Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.12.2010, 1:23   #1
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Altec Lansing e151i



Мислим да не треба ником да објашњавам ко је и шта је Алтек Ленсинг. Довољно је рећи да су озвучили чувену Сиднејску Оперу.

Пре 4-5 година сам решио да извршим апгрејд на деловима рачунара које сам сматрао мање битним. На ред су поред звучне карте дошли и звучници. Пре тога сам користио искључиво 2.0 системе сумњивог квалитета.
Из разговора са пријатељима и узимајући у обзир цену, избор је пао на овај модел. Пошто сам повезао све и изподешавао драјвере на мојој Аудиџи картици, пустио сам преко Винампа It's a sin (Pet shop boys). Ко је чуо ову песму зна да песма почиње делом који највише подсећа на грмљавину. Када је то грунуло из звучника мало је фалило да паднем са столице. Нисам могао да верујем какав звук излази из мог рачунара.
У питању је 5.1 систем нижег ценовног ранга. Тада је коштао око 5000 дин. Састоји се од пет сателита и сабвуфера, укупне снаге 35w. Од тога сабвуфер носи 12w, а остало пет сателита заједно. Сателити имају прилично дугачке каблове довољне да се поставе на жељена места. Пети (десни) сателит има кабал дугачак негде око један метар и повезује се са сабвуфером. На том сателиту су све команде. Surround служи за повећавање тона на задњим сателитима и усклађивање звука да се чује из дела просторије по жељи. Volume не треба да објашњавам. Subwoofer, па ако некад пожелите да она бомба коју сте бацили у новом Кол оф Дјутију пукне у соби а не у монитору. Дакле за повећавање тона у оној кутији под ногама. Лед диода вади ствар јер је плаве боје и у полу мраку је заиста ефектна.
Повезивање са рачунаром се врши са три кабла, дакле ово је прави 5.1 систем а не имитација какве сам имао прилике да видим. Сви каблови сателита су одвојени по бојама тако да не постоји могућност грешке. Каблови који воде до рачунара су црни али су им џекови раздвојени по бојама, тако да ни ту нема проблема. На сабвуферу се налазе још два прекидача. Једна за гашење а други за бирање између 2 канала и 6 канала.
Квалитет израде је врхунски. Дизајн такође. Сви сателити су од пластике док је кућиште сабвуфера од дрвета.
Што се репродукције тиче замерки нема. Ни после свих ових година нема девијација. Звук је чист и јасан. Једини пех који ми се десио је када сам једном приликом одврнуо волуме до краја, па онда и у драјверу, па и излаз... и тако 5 сати. Страдао је топљиви отпорник на трафоу који је по кратком поступку "просрбљен". И ево га, и даље бије ко Свети Илија. Само више никада нећу моћи да га одврћем до краја јер је следећи на реду трафо. За релативно старе звучнике питање колико се исплати поправка.
Колико год да сам задовољан овим звучницима више никад нећу купити 5.1 систем. Зашто? Једна је ствар 5.1 на кућном биоскопу а друга на рачунару. Да би направио прави ефекат треба да седиш подједнако удаљен (мање-више) од свих звучника. У случају рачунара седиш на пола метра од прва три а задњи су "тамо негде". Ако им измислиш место негде мало ближе долазе други проблеми у виду деце, пролаза између итд. Јесте лепо када чујеш бомбу иза леђа, кола која се спремају да те обиђу или најупечатљивије када у неком ГТА стојиш на улици и слушаш звукове са свих страна. Као на сред улице. У мом случају задња два сателита стоје поред рачунара и неретко их искључујем.

Када се платно на сателитима накупи прашине постоји само један начин да се истресу.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.12.2010, 1:57   #2
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Altec Lansing e151i

^ heheheh imaš ,moje zvučnike
Lepo si ih nahvalio pa ću ja mal da ih kritikujem... Ona LED dioda na desnom satelitu je toliko jaka da sam pokrio izolir trakom,bije kao laser
Šteta što su sateliti plastični,i nisu malo jači...
često mi se desi da pobrljave i čas se levi krajnji signal izgubi... pa dođe kad ponovo vadim i stavljam kablove u džekove na vuferu...
Made in china ipak.
Prašinu skidam usisivačem sa platna,to nije prblm. Sve u svemu fenomenalni mali HT sistem za stan tj sobu... jako su prijatni za slušanje i dosta osetljivi... za te pare tvrdim NEMA BOLJE!!!
Platio sam ih 3500 din pre 2 god tačno i rade super,ne isključujem ih bukvalno ali vrlo malo slušam muziku i nikada glasno... čitao sam po forumima da imaju osetljiiv trafo,znači treba ih čuvati. Pre njih sam imao 5.1 Bluebery , puno je jači ali nema ovaj kvalitet reprodukcije tona kao ovaj mali Altec... vretio sam da u radnju posle 5 dana i naručio ovaj ALTEC Lansing... Rekao bi da je ovo dosta star model,ne znam dal moze da se nađe danas,ali ako može to još govori o njegovom kvalitetu i koliko je tražen... Šteta samo što nisu napravili neki malo jači model i skuplji 5.1 isto , sa displeyom... ovom modelu definitivno treba dostojan naslednik...
Mada nemojte da vas zavara veličina ovi mali zvučnici imaju dosta snage u sebi naročito vufer... Za stan dušu dalo, ako imate kuću i treba vam nešto za žurke , bolje uzmite nešto jače i robusnije,jer ovi zvučnici su za one koji hoće da uživaju u dobrom zvuku,igrama,filmovima za male pare...
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
5.1, altec, e151, e151i, lansing, review, test, user, zvucnici, zvucnik, zvučnici, zvučnik


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Altec Lansing 621 pucketanje Superbird Zvuk na računaru 10 6.4.2010 22:29
pomoc oko izbora Altec Lansing slusalica? Levčanin ŠDK - Zvuk na računaru 6 13.10.2009 21:09
Altec Lansing vs Genius strahinja87NS ŠDK - Zvuk na računaru 4 8.9.2009 23:29
Koja zvučna za Altec Lansing PT6021? Mr.Simpson ŠDK - Zvuk na računaru 2 17.2.2009 16:27
Pomozite mi da se odlucim izmedju Altec Lansing MX5021 i Altec Lansing CS21 maksbi ŠDK - Zvuk na računaru 57 17.8.2006 21:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com