Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.3.2007, 23:01   #121
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Cekaj, sta hoces da kazes, da SBB kao najveci provajder kablovskog interneta kod nas, nije deo IT scene? Ma daj molim te, razmisljas kao dete od 5 godina...
Ovomesečna kolumna jeste posvećena IT sceni,ali to uglavnom nije tako,pogledaj koje su teme bile proteklih nekoliko meseci-crtaći,veliki brat,ljubav prema nikotinu,prostitucija,Hitler.
Kada god piše o IT sceni,MK pljuje nekog ili nešto,pre je to bio Telekom a sada SBB.Nisam skorije ništa pametno i normalno pročitao u kolumni što se tiče Sveta Kompjutera(i Sveta Igara),a da to nije bacanje drvlja i kamenja na Telekom ili SBB i do pre nekoliko meseci pisanije o WoW.
Po MK-u čitava IT i gaming scena se svodi na neke probleme sa provajderima ili WoW(mada o ovome ne piše više,ali je bio dojadio svima u jednom periodu)
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2007, 23:02   #122
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Jao pa ja se stvarno izvinjavam. U svoj toj žurbi sam zaboravio da dam link ka tvom postu na SBB-u a i pomalo sam zaboravio kako se radi direktno linkovanje na post na phpBB-u.

Ispravljam nepravdu čisto da bi i ostali shvatili na šta sam hteo da ukažem citiranjem tvog teksta i što nema ni najmanje veze sa SBB-om nego sa činjenicom da ipak kapiraš zašta se dobija ban. Ovu drugu neću ni da objašnjavam jer je jasna sama po sebi. I nemoj da kažeš da sada ja tebe klevetam jer će ispasti da te klevetam na osnovu tvog sopstvenog citata.

Link na SBB-u:
ovde. (Pih... opet ne radi direktan link na post. Post je u sredini stranice.)

BTW, dobar ti je ovaj tvoj provajder sa koga se kačiš na forum 77-105-63-72.adsl-1.sezampro.yu

Poslednja ispravka: holodoc (4.3.2007 u 23:40)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2007, 23:47   #123
ConQ
Član
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: battle net
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ConQ Slanje poruke preko MSN-a korisniku ConQ
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke

