Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.12.2008, 17:15   #1
KING JACK
Član
 
Član od: 17.6.2007.
Poruke: 259
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Program files

Dali je tacno da kada instaliramo sve programe i igrice u program files folder da ce to usporiti racunar?Ja sam cuo neka misljenja da treba da se napravi nova particija posebno za to i da se tamo instaliraju sve instalacije.
KING JACK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2008, 18:02   #2
Neoplantius
Član
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 369
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 75 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Program files

Lično instaliram sve sem igara u program files. Igrice čisto da ne bi zagušio C particiju, ubacujem na D. Znači instaliranjem u C nećeš usporiti računar, ali s´ obzirom da su igre sve veće preporučujem da se zbog količine prostora iste instaliraju na C.

Takođe, kad se instaliraju na D često se dešava da rade (sve sa snimljenim pozicijama) i posle reinstalacije Windowsa.
Neoplantius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2008, 18:04   #3
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Program files

u sustini jeste..zato sto ti instaliras na particiji na kojoj ti je operativni sistem..Dakako pozeljno je da ako imas veliki hard disk da napravis barem 2 particije jednu od 15-20gb samo za os(xp ili vista) i drugi na kome bi ti bile instalacije programa i igrica..
Takodje time ce ti biti i znatno lakse prilikom reinstalacije sistema jer si sve programe instalirao na drugoj particiji i mocices da ih pokrenes bez problema..windows se time lakse odrzava..
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2008, 18:07   #4
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Program files

a registry, common files itd? Ne guraju programi i igre baš sve u Program files...
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2008, 18:27   #5
Neoplantius
Član
 
Član od: 9.8.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 369
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 75 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Program files

Citat:
NekyBrate kaže: Pregled poruke
a registry, common files itd? Ne guraju programi i igre baš sve u Program files...
Tačno, zato sam i napisao da većina igara radi posle reinstalacije. Konkretno imam dual boot (XP i Vista), i ako mi igra instalirana na jednom OS radi na drugom znači da je čak mogu kopirati na DVD i kopirati na drugi računar. Oko 70% igara šljaka na ovaj fazon.
Neoplantius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2008, 18:31   #6
>NEO<
Član
 
Član od: 15.2.2006.
Lokacija: Stolica(ispred monitora...):-)
Poruke: 100
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 15 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Program files

Po mom misljenju to ne bi trebalo da se dogadja jer ti je i onako sve na hdd-u...Komp cita sve podatke kada mu zatrebaju pa makar imao 20particija
>NEO< je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2008, 18:31   #7
ANGELDEAD
Veteran
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: Medju milion gamadi
Poruke: 515
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 49 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Program files

moze se desiti usporavanje. zato uradi defragment particije C.
ANGELDEAD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2008, 18:34   #8
ANGELDEAD
Veteran
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: Medju milion gamadi
Poruke: 515
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 49 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Program files

moze se desiti , zato uradi defragment particije C
ANGELDEAD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2008, 19:11   #9
Predrag Stankovic
Deo inventara foruma
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: NRW, Nemačka
Poruke: 4.522
Zahvalnice: 999
Zahvaljeno 666 puta na 458 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Predrag Stankovic Slanje poruke preko Skypea korisniku Predrag Stankovic
Određen forumom Re: Program files

Citat:
KING JACK kaže: Pregled poruke
Dali je tacno da kada instaliramo sve programe i igrice u program files folder da ce to usporiti racunar?Ja sam cuo neka misljenja da treba da se napravi nova particija posebno za to i da se tamo instaliraju sve instalacije.
Znaš kako lokacija gde će biti instaliran neki program (kod pojedinih programa i nemas mogućnost izbora jer moraju u Program Files) ili Igra ne utiče na brzinu rada sistema, već je preporučljivo velike instalacije instalirati na drugu particiju iz 2 razloga, - da se ne popuni previše sistemska particija, tj. da ostane dovoljno slobodnog prostora, jer kod većine ljudi je veličine 10-20GB, a to je iz razloga da više prostora na hard disku bude raspoloživo na drugim particijama gde je poželjno smeštati ostale fajlove, 2 razlog je ako ti padne sistem pa moras da formatiras hard i radis reinstall OS-a , moze se desiti da i posle toga bude radio program ili igra, ako su svi instalacioni fajlovi u istom folderu, odnosno ako program ne upisuje bitne informacije u registry bazi i ne instalira fajlove u druge foldere poput Common Files, System 32 i druge.

Desice se da ti uspore sistem oni programi koji se posle instalacije podižu sa windows-om (koji imaju ikonicu u system tray-u pored sata) ili instaliraju svoje servise tako da su uvek aktivni, ti programi ako ih instaliras u velikom broju potrosiće ti RAM, usporiti podizanje sistema i pokretanje programa, tako da vodis racuna sta sve instaliras

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
u sustini jeste..zato sto ti instaliras na particiji na kojoj ti je operativni sistem..Dakako pozeljno je da ako imas veliki hard disk da napravis barem 2 particije jednu od 15-20gb samo za os(xp ili vista) i drugi na kome bi ti bile instalacije programa i igrica..
Takodje time ce ti biti i znatno lakse prilikom reinstalacije sistema jer si sve programe instalirao na drugoj particiji i mocices da ih pokrenes bez problema..windows se time lakse odrzava..
Ne baš sve
Predrag Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2008, 19:32   #10
KING JACK
Član
 
Član od: 17.6.2007.
Poruke: 259
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Program files

Pa i ja sam do sad tako nesto radio,igre ne drugu particiju a programe sam stavljao na program files.
KING JACK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Program za snimanje videa u igri bakalakadaka Video/TV softver 16 22.2.2013 19:38
Call of duty 2 ZverBre Akcione igre 383 18.1.2012 23:17
Moj program - RunAsGUI seymourc64 Aplikativni softver 8 13.10.2007 18:31
Program za video klub! rogi23 Aplikativni softver 2 4.7.2007 20:53
Pomagajte ljudi (Program Files) Milos Bozic Operativni sistemi 11 9.1.2006 17:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com