Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.6.2010, 14:12   #1
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Nutricionizam - pravilna ishrana

Nemam nameru da virim u tuđi lonac, ali bi bilo jako interesantno da se kaže koja reč o pravilnoj ishrani, navikama u tome... Nećemo sad o pečenju, svadbarskom kupusu ili bureku, ali ideje koje čine život lepšim su dobrodošle.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 16:22   #2
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Nutricionizam - pravilna ishrana

Zanimljivo,iako se za kompjuteraše (koliko-toliko s pravom) veže predrasuda da se hrane nezdravo,brzom hranom i slično.
Zaista,za ljude koji rade 24/7 neki konstruktivan ili manje konstruktivan posao,ulažu dosta mentalnog ili fizičkog napora,potrebna je kvalitetna ishrana da bi uspjela nadoknaditi izgubljene kalorije u danu.
Moram priznati da po tom pitanju ne pazim nešto pretjerano,jede se "što žena napravi" al' eto,nervira me i kad ljudi idu iz krajnosti u krajnost pa vidim na jednoj strani gojazne Amerikance od po 300 kg kojima du*e viri iz kamioneta,ili s druge strane evropske "mlade dame" kojima praziluk i makrobiotika vire iz du*eta.

Kako god okreneš,treba naći neki balans između makrobiotičkog napoja,(ne)zdrave hrane i fast fooda u vidu ćevapa,pizze i ostalih "derivata" moderne kuhinje.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 16:50   #3
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Nutricionizam - pravilna ishrana

Kada sam kod kuće s ishranom nemam problema. Stara uvijek pravi dobru hranu, zdrava je, male količine masti, velike količine mesa i povrća, uglavnom sve kako da se izjasnim toplo i s kašikom. Sada kada sam na faksu radnim danima ugalvnom je nezdrava ishrana, pekare i slično s time da imam kulinarskih dana kada baš se posvetim kuhanju i sličnome. Dok je bivša htjela kuhat nije bilo loše, a kada smo prekinuli jbg... ja i cimer se snalazimo kako umijemo.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 17:28   #4
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom Re: Nutricionizam - pravilna ishrana

i ja izto po principu sta ima u frizideru il sta keva skuva. al kad nema nesto posebno odem na pljesku sa drustvom ili na burek. ali moj izbor pica je katastrofa. uglavnom krkam sokove i to najvise gazirana pica i naravno kolu najvise. cini mi se da sam postao jedan od zavisnika ovakve vrste napitka. naravno pored gaziranih sokova najvise se pije voda dok alkohol izbegavam u sirem krugu
NIx Car je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 17:38   #5
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Nutricionizam - pravilna ishrana

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Zanimljivo,iako se za kompjuteraše (koliko-toliko s pravom) veže predrasuda da se hrane nezdravo,brzom hranom i slično.
Zaista,za ljude koji rade 24/7 neki konstruktivan ili manje konstruktivan posao,ulažu dosta mentalnog ili fizičkog napora,potrebna je kvalitetna ishrana da bi uspjela nadoknaditi izgubljene kalorije u danu.
Moram priznati da po tom pitanju ne pazim nešto pretjerano,jede se "što žena napravi" al' eto,nervira me i kad ljudi idu iz krajnosti u krajnost pa vidim na jednoj strani gojazne Amerikance od po 300 kg kojima du*e viri iz kamioneta,ili s druge strane evropske "mlade dame" kojima praziluk i makrobiotika vire iz du*eta.

Kako god okreneš,treba naći neki balans između makrobiotičkog napoja,(ne)zdrave hrane i fast fooda u vidu ćevapa,pizze i ostalih "derivata" moderne kuhinje.
Upravo to. Ali amerikanci mislim na klasičnu porodicu obavezno pri ruci imaju sokovnik i toster u svakom momentu. Naročito tzv. upražnjavaju ,,vitaminsku bombu'' u jutarnjim satimo tj. pre polaska u školu ili na posao. Ovde sumnjam da većina to uzima. Ja sam počeo od skoro. Ona može biti sastaljenja od voća: jagode, pomorandža naročito banane jabuke... ali i od povrća kao što je šangarepa, cvekla, celer...
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 18:09   #6
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.470
Zahvalnice: 1.098
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Nutricionizam - pravilna ishrana