BTW, dobar ti je ovaj tvoj provajder sa koga se kačiš na forum 77-105-63-72.adsl-1.sezampro.yu
a koji treba da bude? SBB mozda? Znam da ti je teshko da shvatish ali da si chitao moje postove u celosti mogao si sam da se uverish da imam ADSL SezamPro paket pa je logichno da sa njega postujem . Ukljuchi malo logiku. Moj stav da ADSL vs cabla SBBa nema shta da trazi je podrzan negativnim iskustvom sa SezamPro ADSLom
ConQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 4:23   #124
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Ja ne opravdavam SBB,samo mi je neprihvatljivo da se jedan kablovski provajder toliko pljuje i da se tome posveti čitava jedna stranica u časopisu.
Jedan reklamni oglas preko čitave strane košta i to prilično,a jedna ovakva antireklama na čitavoj strani bi koštala mnogo više,jer ovako žestoko ocrnjivanje konkurencije koristi više drugim provajderima(pre svega Telekomu i njegovom adsl-u)nego 10 stranica reklama.
"Ja, igrac" je kolumna;
Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa
Druga je prica sto neki ljudi ovde, prepoznaju svoj problem u Qzminom pisaniju i cak su zahvalni sto, tom prilikom njihov glas moze toliko glasno da odjekne!
PS: Qzma-megafon
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 10:51   #125
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
SBB ne nameće korisnicima 1 ili 2 godine obaveze da budu kod njega.
.
Osim telekoma ni jedan provajder te ne tera da da potpises ugovor na 1god. tako da ne vidim u cemu je problem?Ko zeli da uvede ADSL ne mora da ode u Telekom.I na ADSL-u ima problema ali za 14 meseci koliko ga imam u firmi ukupno nije radio mozda 2 dana zbog povremenih radova na centrali.Okrenem tehnicku podrsku,uvek dobijem nekog od tehnickog osoblja(ako su u guzvi eventualno nazovem za 10min.) i ljudi se trude da maksimalno izadju u susret.To vazi za sve sto me interesuje tipa instrukcija kao da podesim port forwarding na ruteru,sta da podesim u DC++ da bi radio kako treba bla,bla...Nema zavlacenja tipa pogledacemo ovamo i onamo vec odmah se proverava sta se desava sa konekcijom i ustanovljava kvar.Ono nasta mogu da se pozalim su modemi kojih sam zamenio 4kom. ali to opet nije do samog Beotel-a jer sam svaki put skoknuo do njih i dobio drugi(a nije ni da uvaljuju djubrad jer sam pormenio i Asus-a i AT...).
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 12:52   #126
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Nisam ja kriv što MK retko kad napiše nešto normalno već je pretvorio jedan deo SK-a u njegovu prćiju,gde piskara o svemu i svačemu,crtaćima,Velikom bratu,političkoj sceni,Hitleru,prostitutkama iz St.Pazove na internetu itd.
Čovek koji je novinar SK-a,navodno i neki pasioniran igrač,u rubrici gde može da iznese svoj lični stav,uglavnom ima stav o svemu i svačemu,samo ne o onome što mu je posao-IT scena i gaming.
Zamisli molim te! On pise o svemu i svacemu umesto da se se strogo drzi IT scene (btw SBB kao internet provajder jeste deo IT scene)!? Pa imas li ti covece (ili dete) neki zivot? Neka interesovanja za svet u kome ne postoje samo racunari? Da, sad ces mi reci "Pa da sam hteo tako nesto da citam kupio bih neki drugi casopis koji se time bavi", jel tako? Kako mi je samo drago sto nema mnogo ljudi kao ti, jer bi u tom slucaju postao seriski ubica!
Svako od nas treba da se bori za svoja prava na svaki moguci nacin! Protest, strajk, pisanje clanaka, palicom u rukama...
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 13:19   #127
ivke76
Član
 
Član od: 24.5.2006.
Poruke: 306
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
2. Nisi u skupstini i ne ponasaj se tako, ako su vam skupstinske budalastine i navijacki paganluci deo stava prema ostatku sveta, zao mi je.
hehe pa izgleda da bi njih dvojica i hteli u skupstinu da slusaju budalastine svojih (po svemu sudeci) idola hint: look down

off@
Citat:
ConQ kaže: Pregled poruke
korektan i potkrepljen chinjenicama na koje ochigledno "falanga" SK-a nema odgovor.
Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Ovakvi tekstovi MK i haranga protiv SBB-a
bold = pure alexandar vucic's style

Citat:
ConQ kaže: Pregled poruke
2. tachno je to shto ste naveli u vezi kolumne, ali ste "prevideli" da se ovde radi o direktnoj neistini a odnosi se na "sticanje monopolistichkog polozaja u periodu pod vlashcu Miloshevica". Ovo je teshka kleveta za koju se "robija". Da se ja pitam ova kolumna bi imala sudski epilog....al' imate srecu da se ne pitam nishta
hehe to da se "robija" izgleda opet aludiras na svoje "radikalne" idole posto se u njihovo vreme za tako nesto stvarno robijalo

on@
da je srece da se o losim uslugama provajdera pise i prica u dnevnim novinama i tv dnevnicima a kamoli samo u sk-u bila bi i bolja usluga a pater naravno kao i uvek navodi svoj licni hate i radost zbog prelaska sa krsh wireless-a (koga je do skoro hvalio kao odlican net mrzi me da mu trazim 10+ postova gde tvrdi da je wireless odlican i da mk nema pojma sto ga pljuje) na kabl i sad misli da je neopravdano pljuvanje...hehe smejacu se za jedno par meseci kada budes presao na nesto drugo samo se nadam da neces ispasti naivan pa to ovde napisati i tako uskociti sebi u usta po milioniti put

