Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.6.2013, 12:20   #201
Debeli
Član
 
Član od: 21.10.2012.
Lokacija: Sujetna Arogantna Zivcana Dembelija
Poruke: 287
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 209 puta na 93 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Pa, ovo je neka moja ideja kako Beograd treba da izgleda u igri (a ispostavilo se da i Wile ima istu ideju, nismo se dogovarali). Znaci, da mozes da prodjes glavnim gradskim ulicama, da imas osecaj da si stvarno u Beogradu. Mozda nije realno da se kamion tuda vozi, ali je, bar meni, mnogo lepse. Videcemo za ostale gradove koliko cemo ici "u dubinu" grada. Naravno, (za one koji prave mapu, nije SCS glup) mnogo je lakse staviti par ulica sa magacinima i stovaristima i par simbola odredjenog grada u pozadini i reci kamionima je zabranjeno da pridju blize. Ali meni gradovi pravljeni na takav nacin nisu zanimljivi.

Sto se realnosti tice, osnovna realnost u ovoj igri je narusena cinjenicom da mozes da se, cak i na autoputu sa 3 trake, vuces 2 na sat i da kamion iza tebe nece ni pokusati da te obidje. U prethodnim igrama, (znam za 18 wos), su kamioni obilazili sa obe strane, cak i u gradovima.
I jos veca nelogicnost, AI kamion uvek bezi desno. Na auto putu sa 2 trake, od kojih se jedna iskljucuje sa autoputa, kamion ce uvek ostati u toj traci i iskljuciti se sa autoputa. Nerealno je da bas nijedan kamion ne nastavlja pravo.
Debeli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 12:30   #202
Laxi
Veteran
 
Član od: 12.3.2010.
Lokacija: Крагујевац
Poruke: 910
Zahvalnice: 527
Zahvaljeno 278 puta na 194 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Laxi Slanje poruke preko Skypea korisniku Laxi
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
debeli kaže: Pregled poruke
pa, ovo je neka moja ideja kako beograd treba da izgleda u igri (a ispostavilo se da i wile ima istu ideju, nismo se dogovarali). Znaci, da mozes da prodjes glavnim gradskim ulicama, da imas osecaj da si stvarno u beogradu. Mozda nije realno da se kamion tuda vozi, ali je, bar meni, mnogo lepse. Videcemo za ostale gradove koliko cemo ici "u dubinu" grada. Naravno, (za one koji prave mapu, nije scs glup) mnogo je lakse staviti par ulica sa magacinima i stovaristima i par simbola odredjenog grada u pozadini i reci kamionima je zabranjeno da pridju blize. Ali meni gradovi pravljeni na takav nacin nisu zanimljivi.

Sto se realnosti tice, osnovna realnost u ovoj igri je narusena cinjenicom da mozes da se, cak i na autoputu sa 3 trake, vuces 2 na sat i da kamion iza tebe nece ni pokusati da te obidje. U prethodnim igrama, (znam za 18 wos), su kamioni obilazili sa obe strane, cak i u gradovima.
I jos veca nelogicnost, ai kamion uvek bezi desno. Na auto putu sa 2 trake, od kojih se jedna iskljucuje sa autoputa, kamion ce uvek ostati u toj traci i iskljuciti se sa autoputa. Nerealno je da bas nijedan kamion ne nastavlja pravo.
Исправљен је АИ, тј написан скроз нови код, за 1.4 верзију, колико ја знам.
Laxi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 16:50   #203
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
moravatz kaže: Pregled poruke
Odlicno izgleda, svaka cast. Jedino me zbunjuje sto mi izgleda kao da ce se kamionom prolaziti pored Hajata i kroz blokove, a dobro znate da je tuda zabranjen teski saobracaj. Malo ga preteraste
Već sam ranije pričao da je problem što u većini gradova ne postoje obilaznice (a gomila firmi nije na periferiji). I sad, hoćeš, na primer, da dođeš do IMT-a (a predvideli smo firmu na tom mestu), nema druge, nego prema blokovima. Mislim, mogla bi da se odradi Bežanija, ali to već previše širi detalje. I ovako se sve odužilo oko Beograda (naravno, treba ispraviti i bagove u modelovanju i testirati neke ideje, pa zato to oduzima najviše vremena u početku), sa drugim gradovima će ići mnogo brže, na primer, Pančevo će ići relativno brzo zbog toga što su sve firme na periferiji i što ima nešto kao obilaznicu, pa zato neće morati da se detaljiše oko centra, nego se samo bace prepoznatljive zgrade u pozadinu, Ruma, Čačak, Gornji Milanovac, pa i Niš, iako je ogroman, takođe, ali, recimo, Kraljevo ili Prokuplje, gde tranzit prolazi kroz centar, biće dosta posla. Uz sve to, svi drugi gradovi su dosta manji.
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 16:56   #204
ksrele
Veteran
 
