Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.9.2020, 12:32   #81
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 3

Presao sam pre neki dan igru. Moram da kazem da je bolja od dvojke.
Gledajuci trejlere za najavu igre sam imao osecaj da ce visi biti looney i klovnovski, ali sva sreca samo jedna frakcija na koju naidjete je takva. Ima veoma mracnih i bolesnih segmenata u igri.
Itemizacija je odlicna, mada je i dvojka tu briljirala, ali su vestine dosta korisnije i bolje rasporedjene nego u dvojci. Bitno je da tim bude razudjen i bicete pokriveni na svim poljima maltene. Big guns oruzja su korisnija takodje nego u dvojci. Ali na kraju, kao i u Fallout 2 i Fallout Tactics, najbolje oruzje ispade Jackhammer. Ono seje smrt i razornije je negoli tri bazuke.
Vozilo Kodiak je i te kako korisno, i nije se previse koristilo, taman koliko treba. Da sam stalno mogao da ga koristim, bilo bi prelako.
Posledica odluka ima na svakom cosku, tako da vredi igru prelaziti vise puta. Ako sam dvojku presao 3x, ovo cu sigurno, pogotovo jer su najavili ekspanziju.
Muzika je odlicna, najvise briljira u najvecim sukobima i sukobima sa glavesinama regija.

Ocekujte veliki broj sati da je djuskate, meni je trebalo mesec dana da je predjem, rekao bih u proseku 2 sata dnevno. Naravno, oni koji godinama/decenijama igraju ovakve igre odmah da krenu na najvecoj tezini. I ona postaje lagana u poslednjoj trecini.



Na kraju krajeva, ono sto je najbolje je sama zaraznost igre. Od mene 9.5/10 i igra godine. I Doom je presisala.

Poslednja ispravka: filpan (30.9.2020 u 12:00)
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 10 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
director (29.9.2020), doctor (30.9.2020), Dragancce (30.9.2020), dushke (29.9.2020), Gonzo (29.9.2020), Laskaris (12.5.2021), Leonida (29.9.2020), nameless1 (29.9.2020), pentraksil (1.10.2020), Relja (29.9.2020)
Stara 30.9.2020, 23:19   #82
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 3

Filpan imam jedno pitanje za W3. Kako ti se generalno cini sad kad si je presao po pitanju potencijalne monotonije zbog tog snega konstantnog? Ima li malo šarolikosti po predelima ili sve izgleda ko Tarantinov film Hateful Eight?
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.10.2020, 0:34   #83
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 3

Nije bas sve pod snegom. I dosta ima nivoa koji nisu van. Nikakvu monotoniju nisam doziveo. Taman posla zbog toga da zaobidjes igru, a Hateful Eight je odlican, bas ima teskobnu atmosferu zbog tog snega
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku filpan na korisnoj poruci:
Gonzo (1.10.2020), Mandragora (1.10.2020)
Stara 1.10.2020, 19:33   #84
Gonzo
Član
 
Član od: 16.12.2018.
Poruke: 297
Zahvalnice: 92
Zahvaljeno 92 puta na 49 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 3

Ma kakvi uopste mi nije palo napamet da propustim ovako nesto zbog viška snega. Igra je vidim provucena kroz taj snezni plavičasti filter ali takav je fazon.
Ja imam 34 godine i odraso sam uz cRPGeve tako da sam se vec spremio cim mi pocne odmor da cepam.
Gonzo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2020, 18:13   #85
dushke
Član
 
Član od: 7.10.2013.
Lokacija: Kuršumlija
Poruke: 95
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 3

Završih juče Wasteland 3... Kakva igra. Priča, likovi, dijalozi, izbori, itemizacija, sve ono što očekujete od vrhunskog rpg-a je tu. Odličan početak, a kako se ide prema kraju, sve bolje i bolje. Humor u igri mi je baš legao. A čovek koji je zadužen za odabir muzike je genije. Kao što reče kolega filpan nekolko postova ranije, 9,5/10 i GOTY. Mada mislim da posle 2 najavljena peča za kraj ove godine (1.2.0 sledeće nedelje a 1.3.0 pre kraja godine) može do 10.



Cyberpunk ima težak zadatak...
dushke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2020, 18:27   #86
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 3

Lepo boga mi. Wasteland 3 definitivno sleeper hit ove godine.

Dajte mu onda glas za najbolji RPG godine.
https://thegameawards.com/nominees/best-role-playing

Poslednja ispravka: Vlajk@ (6.12.2020 u 18:39)
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2020, 18:37   #87
dushke
Član
 
Član od: 7.10.2013.
Lokacija: Kuršumlija
Poruke: 95
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 3

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Lepo boga mi. Wasteland 3 definitivno sleeper hit ove godine.