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
Zamisli molim te! On pise o svemu i svacemu umesto da se se strogo drzi IT scene (btw SBB kao internet provajder jeste deo IT scene)!? Pa imas li ti covece (ili dete) neki zivot? Neka interesovanja za svet u kome ne postoje samo racunari? Da, sad ces mi reci "Pa da sam hteo tako nesto da citam kupio bih neki drugi casopis koji se time bavi", jel tako? Kako mi je samo drago sto nema mnogo ljudi kao ti, jer bi u tom slucaju postao seriski ubica!
Svako od nas treba da se bori za svoja prava na svaki moguci nacin! Protest, strajk, pisanje clanaka, palicom u rukama...
svaka cast
ivke76 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 14:09   #128
lijenština
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Sablasni Kosačanovac
Poruke: 1.266
Zahvalnice: 142
Zahvaljeno 703 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Auu, koliko strasti se uskomešalo ovde.

Banovi, postovi razvrstani pod tačkama, "gresi iz prošlosti" u pojedinim profilima, skupština...

A ja mislio da će ovo biti neka dosadna tema.

Samo se pitam da li će doći vreme kada će biti moguće telepatski se povezati na net, pa makar mi zbog toga nabijali antenu u lobanju.
lijenština je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 14:53   #129
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

ConQ - jel mozes da me zaposlis u SBB? ( naslucujem da imas veze sa njihovim menadzemntom )
paterfamilias - provajderi zavise od Telekoma, ali se opet sve ne svodi na to. Tacno je da ako budu radovi na mrezi, niko nema net, ali sami provajderi odlucuju sta ce sa svoijm linkom ( p2p i torente na 100% ili 50% itd. ).

Govor mrznje ili ne. Quzma je rekao svoje, ipak ostaje cinjenica da se pomenuti previse udubio u WoW pa je izgubio kontakt sa pravim svetom.
Srbija je to, platis pa ne dobijes, nikom nista. Ne platis, a dobijes, opet nikom nista.

Hm...
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 16:18   #130
munja
Član
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Cini mi se da se kvalitetnom podrskom moze pohvaliti retko koji internet provajder u Srbiji. Iz licnog iskustva znam da Telekom i PTT nemaju dobru podrsku.

Inace, ukoliko neko reklamira flat pristup internetu 24/7, odredjene brzine, a onda dobijem zakljucane portove, cesto opadanje protoka itd, onda ja to nazivam prevarom. Opravdanja tipa "to pise sitnim slovima na 17. strani ugovora" su sasvim besmislena. Kada se ta prevara pomnozi sa hiljadama prevarenih korisnika, onda se dolazi do ukradene love za koje sledi duuga robija. (ovo se odnosi na sve lose provajdere, kojih je hvala bogu mnogo).

Sto se Kuzminih tekstova tice, niko ne mora da ih cita, ako je vec alergican na njih.
munja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 16:46   #131
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Evo tek sam danas kupio novi SK-sta li to treba da znaci,kada posle 15 godina redovne kupovine odmah po izlasku kupujem casopis 5-og u mesecu
Ja moram da se slozim sa jos nekima ovde da ova kolumna prilicno sucks
Bas je brate bzvz-prvo lik pljuje Telekom/ADSL pa se posle godina "trpljenja i opstrukcije" presaltava na pljuvacinu po SBB-u posto mu ocigledno nedostaje materijala za kolumnu i posto ga je verovatno jedan/dva dana iznerviralo to sto nije mogao da igra WOW-jadna li coveka-bez uvrede,ponasa se kao deriste kome su oteli cokoladu
Sta je sledece-pljuvanje po wireless-u ili satelitu,hvaljenje AMD-a posle onolike apologeze o Intelu
Ko sto rece Laza Ristovski u "Podzemlju" "Mislim stvaaaaarnooo"
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 16:56   #132
paterfamilias
Banned
 
