Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.1.2024, 6:08   #1
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom OPPO Reno 10 8/256

Предговор:

Телефон је поручен преко МТС оператера и требало би ускоро да стигне, па ће о њему детаљније бити речи.
Него да се осврнем на неке друге детаље и стари телефон.
Мени је хоби фотографија и телефон поред основних функција, плаћање рачуна служи и за обраду фотографија.Ту се мој ТЦЛ 10 про показао изузетним. Све је на њему флуидно радило 2,5 година док није први пут црко конектор за пуњење, затим после три месеца опет исти квар. После тога батерија је нагло губила капацитет. Напуни се она 100% али сад једва издржи пола сата. Телефон нема буквално ни једну огреботину осим неке ситне доле око конектора које су вероватно настале у сервису. Испадао је сто пута и ништа. Увек имао задњу маску на полеђини и предњу целофанску заштиту. Видим од пре пар месеци задња страна (леђа) почела да се одлепљују у горњем левом углу. Да поновим невероватно је очуван и све апликације раде како треба осим те батерије која је одсвираа своје. Тај бренд није изгледа по вољи Андроида тако да је закуцан на Андроид 11. Још кад сам га узео 2020. добио ту надоградњу у старту и ту остао до данас.
Толико о њему али ме је нешто научило да не треба имати телефон више од две године. Лако га продаш као исправног, без обзира о ком се телефону ради. Увек сам имао телефоне из те средње ниже класе још од Сименса и док је у гарантном року сви су радили перфектно.
Толико о томе.
Уместо овога што сам поручио требао је да буде Моторола 40 Нео. Није га било на стању, имао је добру рецензију и био је повољан и добро изгледао. Кад већ њега није било могао је и неки Шаоми, нећкао сам се и преломио за овај. У старту сам превидео да овај ОППО нема стабилизацију за камеру. Мада мени је камера мој фотоапарат. Осим слика ретко кад сам направио видео мобилним телефоном.
Исто видим да је на званичном сајту изашао ОППО 11, само што они избацују телефоне ове из нижих класа на шест месеци, тако да ова десетка и није престар с обзиром да је изашао пре првог Јула.
Толико у предговору па кад дође телефон речићу неку рећ више о њему.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.1.2024, 16:35   #2
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: OPPO Reno 10 8/256

Паковање:

Нисам баш одушевљен јер нема маскице.
Остало је све ту. Прилично квалитетан пуњач, пуначак кабл, иглица и документација.
Телефон има заштитни целофан и на прву лопту делује квалитетно и на око лепо (плава боја). Та плава се прелама и делује онако ОК. Рам као да је од прохрома, а цео телефон је од пластике која делује доста коректно. Век ће провести у маскици тако да то све више мање није битно.
Стакло по спецификацији треба да има заштиту Горила 2 ако се не варам.
То је што се тиче тог првог утиска.
У наставку ћу нешто рећи о перформансама.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2024, 14:13   #3
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: OPPO Reno 10 8/256

Први утисци из употребе:

Први утисци су онако, знате са једанестице на Андроид 13.1 који се по подизању система понудио за инсталирање са обичне тринаестице . Фајл од 4,6Гб. Пребацио је све са старог телефона т.ј. оџепарио га начисто. Осим основних фајлова увезао је све што сам инсталирао на њега. Оно што је мене интересовало а то је прецизност тастатуре која је заиста на високом нивоу. И додатне функције које сам пронашао а вреде пажње. Активирање блица на закључаном екрану повлачењем прста у облику v и активирање камере прављењем круга О. Не тражим много од телефона, ал' неке ситнице су баш битне. Долази са инсталиране две игре. Касније ћу написати како се зову. Ето шта да кажем. Кад год га узмем у руке и мало истражим, нађем неку занимљивост која може да олакша употребу.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2024, 4:16   #4
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: OPPO Reno 10 8/256

Интересантно је понашање батерије током ноћног пуњења. За кратко време коришћења нисам могао баш све конце да похватам, међутим приметио сам да се батерија заустави на 80%, а до 06.00 се допуњује до 100%. Дакле има неки режим да се током ноћи пуни успорено. Наравно та опција може да се искључи. Гледао сам на интернету неку рецензију где може да се телефон активира песницом и отвореном шаком. Нисам успео још да нађем ту опцију.
Дефинитивно Андроид 13.1 и Колор чине овај телефон доста занимљивим. Да сад сам оогледао има још гестова са цртањем на закључаном екрану где се покрећу калкулатор, рекордер, нека опција за музику и још по нешто. Добро то је за мене виша математика. Нит' слушам музику нит' идем у кладионицу да ми је потребан тренутно калкзлатор.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.1.2024, 13:42   #5
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: OPPO Reno 10 8/256

to za punjenje je za one koji ostave telefon da se puni celu noć, kao uči tvoje ponašanje kad ga puniš i skidaš, ja ga nabodem kad mi treba da se napuni za sat dva preko usb 3.0 konektora na monitoru tako da se dešavalo par puta da se pravi pametan kao biće napunjen sutra a ne odma..
Muziku slušam ima play pause da ne moraš da otključavaš telefon a kalkulator mi je odmah pored slušalice namešten u najdonjem redu, ni ja nisam kockar ali ponekad treba da se nešto izračuna, zadnje sam računao juče prekjuče koliko je cena za komad 3u1 12 komada za 200 din
Imam motorolu android 13 nije baš sve isto ali te android feature su iste
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku water wizard na korisnoj poruci:
todos (29.1.2024)
Stara 30.1.2024, 12:17   #6
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: OPPO Reno 10 8/256

Даље коришћење...