Dajte onda mu onda glas za najbolji RPG godine.
https://thegameawards.com/nominees/best-role-playing



Već urađeno
dushke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.12.2020, 19:00   #88
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Wasteland 3

Ja jos ranije dao glas iako nisam igrao Ali nakon prvog dela i pohvala nekih ljudi ovde mislim da zasluzuju...

I naravno, to je Game Awards, mislim da glas nekoj AA igri nece nista bitno promeniti...AAA je ono sto dobija milionske glasove i nagrade na Game Awards-u.

Ove nagrade se ionako gledaju samo zbog najava
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2021, 14:37   #89
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 3

inXile izgleda radi na pucacini iz prvog lica sa RPG elementima.

https://www.pcgamer.com/amp/job-list...n-shooter-rpg/

A call for a lead gameplay engineer mentions the new hire will work on "the studio's next-generation action role-playing game", with "first person shooter gameplay features". The senior gameplay designer role calls for someone who can "understand the moment-to-moment gameplay loops of first-person shooters and RPGs", and mentions "powerful, tactile first-person weapons and unique combat abilities".
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2021, 17:39   #90
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 3

Krenuo sam pre par dana sa igrom jer sam procitao da je konacno zglavno zakrpljena posle brojih patcheva. Za sada sve radi kao podmazano, nemam bagove, frejmrejt zakucan na 144+, ucitavanja traju po par sekundi... Obozavam snezne predele u igri pa mi je WL3 legao kao budali samar. Krenuo sam na Supreme Jerk tezini i za sada igra pruza solidan izazov. Voice acting je odlican, za sada nisam primetio neku slabu kariku. Glavni utisak mi je soundtrack koji je 10/10... u prvoj misiji kada su meci poceli da lete na sve strane a u pozadini se cuje Blood of the lamb...

Jedina stvar oko koje sam za sada podeljen je sistem inicijative u borbi, ne znam zasto su menjali initiative sistem koji je bio u WL2. U velikom broju slucajeva ako protivnik ima prvi turn mozete da se spremate da uskoro radite quick load.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2021, 22:37   #91
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 695
Zahvalnice: 512
Zahvaljeno 161 puta na 107 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 3

Retka igra koja mi se igra ponovo . Cesto mi se svidja neka igra igra maksimalno ali ne mogu da ponavljam cak i ako ima izbore i propusteni sadrzaj zato sto pravim izbore kojima sam sklon ili smatram da su ispravni potrebni itd... Ovde ipak ima izbora koje mogu i ovako i onako sto se mene tice , osim glavnih . Ne mogu da izaberem popravljace sveta , utopiste kao Angela Death koja ima prikladno ime tj pisci nisu budale , izuzeto je dobro napisana igra . i krajevi su prikladni . Dobio sam kraj kakv sam ocekivao , ono sto sam smatrao da ce biti razvoj u buducnosti posle zavrsetka igre. Jednostavno bravo za pisce !
Svidja mi se to sto ne mazu teorijski moral na svaku krisku hleba a dozvoljavaju zaista mnogo izbora u skladu sa vidjenjem sveta igraca , pa ti cak i dozvoljavaju da budes najsebicniji olos . Imaju likove koje te prozivaju da si slabic je se gnusas robovlasnistva Hrabro u danasnje vreme kad se lako pojave neki dusebrriznici i naprave outrage .
No loadovanje je bilo mucenje i oscilacije u frejmovima zaista su puno uticale na dozivljaj pa i nacinj igranja , smuciti se da prelazis u drugi deo mape da proveris nesto ili vidis da li se pojavio odredjeni dijalog .
Niti sam igrao na najvecoj tezini i veliki mi je motiv da pobedim igru iskljucivo na najtezim podesavanjima .
Koreli A. je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
2CRAZY (16.3.2021), dushke (17.3.2021)
Stara 17.3.2021, 10:39   #92
dushke
Član
 
Član od: 7.10.2013.
Lokacija: Kuršumlija
Poruke: 95
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 28 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 3

Citat:
Koreli A. kaže: Pregled poruke
No loadovanje je bilo mucenje i oscilacije u frejmovima zaista su puno uticale na dozivljaj pa i nacinj igranja , smuciti se da prelazis u drugi deo mape da proveris nesto ili vidis da li se pojavio odredjeni dijalog .
Niti sam igrao na najvecoj tezini i veliki mi je motiv da pobedim igru iskljucivo na najtezim podesavanjima .



Verovatno si igrao igru čim je izašla, pošto je nakon patcheva loading time izuzetno poboljšan, pa je sada skoro munjevit. Potpuno se slažem sa komentarima za priču. Meni je Wasteland 3,i pored dobre konkurencije, igra godine za 2020.
dushke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dushke na korisnoj poruci:
Koreli A. (17.3.2021)
Stara 12.4.2021, 12:57   #93
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 3

Presao sam sinoc igru, super mi je legla. Licno mi se vise svidela nego WL2.