Član od: 5.9.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 549
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 109 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
Zamisli molim te! On pise o svemu i svacemu umesto da se se strogo drzi IT scene (btw SBB kao internet provajder jeste deo IT scene)!?
MK ne piše pretežno o IT sceni ili igrama uz neke povremene izlete u neračunarske teme radi osveženja,što bi bilo ok.On piskara o svemu i svačemu a tek povremeno se nešto osvrne na IT dešavanja,ali samo kada želi da popljuje nekog ili nešto.
SK treba hitno da pošalje Kuzmanovića na edukaciju kod nekog pravog novinara,kojih ima i u SK,da malo izuči zanat pa tek onda mogu da mu daju da piše u SK.
Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
Pa imas li ti covece (ili dete) neki zivot? Neka interesovanja za svet u kome ne postoje samo racunari? Da, sad ces mi reci "Pa da sam hteo tako nesto da citam kupio bih neki drugi casopis koji se time bavi", jel tako?
MK treba da se drži onoga o čemu koliko-toliko zna da piše,znači o nekoj igri a sve ostalo je za njega prekrupan zalogaj.
Čovek nešto piše o politici,crtanim filmovima,Velikom bratu,strankama,Hitleru,prostitutkama na netu,nikotinskoj zavisnosti itd.,a blage veze nema o svim ovim stvarima i sve ove teme pretvara u sprdnju neviđenih razmera,čim se dohvati pisanja o njima.
Da je MK bar jednom u proteklih godinu i više dana,napisao nešto normalno i smisleno o bilo kojoj temi,ne bih mu uopšte zamerio što piše o stvarima koje se ne tiču IT/gaming scene.


Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
Kako mi je samo drago sto nema mnogo ljudi kao ti, jer bi u tom slucaju postao seriski ubica!
Valjda si mislio serijski ubica
paterfamilias je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 19:09   #133
xcom
Novi član
 
Član od: 18.2.2007.
Poruke: 21
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Konacno da neko digne glas protiv jarma i izivljavanja. Ovde su veliki igraci navikli da se igraju sa malim obicnim ljudima, da obecaju neshto, uzmu pare i onda te prevare a ti nemash kome da se zalish. Ja placam SBB-u FLAT rate koji su oni duzni da mi obezbede. To je kao kad sednesh u kafic a konobar ti unapred trazi da platish pice a onda ti platish i ne dobijesh nishta ili dobijesh nesto pokvareno. I to je stalno tako na ovim prostorima i mene to ne cudi. Ono sto me cudi jeste da konacno neko dize glas protiv toga. E to je fenomen, jer koliko ja znam ovde se samo cuti i trpi i cuti. Zato svaka cast autoru a svi oni kojima kolumna smeta iskreno mi nisu jasni jer kolumna se zalaze i za njihova prava kao korisnika interneta.
xcom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 19:11   #134
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

U svakom slucaju se slazem sa tim da je sve bolje od dial-up
Kao sto sam rekao gore-za telefon mi od neta ode oko 1200din u proseku(plus tu nije uracunata lova sto sam dao za internet sate-a potrosim oko 50 sati mesecno u proseku),i ja bi u svakom slucaju radije dao tu istu sumu za 5x veci protok(128kbit),jos i flat bilo wireless ili cable pa makar nekoliko dana u mesecu ne imao protok ili sta vec
Kakav takav je i cabal i wireless su pojam za bedu zvanu dial-up,a i usteda je u odnosu na onoliki telefonski racun/rashode i to bar 500din mesecno sto nije malo
U mom gradu alternative nema-postoji wireless kod nekih nikogovica 128kb,ali pazite sad-flat ne postoji,paket od 1GB kosta 1200din sto je pljacka kakve nema,ne mogu da se koriste torrenti,p2p i sl,a povrh svega retardi koriste za svoju mrezu(koja je inace teska budzevina)Microshitov mppp protokol te od funkcionisanja na linux-u ili BSD-u(ma bilo sta sto nije Windoza)nema nista
Mislim da je suvisno da kazem da ne daju opremu,vec mora i to da se plati
Jedini su u gradu koji nude iole brzi net pa im se hoce
Razmisljao sam da uzmem satelit,racunam makar bi dobio dekodirani sat tv pored neta,ali opet mi sve zavisi od j...o dial-up koji se koristi za upload pa sam skontao da kad jednom krenem u mass download da telefonski racun ima da mi bude 5x veci,dok se ne isplati preko GPRS-a koji je preksup
Poenta je da treba da budete zadovoljni sa tim sto imate bar kada je Srbija u pitanju,jer moj "slucaj" nije nikako izolovan
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 19:27   #135
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
MK ne piše pretežno o IT sceni ili igrama uz neke povremene izlete u neračunarske teme radi osveženja,što bi bilo ok.On piskara o svemu i svačemu a tek povremeno se nešto osvrne na IT dešavanja,ali samo kada želi da popljuje nekog ili nešto.
SK treba hitno da pošalje Kuzmanovića na edukaciju kod nekog pravog novinara,kojih ima i u SK,da malo izuči zanat pa tek onda mogu da mu daju da piše u SK.