Član od: 16.9.2012.
Lokacija: Subotica
Poruke: 1.081
Zahvalnice: 233
Zahvaljeno 585 puta na 266 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Kroz Suboticu bi mogli napraviti samo onaj glavni (4 trake) put i skretanje ka Kelebiji levo (severno) magistralnim putem a pravo (4 trake koje se posle spajaju u jednu) prema Palicu (tu moze samo par kuca) roknete neku vodu - jezerce, mislim da ga ima u modelima i onda spajanje sa glavnim autoputem i prelaz Horkos levo a ka NS-u desno. Prosto ko pasulj.
ksrele je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 17:20   #205
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Debeli je vec nesto tamo radio. Posto si iz Subotice, dobices kasnije mapu da vidis situaciju.
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 18:40   #206
moravatz
Član
 
Član od: 14.10.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 397
Zahvalnice: 266
Zahvaljeno 326 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Wile E. Coyote kaže: Pregled poruke
Već sam ranije pričao da je problem što u većini gradova ne postoje obilaznice (a gomila firmi nije na periferiji). I sad, hoćeš, na primer, da dođeš do IMT-a (a predvideli smo firmu na tom mestu), nema druge, nego prema blokovima. Mislim, mogla bi da se odradi Bežanija, ali to već previše širi detalje. I ovako se sve odužilo oko Beograda (naravno, treba ispraviti i bagove u modelovanju i testirati neke ideje, pa zato to oduzima najviše vremena u početku), sa drugim gradovima će ići mnogo brže, na primer, Pančevo će ići relativno brzo zbog toga što su sve firme na periferiji i što ima nešto kao obilaznicu, pa zato neće morati da se detaljiše oko centra, nego se samo bace prepoznatljive zgrade u pozadinu, Ruma, Čačak, Gornji Milanovac, pa i Niš, iako je ogroman, takođe, ali, recimo, Kraljevo ili Prokuplje, gde tranzit prolazi kroz centar, biće dosta posla. Uz sve to, svi drugi gradovi su dosta manji.
Obilaznice i saobracajnice za teski saobracaj u Beogradu: Ostruznica, Rakovicki put, tranzit ispod Kalemegdana, stari put za Novi Sad, Savska, Karadjordjeva, pored Sajma, auto-put, industrijska zona od Pancevca do Dorcola, itd...
Zaista cenim to sto radite i na samom startu sam ponudio pomoc, ali realno je besmisleno prolaziti sleperom kroz centar grada. Onda lepo postavite parking i hotel na Terazijama, a servis iza Skupstine...
moravatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku moravatz na korisnoj poruci:
Wile E. Coyote (11.6.2013)
Stara 11.6.2013, 18:57   #207
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
moravatz kaže: Pregled poruke
Obilaznice i saobracajnice za teski saobracaj u Beogradu: Ostruznica, Rakovicki put, tranzit ispod Kalemegdana, stari put za Novi Sad, Savska, Karadjordjeva, pored Sajma, auto-put, industrijska zona od Pancevca do Dorcola, itd...
Zaista cenim to sto radite i na samom startu sam ponudio pomoc, ali realno je besmisleno prolaziti sleperom kroz centar grada. Onda lepo postavite parking i hotel na Terazijama, a servis iza Skupstine...
Da znas da ti je to dobra ideja...
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 19:06   #208
Debeli
Član
 
Član od: 21.10.2012.
Lokacija: Sujetna Arogantna Zivcana Dembelija
Poruke: 287
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 209 puta na 93 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Hm, parking izmedju Skupstine i Terazija. Mislis na ovakav parking:
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	aaaa.jpg
Viđeno:	276 puta
Veličina:	97,1 KB
ID:	46616  
Debeli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 20:09   #209
moravatz
Član
 