Jedino sto mi se nije svidelo su sam kraj koji mi deluje nekako zbrzano, i to kako su upropastili lik Angele Deth koja je verovatno najdebilniji NPC u bilo kojem RPG-u koji je izasao u poslednjih desetak godina. Pored toga, nisam ni preveliki fan sistema inicijative u borbi kao sto sam vec napisao u nekom od starijih komentara - tim koji zapocne borbu prvi ce u 99.99% slucajeva i izaci kao pobednik. Bolji mi je bio sistem u WL2, gde je redosled u borbi zavsio od licne initiative statistike.

Atmosfera je odlicna, obozavam snezne predele u igrama. Voice acting je isto super, nisam primetio ni jednu slabu kariku tokom igranja. Kodiak je bio koriscen taman koliko treba. Takodje oruzja su dosta bolje balansirana nego u WL2 - big guns i melee su konacno korisni. Glavni utisak mi je mozda soundtrack, gde je 99% stvari zavrsilo na favourites listi. Scena sa pocetka igre na brani dok meci lete na sve strane a u pozadini ide Blood of the Lamb je bio trenutak kada sam znao da me ceka 50+ sati vrhunske zabave.

...


Definitivno ce pasti jos par prelaza ove igre (kada izbace planiranu ekspanziju i jos par zakrpa, jer je poslednja trecina igre i dalje poprilicno bagovita), da pokusam sa drugacijim buildovima kao i da vidim drugacije ishode vecine questova.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
filpan (12.4.2021)
Stara 15.4.2021, 17:23   #94
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 3

Prvi DLC izlazi treceg juna.

...
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
filpan (15.4.2021)
Stara 2.6.2021, 9:17   #95
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 3

Izasao je 1.4.0 patcha, ubacili su i crafting u igru. Do kraja leta bi trebao da izadje jos jedan story DLC.

https://www.inxile-entertainment.com...ction-now-live
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
2CRAZY (2.6.2021)
Stara 20.7.2021, 3:33   #96
2CRAZY
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Lokacija: Beograd - Vidikovac
Poruke: 164
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 32 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 3

Trebam da pocnem uskoro da igram, dal je cpu heavy, oce li moci da tera i5 2500 K koji je na 3.7 GHz? (ne mogu da dignem klok vise, zbog vrucina).
2CRAZY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2021, 3:44   #97
sp01
Veteran
 
Član od: 5.9.2017.
Poruke: 900
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 283 puta na 205 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 3

Није, игра је смешна што се тиче захтевности.
sp01 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sp01 na korisnoj poruci:
2CRAZY (21.7.2021)
Stara 23.9.2021, 16:56   #98
2CRAZY
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Lokacija: Beograd - Vidikovac
Poruke: 164
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 32 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 3

Generalno dobra igra, igrao sam na Rangers nivou tezine, sto je predzadnji nivo tezine, u pocetku je bilo izazovno, blizu sredine taman, a nedugo zatim, igra je postala bas laka, sve laksa i laksa, takav da je zadnji deo igre bio i najlaksi, lose su odradili balans, ali nije mi smetalo.

Grafika je ok, cartoon like i sto je najbitnije, radi odlicno.

Nisam imao bagova, osim samo kod jednog questa, sto je vise nego zadovoljavajuce… taj quest nisam mogao da zavrsim kako sam zeleo, ali sam mogao da ga zavrsim na drugi nacin.

Zvuk, muzika, glasovi… ok, nista sto se izdvaja kvalitetom.

Interfejs relativno udoban, doduse invetar i neke ikonice, previse sitne.

Gameplay dobar, drzi, relativno zarazno.

AI putanje i neprijatelja, impresivno dobri, nikad neki clan nije zalutao, a moze ih biti cak osam.
Ume biti zamorno levelovati, birati opremu, customizovati i craftovati za 6 clanova tima.
Prica nista posebno, kao ni likovi i svet.

Dosta mi je, preskocicu DLC koji stize u oktobru, 7.5/10
2CRAZY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 2CRAZY na korisnoj poruci:
director (23.9.2021)
Stara 24.7.2023, 8:44   #99
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Wasteland 3

Planiram uskoro da predjem jos jednom igru. Da li je neko probao ove ekspanzije Battle of Steeltown i Cult of the holy detonation?
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.7.2023, 15:34   #100
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.122
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 386 puta na 195 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Wasteland 3

Jesam, nisu lose. Nema nesto mnogo da se igra, ali misije su dobre, ima zanimljivih novih oruzja i opreme i prica je ok.
Apostrof je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostrof na korisnoj poruci:
filpan (27.7.2023)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com