MK treba da se drži onoga o čemu koliko-toliko zna da piše,znači o nekoj igri a sve ostalo je za njega prekrupan zalogaj.
Čovek nešto piše o politici,crtanim filmovima,Velikom bratu,strankama,Hitleru,prostitutkama na netu,nikotinskoj zavisnosti itd.,a blage veze nema o svim ovim stvarima i sve ove teme pretvara u sprdnju neviđenih razmera,čim se dohvati pisanja o njima.
Da je MK bar jednom u proteklih godinu i više dana,napisao nešto normalno i smisleno o bilo kojoj temi,ne bih mu uopšte zamerio što piše o stvarima koje se ne tiču IT/gaming scene.



Valjda si mislio serijski ubica
Ok. Postujem ja tvoje misljenje iako se totalno ne slazem sa njim. "Normalne stvari za pisanje" su u mom i tvom slucaju totalno razlicite stvari. Meni se svidja kad neki casopis nije nosom u nebesima i perfektno "profesionalan". Njegovi tekstovi pokazuju razmisljanja obicnog coveka prema IT svetu i aktuelnim stvarima u zivotu sto je veliki plus po meni. Ponekad u tekstovima napise nesto "glupo" da bi zasmejao citaoca, a svi mi volimo nekad da se nasmejemo zar ne? Tesko da ce se to postici suvom pricom o nacinu rada nekog jezgra procesora zar ne? Mislim da si malo previse strog prema kuzmi iako si procitao svaki njegov tekst i jos si dobar deo zapamtio..
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 21:00   #136
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Ovo pocinje da lici na skup MK hatera.Bedak.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 21:53   #137
slaven
Novi član
 
Član od: 5.3.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 11
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku slaven
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

korisnik SBB interneta sam vec 2 godine. i proshao sam kroz sve vrste problema i muka sa njima. Mogu reci da se u potpunosti slazem sa autorom teksta i mogu biti svedok ako bude potrebno.
Jedan sam od mnogih koji net ne koriste amo za surf, vec su mi vazni i packet lost i ping, a to je uvek ocajno.Ping ne silazi nikada ispod 60, a to je morate priznati uzasno.
Igram CS na njihovom SBB Counter Strike Serveru i tu ima 20-tak ljudi koje licno poznajem koji se zale na ping prilikom igranja a svi su korisnici sbb net-a.
Zvanje SBB servisnog centra i otvaranje topica na forumu ne pomaze nishta.Posle mesec dana kukanja da neko dodje i da sredi nesto, napokon se odluce da to urade i za cudo sve radi extra. Ali samo 3-4 dana. i tako sve iz pocetka.
slaven je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 23:11   #138
ConQ
Član
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: battle net
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ConQ Slanje poruke preko MSN-a korisniku ConQ
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
slaven kaže: Pregled poruke
Jedan sam od mnogih koji net ne koriste amo za surf, vec su mi vazni i packet lost i ping, a to je uvek ocajno.Ping ne silazi nikada ispod 60, a to je morate priznati uzasno.
slika govori vishe od rechi, uz napomenu da je screenshot od pre 3 minuta i da je zapanjujuce mali (retko kad ispod 120)



i da ne bude zabune ja sam na ADSL SezamPRO paketu 256 home flat.
ConQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2007, 2:31   #139
bodzan
Novi član
 
Član od: 1.12.2005.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Cool Mi volimo SBB!

