne.

HVALA

EDIT: ups, sad vidjeh da je u pogresnom podforumu. zamolio bih moderatore da izbrisu temu, a ja cu je postaviti u odgovarajuci podforum.

Poslednja ispravka: VojaM (29.9.2008 u 11:25) Razlog: greska
pike8 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.9.2008, 1:22   #2
Partybreaker
d-_-b

Član od: 13.10.2007.
Zahvalnice: 1.589
Zahvaljeno 2.238 puta na 1.471 poruka
Određen forumom Re: problem sa kodecima?

Probaj ti sa K-Lite codec pack-om i bilo kojim playerom (preporuka ide Mv2 player-u, KMPlayer-u ili ako bi zeleo i HD da gledas - VLC media player-u). Pa javi sta si uradio...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Partybreaker na korisnoj poruci:
glitch (27.9.2008)
Stara 27.9.2008, 19:30   #3
glitch
Starosedelac

Član od: 17.8.2006.
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: problem sa kodecima?

Evo sta pise u tekstu prilikom instalacije K-Litea (mnogi misle bas suprotno):
Citat:
It is a myth that filters can 'conflict' with each other. If something goes wrong it is simply because some filters in the graph are not performing their subtasks correctly. The filters in this pack are carefully selected to provide you with optimal functionality and a minimal chance of running into problems.
Izmedju ostalog i Codecs Explained:
Citat:
Most players use DirectShow for playback. DirectShow is a system that uses multiple DirectShow filters as building blocks to construct what is called a DirectShow graph. A file is a root of this graph and the audio and video renderers are the leaves of the graph. During playback data flows from the root to the leaves. Each filter in the graph performs a subtask of the whole process. Typical elements in the graph are a source filter, which is often also called a splitter or parser, and decoders for the audio and video. A source filter is responsible for reading the file format and feeding the data to the other filters downstream in the graph. During graph creation, if DirectShow finds multiple filters that are able to perform the same subtask, then it will typically select the filter that has the highest merit. The merit of a filter is simply a numerical value that indicates the preferability of the filter. Tools exist to alter the merit of a DS filter. Advanced players are often able to manipulate which filters are used in the graph, allowing for example to block or prefer certain filters. If no suitable DirectShow filter can be found to decode a certain audio/video format, then DirectShow is able to fall back to using VFW and ACM codecs (see below) through special wrapper filters
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno

Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa povezivanjem mp3 playera sa kompom Partybreaker Kvarovi 18 9.4.2008 14:17
problem sa SBB-om, postavljanje kablova na krovu, tehnicko pitanje djekicen Komunikacioni uređaji i umrežavanje 8 6.4.2008 17:08
problem sa wlan i lan karticama dee-dee Kvarovi 3 5.4.2008 0:01
Problem sa MS Office-om dbaja Aplikativni softver 5 19.3.2008 9:32
Problem sa sa LG combo!! mileki Kvarovi 22 23.4.2006 20:53

Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:49.