Prisustvovao sam fantasticnom predavanju pocetkom maja.
Dr.Sladjana Velkov
Ukratko : Mi nismo mesozderi-nemamo takve zube, ni organe za varenje.
Zbog toga nam ne treba meso, jaja ni mleko (osim u fazi dojenja)
Ne bih sada prepricavao (niti se ja u potpunosti pridrzavam) sve ima na netu.
Najbolje je sto je i ``Mega Car Rambo Amadeus`` pre par meseci pisao u svojoj kolumni o stetnosti mleka po odrasle
A da treba izbegavati i masno
a i (offtopic) fluor (u pasti za zube ga ima) to vec svi znaju (?)
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 19:13   #7
kikko
Član
 
Član od: 13.2.2010.
Poruke: 142
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 21 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Nutricionizam - pravilna ishrana

taj retard "naucnik" koji je davao studije da covek ne treba meso ni zivotinjske proizvode- treba d aokaci neke svoje fotke cisto da se i mi ostali uverimo kako treba pravilno izgledati i ziveti...
tu bar nema mnogo filozofije, ako neko ***** o hrani i pravi se pametan dovoljno je da ga coivek pogleda na sta lici i sve ce biti jasno...

ko stvarno postuje sebe, svoje telo, zdravlje i kvalitet zivota- istrazice ove forume u podforumu o ishrani... nije nikakva reklama, vec topla preporuka...(ako neko misli da je reklamiranje, nek brise..)

http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php

http://www.realx3mforum.com/smf/inde...nread;start=25
kikko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 19:17   #8
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Nutricionizam - pravilna ishrana

A opet, sve je više naučnika koji danas smatraju da je upravo promena ishrane sa voća na meso dala čoveku dodatni kilogram mozga, a početak termičke obrade hrane ogromni višak energije koji mu je pomogao da postane agilan predator i zavlada planetom.

Ukratko, dok je čovek jeo samo sirovo voće, pečurke i slično, trošio je 70% dana na žvakanje, kao i današnji primati. Kuvana/pečena hrana se daleko lakše žvaće i vari, jer brže oslobađa hranjive materije i šećere (termička obrada slabi ćelijske membrane i olakšava oslobađanje šećera iz skroba, proteina i masti iz životinjskog tkiva, itd.). Ovo je dovelo do skraćivanja digestivnog trakta, te viška energije koji je mogao da se utroši u punjenje 20W sijalice koju zovemo mozak. Istovremeno, potreba koordinacije lova postavila je zadatak upotrebe tog mozga, i lavina se pokrenula...

Danas? Probaj da živiš u potpunosti bez mesa i ostaćeš na 40ak kg, pićeš gomilu tableta da nadoknadiš osnovne sastojke, bukvalno ćeš umirati od gladi čak i ako jedeš kilograme i kilograme hrane dnevno. Čovek mora da jede sveže povrće u većim količinama, mora da jede raznovrsno, da se kreće na svežem vazduhu, da spava određeni broj sati u toku dana i slično. U suprotnom, opada imunitet i za desetak godina si više-manje istrošen i gotov.

Tako da, istina - nismo mesožderi, ali nismo ni biljožderi, nemamo tri želudca, nemamo rožnate ploče u ustima za travu i drobljenje šargarepe. Ljudi su svaštojedi i treba da jedu sve po malo, raznovrsno, sveže i kuvano. Ne branim nikom da misli drugačije, ali hvala Bogu, za razliku od drugih pogrešnih stavova i mišljenja, za sopstvenu ishranu sami snosite posledice tako da se kola neće slomiti na drugome ako se pravite pametni
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 19:22   #9
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Nutricionizam - pravilna ishrana

Citat:
kikko kaže: Pregled poruke
taj retard "naucnik" koji je davao studije da covek ne treba meso ni zivotinjske proizvode- treba d aokaci neke svoje fotke cisto da se i mi ostali uverimo kako treba pravilno izgledati i ziveti...
tu bar nema mnogo filozofije, ako neko ***** o hrani i pravi se pametan dovoljno je da ga coivek pogleda na sta lici i sve ce biti jasno...

ko stvarno postuje sebe, svoje telo, zdravlje i kvalitet zivota- istrazice ove forume u podforumu o ishrani... nije nikakva reklama, vec topla preporuka...(ako neko misli da je reklamiranje, nek brise..)