Разумем да ОД свима нуди исто осим што Моторола нуди највише додатних могућности, зато је мени био Нео на првом месту. Само оператер није био ажуран да га има на стању па сам преломио за овај модел. Једино разочарење је што камера нема ОС. (оптичку стабилизацију). Без обзира што се тешим да имам фотоапарат, ипак је мобилни увек при руци, а апарат и није баш.
Друго данас каф сам ср пријављивао на м-банкинг нисам успевао да спустим позив и да успоредо са оператером активирам ти опцију. После трећег покушаја на крају сам све записивао у свеску и накнадно активирао опцију.
Игре... Да две инсталиране: Genshin Inpakt i Lords Mobile. Прва тражи апгрејд око 30Gb и ову другу која није ни мало тешка у гигабајтима, пробао лете обадве. Јесам навео да не играм ништа ал' готивим Total War. Ако имате препоруку где може да се скине и шта је најбоље за мобилни телефон, па нека и кошта, могао бих да скинем тако нешто.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2024, 10:42   #7
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: OPPO Reno 10 8/256

Оно што ми се није допало је то да паковање званично нема заштитну маскицу. Тако је паковање код оператера. Значи кад су се погађали са фабриком стручњаци да би спустили набавну цену сетили се да "одгризу" из паковања заштитну маску. А крајњи корисник плаћа телефон далеко скупље него што може у неким трговинама за кеш да се купи. Но добро, нико нама није крив па ни мени.
Него да кажем још коју реч о телефону. Батерија нит' смрди нит' мирише. Саставља дан и мало дуже. Добро, то је неки глобални просек. Много је битније да покаже исте овакве карактеристике рецимо после годину дана употребе. Друго има функцију каф се искључи екран да остане сат са нотификацијама на екрану. Приметио сам д ми екран не замара очи, да видео рецимо са ју-тјуба изгледа кристално чисто.
То подешавање у Колор ОС свега и свачега је врло занимљиво. Међутим, читао сам рецензије да Андроид 14 вуче батерију на овом моделу. Још нисам добио ту надоградњу, и кад дође нећу журити са надоградњом, док бар се надам не испеглају и прилагоде тај софтвер. Још једна ствар коју сам у уводу за овај телефон рекао да је полеђина пластична, не она је стаклена. Телефон је прилично клизав, и неопходна је заштитна маска.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2024, 11:21   #8
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: OPPO Reno 10 8/256

može i karticom na rate u prodavnici, ne mora samo keš.. ja tako uzeo moj, ispalo me je otprilike da plaćam jednu umesto 2 godine, tj duplo jeftinije
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2024, 12:46   #9
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: OPPO Reno 10 8/256

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
može i karticom na rate u prodavnici, ne mora samo keš.. Ja tako uzeo moj, ispalo me je otprilike da plaćam jednu umesto 2 godine, tj duplo jeftinije :d
Можда сам погрешио, само тако сам узимао годинама и нисам очекивао да ће ме очепити за маску која је саставни део паковања. Сигуран сам да ово и они из МТС читају. Оа нек их мало нос засврби. Ја сам био близу да узмем на другом месту телефон, него ме повреда и седам месеци гипс, (данас напунио) спречило да тако урадим. Не би стари телефон ни мењао да му није батерија начисто попустила. Око 12к више плаћам плус маскица.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2024, 12:42   #10
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: OPPO Reno 10 8/256

Да ли сви телефони имају опцију са камером као S 24 и Pixel 8 Google објектив, овај мој има. У питању је Android 13 Color OS 13.1. Препознао ми је доста ствари по кући, на пример Норвешки радијатор, пуњач за мобилни или папуче. Знам да су рекли за ову опцију да само два бренда могу да је имају до Октобра а после да буде доступна свима. Ето ја је имам сад, како је ту дошла, не знам. Да ли је она доступна и на другим телефонима?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.3.2024, 21:46   #11
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: OPPO Reno 10 8/256

Ево после неког времена коришћења могу рећи неку реч о томе.
У доњем делу почела да се одлепљује заштитна фолија коју је ту ставила фабрика. Стоји и даље али треба да размишљам о замени. Заштитну маску нисам узео, телефон држим у платненој врећици од неких наочара. Нема нити један видљиви траг коришћења, мада мора да се води рачуна кад те се користи јер је клизав не толико али постоји могућност да испадне.
Користио сам неки програм који иде уз њега за заштиту података. Мало сам се играо са њим и једва сам успео да вратим телефон у нормално стање. Тај програм је дошао уз телефон и више неће бити активиран.
Пошто се не крећем много због ноге која је скоро изашла из гипса, мало сам користио камеру. Међутим без обзира што нема оптичку стабилизацију фотографије изгледају прилично добро. Чак сам се мало изненадио позитивно по том питању, јер имам фото апарат и знам шта су добре фотографије.
Ето и ову поруку куцам са телефона и нема словних грешака, то ми је битно и уме бити фрустрирајуће кад се пишу дугачке поруке или кад се врши преписка са другом страном.
Ето могу рећи да сам прилично задовољан, и та батерија издржи цео дан плус остане и за следећи с обзиром да га поприлично користим, а са 67w се експресно допуни. Видећу даље, само једно знам да неће ни дан дуже бити у употреби после две године. Једноставно нема потребе а треба и мало ресурса оставити наредном кориснику.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
Filip89x (23.3.2024), Picard (15.3.2024), tref (14.3.2024)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com