Član od: 14.10.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 397
Zahvalnice: 266
Zahvaljeno 326 puta na 164 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Vidim, sve sleper do slepera...
Kakogod...
moravatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 20:40   #210
Laxi
Veteran
 
Član od: 12.3.2010.
Lokacija: Крагујевац
Poruke: 910
Zahvalnice: 527
Zahvaljeno 278 puta na 194 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Laxi Slanje poruke preko Skypea korisniku Laxi
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
Wile E. Coyote kaže: Pregled poruke
Već sam ranije pričao da je problem što u većini gradova ne postoje obilaznice (a gomila firmi nije na periferiji). I sad, hoćeš, na primer, da dođeš do IMT-a (a predvideli smo firmu na tom mestu), nema druge, nego prema blokovima. Mislim, mogla bi da se odradi Bežanija, ali to već previše širi detalje. I ovako se sve odužilo oko Beograda (naravno, treba ispraviti i bagove u modelovanju i testirati neke ideje, pa zato to oduzima najviše vremena u početku), sa drugim gradovima će ići mnogo brže, na primer, Pančevo će ići relativno brzo zbog toga što su sve firme na periferiji i što ima nešto kao obilaznicu, pa zato neće morati da se detaljiše oko centra, nego se samo bace prepoznatljive zgrade u pozadinu, Ruma, Čačak, Gornji Milanovac, pa i Niš, iako je ogroman, takođe, ali, recimo, Kraljevo ili Prokuplje, gde tranzit prolazi kroz centar, biće dosta posla. Uz sve to, svi drugi gradovi su dosta manji.
Кроз Крагујевац транзит пролази кроз центар, не постоји други пут ка Краљеву, колико ја знам.
Laxi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 20:52   #211
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Pa dobro, naveo sam par primera. Tačno, i u KG tranzit ka KV prolazi kroz grad (mada ne kroz sam centar).
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 22:25   #212
Alchemist
Član
 
Član od: 6.12.2012.
Lokacija: Užice
Poruke: 404
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 116 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Stvarno preterujete sa tim insistiranjem da sve bude kao i u realnosti. Kakve veze ima ako kroz Kraljevo tranzit ide kroz grad, a vi stavite zaobilaznicu? Pa ne pravite Google Earth fotografsku mapu, vec nesto sto sluzi za igru. Za BG i NS u redu (mada je i Beograd previse detaljno uradjen), ali ako cete sada za svih 40 gradova da uradite tranzit tacno onuda kuda ide i u stvarnosti...

Mislim, u sustini mi je svejedno, mapu cu iscediti od voznje kao drenovinu, ali ako su to faktori koji direktno odredjuju vreme zavrsetka mape, onda recenice tipa "tu ce biti mnogo posla, jer tranzit ide kroz grad" stvarno gube smisao.
Alchemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.6.2013, 22:30   #213
Wile E. Coyote
Član
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: Munze Konza!
Poruke: 495
Zahvalnice: 339
Zahvaljeno 326 puta na 94 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko AIM-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko MSN-a korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Yahooa korisniku Wile E. Coyote Slanje poruke preko Skypea korisniku Wile E. Coyote
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Pazi, mogli bismo da smandrljamo mapu cas posla na taj nacin, i da samo provucemo puteve odokativno, stavimo drvece na 10 m od puta i to je to. Onda ne bi ni morala da bude tolika mapa.

Ali ja ipak mislim da to nije to. Malo strpljenja i rezultati ce biti tu.
Wile E. Coyote je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Wile E. Coyote na korisnoj poruci:
PREDATOR 011 (12.6.2013)
Stara 12.6.2013, 0:24   #214
PREDATOR 011
Član
 
Član od: 30.11.2012.
Lokacija: Beograd
Poruke: 306
Zahvalnice: 169
Zahvaljeno 131 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

I ja sam za to da se strpimo i da odradite mapu valjano da se zna sve kao da stvarno putujes kroz Srbiju.Ta mapa ce biti pravi unikat medju mapama i pokazatelj ostalima kako treba raditi.To ce mnoge strance upoznati sa pravom Srbijom i njenim lepotama.Samo napred i od mene imate ogromnu podrsku i bas zalim sto ne znam da pravim mapu a i nemam toliko vremena.