http://www.exyu-fitness.com/forum/index.php

http://www.realx3mforum.com/smf/inde...nread;start=25
Slazem se sa svim shto si rekao, sve u svemu ne treba preterivati sa hranom. Izbegavati brzu hranu, vezbati redovno, baviti se sportom i toliko. Nikakve dijete i gluposti da se meso ne jede, da nismo svashtojedi itd. Cisto primera radi, jedna americka porodica je pratila veganski nacin ishrane, bez mesa i zivotinjskih proizvoda, pa im je dete umrlo od neuhranjenosti. Ljudima je POTREBNO meso. Riba jednom nedeljno je neshto najzdravije shto covek moze da praktikuje.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 19:24   #10
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Nutricionizam - pravilna ishrana

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Upravo to. Ali amerikanci mislim na klasičnu porodicu obavezno pri ruci imaju sokovnik i toster u svakom momentu. Naročito tzv. upražnjavaju ,,vitaminsku bombu'' u jutarnjim satimo tj. pre polaska u školu ili na posao. Ovde sumnjam da većina to uzima. Ja sam počeo od skoro. Ona može biti sastaljenja od voća: jagode, pomorandža naročito banane jabuke... ali i od povrća kao što je šangarepa, cvekla, celer...
Što se tiče vitaminskih bombi od šargarepa,južnog voća i ostalih stvari,to si mogao da vidiš samo u filmovima jer sam bio u Americi i vidio sam kako tamo prosječna porodica doručkuje,ruča i večera jer sam jeo s njima.

Doručak : 'Ajde sine diži se,moraš u školu...(sin ustaje)...Evo sine malo mlijeka i keksa...- Ali mama,ja neću mlijeko i keks...Eno ti sine frižider pa uzmi sam (dijete uzima koka-kolu,pali mikrotalasnu i "nukuje" neki sendvič na brzinu).
Majka i otac u roku nekih pola sata na brzinu pojedu jaja,mlijeko i tost,a u tome taman dolazi i school bus pa vozi dijete do škole a oni odlaze na posao.

Ručak : svi se vratili sa obaveza,nakon kraće priče šta se izdešavalo u danu prelaze na obrok koji se sastoji u većini slučajeva od mesnog obroka praćenog krompirom,rižom i velikim brojem "kupovnih" sosova koje jedu kao što se kod nas jede supa,barem jednom dnevno.U rijetkim slučajevima se jede riba ili se pak češće naruči "take-out food" iz nekog od restorana.

Večera : večeraju kad god stignu,i to često bude toliko haotično osim ako im ne dolaze gosti pa potrefe neki tajming da bi se stekao utisak da su oni "složna,vesela i sretna američka porodica",ali inače nemaju "ugovoreno" vrijeme za večeru nego svako sebi sprema ponešto kad stigne.

Citat:
pedjosav kaže: Pregled poruke
Ukratko : Mi nismo mesozderi-nemamo takve zube, ni organe za varenje.

Najbolje je sto je i ``Mega Car Rambo Amadeus`` pre par meseci pisao u svojoj kolumni o stetnosti mleka po odrasle
A da treba izbegavati i masno
a i (offtopic) fluor (u pasti za zube ga ima) to vec svi znaju (?)
Da je čovjek isključivo biljojed,živio bi u šumi,jeo travu i bio intelektualno zaostao.
Konzumacija mesa utiče na intelekt,što je naučno dokazano.
Čovjek je rođen kao lovac i kao najviši živi organizam na Zemlji,jer može jesti i biljke i životinje,a te nebuloze o organima za varenje su pogotovo netačne (čist primjer je recimo Bear Grills sa Discovery channel-a,kad pogledaš njegove survival emisije i uvjeriš se šta je taj čovjek sve pojeo,biće ti sve jasno).
Što se tiče štetnosti mlijeka po čovjeka,štetnost može da nastupi kod konzumiranja kravljeg mlijeka koje je bogatije laktozom (mliječnim šećerom) od recimo kozjeg ili ovčijeg mlijeka.Jedino tu je šteta,i u količini masti,ali što bi se time zamarao kad imaš u svakom supermarketu mlijeko krave,ovce ili koze sa jasno i vidno naznačenim nivoom masti : 1,1.6,2,2.8 i kao najviši 3.2%.