Korisnik sam kablovskog interneta vec tri godine i iz Novog Sada sam tako da moja skromna licna opazanja vaze samo za funkcionisanje kablovskog interneta u NSu i to u delu oko Futoske pijace - sto je nekih 350m od centrale SBB-a u NSu...

Prvi problem sa tehnickom podrskom dogodio mi se tokom instalacije modema - naime, podizvodjac koji mi je ugradjivao modem nikako nije mogao da se dogovori sa covekom iz tehnike SBB-a zbog cega moj internet ne moze da proradi - sve dok se na kraju nije dogodilo da doticni iz tehnicke podrske nije shvatio da mi NIJE PUSTIO SIGNAL! <-- za ovo je trebalo cetiri sata njakanja da mu sine

E, sad - ja ne znam sta je to tacno bilo u pitanju ALI ja nisam covek koji radi u tehnickom centru SBB-a koji bi ovo morao da zna!

Ok, kada sam konacno poceo da uzivam u blagodetima sirokopojasnog interneta na 256MB flat rateu poceo sam da uocavam i manja ili veca kolebanja u radu istog... Ali sta sam ja znao - meni je do tada dial-up bio veza sa internetom i svetom...

Desavalo mi se da mi nestane konekcije, sto samo posebi nije strasno i to nikad necu prebaciti SBBu kada je opravdano - npr radovi na mrezi i slicno... No, problem nastaje kada nazovem tehnicku podrsku i koja krene da me ubedjuje u razne debilizme - npr. firewall ne radi, nisam dobro resetovao modem, nisam nesto drugo dobro podesio itd.

U svakom slucaju - nikakva pomoc od tehnicke podrske nije bila moguca…
Onda su presli na automatizovanu centralu - znate ono sa muzikom i "Ako koristite centralu sa tonskim biranjem odsvirajte nesto na fruli" i slicno…
Od tog dana tehnicku sluzbu je jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaako tesko dobiti, jer posle ukucavanja sifre za dobijanje odgovarajuceg coveka sa druge strane obicno zavrsite sa finom tetom koja vas obavesti da ste vec 3ci po redu… I tako po 10 minuta, pa te iskljuce… Pa kad dobijes coveka na kraju on ti ljubazno kaze - da znamo za problem sa netom - i potrajace sve izmedju dva sata i dva meseca posto su radovi u toku…

Jedino sto znaju da budu fini i obaveste nas dan-dva ranije je kada su radovi u Telekomu…

E, sad najnovije je sto im je salter sala 2x3 metra i imaju dve sluzbenice (kad je guzva) koje naplacuju pristup - i obicno ima cca 250 ljudi koji cekaju da uplate rabat na koriscenje tih divnih usluga...

Da ne spominjem da ne mogu da imam internet ako nemam uplacenu kablovsku TV bez obzira da li ja tu uslugu koristim ili ne...

Hmmmm... Ako ikad budem imao mogucnost da se prebacim na ADSL - sta mislite da li cu se prebaciti?
bodzan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.3.2007, 15:47   #140
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
ConQ kaže: Pregled poruke
i da ne bude zabune ja sam na ADSL SezamPRO paketu 256 home flat.
A koliki ti je ping ka sk-u?
Koristim isti paket na Beotel-u
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	ping.JPG
Viđeno:	41 puta
Veličina:	40,5 KB
ID:	6528  
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 3/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 107 20.3.2007 3:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com