Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Osnovne komponente Procesori, ploče, memorije...

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.8.2007, 8:27   #1
uslijazaninje
Član
 
Član od: 29.8.2006.
Lokacija: Улеварзабуње
Poruke: 32
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Benny Hill gaming effect

Ljudi pre svega vama sa dual core CPU-ima, posto vama i jedino vama moze da se desi ... da li neko od vas ima isti "Benny Hill gaming effect".

"Benny Hill gaming effect" = There is a certain amount of stuttering or random speedup/slowdowns while running dual core CPU's in single threaded games

Cuo sam da intelovi core 2 dual nemaju takve probleme (kazem cuo he ako je neko nesto drugo nacuo neka me slobodno ispravi), mada je meni licno bilo nesto drugo trip oko celog tog problema, nasao sam par resenja za popravku istog po belosveTskim forumima i nameravam za sada da probam jos koju metodu na koju sam nabasao pa tek onda da dignem ruke ili ti u prevodu da menjam procesor posto definitivno nesto nije kompatibilno u celoj prici.

Ako je neko imao ovaj problem ili ga ima neke pise zanimame na koj nacin ste resavali problem posto ima par metoda resavanja problema ali nije zagarantovano da ce i jedna pomoci barem ne svima npr. jedna od njih jeste i da se u task menadzeru iskljuci jedan CPU. Sad se setih jos jedne stvari kako to vec u pricama ide (taman da sam sebe demantujem sa pocetka posta) drugarovom drugu he se desilo nesto slicno stim sto je decko imao core 2 dual i neku asosuvu plocu kod njega je Benny Hill gaming effect izbegnut time sto su ustanovi da mu memorija nije lepo stavljena na samu plocu ili ti u servisu nisu ispostovali red kad i u kom slotu ide memorija zamenili red samo.
Inace na masini imam originalni winXP profesional full apdejtovan. Kod mene se Benny effect javlja ne samo u igricama vec se slicna poblematika javlja i u samom windowsu...tako da uskoro imam namere da dignem ruke od cele price i pazarim neki drugi procesor, u medjuvremenu cu naravno ispobati jos koje resenje koje sam pokupio sa foruma u nadi da ce proraditi sve kako treba.

Nadam se da vas nisam mnogo smorio sa pricom, a sad ko ima neko resenje ili je nesto nacuo o ovoj problematici neka se slobodno prikljuci prici
uslijazaninje je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Silent Hill Tetanus Akcione igre 578 14.2.2024 19:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:24.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com