Ne vidim šta je tu štetno - ako imaš oči dovoljno usredotočene na omot tetrapaka znaćeš šta ti odgovara.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2010, 19:35   #11
kikko
Član
 
Član od: 13.2.2010.
Poruke: 142
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 21 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Nutricionizam - pravilna ishrana

covek je svastojed... kraj price..
samo potpuna ishrana koja sadrzi sve je dobra ishrana...
a to "sve" su: 1. proteini (belancevine), jedina gradivna materija u telu od koje smo i zapravo sacinjeni.... meso tj misici koje imamo su nista drugo do cisti protein... ako ga ne unosimo dolazi do raspada kvalitetnog dela coveka tj misica odnosno mesa...
2. ugljeni hidrati- primarna energija ljudskog tela- nema UH nema energije- odredjene rezerve se nalaze u misicima i to s enaziva GLIKOGEN- to je prost secer koji je deponovan u misicnim tkivima.... i to je prvo sto telo trosi( u normalnim uslovima) prilikom vrsenja neke aktivnosti... zato covek koji je jako iscrpljen i umoran igleda kao uvela grana- jer su mu depoi glikogena pali na nulu... treba se ograniciti na unos slozenih UH koji daju "sporu" energiju koja ce davati snagu tokom celog dana- testenine, pirinac, krompir, osvdene pahuljice...... dok unos prostih UH tj secera treba svesti na min...jer to je brza energija koja dize naglo nivo insulina u krvi i koja ako se ne istrosi u kratkom periodu prelazi u salo...
3. masti- dobre masti moraju biti sastavni deo ishrane- masti kao sekundarni izvor energije tela su podjednako bitne kao i UH i Proteini...
ne treba mesati SALO i MAST..... mast je sastavni deo tela i koji se prozima po celom telu i svuda se nalazi- u kosi, kostima, misicima, mozgu itd.... a SALO je visak iste- tj energija koju telo nije moglo da potrosi vec ju je deponovalo kao masne rezerve .... dobre masti- maslinovo hladno cedjeno, bademovo, ....
ovo je veoma veoma ukratko...
kikko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2010, 20:07   #12
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Nutricionizam - pravilna ishrana

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Što se tiče vitaminskih bombi od šargarepa,južnog voća i ostalih stvari,to si mogao da vidiš samo u filmovima jer sam bio u Americi i vidio sam kako tamo prosječna porodica doručkuje,ruča i večera jer sam jeo s njima.

Doručak : 'Ajde sine diži se,moraš u školu...(sin ustaje)...Evo sine malo mlijeka i keksa...- Ali mama,ja neću mlijeko i keks...Eno ti sine frižider pa uzmi sam (dijete uzima koka-kolu,pali mikrotalasnu i "nukuje" neki sendvič na brzinu).
Majka i otac u roku nekih pola sata na brzinu pojedu jaja,mlijeko i tost,a u tome taman dolazi i school bus pa vozi dijete do škole a oni odlaze na posao.

Ručak : svi se vratili sa obaveza,nakon kraće priče šta se izdešavalo u danu prelaze na obrok koji se sastoji u većini slučajeva od mesnog obroka praćenog krompirom,rižom i velikim brojem "kupovnih" sosova koje jedu kao što se kod nas jede supa,barem jednom dnevno.U rijetkim slučajevima se jede riba ili se pak češće naruči "take-out food" iz nekog od restorana.

Večera : večeraju kad god stignu,i to često bude toliko haotično osim ako im ne dolaze gosti pa potrefe neki tajming da bi se stekao utisak da su oni "složna,vesela i sretna američka porodica",ali inače nemaju "ugovoreno" vrijeme za večeru nego svako sebi sprema ponešto kad stigne.



Da je čovjek isključivo biljojed,živio bi u šumi,jeo travu i bio intelektualno zaostao.
Konzumacija mesa utiče na intelekt,što je naučno dokazano.
Čovjek je rođen kao lovac i kao najviši živi organizam na Zemlji,jer može jesti i biljke i životinje,a te nebuloze o organima za varenje su pogotovo netačne (čist primjer je recimo Bear Grills sa Discovery channel-a,kad pogledaš njegove survival emisije i uvjeriš se šta je taj čovjek sve pojeo,biće ti sve jasno).
Što se tiče štetnosti mlijeka po čovjeka,štetnost može da nastupi kod konzumiranja kravljeg mlijeka koje je bogatije laktozom (mliječnim šećerom) od recimo kozjeg ili ovčijeg mlijeka.Jedino tu je šteta,i u količini masti,ali što bi se time zamarao kad imaš u svakom supermarketu mlijeko krave,ovce ili koze sa jasno i vidno naznačenim nivoom masti : 1,1.6,2,2.8 i kao najviši 3.2%.