@ksrele
Ogromne pohvale za rad ,101 si mnoooogo bolje odradio nego jugica ,pohvale za 101 ali mi je zao sto jugic nije bolji
Hoces li da ih sredjujes unutra?Vidim da 101 ima detaljnu unutrasnjost ali u 1 boji
Primetio sam da poneki 101 idu pobodeni napred ,da li se jos nekome desava?

Poslednja ispravka: DeCoy (12.6.2013 u 1:39) Razlog: nepismen
PREDATOR 011 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.6.2013, 1:13   #215
Alchemist
Član
 
Član od: 6.12.2012.
Lokacija: Užice
Poruke: 404
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 116 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Citat:
PREDATOR 011 kaže: Pregled poruke
I ja sam za to da se strpimo i da odradite mapu valjano da se zna sve kao da stvarno putujes kroz Srbiju.Ta mapa ce biti pravi unikat medju mapama i pokazatelj ostalima kako treba raditi.To ce mnoge strance upoznati sa pravom Srbijom i njenim lepotama.
Daj reci mi da se zaje*avas. ETS mapa Srbije sa predefinisanim i tipskim drvecem, putevima, krvinama, zgradama i svim ostalim ce upoznati strance "sa pravom Srbijom i njenim lepotama"??
Alchemist je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2014, 0:57   #216
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.377
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Ovo su prve poruke koje sam našao da konkretno pominju rad na mapi Srbije. Ima ih još dosta (ovo je do 315. strane ETS2 teme), ubacivaću ih kako nađem vremena, a potrudiću se što pre. Slobodno nastavite razgovor oko rada na mapi ovde, a glavna ETS2 tema neka ostane za pitanja/diskusiju u vezi same igre, modova, itd...
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Filip89x (19.1.2014), Wile E. Coyote (27.1.2014)
Stara 25.1.2014, 19:47   #217
niksiccable
Član
 
Član od: 4.10.2012.
Poruke: 83
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 34 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2

Kuda ste sa mapom,jeste li i dalje zainteresovani da spajamo sa Crnom Gorom ja dugo nijesam bio aktivan,nijesam imao vremena za rad...
niksiccable je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2014, 23:05   #218
LemaX
Član
 
Član od: 2.11.2010.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 363
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 122 puta na 76 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

svaka čast za poduhvat, ja se uvek na kraju smorim sa stazom koju radim za neku simulaciju(i tu mi treba par meseci)... a tek celu mapu države da radim....
pukao bi mi 3ds Max na pola beograda
LemaX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2014, 18:37   #219
niksiccable
Član
 
Član od: 4.10.2012.
Poruke: 83
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 34 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Uveliko se radi na Crnoj Gori,evo neke slike iz ulcinja
http://www.myalbum.com/Album=CLN8ENYY
niksiccable je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku niksiccable na korisnoj poruci:
BuckyBGD (11.4.2014), Debeli (26.1.2014), Filip89x (26.1.2014), nikolapfc89 (27.1.2014), Wile E. Coyote (26.1.2014)
Stara 26.1.2014, 23:35   #220
VedranCG
Član
 
Član od: 25.5.2012.
Poruke: 341
Zahvalnice: 185
Zahvaljeno 198 puta na 78 poruka
Određen forumom Re: Euro Truck Simulator 2 - Mapa Srbije

Opa Crnogorska mapa
VedranCG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Android] Offline mapa Srbije (i Evrope)? ZoNi Programi za mobilne telefone 12 28.4.2013 15:31
18 WoS Euro Truck Simulator dallyborr Simulacije vožnje 619 21.3.2012 22:49
Konferencija mladih lidera iz dijaspore i Srbije 2011, Beograd, 15. i 16. jul Dukes Dešavanja i događaji 7 9.7.2011 17:05
GPS mapa Srbije Alek92 Programi za mobilne telefone 52 20.8.2009 22:06
Projekat: GNU/Linux mapa Srbije Eni Slobodni softver 18 20.5.2008 21:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com