Ne vidim šta je tu štetno - ako imaš oči dovoljno usredotočene na omot tetrapaka znaćeš šta ti odgovara.
To si ti naleteo verovatno na porodicu bez volje za životom. Verovatno dok si boravio tamo nisi ni birao šta će da te strefi. Ja sam mislio na idealnu američku porodicu koja je za mene osnova.
Molim objašnjenje zašto japanci žive dugo kad im je osnova u ishrani riba i pirinač. Kod njih je post bez ulja kao što je kod nas sa uljem. i obavezno ga upražnjavaju bez obzira na veru.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2010, 15:09   #13
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: Nutricionizam - pravilna ishrana

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Molim objašnjenje zašto japanci žive dugo kad im je osnova u ishrani riba i pirinač. Kod njih je post bez ulja kao što je kod nas sa uljem. i obavezno ga upražnjavaju bez obzira na veru.
Zato sto nemaju problema sa nerviranjem u gradskom prevozu Izvinjavam se sto unistavam ozbiljnu temu, zato cu da se potrudim da dam mali doprinos..

Evo jos jedne struje medju nutricionistima:

Jede se sve (i masno i proteinsko i biljno, naravno ne gomila junk food-a, ali mozes da jedes i slaninicu ako bas moras) ALI ako hoces da jedes ugljene hidrate jedes SAMO ugljene hidrate, sacekas da se to svari pa onda jedes npr. samo proteine namirnice, samo zasicene masti, etc. etc.. Ima vise manjih obroka, kako bi se odrzala raznovrsnost u ishrani i uneli svi potrebni "sastojci"..

Drugim recima, dijametralno suprotno u odnosu na pravi srpski rucak koji zapocne mezetlukom, predje preko supice i sarme i zavrsi se dobrom, masnom svinjom sa krompiricima i ako ima imalo mesta - bajaderama npr..

Par ljudi koji su se pridrzavali ovoga (par ljudi koje znam) su bili jako zadovoljni svojim opstim zdravstvenim stanjem, ali ovaj princip odnosi mnogo vremena (ko danas ima vremena da jede 6-9 puta dnevno i to bas odredjenu hranu)
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2010, 17:39   #14
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Nutricionizam - pravilna ishrana

Batalim ja alkohol nekoliko dana, i jednom pojedem nekoliko banana, pomorandži i jagoda. Umalo nisam crko, tri dana nisam znao gde se nalazim Ponovo se vratim na staro, alkohol, gazirana pića i organizam se oporavio. Bar tako izgleda na prvi pogled.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2010, 18:46   #15
Auror
Starosedelac
 
Član od: 11.12.2005.
Poruke: 1.255
Zahvalnice: 487
Zahvaljeno 329 puta na 171 poruka
Cool Re: Nutricionizam - pravilna ishrana

Ja jedem nutricioniste za uzinu, zato sam vitak i zdrav.
Auror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2010, 1:05   #16
kikko
Član
 
Član od: 13.2.2010.
Poruke: 142
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 21 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Nutricionizam - pravilna ishrana

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Batalim ja alkohol nekoliko dana, i jednom pojedem nekoliko banana, pomorandži i jagoda. Umalo nisam crko, tri dana nisam znao gde se nalazim Ponovo se vratim na staro, alkohol, gazirana pića i organizam se oporavio. Bar tako izgleda na prvi pogled.
i jedan i drugi nacin ti je katastrofa... samo sto se na ovaj sa alkoholom itd telo naviklo i prilagodilo , na zalost ...
treba sve korenito da promenis i da krenes sa pravom hranom, moj savet...
posledice, alkohola i gaziranih pica ce poceti da se osecaju u jednom momentu- a tad vis enema nazad, telo je pocelo da propada i oksidira i ti si upao u zacarani krug iz kog se tesko neko izvuce... neces da umres naprasno, ali to je proces postepenog ali sigurnog odumiranja...
isto pretpostavljma da ti fizicki izgled nije bitan, jer sa takvim rezimom ishrane ne mozes izgledati kao model- ali ucini nesto za svoje zdravlje, bices zahvalan samom sebi jednog dana.... ne samo ti, vec svi koji ucine nesto za sebe...
edit: tek sad vidim da imas 38 god.... tim pre treba da se korenito izmeni nacin ishrane a samim tim i zivota...
kikko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2010, 1:49   #17
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.359
Zahvalnice: 4.519
Zahvaljeno 3.827 puta na 2.385 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Nutricionizam - pravilna ishrana

Citat:
kikko kaže: Pregled poruke
i jedan i drugi nacin ti je katastrofa... samo sto se na ovaj sa alkoholom itd telo naviklo i prilagodilo , na zalost ...
treba sve korenito da promenis i da krenes sa pravom hranom, moj savet...
posledice, alkohola i gaziranih pica ce poceti da se osecaju u jednom momentu- a tad vis enema nazad, telo je pocelo da propada i oksidira i ti si upao u zacarani krug iz kog se tesko neko izvuce... neces da umres naprasno, ali to je proces postepenog ali sigurnog odumiranja...
isto pretpostavljma da ti fizicki izgled nije bitan, jer sa takvim rezimom ishrane ne mozes izgledati kao model- ali ucini nesto za svoje zdravlje, bices zahvalan samom sebi jednog dana.... ne samo ti, vec svi koji ucine nesto za sebe...
edit: tek sad vidim da imas 38 god.... tim pre treba da se korenito izmeni nacin ishrane a samim tim i zivota...
Ako ne preteruje, nece mu nishta biti, ali pak ako se to iz nedelje u nedelju nastavlja onda, pomoz Boze.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2010, 2:00   #18
kikko
Član
 
Član od: 13.2.2010.
Poruke: 142
Zahvalnice: 62
Zahvaljeno 21 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Nutricionizam - pravilna ishrana

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Ako ne preteruje, nece mu nishta biti, ali pak ako se to iz nedelje u nedelju nastavlja onda, pomoz Boze.
sta znaci "ne preteruje"...? ako neko (kao ja recimo) ima ishranu gotovo besprekornu(min 150gr proteina dnevno iz hrane, 200gr kvalitetnih uglj hidrata, 50 gr zdravih masti), ko vezba svaki dan itd...pa ubaci na tu bazu koja je jako dobra ponekad alkohol neki i \li koka kollu, onda zaista nece biti strasno... ali ako neko ima takav nacin tj stil zivota, da se budu i zaspi sa koka kolom, ko se lose i neredovno hrani, nema fizicku aktivnost- pa jos ako ima 38 god, kad je metabolizam vec sam po sebi usporen i mnogo toga se sakupilo togom godina... onda nije dobro...
nadam se da neko nece svatiti pogresno ove postove- sve je dobronamerno receno...
kikko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2010, 11:50   #19
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Nutricionizam - pravilna ishrana

Poznaavao sam ljude koji su umrli sa 50 godina, ni pušili ni pili alkohol. Verovatno se tešili gaziranim pićima. Ali teško je naći čoveka koji se idealno hrani a da nije umro. Čudi me da niste ukapirali neke stvari, sterilan organizam pogodan za razmnožavanje bakterija je isto tako opasan kao i alkoholisan organizam koji direktno napada jetru. A svi znamo šta to znači. Oni ljudi iz nedođije koji su ladno prebacivali 100 godina su i jeli i pili i pušili ali umereno, naravno sve to bez raznoraznih pesticida, konzervansa i drugih agenasa.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.6.2010, 12:49   #20
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.470
Zahvalnice: 1.098
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Nutricionizam - pravilna ishrana

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Poznaavao sam ljude koji su umrli sa 50 godina, ni pušili ni pili alkohol. Verovatno se tešili gaziranim pićima. Ali teško je naći čoveka koji se idealno hrani a da nije umro. Čudi me da niste ukapirali neke stvari, sterilan organizam pogodan za razmnožavanje bakterija je isto tako opasan kao i alkoholisan organizam koji direktno napada jetru. A svi znamo šta to znači. Oni ljudi iz nedođije koji su ladno prebacivali 100 godina su i jeli i pili i pušili ali umereno, naravno sve to bez raznoraznih pesticida, konzervansa i drugih agenasa.
Interesanto (bar meni) je to sto ``ljudi iz nedođije koji su ladno prebacivali 100 godina `` dugo nisu isli kod lekara (tako pise da su izjavili vise njih);uz naravno prirodnu hranu bez aditiva i sekiracije zbog saobracaja kako je neko vec napisao
Kvalitetna, ``domaca`` alkoholna pica i domaci duvan nisu toliko stetni poput ``kupovnih``. Ne treba ih konzumirati...
``Sterilan organizam`` ? Znam da ne mislis bukvalno ali svejedno nije.Postoje razne bakterije u raznim delovima tela.Neke su korisne.
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koja je pravilna pozicija kažiprsta na mišu? tara98 Ostale komponente 6 23.8.2008 13:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com